Проблемът явно е у мен

  • 13 962
  • 132
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 18 849
Това са невероятни глупости, да седиш и да чакаш на някой да му дойде тръпката. Защо да се терзаеш и т.н. като може да имаш връзка с мъж, който те иска, бе да се колебае? Но на теб не ти се чака, трябва да стане сега и веднага явно - а в живота не е така. Иска си време, любовта не е по поръчка.

# 106
  • София
  • Мнения: 591
Проблемът е, че съм много обсебваща, контролираща и изискваща внимание, което, разбира се, е убиец за всяка връзка
Много работа те чака... Но така ще станеш самостойна и готова за среща с мъж, който си заслужава усилията.

# 107
  • Мнения: 20 158
Кюнегонд, няма рецепти за влюбване – дали ще пърхат пеперуди от самото начало или ще търпи развитие емоцията, си зависи единствено от хората.
При някои е силна приповдигнатост, при други чувство на успокоение, когато си с другия.
За мен единственият проблем, който имаш е, че си зряла за възрастта си, а нямаш контакт с много хора и на тази възраст 23-24 г. в днешно време повечето младежи са доста инфантилни. Това не е от теб, а тенденция – днес хората едва след 30 г. започват да се замислят за семейство, деца, сериозност. Твърде многото и достъпна информация и технологии правят хората лениви и вдетинени.
Моят съвет е да общуваш с повече хора, разшири кръга си от познати, запознавай се с нови хора (независимо дали чрез интернет или на живо). Така ще можеш да срещнеш и други като теб, с по-сериозна нагласа за живота.

# 108
  • Мнения: 32 267
А според вас наистина влюбването от началото на връзката ли трябва да го има, за да е успешна, или е напълно възможно да се появи и по-късно?

Това не ти е математика за да е строго определено. Индивидуално е.
Някои са влюбчиви, а на други им трябва време.
Има хора са силно влюбчиви още от самото начало. Едва ли не смятат обекта за любовта на живота си, а след известно време бързо им минава. При други хора за да се влюбят и обикнат е необходимо повече време да опознаят човека до себе си. Такова нещо като любов от пръв поглед няма. Нарича се привличане, може да е силно, но това не е любов.

# 109
  • Мнения: X
За мен единственият проблем, който имаш е, че си зряла за възрастта си, а нямаш контакт с много хора и на тази възраст 23-24 г. в днешно време повечето младежи са доста инфантилни.

Аз не виждам зрялост, а просто друг вид незрялост. Имах такъв колега на 22 г, тръшкаше се защо момичетата на негова възраст не искали сериозна връзка, а само да ходят по дискотеки. Самият той беше за психиатър, честно казано.

Който не живее на 23, на 35 си наваксва и картинката е грозна.

Това не ти е математика за да е строго определено. Индивидуално е.
Някои са влюбчиви, а на други им трябва време.
Има хора са силно влюбчиви още от самото начало. Едва ли не смятат обекта за любовта на живота си, а след известно време бързо им минава. При други хора за да се влюбят и обикнат е необходимо повече време да опознаят човека до себе си. Такова нещо като любов от пръв поглед няма. Нарича се привличане, може да е силно, но това не е любов.

Абсолютно. Peace

# 110
  • София
  • Мнения: 19 398
И аз имам дъщеря на 24, още няма индикации за сериозна връзка, аз не натискам, въпреки че имам едно наум. Само дудна да внимава с репродуктивното здраве и контрацепцията и че лекарите няма да я изядат.
Всеки с времето си, още повече, че според мен изглежда по-малка (и аз бях така), също учеше женска специалност, и най-важното - интроверт е. Ами не искам да бъда досадната майка, която гледа чуждите деца дали и колко гаджета имат.
Но същевременно нямам илюзии, че млад, приличен на вид и образован човек е достатъчно, за да намери свестна половинка.
Влюбването е относително в началото на връзката, но не започва с нея.

