Лятото е към своя край - ДЕКЕМВРИЙЧЕТА раздават ритници безкрай! ТЕМА 5

  • 41 485
  • 735
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 267
За памперсите -вече съм взела, ама само за родилното. Ще ползваме пак Pufies - с каката преди 4г. нямахме никакви засечки, за това сега реших да не се главоболя и се надявам и малката бебка да няма проблеми с тях.

# 541
  • Мнения: 1 019
700 лв за люкла... невероятни са просто българските представителства ....
tonche, много си права... ние сменихме 2-3 люлки преди това и една беше на fisher price, но те имат много видове, така че едва ли е същата като вашата, но не ни помагаше. Една позната вкара детето си в нашата и въобще не я хареса, та и аз затова ще я взема когато се роди, за да видя дали ще пасне на това бебе, та ако не... ще я върна ...

Аз също правих глюкозния тест, но не знам резултатите. Знам че прекалявам със сладкото и само с това св изхранвам и имам ужасна нужда от него... не знам вие как сте... ако не ям ще припаткам... може би заради ниския хемоглобин

Алма, и тук е така... не позволяват секцио.. само в краен случай. Аз не знам как успях да убедя моя доктор на секцио по мое желание, за което понякога съжалявам, но тогава ме трясяха такива хормони, че дума не исках да чуя за естествено, а май така трябваше да е... нищо, живи и здрави да сме.

# 542
  • Мнения: 2 340
Аз нямам опит с памперси (пряк), но от събрани мнения, решихме в началото 1-2 месеца да сме на Pampers, за началото взехме 1 пакет първи размер (2,5-5кг) от Премиум серията.. Майка ми го е взела на "българска промоция" 86 бр. за 36лв. Аз купих не премиум, а обикновен, пак 1-ца, памперс от George asda 96 бр. за 16лв, та 1 месец сме се подсигурили с бройки...  В България са около 40-50лева същите... Думи нямам просто. Ако не са ни ок на дупето, ще сменим с други, които пак едва ли ще купя от България..


Никак не съм наясно с многократните пелени, а ми се иска да разбера повече, ако някоя мама е опитна с тях Simple Smile

# 543
  • София
  • