Лятото е към своя край - ДЕКЕМВРИЙЧЕТА раздават ритници безкрай! ТЕМА 5

  • 41 437
  • 735
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 2 340
Аз съм с пакет в Щерев, който включва предостатъчен брой тонове, обикновено започват да ги следят между 28-30г.с При мен нямаше показания, за ранно следене, но док иска на две седмици да ходя, защото така или иначе съм платила и пари няма да ми върнат Simple Smile За по-голяма сигурност.

Имам приятелка, която започнаха да следят в 36г.с със запис на тонове. Тя се следи в Стара Загора. Навсякъде е различно и по преценка на лекаря.

# 526
  • София
  • Мнения: 8 686
Аз съм навършила 30г.с. и миналата седмица трябваше да хода на тонове.Не отидох де, детето беше болно и нямаше как.
В понеделник ходих-лекарката ми беше дежурна в болницата и я  нямаше в мед.център.Та утре благополучно може и да отида на тонове Grinning

# 527
  • Мнения: 1 019
Аз съм 28 и имах тонова сега на последния преглед. С дъщеря ми нямах нито едно следене на тонове, нито тестове, нито нищо... слава Богу, всичко беше наред.
При мен се появи нисък хемоглобин и сега ще взимам малко желязо, че да го кача.

С покупките все още не бързам. Аз всичко поръчвам от американския амазон и идва за 2-3 дни. Но мисля да си взема 4moms manaro за люлка, ако сте запознати. С дъщеря ми го ползвахме и това ни беше много полезно. Леглото ще ни в обикновено сгъваемо с твърд матрак. Количката от дъщеря ми - bugaboo chameleon 3. Седалката - maxi cosi, и раници и други екстри ще си спестим.

Ние в началото само с водичка изплакахме дъщеря ми докато не падне пъпчето. Падна на 7-я ден и всеки ден го чистихме само с алкохолна кърпичка специално за тази цел. След това продължихме всеки ден с вода, а в случаи на подсичане или по-чувствителни реакции я миех всеки път след като има ако. Мажех я с домашна свинска мас, които много хора май не одобряват, но аз съм мазана със свинска мас и не знам дали е от това, но никога не съм имала проблеми с кожата. Сега ако не се сдобием със свинска мас, ще я мажа  с кокосово масло разбъркано с shea butter. Двете ги дават много полезни, а ако открия някое essential oil, което е препоръчително за бебе ще го добавя към сместа.

# 528
  • Мнения: 379
Слънчице, ние сме с люлка mamaroo Simple Smile само, че втора употреба я взех от семейство, което по спешност замина за Австралия и са я ползвали точно 2 месеца. Иначе ми е адски скъпа като нова, да си призная...Повечето на марката имат проблем с пластмасата, която виси над главата на бебето и често се налага лепене, да знаеш, но не е фатално Simple Smile
Относно мазането-аз имам близка, която почти само със зехтин мажеше бебето си и не е имало никакви проблеми. Аз за момента мисля с кокосово масло, ползвам го почти във всичко и вярвам, че не би навредило. Май за подсичане само ще взема друго мазило...
Относно тонове: не знаех, че тук правят т.нар запис на тонове, но при мен напоследък има разни отклонения и започнаха по-сериозно да ме следят. Отделно от днес съм на инжекции за хемороидите до края на бременността, защото лекарката ми обясни, че няма да е никак добре да раждам с наличието на външни хемороиди и до термина трябва да се приберат. Пратиха ме и на очен...

Последна редакция: чт, 12 окт 2017, 00:36 от Alma Rodrigez

# 529
  • Мнения: 1 019
Alma, да... сравнително по-скъпа е.. тук е $200, но за стандарта е добре. Иначе за сравнение кошарата ни е $50, което е нищо за тук.. а иначе люлката след това мога да я пусна за $100 и все някой ще я вземе....
ти поледно как ще раждаш? Секцио или естествено? Милата... от друго не настръхвам така както като чуя хемороиди. Дано се приберат тези гадинки..

