Отговори
  • София
  • Мнения: 193
Здравейте.

Пускам тази тема с надежда да хвърля малко повече светлина върху една система за изчисляване на фертилните дни при жената. За себе си проверих датите и зачеването на дъщеря ми съвпадат с теорията на др. Йонас. Но искам да проверя и други случаи, за да разберем дали наистина работи. Ако е така- лесно можете и сами да изчислявате тези фертилни дни. А с това можем да помогнем много в темите - " Искам бебе" и "Проблемно забременяване". Затова пускам първо тук темата. Да не би да дам напразни надежди на някой. Въпреки, че за себе си съм убедена, че има истина в тази теория.

Поствам подробна статия по темата.

"Лунните фази влияят на зачатието, Бездетни жени могат да забременеят, като използват астрологията

Зачатието е възможно, дори при жени, считани за безплодни

През 50-те години на 20 в. един бележит чешки изследовател – д-р Ойген Йонас, стига до революционно откритие по отношение на забременяването, което се основава на лунната фаза в хороскопа на жената и моментът на зачатието.
„Който не познава астрологията, няма право да се занимава с лечение!”, Хипократ

Още като студент д-р Йонас проявява интерес към астрологията. Той чете асирийско-вавилонски източници, в които се говори за влиянието на планетите, и в частност на луната върху жената и способността й да има поколение. Това откритие му дава основание за научни изследвания, резултатите, от които се оказват смайващи.
„Ние използваме астрологическите закони, основани на петхилядолетен опит и ги верифицираме с помощта на изчислителната техника.”, д-р Йонас

През 1956 г., на 15 август (Успение Богородично), Д-р Йонас открива първите си тезиси в областта на естественото зачеване. Като човек, вярващ в легендата за Божията Майка Дева Мария, той посвещава своето откритие на нея.

Клиничните тестове се осъществяват през 60-те години на 20в. в братиславската Клиника по гинекология. Д-р Йонас съставя индивидуални календари на зачатие на 800 жени, които искали да имат дете от мъжки пол. Точността превишила всички очаквания – 99%.

Последвало друго изследване за възможността за зачеване на жизнеспособно потомство при тези двойки, при които имало само нежизнеспособни ембриони. Резултатите показали 98% жизнеспособни деца.

Д-р Йонас провежда ново изследване върху 360 жени, страдащи от необясним стерилитет, които в рамките на 3 и повече години не успявали да забременеят. Той им назначава следване на препоръките на индивидуалните им календари за зачеване. В резултат, през годината 352 жени забременели, което показва успех от 97.8% - невиждана досега ефективност.
В един и същи месец жената има 2 фертилни периода

Традиционно се смята, че жената е най-плодовита в средата на своя менструален цикъл (в дните около овулацията). Д-р Йонас доказва съществуването на 2-ри паралелен, естествен цикъл при жената, който е космо-биологически. Той е изцяло съобразен с фазите на луната. И в него има дни, в които жената е най-фертилна.
Методът на естествено зачеване на д-р Йонас

Тайна се състои в това, че жената е най-плодовита тогава, когато транзитното слънце и транзитната луна правят същия ъгъл, който са имали и в момента на раждането й.
Препоръчва се секс 24 часа преди точното повторение на ъгловите аспекти между Луната и Слънцето.
Когато двойката желае да зачене дете от определен пол, трябва да се изчисли астрологически, освен точния ъгъл между Слънцето и Луната, който повтаря този от Наталната (Рождената) карта, да се обърне внимание и на Луната в какъв астрологичен знак се намира в момента на зачеването. Според Астрологията има мъжки и женски знаци. Мъжки знаци са: Овен, Близнаци, Лъв, Везни, Стрелец, Водолей, а женски са: Телец, Рак, Дева, Скорпион, Козирог, Риби. Когато луната се намира в мъжки знак се зачеват момчета, когато е в женски – момичета.
Що се отнася до зачеването на жизнеспособно потомство, освен ъгъла между Слънцето и Луната, трябва да се разгледат подробно Наталните карти и на двамата партньори, както и да се направят допълнителни анализи и изчисления на транзитните позиции на планетите в различните домове.
Д-р Йонас все пак не разкрива всички тайни на своя метод

„Работих върху този метод повече от 50 години. Установих 8 калкулации за нуждите на жените. Всички изчисления се придружават от специални инструкции за съответната семейна двойка, които трябва да се спазват, ако искат да постигнат успех с моя метод. Методът ми е с 98% надеждност, което означава, че е максимума в областта на естествените науки и медицината.”
Д-р Йонас поема отговорността за своя метод, само ако изчисленията са направени от неговия екип в някои от четирите центъра: Словакия, Чешката република, Унгария или Индия.

