Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 45

  • 100 302
  • 729
  •   1
Отговори
# 705
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 743
Светли празнични дни! Нека Коледния дух стопли душите ни, нека бъдем добри и милосърдни, нека има здраве и мир за всички! Весела и уютна Коледа и от мен!

# 706
  • Ænima/Albuquerque
  • Мнения: 3 821
Момичета, сега се връщам от социалните. Жената ме притесни, че е възможно да ми спрат пенсията напълно. Обясняваше ми, че на по-младите хора, било по-вероятно да им откажат пенсия, особено като съм била трета група.

# 707
  • Мнения: X
Не й вярвай и въобще не ги слушай. Намерила е някой за слушател и си съчинява. Знаеш, колко са малоумни и неграмотни тези в общините. А и най-вероятно ни завиждат за "големите пари", които печелим с тази болест.....

# 708
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 005
Знаеш, колко са малоумни и неграмотни тези в общините.
ААА, не така с лошо Smiley И аз работя в община, а пък се имам за грамотна...Satisfied
Освен това Социални грижи и община са две абсолютно различни институции..
Не е хубаво да се обобщава така:smirk:

Sarcasm™, не знам защо си питала въобще в социалните за пенсията и какъв е бил повода. За сега ще си получаваш пенсията, но и на мен ми се струва, че не след дълго ще ни ги спрат. Особено ако работим...

# 709
  • Мнения: 18
Здравейте! И аз да се включа за ТЕЛК. Ще има някаква промяна, но още нищо не е прието. Четох разни статии, че промените ще влязат до две години. Наистина едното което искат да отпаднат пенсиите на работещите. Но още нищо не се знае. Аз сега през януари, ще се явявам на ТЕЛК за удължаване на болнични, защото ми предстои лъчетерапия, а през февруари или март живот и здраве за трудоострояване.

# 710
  • Ænima/Albuquerque
  • Мнения: 3 821
Sarcasm™, не знам защо си питала въобще в социалните за пенсията и какъв е бил повода. За сега ще си получаваш пенсията, но и на мен ми се струва, че не след дълго ще ни ги спрат. Особено ако работим...

Не съм ги питала за пенсията изобщо. Подавах документи за инвалиден стикер и карта за градски транспорт. За картата за градския транспорт се оказа, че трябва да получа решението за преизчислената пенсия, да го представя и чак тогава да подам документи за картата. Аз казах, че съм преосвидетелствана и жената тогава направи на въпрос, че може изобщо да не ми отпуснат пенсия, следователно да не получа писмото за преизчислената пенсия. И така нататък. В крайна сметка подадох само за инвалиден стикер. Пътувам на лекции с градски транспорт, не че съм им умряла за намалението.

# 711
  • Мнения: X
Sarcasm излъгала те е, че може изобщо да не ти отпуснат пенсия. Ще имаш пенсия. Милмич извинявай, не исках да те засегна, но виж каква ужасна глупачка е била тази. Това ли й е социалната помощ,  това ли й е работата...
Картата за ГТ е 20лв на месец, като буферните паркинги са безплатни. Взех си за 6 месеца,  на мен ми е полезно.
На мен ми отказаха инвалиден стикер преди 2 години, има ли шанс да се пробвам пак?

# 712
  • София
  • Мнения: 5 074
Ако имате някаква терапия, няма как да откажат инвалидната пенсия. В момента, в който спрат терапиите и се явите на комисия, сте аут. Преживях го един път преди години. Дадоха ми 19 % и ме обявиха за здрава. Не им се сърдя.
Инвалиден стикер се полага, когато имаш 100 % с чужда помощ .

# 713
  • Ænima/Albuquerque
  • Мнения: 3 821
Инвалиден стикер се полага, когато имаш 100 % с чужда помощ .

Това не е вярно. На мен ми дадоха с предния ТЕЛК - 80%.