# 111
  • Мнения: 485
Вече казах, че не очаквам веднага брак и деца, даже изобщо не съм тръгнала с него с такава нагласа. Под сериозна връзка даже не разбирам непременно минаването под венчило, а просто по-продължителна и моногамна връзка, тъй като не съм имала такава и дори само това би било постижение.
Но това, че споменах желание за семейство, не означава, че прекарвам времето си, бродирайки сватбената си рокля и плетейки чорапи за неродените ми деца, нито че се моля на всеки срещнат мъж да ме вземе. Напротив, и мен това би ме изплашило.
То и на мен ми се ходи по дискотеки, само че като си имам гадже ми се ще да ходим заедно, не всеки поотделно.
Проблемът беше ревността и съмненията ми, не че съм го карала да се женим. Даже ми се струва, че нямаше да скъса, ако пак не бях повдигнала въпроса с Инстаграма и писането по Вайбър.

# 112
  • София
  • Мнения: 19 398
На дискотека/клуб се ходи в компания, не само двамата. Може да е компания от двойки, но повечко хора.
А щом къса за някакви такива неща - остави, явно не се вълнува особено от тази връзка, съжалявам да го кажа.
А защо е бил с теб, щом няма намерения - ами защото може. И аз съм си блъскала така главата и стигнах до извода - приятните секс и компания за мъжете са съвсем основателна причина, но без да им се налага да правят усилия или да си променят навиците.

Нали знаеш клишето: Жената заради връзката имитира оргазъм, мъжът заради оргазма имитира връзка

А защо ти е сериозна връзка, от приятелките ли гледаш?

# 113
  • Мнения: 485
На дискотека/клуб се ходи в компания, не само двамата. Може да е компания от двойки, но повечко хора.
А щом къса за някакви такива неща - остави, явно не се вълнува особено от тази връзка, съжалявам да го кажа.
А защо е бил с теб, щом няма намерения - ами защото може. И аз съм си блъскала така главата и стигнах до извода - приятните секс и компания за мъжете са съвсем основателна причина, но без да им се налага да правят усилия или да си променят навиците.

Нали знаеш клишето: Жената заради връзката имитира оргазъм, мъжът заради оргазма имитира връзка

А защо ти е сериозна връзка, от приятелките ли гледаш?

Да, аз нямам предвид само двамата, а с компания, ходили сме така и е било хубаво.
Повечето ми приятелки си имат сериозни гаджета, едната даже се готви да заживее с приятеля си, но не са те причината. Имам вътрешна нужда от това, може и да изразява липси, но това е положението, така го усещам.
За Еразъм и бригада в чужбина съм съгласна, че би било чудесен и много ценен опит.

# 114
  • София
  • Мнения: 17 890
Авторката просто не може да вербализира проблема си и я подхванахте, че е психо на тема деца и сватба, както и че живее в самозаблуда за различие.
Аз я разбирам за второто. Става дума за леко темерутство плюс щипка притеснителност и определен набор от черти, които буквално ти правят лицето и аурата по- сериозни и нетолкова лесно смилаеми от аудиторията. Доста време бях така- тъмна коса и замислен поглед (който според познати изглеждал надменен и навъсен преди да се опознаем) плюс няколко други нещица и ето ти една "затвореност", която дистанцира хората дори на елементарно комуникатонивно ниво. На мен лично това ми е орязало част от социалните контакти, но ме е спасило в любовен план от някакви несериозни отрепки, така че дефектът може да е и ефект : )
Това по повод на нечий коментар, че ако е добре изглеждаща, ще има опашка. Може да е изписана красавица, но ако е дистанцирана и с повече сериозност в аурата, няма да има опашки особено на фона на тенденциите (предлагането). Наблюдавам как и уж интелигентни момичета, че и симпатични залитат по "модерните" неща, които поведенчески разгледани пасват повече на компаньонка. За външен вид също- зяпат влогърките и се правят на маймуни, не можеш да им видиш кожата.

