Фраксипарин, клексан, аспирин протект - тема № 13

  • 62 452
  • 751
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 874
Шефче, аз съм в 33 г.с. Т.е. другата седмица трябва да бия клексана през ден, а по-другата да го спра. Но абсолютно всичко, което съм чула и прочела досега е че действието му е 24 ч. И в такъв случай излиза, че ранното спиране може единствено да доведе до проблем, и в никакъв случай до някакъв плюс, свързан със секциото.

# 16
  • Мнения: 2 355
О, да и не знам защо почти всички АГ настояват за спирането му толкова рано  newsm78
Не четат ли интернет, не знам  Joy Шегата настрана, но може и да има някаква причина. Когато питах докторът, при когото правих ФМ, дали няма опасност за бебето от спирането на фраксипарина 14 дни преди секцио, той каза, че няма. Според него дори трябвало да го спра още в 24 г.с и да продължа до 36 с АП.

# 17
  • Мнения: X
Шефче, при койправи фетална ?
Това беше някакво таучно изследване,  забравих откэде го свалих като уордовси  файл,и трябваше абзац по абзац да качвам, че имаше много и за хемофилията,а нас това не ни интересува, на заглавната стр. няма име.
 На консултация може да ходите и при д-р Лисичков в София, освен в отделението на проф.Паскалева в НКБ, а ако тя остътва там има други лекари, на които също може да се разчита за компетентно мнение.

Последна редакция: чт, 24 авг 2017, 19:53 от Анонимен

# 18
  • Мнения: 2 355
Герда, при д-р Кръшков.

# 19
  • Мнения: X
Защо не потърсиш второ мнение  при д-р Стратиева или д-р Павлова, те идват в Селена от София.;

 Шефче, ти прави ли доплер - как са главните кръвоносни съдове към матката,а фетална ехокардиограмата как е?

Последна редакция: чт, 24 авг 2017, 19:51 от Анонимен

# 20
  • София
  • Мнения: 7 491
И аз се записвам в новата тема, с доста страшна новина я почваме...

Герда,
Благодаря за полезното включване. Предполагам информацията е оттук (някой питаше за линк):
http://www.hemo-bg.org/userfiles/file/women2008.doc (Българска асоциация по хемофилия)

Последна редакция: чт, 24 авг 2017, 20:15 от delisardeli

# 21
  • Мнения: X
Да.Дели сърдели, благодаря за линка, аз не знаех как да го направя, но не всички имат уорд на телефона и компютъра, за да прочетат статията в тази форма.
За това споделих информация в леснодостъпен вид.
 В нея намерих много важни неща, обяснени разбираемо.

Последна редакция: чт, 24 авг 2017, 23:22 от Анонимен

# 22
  • Мнения: 1 401
Да, изключително полезна е статията, Герда! Аз имам питане, след като я прочетох - защо аспирина се спира толкова по-рано преди раждането (мисля, че пишеше седмица преди него), а НМХ се спира 12-24 часа преди това? И, ако изхождам от тезата, че НМХ се спира толкова късно, защото действието на една инжекция е 24 часа, то тогава аспирина толкова дълго ли действа?!
Може би нещо ми убягва, защото иначе кой ще ти се дупчи с инжекции, гълташ аспирин протект-а и не се притесняваш...

(Разсъждавам си, просто, пълен лаик съм, без медицинско образование и тн)

# 23
  • Мнения: X
Аспирина действа с натрупване. В статията пишеше колко време преди раждане трябва да се спре - 10 ако не се лъжа.
А нмх има определени часове действие, но има значение за упойката.

Последна редакция: чт, 24 авг 2017, 23:51 от Анонимен

# 24
  • Мнения: 1 401
Благодаря за информацията, Герда! Макар че въпросът ми не е бил конкретно към теб, а към всички (от текста ми излиза, че само теб съм запитала, за което се извинявам).
Тогава, съм малко успокоена, че не взимам НМХ с една нискорискова мутация в MTHFR, поне всяка вечер съм на аспирин протект...

# 25
  • Мнения: 217
Герда, мерси за полезната статия, която сподели Simple Smile

Живот и здраве към края на октомври ми предстои раждане и по принцип се бях настроила за нормално с епидурална, но сега след прочетеното взех да се притеснявам за епидуралната. От статията неможах да разбера кое точно е изследването, което трябва да се направи при използване на такава упойка. Ще съм благодарна, ако някой може да разясни 🤔

# 26
  • Мнения: X
Анестезиолозите знаят какво правят и какво е изследването, не се притеснявайте.  Когато си насрочвате планирано сецио  има консултация с анестезиолог. Задавайте си въпросите искайте ясни отговори.

Като се постъпи за раждане трябва да си казвате, ( На клексан съм, на аспирин съм!), че сте (били) на антитромботично лечение и кога е последния прием на лекарството.

Няма смисъл да се изпада в паника, Аг-то което ще води раждането ще знае какво да прави, анестизиолога също, за ваше успокоение може да си правите сами независима консултация с хематолог, или нещо подобно.


 Хубаво е да си носите с вас генетичните изследвания. повечето момичета като постъпват да раждат имат подготвени документи от ЖК, в които са кръвна група, тези генетичните и всякакви други, които е добре  жена в напредвнала бременност да си ги носи постоянно със себе си.

 Ако Жана приема аспирин, е добре да направи консултация с хематолог и да си предупреди аг-то което ще й води раждането.Важно е лекарят да знае, че приемате аспирин в напреднала бременно с оглед, как да се реагира при внезапно започване на раждане.


Последна редакция: пт, 25 авг 2017, 14:13 от Анонимен

# 27
  • Варна
  • Мнения: 769
Здравейте момичета, днес или утре трябва да започна поставянето на фраксипарин. По принцип мислех от тази вечер, защото редовно ви чета и съм останала с впечатление,че повечето от вас поставят инжекциите вечер. Сега обаче се зачетох в терапията на доц Конова и виждам,че е писала Фракси сутрин , а АП през вечер до 12 г.с. Мислите ли ,че има значение дали се поставя сутрин или вечер, знам че трябва да е по едно и също време на деня?

# 28
  • Мнения: X
Ако Жана приема аспирин, е добре да направи консултация с хематолог и да си предупреди аг-то което ще й води раждането.

Приемам, да, все още всяка вечер. На последният преглед д-рът спомена, че ще го пия до 35 г.с., така че предполагам, че на следващият преглед (тогава ще съм точно в 35 г.с.) ще ми го спре.
Но пък ще обсъдим спирането на фраксито кога точно да бъде, интересно ми е този път какво ще каже.
С анестезиолог ще се консултирам след две седмици.
Благодаря, Герда Flowers Hibiscus

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 711
Здравейте! Някой бил ли е с ниско Aptt (21) .Бременна съм в 16 г.с. с тромбофилия.До сега бях всеки ден на фракси 0.4, сега доктора каза да ги редува през ден с аспирин. Доста ме наплаши и се притеснявам....

Общи условия

Активация на акаунт