# 714
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 005
Ако имате някаква терапия, няма как да откажат инвалидната пенсия. В момента, в който спрат терапиите и се явите на комисия, сте аут. Преживях го един път преди години. Дадоха ми 19 % и ме обявиха за здрава. Не им се сърдя.
Инвалиден стикер се полага, когато имаш 100 % с чужда помощ .
Хули, когато се явих тази година на ТЕЛК бях на Нолвадекс, но доктора ми каза, че на момента трябва да го спра, защото съм доста време на хормонална и имам съдови проблеми. Въпреки това ми дадоха 3 група и даже ми увеличиха процентите малко от предния път. Пенсията си продължи по старому. По последната наредба РМЖ имат 50 % до живот базово и повече ако нещо се усложни.

# 715
  • Варна
  • Мнения: 1 685
Хъ... аз май съм най-безотговорната тук. Почнах си лъчето, даже успях вече да се зачервя и да ме посърбява. Ни ТЕЛК съм минавала, ни нищо. Ходя си сутрин на нагревки и после на работа, керванът си върви, кучетата си лаят. Пък те можели нещо там допълнително да ми дадат. Льохманска работа е това моето. От същия мързел и незнание ей така и парите за перуката не си взех. По лична карта от Пловдив, с адресна регистрация във Варна. Ама можело било да се наложи в Пловдив да представям приемопрадавателния протокол и фактурата за космясалата шапка, можело и друг да го направи вместо мен, пък това можело, пък онова можело да ми се случи по пътя някъде между гишетата... Направо като си представих как тия смешни там стотина лева като нищо мога за таксита, куриери и валериани да дам и се отказах да си ги търся. Simple Smile

Последна редакция: пт, 29 дек 2017, 09:03 от Spirit Crusher

# 716
  • Мнения: X
Спирит, рано ти е за ТЕЛК, не се разсейвай Grinning Tи нали си в болничен?

# 717
  • Варна
  • Мнения: 1 685
Фри, не съм в болничен. Изчерпала съм там каквото ми се било полагало, та след последната химия ми дадоха не стандартните 20, а 10 дни, щото нещо си на границата съм била, не знам си какво. Аз бая дни профуках около двете операции. След първата една двадесетодневка, после чакане до втората, след втората още две дузини... та така за малко да не се вместя в ония 180 дни на година, които ти се полагат или нещо такова. До колкото разбрах обаче, не е фатално и на по-късен етап да си удължавам болничния... ако въобще се наложи и правилно тълкувам буквата на закона. Ей я на годината си мина, за следващата ще ми се полагат най-вероятно още някви дни право на болнични, без да се налага да им дефилирам там пред разните му комисии. А и най-тежкото сякаш мина. Сега само трябва да си следя състоянието и дано не се налага наново да ме кълцат, тровят, облъчват...

# 718
  • Мнения: 345
Момичета, надува ми се ръката, видимо е по-дебела, тръгна и към пръстите. Не помага гимнастика, замислям се за лимфен дренаж, докато не е станало по-лошо. Има ли някой информация къде в София има такива места. Четох за болница Доверие и Токуда, но като локация не ме устройват много, но в краен случай и там ще отида.
 Някой правил ли е такава процедура с апарат, защото пише че е за оток при мастектомия , а в същото време е противопоказен при онкологични заболявания?!?. 

# 719
  • София
  • Мнения: 428
ЧЕСТИТА КОЛЕДА НА ВСИЧКИ МОМИЧЕТА! ЖЕЛАЯ ВИ ОТ СЪРЦЕ МНОГО ЗДРАВЕ И КЪСМЕТ!
jul@e, аз правих процедури в онкологията /дървеница - София/ със специален ръкав за лимфен масаж и съм много доволна. Може би го има и в онкологиите в други градове. Процедурата е безболезнена, дори бих казала приятна. Не помня колко процедури направих, защото това беше отдавна. Обърни внимание докато отока е още малък!                                                   

Общи условия

Активация на акаунт