По второто- преекспонирате нещата. Както казах- тя не може да се изрази. Не мечтае от малка за семейство в смисъла на фикс идея, а просто иска да има такова, когато му дойдв времето. На мен ми е непонятно колко са се свили женичките, за да не изплашат мъжете, да се нагодят и не знам си какво. Почти винаги още на ниво комуникация преди връзката съм завявала (не предупредително за конкретната връзка, а каго възглед за отношенията), че истории от сорта на чук чук и кой от къде е не ми се нравят, че вярвам,че опитът св добива по- добре в по- дългосрочни отношения и т.н. Това не значи, че на всяка цена нещата трябва да отидат в дадена посока, това се  преценява с времето, но не виждам нищо обезпокоително да си заявиш нагласите. Може би хватката е отсрещният да ти повярва, т.е. да го отстояваш и да се заявиш като такава и такава. Колкото повече момичета има, които са готови просто ей така хопа лопа на туй онуй без никакви ангажименти и дори минимален труд от страна на мъжа, толкова повече такива като авторката ще има, които трябва да си натискат парцалите, защото нали.. предлагането и го чакали още 3 готови във фейса.
Никаква женска солодарност демек. Защото на тия, които се предлагат безразборно, някак им изтича срокът на гпдност. Няма какво да се лъжем- за съжаление на мъжете не им се отразява така. И не става дума за години, а за цялостния вид на жената, минала през много легла просто за по няколко пъти. Губи се част от живината й и някак се обезличава. А второто следствие- формира мъжките нагласи, че жените са за забавление и такива като авторката си бият главата.

Последна редакция: сб, 26 авг 2017, 03:33 от The Catcher in the Rye

# 115
  • Мнения: X
Защото на тия, които се предлагат безразборно, някак им изтича срокът на гпдност. Няма какво да се лъжем- за съжаление на мъжете не им се отразява така. И не става дума за години, а за цялостния вид на жената, минала през много легла просто за по няколко пъти. Губи се част от живината й и някак се обезличава.

Без да се сърдите - това са пълни глупости, съпоставими с приказките за "аури". Цялостната Ви теза е в посока еманципация, но накрая вкарвате едно от най-гнусните шовинистични клишета - че жена, която има повечко връзки, била "похабена". Не дай си Боже и да изпитва удоволствие от тези легла, през които преминавала... Тогава може би е направо уличница?

Реалността е друга
- Жената изпитва или поне може да изпита поне толкова удоволствие от секса, колкото и мъжът.
- Жената не преминава през "мъжки" легла, както и мъжете не преминават през "женски" легла. А броят на сексуалните партньори си е личен избор. Пък в чие легло се случват нещата е въпрос на удобство, никакъв проблем не е да е в нейното.
- Психически нормалните хора рядко търсят "секс за една нощ" - както мъже, така и жени. същевременно рядко нормални хора планират в днешно време първия си сескуален контакт след сватбата. Това са обичаи остатъци от друго време, които са напълно ненужни днес. 
- Сексът не е разменна монета, с която да се плати на "правилния" принц на бял кон и бъдещ съпруг. Секс човек прави ако иска и за себе си като част от сближаване с човек, когото обича или поне харесва достатъчно.
- На жената не й изтича "срока на годност", в днешно време не е никакъв проблем да има първо дете на 35-40 (и е масово сред по-високо образованите хора в развитите страни), а и по-късно е възможно и се случва. Какъв срок на годност на момиче на 23? За мен са още почти деца хората на тази възраст - незрели, наивни, често правещи големи житейски грешки.

Ако жената изпитва удоволствие от секса - защо да няма сексуални връзки? Ако иска моногамна сериозна връзка и се притеснява да не бъде "прелъстена и изоставена" - тогава просто може да изчака със секса. Ако момчето държи на нея - ще изчака и то, ако не държи - значи не е подходящ, по-добре това да се разбере веднага. Тези глупости за износването са социална стигма от времето на бабите ни, отчасти майките ни, когато не е имало достъпни контрацептиви и най-сигурният метод да няма нежелано и непланирано дете-копеле е било въздържанието.

Пък ако ще вкарвате аури и кастанеда-подобни размишления за живината - ако вярвате в подобни неща, трябва напълно да се откажете от секса, както и от децата. Защото нали според дон Хуан децата с появяването си взимаха от енергията на родителите си и им правеха дупки в аурата, та ако искаше Кастанеда да стане "войн", трябваше да си я взима обратно тази енергия от децата си... И така нататък - не случайно при повечето религии и вярвания им забраняват секс и деца на практикуващите. Ама истинската причина е, че на човек спира да му пука за религиозните и мистичните глупости на фона на истински силни стимули като любовта към партньор и деца.