Методът на д-р Йонас е патентован в Световната организация за защита на интелектуалната собственост – WIPO (World Intellectual Property Organization) в Женева, Швейцария, под номер (713239) CENTRUM JONAS INTERNATIONAL 15. AUG. 1956 ."



Както и линк към сайт, който прави тези изчисления.

http://www.astro.com/cgi/genchart.cgi?gm=a2;nhor=432372;btyp=95; … 0;ntim=1503742041


Това е моята графика.



Ще ми бъде много интересно ако се включат повече жени, а още повече ако това помогне на някой. Yum

 

Последна редакция: сб, 26 авг 2017, 13:23 от Fifita

# 1
  • Мнения: 10 596
„Който не познава астрологията, няма право да се занимава с лечение!”, Хипократ

Особено психиатрите. Grinning

По статията ти... Всъщност в собствената си натална карта можеш да откриеш дали има заложена информация за потомството ти - дали ще имаш момче или момиче, според домът, който съответства на тази сфера на живота (мисля че 3 или 4 беше - не си спомням в момента). Аз така бях консултирала моята и на мм натална карта и се оказа, че в неговата има инфо относно мъжко потомство, докато в моята нямаше никаква инфо за потомството. Е, роди ни се момче - обаче се чудя това дали значи, че само момчета ще има мм и това че няма инфо за моето потомство, не дава ли еднакво шанс за момиче. Явно ще разберем при следваща бременност. Simple Smile

За зачеването не разбрах графиките. Какво точно показват? Фертилните дни на жената ли?

# 2
  • Мнения: 9 152
Много се впечатлих от информацията за работата и откритията на д -р  Йонас.
Вдъхновява, дава надежда. Но остава въпроса как точно става стиковката за един абсолютно невеж нуждаещ се от помощ и получаването на адекватна такава.
Каква е вероятността да се попадне на точния човек и съвет, точната " рецепта ",  която да функционира?  Не мисля, че самото едното желание е достатъчно.

# 3
  • София
  • Мнения: 193
„Който не познава астрологията, няма право да се занимава с лечение!”, Хипократ

Особено психиатрите. Grinning

По статията ти... Всъщност в собствената си натална карта можеш да откриеш дали има заложена информация за потомството ти - дали ще имаш момче или момиче, според домът, който съответства на тази сфера на живота (мисля че 3 или 4 беше - не си спомням в момента). Аз така бях консултирала моята и на мм натална карта и се оказа, че в неговата има инфо относно мъжко потомство, докато в моята нямаше никаква инфо за потомството. Е, роди ни се момче - обаче се чудя това дали значи, че само момчета ще има мм и това че няма инфо за моето потомство, не дава ли еднакво шанс за момиче. Явно ще разберем при следваща бременност. Simple Smile

За зачеването не разбрах графиките. Какво точно показват? Фертилните дни на жената ли?

За наталните карти съм наясно. Те казват Дали ще имаме деца, а др Йонас казва точно кога тези деца могат да бъдат заченати. Тук става дума за Точните дни на зачеване. Че могат лесно да се изчислят. И понякога много се разминават с „видимият” цикъл.    Което пък обяснява „странните” случаи на забременели по време на Менструация или точно преди нея. Такива случаи има много.  Графиката горе показва моите дни за зачеване тази и другата година. Но мога да променям началната дата и да видя примерно 2010 г или 2019г.
Ако имате деца и знаете кога са заченати, както и часа и мястото си на раждане, може да ми ги изпратите на лични и да направя Вашите графики, за да проверим теорията. Simple Smile

