Фраксипарин, клексан, аспирин протект - тема № 13

  • 62 451
  • 751
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 999
Здравейте! Някой бил ли е с ниско Aptt (21) .Бременна съм в 16 г.с. с тромбофилия.До сега бях всеки ден на фракси 0.4, сега доктора каза да ги редува през ден с аспирин. Доста ме наплаши и се притеснявам....

Здравей, Aptt няма отношение към дозирането с фраксипарин!!! Фраксипарин дозировката има отношение единствено и само с изследването анти-ха. Кой доктор те наплаши?Хематолог ли е? Как се следиш дали дозата ти е определена адекватно? И още нещо как доктора реши, че имаш нужда от АП?

Проф. Паскалева е отличен вариант за следене на подобни проблеми, тъй като е тесен специалист, който се занимава с това. Не се притеснявай, просто запиши час при нея в Националната кардиологична клиника и ще оправите дозировките до края на бременността ти. Имай предвид, че АГ специалистите само подозират как да бъде дозиран НМХ и дали да има АП или не.

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 711
Благодаря за отговора. Бях при др Сигридов .За първи път ходя при него, прати ме в Токуда за изследвания и после Каза, че положението е плачевно...след 10 дни ме вика пак и може и да се запиша и при тази докторка....

# 32
  • Мнения: 2 999
Благодаря за отговора. Бях при др Сигридов .За първи път ходя при него, прати ме в Токуда за изследвания и после Каза, че положението е плачевно...след 10 дни ме вика пак и може и да се запиша и при тази докторка....

Виж, не се притеснявай Сигридов има навика да плаши пациентките си. Запиши си още в понеделник час за проф. Паскалева и отиди при нея на консултация - през това време можеш да отидеш и да си пуснеш анти-ха изследването в Св. Екатерина. Мисля, че спокойо можеш да направиш консултация и с друг хематолог, докато си чакаш часа при Паскалева. Само кажи, че си бременна, в коя седмица и на каква дозировка си.

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 711
Аз съм от Бургас...тук добри хематолози няма! Ще се запиша при проф.Паскалева така и така ще идвам до София...Само в св.Екатерина ли може? Някакси ме жега Сигридов тук като с първата Б изпаднах в 5 дневна кома след еклампсия и имах множество усложнения.Сега много ме е страх...

# 34
  • Мнения: 2 999
Уфффф това е много неприятно... Но виж провери за всеки случай, дали някъде в Бургас не можеш да го пуснеш анти-ха - например в хематологията, кардиологична клиника  и т.н. За София знам само за Св. Екатерина и Националната кардиологична клиника при Паскалева. Опитай да намериш някой нормален хематолог в Бургас, който също да ти погледне изследванията, които си пускала. Имай предвид, че второ и трето мнени е повече от задължително, щом си имала проблем при предишна бременност.

# 35
  • Бургас
  • Мнения: 711
Може ли повече информация( може и на лично) за колко време излиза изследването анти ха, трябва ли да спазвам нещо специално преди да го дам? И адрес и номер на проф Паскалева. Аз на 4ти сутринта рано ще съм в Токуда за други изследвания и мога да направя после и тези....

# 36
  • Мнения: 2 999
Може ли повече информация( може и на лично) за колко време излиза изследването анти ха, трябва ли да спазвам нещо специално преди да го дам? И адрес и номер на проф Паскалева. Аз на 4ти сутринта рано ще съм в Токуда за други изследвания и мога да направя после и тези....

Обаждаш се на регистратура и си запазваш час - казваш че си бременна, високорискова, в коя седмица и че си спешна и че си от провинцията - ето и линк http://www.hearthospital.bg/departments/mediko-diagnostichen-blok/
Имай предвид, че часоете за Паскалева вървят доста напред, така че трябва да се примолиш да те вземат.

Отиваш на преглед с генетичните ти изследвания и всички кръвни, които си пускала до момента. Фраксипарина се слага 4 часа преди прегледа. Ако прегледа ти е в 11, трябва да го биеш в 7 часа сутринта.

Стискам ти палци и дано успееш да запишеш, ако ли не можеш да отидеш и да чакаш пред кабинета да те приеме - не вярвам да те върне. Изследванията стават в рамките на час, така че тя веднага може да реагира и да ти определи дозата за АП и Фракси.   

# 37
  • Бургас
  • Мнения: 711
Много благодаря. А първо да си пусна изследването  и като е готова да ида или преди това да мина през кабинета ?

# 38
  • Мнения: 2 999
Много благодаря. А първо да си пусна изследването  и като е готова да ида или преди това да мина през кабинета ?

Първо си запази час, после като отидеш в клиниката се обаждаш на регистратура, минаваш през Паскалева, тя определя какви изследвания да се пуснат, лаборатория, после взимаш отново резултатите от регистратура след час и влизаш отново при Паскалева.

# 39
  • Мнения: X
Мимка, с какви мутации си, кой ти назначи нмх?

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 711
Мутация в ген prothrombin , мутация MTHFR C677T.
Гинеколога ми тук в Бургас, от положителния тест до вчера бях всяка вечер на фракси 0.4. Сигридов ми каза да ги редувам с аспирин през вечер...

# 41
  • Мнения: X
Щом гинекологът ти е компетентен да ти назначи нмх на инжекции ще бъде компетентен да ти го следи.
Приципно нмх не иска мониториране, изключая редките случаи при (по-рязка) промяна на теглото има малък процент пациентки които се нуждаят от коригиране на доза.
Сигридов защо слага и аспирин, от колко мг?
Мимка в  протромбин G20210А ли си - хетеро ли или хомо?

Последна редакция: пт, 25 авг 2017, 22:19 от Анонимен

# 42
  • Бургас
  • Мнения: 711
Хомозигот.
Каза, че съм развила преекламсия, много ниско aptt, запушвания по плацентата, слаб пулс на бебето,високо налягане в маточните артерии...
Не знам защо ми спря Фраксипарина всяка вечер и ме кара да го редувам с аспирин пр ( 1 таблетка 100мг).
Дано знае какво прави, много се притеснявам...с първата Б изпаднах в кома след еклампсия и бел.ембомия Sad

# 43
  • Мнения: X
Сега щом си на нмх инжекции може да си спокойна, няма да се плашиш.
Питай Сигридов защо ти е назначил и аспирин, аз предпорагам, че е за да не се слепват тромбоцитите, но лeкарят трябва да обясни:
 защо назначава дадено лекарство,
в каква доза го назначава,
за колко време
и с какво изследване (кога) ще се контролират нещата!
и най-важното - рецепта! не приемайте лекарства без рецепта, на която да си има името и подписа на доктора.

# 44
  • Мнения: 39 321
Мимка, без да се обиждаш, но след кома и емболия кой въобще ти е дал да забременваш?

Общи условия

Активация на акаунт