Проблемът явно е у мен

  • 13 975
  • 132
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 18 929
Абе аз се омъжих за втори път през този век...? То като се замисля, и първия път пак 21 век е било. Срещам явно старомодни мъже - това ще да е.

# 61
  • Мнения: 30 802
Да бе, по принцип мъжът трябва да е по-влюбеният във връзката, така стават добре нещата.

В Япония в момента повече се възбуждат от Bitcoin:)

# 62
  • Мнения: 18 929
Тук е България, трябва да не сме чак толкова засегнати от новостите още Simple Smile

# 63
  • Мнения: 14 654
Абе аз се омъжих за втори път през този век...? То като се замисля, и първия път пак 21 век е било. Срещам явно старомодни мъже - това ще да е.

Омъжила си се този век, ама за мъж, роден в миналия Wink

# 64
  • Мнения: 20 295
Но ако един мъж не ме търси и не предлага той да се виждаме и т.н. аз просто не го забелязвам. Това да си нароча някой си, пък да мисля как да му се врътна - няма начин. Не се заемам аз да се изтъквам пред някакъв, дето даже не ме е забелязал. Че за какво?
Сега наистина ли трябва жените да преследват мъжете?? Аз щях стара мома да си остана значи.
Не, не е нужно да ги преследваш и да им се връткаш – ако някой мъж ме впечатли (което не е лесно), директно поемам инициативата.
Не говорим за семейни мъже, а за мъж, с който бих искала да съм дългосрочно. Доста време ги наблюдавам като поведение и в един момент действам. Не съм от жените дето си падат по фръцкане, лендзене и впечатляване на мъже.
Не са ме връщали досега, даже напротив. Мъжете обичат жени, които знаят какво искат и правят.Hands V

# 65
  • София
  • Мнения: 19 418
Ако наистина винаги най-голямото ти желание е било да имаш семейство, въобще не се учудвам на младежа.
Да си щастлива - разбирам, да обичаш и то да е взаимно - да.
Но изрази като "от дете мечтая за такава сватба" или за семейството - брррр

# 66
  • Мнения: 2 420
Значи, това, което трябва да направиш...

Прати му заразен файл да му криптира всичко и после му искаш да ти плати в биткойн. Така де, да боли повече от раздялата:)

Аз съм ЗА заразния файл.

Ама по принцип набутването трябва да става в началото. Да го накара да инвестира време, внимание и пари във връзката още в началото. Само на обещания се лъжат наивните.
Правилото на трите месеца ПЛЮС голямо набутване е желязно.
Нека да се напъвал три месеца и да се охарчил като за една малка кола, да видим дали после ще му е така безинтересно. И конкуренция трябва, за да не му е толкова скучно. Винаги да си държиш двама трима обожатели на пистата. Квалитетни разбира се, не някакви прошляци.

На мен ми прави впечатление, че авторката на първо място изтъква това, че е студент медицина, дори последна година. Значи човекът е добра партия. И той си го знае. На него тя с нейната филология няма как да му е суперважна, освен ако тя няма богати родители или е някоя суперкрасавица. Докторите са ужасни сноби.
Готините мъже си знаят цената. За едното чу°ане не се навиват на сериозна връзка.
Авторката да работи над себе си, за да може мъжът до нея да се гордее с избора си.
Това е за сериозна връзка, ако е за "льох-льох-лилильох, за целувки и любов всеки е готов", няма нужда да се напряга толкова.

# 67
  • Мнения: 485
Ами не, не мечтая от дете за сватба, нито да се видя в бяла рокля и прочие глупости... Не съм някоя лигава кифла. Мечтая за любов, взаимност и да, за семейство, не мисля, че е нещо лошо. Това не означава, че през 5мин. питам кога ще се оженим или ще имаме бебе. На всяко нещо си му идва времето, просто не знам при мен дали/кога ще стане, при положение, че "връзките" ми приключват толкова бързо.
Последното мнение не ми хареса. Какво е това правило на трите месеца, а и голямото набутване?! С изключение на първите срещи, когато той плащаше, сме си поделяли сметките и разходите. С предните ми двама приятели беше различно, те плащаха, но не съм ги карала за това и съм предлагала аз да поема половината, а и те имаха самостоятелни доходи, докато той е още студент. Никой не ми е длъжен, макар че обратното, разбира се, би ми било по-приятно. "Да се охарчи като за една малка кола"?! Що за мислене, той собствена кола още няма, пък да се охарчва заради мен... Пък това с държането на обожатели... Първо, ако имаше "двама-трима квалитетни", може би щях да избера някого от тях, а не да стоя с човек, който е несериозен. Второ, нямам желание и енергия да играя игрички и да разигравам човека, на когото уж държа. Това показва всякаква липса на уважение, както не искам той да се зарибява с други, така и от моя страна нямам право да се лигавя с други, пък било то и "квалитетни".