Единственият риск при смяната на партньори е свързан с венерически болести. Но точно по-дългите, многогодишни връзки са тези, при които масово се сваля презервативът с всички последствия от това.  

Последна редакция: сб, 26 авг 2017, 10:50 от Анонимен

# 116
  • Мнения: 1 495
Прочетох малко от началото на темата и исках да ти кажа, че всеки от нас си носи своите травми и товари. И на 23 години най-хубавото, което можеш да направиш е да работиш над себе си и твоите дефицити, дали с книги или специалисти или по какъвто начин ти дойде. Както ти написаха може би имаш проблем с това да имаш семейство на всяка цена, нещо което ти е липсвало може би в детството. И докато не се самоопознаеш и не поработиш върху себе си, рискът да попадаш в подобни връзки е много голям. Няма смисъл да се самообвиняваш, всичко се случва с някаква причина, взимай си поуките и гледай напред. Успех ти желая Simple Smile

# 117
  • Мнения: 33
Просто не търси сериозна връзка сред 23-4 годишни момчета, които още им се играе с колички и кукли. Simple Smile най-вероятно проблема с връзките не е в теб, а в "таргет" възрастовата група, към която си се ориентирала. Което  не значи, че ако е на 30 това задължително означава, че е дорасъл. Скоро успокоявах един приятел, който живее в чужбина, че ако ти е писано любовта и в метрото ще я срещнеш и точно така се случи с него месец по-късно. Буквално.

# 118
  • София
  • Мнения: 17 890

Без да се сърдите - това са пълни глупости, съпоставими с приказките за "аури". Цялостната Ви теза е в посока еманципация, но накрая вкарвате едно от най-гнусните шовинистични клишета - че жена, която има повечко връзки, била "похабена". Не дай си Боже и да изпитва удоволствие от тези легла, през които преминавала... Тогава може би е направо уличница?

Изобщо не съм вкарвала тезата за удоволствието и не съм завивала в посока бройка ,а за "повечко връзки" да не говорим. За мен е лично наблюдение това и само това, което написах- няма нищо общо с брой партньори, а с типа на сексуални интеракции с противоположния пол. Да, една редица от one night stands или "няколко найтс", без да си комуникирал на по- друго ниво с тези хора, без да сте имали сладките страни от връзка похабява жената.


Реалността е друга
- Жената изпитва или поне може да изпита поне толкова удоволствие от секса, колкото и мъжът.- Не виждам някой да го е оспорил. Това, че се преиначава даден пост и се бута в границите на клишетата е друг въпрос.
- Жената не преминава през "мъжки" легла, както и мъжете не преминават през "женски" легла. А броят на сексуалните партньори си е личен избор. Пък в чие легло се случват нещата е въпрос на удобство, никакъв проблем не е да е в нейното. - Не очаквам такова буквализиране от възрастен човек, сори. Тролвате ли?
- Психически нормалните хора рядко търсят "секс за една нощ" - както мъже, така и жени. същевременно рядко нормални хора планират в днешно време първия си сескуален контакт след сватбата. Това са обичаи остатъци от друго време, които са напълно ненужни днес. - Да, понеже си говорим  за пазене до брака..
- Сексът не е разменна монета, с която да се плати на "правилния" принц на бял кон и бъдещ съпруг. Секс човек прави ако иска и за себе си като част от сближаване с човек, когото обича или поне харесва достатъчно.  - А де, нали това говоря. Някак 2-3 топли и готови заради двайсе лайка девойчета във фейса не се вписват в тази категория.
- На жената не й изтича "срока на годност", в днешно време не е никакъв проблем да има първо дете на 35-40 (и е масово сред по-високо образованите хора в развитите страни), а и по-късно е възможно и се случва. Какъв срок на годност на момиче на 23? За мен са още почти деца хората на тази възраст - незрели, наивни, често правещи големи житейски грешки. - Казах изрично, че не обвързвам нещата в с години, а именно с тази 'амортизация.'

