Лятото е към своя край - ДЕКЕМВРИЙЧЕТА раздават ритници безкрай! ТЕМА 5

  • 41 452
  • 735
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 2 340
До София, а след това с Еконт Simple Smile

# 496
  • Мнения: 267
...
Иначе се следях и преди и сега в болница Лозенец . Там и ще раждам пак Simple Smile терминът ми е 10.12, но предполагам ще е седмица преди това, ако всичко е наред .
[/quote]

evianna,
Ти сериозно ли?!?!?? Simple Smile 2013-та, точно там родих второто си дете! Там се следих при д-р Христова, шефката на АГ-то. Тамошен офталмолог написа с червени букви, че съм за секцио. Щом ми изтекоха водите вкъщи, 2 седмици преди термин, отидох и пак д-р Христова изражда дъщеря ми - нормално, въпреки препоръката за секцио, БЕЗ упойка, защото така бе преценила, а бях заявила и дори БЕЗ Спазмалгон, защото като поисках каквото и да е обезболяване, по дяволите, казаха, че нямало в отделението!?!?!?... Излагам факти, изводите сама си направи.
От оня ден имам и една еретична мисъл...ако окончателното заключение този път е секцио, дали да не отида пак при тази докторка да раждам, за да ми се получат тоя път нещата?!? Wink))
И още нещо - по ПРМ терминът ми е на 11.12. Wink Чакам момиченце, а ти? И също ми се струва, че по-рано ще се развият нещата, пък дори и без да сме планирали секцио...

Последна редакция: пн, 09 окт 2017, 20:10 от Anna02

# 497
  • Мнения: 2 382
Момичета, не помня дали обсъдихме шишетата  newsm78 Досега ги разглеждах в Амазон, ами те всичките имат отрицателни отзиви, че текат или че бебето се дави.

# 498
  • Мнения: 2 340
Абсолютно, нямам приятелка, която да не е пробвала повече от 1 марка, а някои, които са били на адаптирано мляко са сменили и по 3-4 марки шишета, докато открият своето. Аз се чудех между цялостен сет на Томи Типи и сглобен от мен такъв на промоционални артикули Авент, в крайна сметка взех Томи Типи, защото беше по-изгоден и пълен. Ако се наложи (а дано не, защото искам да се кърмим) и не са ни ок шишетата, ще опитвам други.. Съдба Simple Smile

# 499
  • София
  • Мнения: 8 705
С шишетата има някои "техники", така че детето да се храни по-внимателно и да наподобява сукане.Така има по-малка вероятност да му се излива в устата и да се дави. Тук има изредени някои точки
http://lllbg.org/2013/07/priuchavane-shishe/ 
На английски май беше gentle bottle feeding . С повече контакт с родителя, шишето не се накланя, не се мушва направо в устата на бебето,  се изчаква то да го лапне.Винаги се гледа към него и бебето по възможност е в ръцете на възрастни-не се оставя да лежи някъде и само да подаваш шишето, а го гушкаш. Закрепването с нещо пред устата на бебето е опасно.

Аз иначе няма да взимам шишета, май само биберон за контейнера на помпата.За някакви изключителни случаи. Миналия път имах 3 шишета-2 на Томи Типи и 1 стъклено на Нук.Това на Нук го ползвах 3 пъти май, другите останаха неразопаковани и ги подарих.

# 500
  • Мнения: 215
Момичета Hug Hug Hug

Искам да изкажа момичета възмущението си от пулмоложката, с която направихме днес консултация относно кортикостероидната терапия, според нея най-добре би било бебетата да бъдат извадени веднага след нея, защото вече ще могат да дишат самостоятелно. Видиш ли, това наше желание да ги задържим до началото на декември е било глупаво, рядко дори здрави майки успявали да доносят 36/7 седмица бременност с близнац, освен това не спря да повтаря, че положението е такова защото съм искала да съм героиня и вместо да родя едно здраво бебе с редукция, сега рискувам живота и на себе си и на двете бебета. Полудях! Направо ми падна пердето, идеше ми да я ударя.  Не мога да повярвам, че лекар с такова мнение е допускан до бременни жени, особено такива лежащи в патология, които и без глупостите им са постоянно разтревожени. Толкова се радвам, че на консултацията мъжа ми не успя да дойде и с мен беше само свекърва ми, защото не ми се мисли какво би станало. Доста си поревах след консултацията с нея, но неонатоложката ме успокои и ми каза да мисля положително и, че ако е било опасно, едва ли всичките специалисти, които са ме следили са щели да ми позволят да поема такъв риск.