# 530
  • София
  • Мнения: 8 686
При нас тази люлка е почти 700лв Grinning Което и за стандарта е много.

Аз ще взимам шезлонг/люлка след раждането.Не ми е наложително, по-важен ми е слингът.
Имаме 2 кресла и там ще пребивава като новородено(ако не е в мен в слинга), докато се поикопити и започне да си повдига главата. След това ще взема някакъв шезлонг. Може и да са ми върнали люлката...кой знае Grinning

# 531
  • Мнения: 379
Да, естествено ще родя, ако всичко е наред и състояноето ми го позволява. Със сериозен проблем с окото съм, с външни хемороиди, не съм и никак млада, вчера ми назначиха за капак и инсулин, който да бия до 36та седмица, отделно и други инжекции, но тук никой не те пита и дума не ми дават да кажа за секцио Simple Smile)) Мъчат до последно естествено да родиш. Дадоха ми да подпиша дали искам епидурална или съвсем натурално искам, а после и информирано съгласие дали се съгласявам да направят епизиотомия с локална упойка, защото не правят често.  И чак на последно място в списъка беше да направят секцио, разбира се ако е наложително. Подписах навсякъде и упойка си поисках пък да видим. Мъжът ми вчера скочи срещу доктора, който ми каза, че трябва да мина на инсулин и категорично отказа. Моят немски е доста слаб и докато се усетя, вече бяхме вън от кабинета Simple Smile В крайна сметка ми забраниха всякакви плодове и ме викат за кръвни др седмица. Аз вече свикнах с диетата Simple Smile

# 532
  • Мнения: 2 340
Според мен раница или слинг, за жена, която ще ражда първо дете и до сега не е бебеносила, е по-добре да се купи след раждането, когато може да се изпробват различни варианти с бебето директно. Тук много удобно е това, че стана доста популярно и има библиотеки, където да отидеш, да те консултират, да изпробваш, да вземеш под наем за седмица например и да решиш твоето нещо ли е или не, както и кой точно от многото модели да закупиш. Сумите са сериозни и е супер, че има такава опция.

Mamaroo тук е много скъпа, в английският амазон също излиза около 400лева, което пак ми се струва много, предвид, че детенцето на моя позната, която закупи от България за 700+ лева такава, не пожела да стои и ден в нея.. Заложихме на люлка с шезлонг Fisher Price, пак от амазон, защото тук е 200+ лева, а там излиза доста по-евтина. Тя е от разпределените подаръци от приятели. Вече е тук и постоянно искат да ни я докарат, но съм забранила обемните подаръци да ми се носят от сега, че стаята не е на 100% готова и подредена и не искам само да ги побутвам Simple Smile


Алма, защо се наложи да биеш инсулин? Нали спазваш диета, въпреки нея, отново ли има отклонения ?? Sad

# 533
  • Мнения: 752
При нас тази люлка е почти 700лв Grinning Което и за стандарта е много.

Аз ще взимам шезлонг/люлка след раждането.Не ми е наложително, по-важен ми е слингът.
Имаме 2 кресла и там ще пребивава като новородено(ако не е в мен в слинга), докато се поикопити и започне да си повдига главата. След това ще взема някакъв шезлонг. Може и да са ми върнали люлката...кой знае Grinning
Дези, на какъв слинг си се спряла? На мен ми трябва нещо за навън за първите три месеца, ако се наложи да излезем ....за студено време. Бяхте писали преди , но изпуснах....кое е ок за малко бебе- слинг , раница, кенгуру?