А това, че едва ли не с моята филология аз няма как да съм му важна в сравнение с неговата велика медицина, ми се струва дори под достойнството ми да коментирам. Споменах, че е бъдещ лекар, за да изтъкна, че все пак се намира някаква сериозност и у него и не всичко е черно и бяло. Аз самата съм от лекарско семейство, родителите ми са лекари и не го приемам за нещо особено. В никакъв случай не мога да го нарека сноб, той е първият в семейството, който завършва това и изобщо не е от богата фамилия и род, дори към момента аз имам повече възможности. Мирела, явно скоро не сте имали досег със студенти по медицина, повярвайте ми, няма никакъв аристократичен и престижен ореол около тях. Мятат салфетки по дискотеките не по-зле от филолозите. А ако някой е влюбен в мен само заради "богати родители" или заради външността ми, то това е егати и фалшивата връзка. По тази логика голяма част от хората трябва да останат сами, било то защото не са богати или защото не са суперкрасавци. Да, вярно, че той е суетен и си пада малко повърхностен, външността (на жените) му е важна. Може и да ме заряза, след като на морето ме видя чорлава и без грим на плажа, знам ли, и е решил да бъде с по-хубави момичета. Но ако е така, това честно казано ми се вижда отвратително и не бих искала да съм с такъв човек.

Последна редакция: чт, 24 авг 2017, 15:31 от Кюнегонд

# 68
  • Мнения: 22 523

Кюнегонд, стига мисли за минали връзки, или черта планове какви да са бъдещите ти такива.
Та ти си на 23г. и имаш хиляди възможности...
Използвай ги...вместо упорито да търсиш и очакваш сериозна връзка.
Учи, пътувай, срещай се с нови хора...Сега поне всичко това може да се прави и почти, или напълно безплатно по програми.
Възползвай се...а останалото само ще дойде в някакъв момент.

# 69
  • Мнения: 2 420
Авторката много ги разбира нещата, обаче се оставя като последната наивница да я свалят с обещания за сериозна връзка. Трите месеца и набутването са вид метафора. Нито е нужно да броиш дните, нито е нужно да събираш квитанциите.
Нужно е да си отваряш очите преди да си вдигнеш краката.
И е нужно да го осъзнаеш навреме, щото след една определена бройка съвсем никой няма да ти се навие насериозно.

# 70
  • Мнения: 30 802
Чичо Насим Талеб на това му вика skin in the game:)

# 71
  • Мнения: 2 420
Права си The Siren of Titan,
нещата са прости. Само трябва да се видят без емоции отстрани.

# 72
  • Мнения: 485
Абе те в началото са си баш сериозни, аз колкото съм мнителна и подозрителна, мога да го преценя. Определено не съм от типажа бройка, дори външно, тъй че никой не би си вкарал такъв таралеж в гащите за единия секс. Grinning Той ако искаше само секс, щеше да ме зареже още преди това, не да ме запознава с консервативната си възрастна майка, а и докато беше в София, три! момичета му писаха във Фейсбук с предложение за секс. И то не някакви евтини курви, а добре изглеждащи момичета, завършили добри гимназии и учещи в университет. Наистина сами се предлагат или поне лесно се навиват.
Не беше това проблемът, проблемът е в това, че се привързвам лесно и почвам да искам да ми звънят, пишат, показват внимание...ами доста често. Което изглежда обсебващо и момчетата си бият камшика, естествено. Както и че изглеждам в кърпа вързана и поднесена на тепсия, никаква тръпка, никакво предизвикателство пред ловеца, като животно, което се предава само. Дори не ме ревнуват накрая, имали ми доверие и други бла бла... Аз пък искам да ме ревнуват, но съм твърде сериозна и питомна, пък мъжете искат нещо по-диво. Не умея да поддържам интереса. К'вот такова.

# 73
  • Мнения: X
Млада е още, с повече късмет се ще научи да отсява и да вижда "червените лампички". Всички сме били патета, проблемът е когато нуждата да си обичан е повече от здравословното и води до лоши избори само за да не си сам.

Авторке, излизай повече с хора, дори и да не ти е съвсем приятно. Аз също съм интроверт и обичам да си седя сама, да чета и да си бърникам разни неща, но така много се изостава в социално отношение. Излизай, говори с различни хора, наблюдавай, слушай какво хората говорят за себе си, за връзките си. Така ще научиш много повече, отколкото от книгите. Тук във форума също може много да се научи, особено от по-възрастни жени. Иначе без този опит оставаш в изкуствена среда и лесно ставаш жертва на хищници.

# 74
  • Мнения: 2 420
Мъжете ревнуват, когато има от кого. А ти като нямаш обожатели около тебе, няма от кого да те ревнуват.
Само се питам как 23 годишна, добре изглеждаща жена ще остане без обожатели.

Общи условия

Активация на акаунт