Аз от Томи Типи съм много доволна, със сина ми ги ползвах - не ми се е наложило да ползвам друг тип шишета, изкарахме си така до две години и половина, когато спряхме да ползваме бебешките шишета, около мен майките доста сменяха и бая пари потрошиха. След мен сестра ми и етърва ми също ползваха комплекти на Томи Типи и също бяха много доволни и не са сменяли. Сега отново ще бъдем с комплект на Томи Типи, който взехме на много добра цена от Англия. Днес с мъжа ми си говорихме относно направените до сега покупки и установихме, че сме спестили над 40% с пазаруването онлайн, като имаме поръчки от Англия, Украйна, Германия и Холандия, от България единствените ни покупки са мебелите за стаята от Икеа и количката и няколко дрешки от Лидл.  Сумата и с тези спестени 40% е доста сериозна, не ми си мисли, ако трябваше да закупим всичко от магазините в България, колко по колосална би била сумата.

# 501
  • Мнения: 2 340
Оля, направо настръхнах от написаното.. Думи нямам AnguishedAngryAngryConfounded Аз бих се оплакала честно!! Това е недопустимо отношение, егати!! От къде на къде пък ще говори, че "здрави" майки не износвали близнаци повече от 36г.с .. Аз като част от род с 8 двойки близнаци от баба ми насам... Всичките родени доносени и съвсем близо до термин.. мога да кажа, че въобще не е задължително да се родят преждевременно.. И да при теб има предистория, имаш проблеми, но как може бе!!!!! Ти си с добър екип от специалисти, които ще ти помогнат да износиш максимално дълго бебчетата... сигурна съм! Горе главата, бъди все така силна, толкова ти се възхищавам и ти симпатизирам, именно заради всички трудности, които си имала с първата бременност, през които преминаваш и сега.. и въпреки всичко от твоите постове и публикации, тук и във фейсбук, лъха толкова позитивизъм, толкова адекватни оценки... Продължавай да си толкова позитивна, въпреки всичко! Прегръдки!

# 502
  • Мнения: 752
...
Иначе се следях и преди и сега в болница Лозенец . Там и ще раждам пак Simple Smile терминът ми е 10.12, но предполагам ще е седмица преди това, ако всичко е наред .

evianna,
Ти сериозно ли?!?!?? Simple Smile 2013-та, точно там родих второто си дете! Там се следих при д-р Христова, шефката на АГ-то. Тамошен офталмолог написа с червени букви, че съм за секцио. Щом ми изтекоха водите вкъщи, 2 седмици преди термин, отидох и пак д-р Христова изражда дъщеря ми - нормално, въпреки препоръката за секцио, БЕЗ упойка, защото така бе преценила, а бях заявила и дори БЕЗ Спазмалгон, защото като поисках каквото и да е обезболяване, по дяволите, казаха, че нямало в отделението!?!?!?... Излагам факти, изводите сама си направи.
От оня ден имам и една еретична мисъл...ако окончателното заключение този път е секцио, дали да не отида пак при тази докторка да раждам, за да ми се получат тоя път нещата?!? Wink))
И още нещо - по ПРМ терминът ми е на 11.12. Wink Чакам момиченце, а ти? И също ми се струва, че по-рано ще се развият нещата, пък дори и без да сме планирали секцио...
[/quote]
Ахаха Simple Smile)) аз 2016 г. февруари раждах при Христова. Тя се съобрази без въпроси с препоръката за секцио и измърмори, че имало и други предпоставки за такова, но така и не разбрах какви ( не е много приказлива). Та явно зависи.  Не че съм много доволна от нея...но и сега реших там-  не е скъпо, пък и ми е познато вече като обстановка.Иначе надявам се и сега секциото да мине добре. Първите 3-4 дни е неприятно, но след още 2-3 всичко е ок вече. Но ме учудваш с това, че са ти казали, че няма упойки или по- скоро обезболяващи! На мен упойката ми беше включена в пакета де, въпреки че като се замисля... мъжът ми носи веднъж обезболяващи и памперси. Както и да е.
Чакам момченце отново! Но синът ми така ме изморява ( и не слуша, и се караме и се налага да го вдигам понякога), че просто се моля да стане бебето три кила и да се ражда тогава, не по- рано. Simple Smile Надявам се да си дочакам началото на декември Simple Smile