# 534
  • Мнения: 379
Тонче, много кофти започнаха да ми стават резултатите последните 2 седмици. Всяка сутрин треперя какво ще отчете глюкомера Rolling Eyes Нещо започна да се случва, може би с напредване на бременността и нивата на кръвната захар започнаха да се качват при мен и това е само и единствено сутрин. Вече не смея плод да сложа в устата си. Тотално ограничих и въглехидратите като цяло. Вчера ме викаха в болницата и бяха маркирали 8 отклонения за 14 дни и ми казаха, че трябва да започна с инжекции инсулин до 36та седмица. Направо настръхнах, а мъжът ми категорично отказа и каза, че ще продължа с диетата.
Ето днес се боцнах 1 час след закуската и пак отклонение, направо не знам какво да правя, а другата седмица пак ме викат #Crazy Тук изобщо не се шегуват - гледат под лупа изследванията, абсолютно всяка стойност анализират, нищо не може да им убегне, чак малко ме дразнят с тази захар дето са се хванали...Сигурна съм, че е за добро, но малко се ошашавих честно казано. Чувствам се безсилна, защото правя всичко, което поискаха от мен и супер стриктно спазвам диетата, чак отслабнах с 1 кг, което никак не е характерно за моя ход на бременността  Laughing, но лишенията си оказаха влияние, особено пълното изключване на захар и тестени...

# 535
  • Мнения: 2 340
Колко ти е КЗ сутрин на гладно и 1 час след хранане? Както и на обяд?

# 536
  • Мнения: 379
Колко ти е КЗ сутрин на гладно и 1 час след хранане? Както и на обяд?
Тук мерните единици са различни от Бг, но на гладно варира - 94, 95, 96 понякога и 97 стига. Един час след хранене днес беше 138 Rolling Eyes, а преди хранене беше 90, което за лекарите тук пак не е ок, нищо че е на границата.
Таргетът тук преди хранене (на гладно) е максимум до 90, а час след хранене таргетът е максимум до 130. Иначе на обяд и вечер ми е супер ниска, понякога е 70, което е много малко...Тук мерителната единица е mmol/l. В Бг мисля, че е mg/dl. 
Tези таргети са само зa бремении жени. При всички останали мисля са по-високи примерно 100 на 140 таргет, така четох в една книжка за гестационния диабет.
Дано това изчезне след раждането...

# 537
  • Мнения: 990
Момичета някой може ли да ми обясни,бях на изследвания за кръвна захар беше малко под 5 първия път след като изпих глюкозата отиде на 9 и нещо и след това беше около 6 моя лекар не си пада по обясненията и само ми каза-ето видя ли сега,спираш и плодовете ще ядеш само салати и ме изпрати по живо по здраво.Някой има ли представа какво ще рекат тия граници.

# 538
  • Мнения: 2 340
1 час след хранен/прием на глюкоза в случая с обременяване/ не би следвало да е по-висока от 7.8. Т.е правилно ти е казал да не приемап плодове/сладки неща и тн, защото си развила (ако си нямала преди) нетърпимост към въглехидрати или иначе казано, организма ти не отговаря правилно на техния прием и съответно не ги разгражда правилно, т.нар гестационен диабет. Казаното само за салати е супер тъпо (без извинение!). Храни се с меса (всякакви); риба; салати.. Ограничи приема на захар, теста, картофи и ориз. Не е толкова трудно, дори след ограничаването им, не се чувства зверски глад, както преди това.

Алма, щом и след диета не са ок резултатите, а има такива колебания (които са си сериозни) си наистина за инсулин. Слушай си лекарите, след като родиш всичко ще се нормализира и ще го спреш. Няма да си инсулино зависима до живот, успокой ТМ Wink

# 539
  • Мнения: 379
Тонче, и аз мисля, ако следващата седмица продължавам с лошите резултати направо да мина на инсулин за няколко седмици. А и е по-сигурно за мен и бебето...Мъжът ми знам защо реагира така-защото за иглите и лентите за глюкомера чака в здравната каса около 5 часа, и сега знае, че за инсулина пак няколко часа чакане не му мърдат Joy Хаха, всеки с проблемите си Laughing

Момичета, какви памперси мислите да ползвате? Има ли такива, които не запарват толкова, не дразнят бебешкото дупе и не пропускат? newsm78
А какво мислите за многкратните?

Общи условия

Активация на акаунт