Относно аурата- отново няма нужда от буквалности. Никой в темата не говори за езотерики, а чисто и просто- за излъчване. Има харизматични хора, има свъсени хора, има хора, излъчващи задръстеност и т.н.

# 119
  • Мнения: X
Скрит текст:

Без да се сърдите - това са пълни глупости, съпоставими с приказките за "аури". Цялостната Ви теза е в посока еманципация, но накрая вкарвате едно от най-гнусните шовинистични клишета - че жена, която има повечко връзки, била "похабена". Не дай си Боже и да изпитва удоволствие от тези легла, през които преминавала... Тогава може би е направо уличница?

Изобщо не съм вкарвала тезата за удоволствието и не съм завивала в посока бройка ,а за "повечко връзки" да не говорим. За мен е лично наблюдение това и само това, което написах- няма нищо общо с брой партньори, а с типа на сексуални интеракции с противоположния пол. Да, една редица от one night stands или "няколко найтс", без да си комуникирал на по- друго ниво с тези хора, без да сте имали сладките страни от връзка похабява жената.


Реалността е друга
- Жената изпитва или поне може да изпита поне толкова удоволствие от секса, колкото и мъжът.- Не виждам някой да го е оспорил. Това, че се преиначава даден пост и се бута в границите на клишетата е друг въпрос.
- Жената не преминава през "мъжки" легла, както и мъжете не преминават през "женски" легла. А броят на сексуалните партньори си е личен избор. Пък в чие легло се случват нещата е въпрос на удобство, никакъв проблем не е да е в нейното. - Не очаквам такова буквализиране от възрастен човек, сори. Тролвате ли?
- Психически нормалните хора рядко търсят "секс за една нощ" - както мъже, така и жени. същевременно рядко нормални хора планират в днешно време първия си сескуален контакт след сватбата. Това са обичаи остатъци от друго време, които са напълно ненужни днес. - Да, понеже си говорим  за пазене до брака..
- Сексът не е разменна монета, с която да се плати на "правилния" принц на бял кон и бъдещ съпруг. Секс човек прави ако иска и за себе си като част от сближаване с човек, когото обича или поне харесва достатъчно.  - А де, нали това говоря. Някак 2-3 топли и готови заради двайсе лайка девойчета във фейса не се вписват в тази категория.
- На жената не й изтича "срока на годност", в днешно време не е никакъв проблем да има първо дете на 35-40 (и е масово сред по-високо образованите хора в развитите страни), а и по-късно е възможно и се случва. Какъв срок на годност на момиче на 23? За мен са още почти деца хората на тази възраст - незрели, наивни, често правещи големи житейски грешки. - Казах изрично, че не обвързвам нещата в с години, а именно с тази 'амортизация.'

Относно аурата- отново няма нужда от буквалности. Никой в темата не говори за езотерики, а чисто и просто- за излъчване. Има харизматични хора, има свъсени хора, има хора, излъчващи задръстеност и т.н.

Хубаво е, че всъщност не казвате това, което казвате, защото само това остава - момиче, което и без това по някаква причина е фиксирано върху продължителността на връзките си, да реши, че трябва да се "пази" на всяка цена и че връзки от по няколко месеца били твърде мимолетни и ѝ взимали "живината". Grinning Че колко месеца или години или десетилетия са необходими да се разбере, че един на пръв поглед готин младеж не става? И да не иде на кино "живината"?

Изобщо в тази категория тук виждам страшно много млади момичета, които явно бързат да се почувстват възрастни с хора, които не са непременно подходящите за тях, и го откриват това, когато вече е малко късно. Няколко месеца са напълно достатъчни, за да се прецени една връзка, не е нужно да се държи на системи с години, за да бъде ясно, че не става, но авторката на темата точно в тази посока клони - какво да променяла в себе си, че да задържи мухльото с инстаграм снимчиците и напафкването до безпаметност, когато имаш уговорки. Ако трябва нещо да променя, то е в типа "вървежни" мъже, по които изглежда си пада, но това ще стане от само себе си с още малко подобни опити. Освен ако не реши да си пази "живината" разбира се, или да спасява следващата си връзка на всяка цена и въпреки всякакви лични предпочитания и принципи.

Общи условия

Активация на акаунт