# 503
  • Мнения: 267
Ахаха Simple Smile)) аз 2016 г. февруари раждах при Христова. Тя се съобрази без въпроси с препоръката за секцио и измърмори, че имало и други предпоставки за такова, но така и не разбрах какви ( не е много приказлива). Та явно зависи.  Не че съм много доволна от нея...но и сега реших там-  не е скъпо, пък и ми е познато вече като обстановка.Иначе надявам се и сега секциото да мине добре. Първите 3-4 дни е неприятно, но след още 2-3 всичко е ок вече. Но ме учудваш с това, че са ти казали, че няма упойки или по- скоро обезболяващи! На мен упойката ми беше включена в пакета де, въпреки че като се замисля... мъжът ми носи веднъж обезболяващи и памперси. Както и да е.
Чакам момченце отново! Но синът ми така ме изморява ( и не слуша, и се караме и се налага да го вдигам понякога), че просто се моля да стане бебето три кила и да се ражда тогава, не по- рано. Simple Smile Надявам се да си дочакам началото на декември Simple Smile

Не знам...тя явно според зависи си преценява на място... На мен ми каза, че и без това съм раждала преди 11г. и сега съм щяла да родя (?!?! wtf? сериозно ли??? ама може ли като бял човек??). Пренебрегна предписанието за секцио... А и това с липсата на каквото и да е обезболяване направо ме уби! Бях с пакет "Проследяване и раждане", към второ здравно осигуряване, всичко можеха стига да поискат да си включат и после със сигурност да си вземат парите!... Sad За епизиотимията само ме пръсна с обезболяващ спрей, когато дойде време за шиене, не за рязане!... Ядох и шамари от една от акушерките, защото по време на раждане от болка и изтощение почнах да припадам.
Може само да стискаме палци и да се молим всичко да протече и сега, както трябва и да си дочакаме и месеца! Ти пак при нея ли ще раждаш? Там ли се следиш? Колко е раждането сега?

# 504
  • Мнения: 715
Здравейте момичета, тъй като повечето са напред с покупките, може ли да споделите две неща от които се интересувам- каква козметика за бебето сте купили и избрахте ли си педиатър? Аз живея от 3 години в София и съм започнала с търсенето на педиатър от рано, но няма много отзиви за такива в моят район.
Иначе днес минах случайно през H&M има уникални комплектчета боди и ританки, но 56 размер ми изглеждат много малки, чудя се да купя ли повечко 62. Или отдавна не съм виждала бебе и нямам реална преценка Grinning Хубав ден на всички!

# 505
  • София
  • Мнения: 8 705
Ще ползвам педиатърката на сина ми.
Козметика-ще купувам само гел за измиване, но не съм избрала.Ще мажа с кокосово масло.

В кой район си, може някой да знае добър педиатър.Във форума има теми по квартали, там също може да питаш.

# 506
  • Мнения: 715
Изток съм, но Изгрев, Мусагеница, Младост1 - 2, Гео Милев . Чета темите, но още не съм се спряла и търся мнения.

# 507
  • София
  • Мнения: 8 705
Ами и аз съм в Изток Simple Smile
Моят син е записан при Христова в 22 поликлиника. Доволна съм от нея, но ако детето е болно се чака пред кабинета и за възрастни и отнема много време.Всички са така, обаче.Но съм чувала добри отзиви и за Крайселски, Маринова.
Но Христова е много позитивна и разговорлива.

# 508
  • Мнения: 990
Здравейте момичета да ви се похваля бебка е 37 см,1300 гр, разположена е с главичката на долу и въпреки ,че съм с ниска процента май няма да е проблем и си прилича на мен само е устичката е взела на татко си.Лекарката каза ,че се развива идеално,дано и за напред всичко върви по вода леко бременеене на всички.

# 509
  • Мнения: 752
Anna...не ми звучи като леко твоето раждане ( с епизотомия), пък за очите точно това е проблема...напъните. дано този път е по- леко Wink с обезболяващи Simple Smile
Ами там се следя и ще раждам....800 някъде им беше пакета( проследяване , раждане и тн)

Общи условия

Активация на акаунт