Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 45

  • 100 435
  • 729
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 8
Момичета привет и минавам да се похваля - днес си взех резултата от сцинтиграфията - няма данни за метастази в костите. Ох, олекна ми Satisfied
Много се притеснявах, но всичко е наред. Е има други проблеми - с остеоартрозен и остеохондрозен дегенеративен характер, но това ще го мисля нататък. Simple Smile

# 541
  • Мнения: 32
Момичета,тези които пият колаген...Искам да си  поръчам,но чета че трябва да е животински..та кой бихте препоръчали?

# 542
  • Варна
  • Мнения: 1 685
Привет на всички! Simple Smile

Свърших с химията, сега следва лъчето. Лекуващата ме посъветва като се почувствам по-комфортно да действам. Аз обаче си се чувствам достатъчно комфортно и съм готова още другата седмица да се метна на нагревките. Тепърва ще се съветвам отново и с лекуващата, и с тази, при която ходя на частно да ми дообяснява по-бавничко и по-подробно, та не се страхувам, че ще допусна грешка, но бих искала и до вас да се допитам. Помните ли колко почивка сте си давали между химио и лъче или са ви препоръчвали? И какви са рисковете ако се избърза или пък много ако се отложи? Втората част на последния въпрос май беше излишна, то е ясно, че не бива да се мота човек, а да атакува гада докато си ближе още раните, да не вземе да ми се съвземе, но аз все пак да си питам колко мога да отлагам, колко мога да пришпорвам.

И това с туморните маркери ми е една мъгла... досега не съм се зачитала чак толкова в стойностите, нито съм се вглеждала как точно се движат, но любопитството вече се изостри много. Grinning
CA 15-3 ми следят, като този маркер е точно за рак на гърдата. Още съм в нормалните стойности, даже съм доста под границата, прави ми впечатление обаче, че се покачват.

След първа операция: 6.8 U/ml
След втора операция: 8.5 U/ml
След 6-те вливки химия: 15.9 U/ml

Знам, че нищо не гарантират на 100% тези маркери, на всякъде го пише, навсякъде ми го казват да не се осланям чак толкова на тях. Хем се радвам, че съм все още далеч под нормалните 25 U/ml, хем ме гложди въпросът що по дяволите се покачват.

Последна редакция: сб, 18 ное 2017, 09:28 от Spirit Crusher

# 543
  • Мнения: 18
Здравейте и от мен.Спирит, аз приключих химията на 14
ноември. Ходих да се запиша за лъчетерапия и ми казаха, че трябва да мине месец от последната вливка. Дадоха ми ден за скенер за 8 ми декември и евентуално да започна лъчетерапия към 18 декември. Аз се лекувам във Варна.

# 544
  • Мнения: 2 070
Майка ми почти не се храни.След пЪрвата химия повърна веднъж и до там.Струва ми се че проблема е повече психически.Възможно ли е афти в устата да се появят чак 2 седмици от терапията? Казва, че се храни на сила, за сядало и, пъшка, офка,  като я попитам, боли ли я нещо, отоваря,  че не .Говоря и непрекъснато , Тумора е премахнат  изследванията на органите са ОК.Аз съм в момента по зле, погледнато реално с камък в жлъчка, киста на черен дроб и 7 см. Миома.Как да процедирам,  не знам?Ако продължава така, ще отложат втората химия, най_вероятно.

# 545
  • Мнения: X
Питай и в тази тема http://m.bg-mamma.com/?topic=513011.msg35847267#new . И не й се притеснявай много, кажи й "ако щеш" и че от нея си зависи, тя решава дали ще живее или не. От малко глад нищо няма да й стане, а и няма да е първата с отложена химия.
За афтите е възможно, да. Има доста лекарства за афтите. Ако намериш препоръчвам Алсипин www.afya-pharmacy.bg/productbg/5514 .

# 546
  • София
  • Мнения: 5 074
Няма какво да пита в оная тема.
Пали, щом изследванията и са ОК, престани да я обгрижваш. Колкото повече го правиш, толкова по-зле за нея, пък и за вас.
Да се вземе в ръце и да продължава натам с лечението.
Познаваш ме и знаеш защо ти го казвам.

# 547
  • Мнения: 1 726
Мацки, след като направих рецидив у бях оперирана през август, направих пет скенер през октомври (нямам разсейки слава Богу), все още нямам становище на онкокомисия. Това се случва в Сити клиник, нормално ли е? По телефона ми казват, че понеже не съм спешен случай, не са стигнали до мен, а в същото време, че е трябвало веднага да се направи лъчетерапия, а сега вече няма смисъл. Направо съм бясна:rage:

# 548
  • София
  • Мнения: 6 707
Ами не, не е нормално. Освен да отидеш на място и да имаш по-рязък разговор...?

# 549
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 013
Трябва да правя абразио. Някакви идеи къде в Сф?

# 550
  • Мнения: 132
milmich, как разбра че трябва? Колко ти е дебелината на ендометриума?

# 551
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 013
milmich, как разбра че трябва? Колко ти е дебелината на ендометриума?
12 мм. и не намалява..Нещото като цикъл спря също, но тази дебелина на ендометриума не се е променила. И странното е, че това се случи след спирането на всякакви лекарства и почти 3 години след спиране на Золадекса. newsm78

# 552
  • Мнения: X
milmich, ако не намериш по-добро място - аз правих 2 пъти в Майчин дом. ОК е, никакви проблеми, нямам оплаквания. Упойка с инжекция във вената и за нула време след това съм кукуряк. Ставам, обличам се и заминавам. След 2-3 дни с всичкия си малък мозък вече се къпех в морето Grinning Трябваше да си правя предоперационните изследвания за моя сметка, което е гадно Sad 60 + лв... Лабораторията срещу тях е адски скъпа, така че ако можеш си ги направи на друго място. Обикновено в Офертомед има оферти с по-добри цени. Може да си паркираш колата в двора, платен е по 2-3лв на час или на ул. Здраве, там е Зелена зона - по 1.20лв на час.
Малко ми е сложно с ориентацията, въпреки че съм раждала там все още се губя по етажите... много голяма болница.
Ти защо си спря лекарствата?

# 553
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 013
Ти защо си спря лекарствата?
Защото почти 8 години съм на лекарства...Стига толкова! Rolling Eyes

# 554
  • Мнения: 132
Питах, защото моята лигавица е 12мм от август (варира от време на време на 10-11), но гинеколожката ми казва, че още не е за амбразио. Спирането на нолвадекса за месец не повлия особено.

Общи условия

Активация на акаунт