Последна редакция: пн, 28 авг 2017, 12:48 от Fifita

# 4
  • Мнения: 10 596
А ти тази графика как си я направила? Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 193
А ти тази графика как си я направила? Simple Smile

 Ами имам регистрация в сайта и там си има опция точно за такава графика, като отдолу си пише, че е според др Йонас. Simple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 193
Добавям друга графика. Тази касае зачеването на дъщеря ни.  Последния цикъл ми беше на 28.09.2010г. - Зелената звездичка. А лилавата звездичка показва нейното сътворение. Единственото несъвпадение е, че тя е момиче, а според таблицата би трябвало да е момче. Yum  Но пък е много щуро момиченце, така че...

Искам да отбележа, че този метод открих съвсем наскоро и въобще не съм го прилагала при дъщеря ми, нищо че я "правихме" почти 2 години. Може би съм могла да си спестя многобройните разочарования...  Просто ме порази съвпадението от преди 7 години. Затова реших да го подложа на тестване с други жени. Ако това чудо  работи, можем да помогнем на много други жени. Между другото моя близка преди два месеца се подложи на ин-витро и след като всичко им е наред, но бебе не става. Та направили трансфера, но матката първоначално приела ембриона, но впоследствие го изхвърлила. Тя си направи такава графика и дните на манипулациите и в календара са много различни. Може би затова не се е получило. Ще видим следващия път какво ще стане.

# 7
  • Мнения: 4 275
Как мога да направя такава графика за приятелка?

# 8
  • София
  • Мнения: 193
Качвам снимки със стъпките за изготвяне на такава графика. Ако срещате трудности, насреща съм да помагам. Simple Smile



1. Влизате тук и си правите регистрация. Само един път. После можете да добавяте до 100 човека, за които да си правите хороскопи, натални карти и графики.  След като вече сте се регистрирали, горе вдясно, в търсачката пишете " Special Chart".




Избирате първият показан резултат

 

2. От първия падащ панел избирате за кого ще правите графика. А от втория избирате вида на графиката - Избирате най-последната възможност.




3. След това задавате периода, който Ви интересува.




4. И накрая сте готови.


# 9
  • Мнения: 414
Стана ми интересно и го направих(става и без регистрация, просто спазих стъпките). Но имам нужда от помощ със знаците, не разбирам кога според него съм можела да забременея. Така ще преценя дали е правилен, защото имам записани дните, в които сме опитали.

# 10
  • София
  • Мнения: 193
Стана ми интересно и го направих(става и без регистрация, просто спазих стъпките). Но имам нужда от помощ със знаците, не разбирам кога според него съм можела да забременея. Така ще преценя дали е правилен, защото имам записани дните, в които сме опитали.




13, 14, 15 и 16 Февруари,
15, 16, 17 и 18 Март,
13, 14, 15 и 16 Април и
13, 14, 15 и 16 Май.

Кой месец да гледаме?

Червените дни отгоре са Фертилните. Черните точки са Менструация, а Жълтите - Овулация.
Обърнете внимание на последните два месеца няма указан пол, което означава, че планетите се намират в гранични зони.

# 11
  • Мнения: 414
От 22 април до 8 май са нашите опити Simple Smile

# 12
  • София
  • Мнения: 193
От 22 април до 8 май са нашите опити Simple Smile

Според графиката излиза, че сте пропуснали плодовитите дни. Simple Smile

А бременна ли сте?

# 13
  • Мнения: 414
От 22 април до 8 май са нашите опити Simple Smile

Според графиката излиза, че сте пропуснали плодовитите дни. Simple Smile

А бременна ли сте?
Да, точно затова ми стана интересно, но явно при нас не работи този метод.

# 14
  • Мнения: 3 258
А плодовитите дни не трябва ли да съвпаднат с овулацията? Не е достатъчно да се повтори същата лунна фаза, тя трябва да съвпадне и с онези "специални" дни. А те не са чак толкова много в рамките на всеки месец. Освен това някой фертилен ден според календара на д-р Йонас може да съвпадне и с неблагоприятен такъв от Лунния календар.

Общи условия

Активация на акаунт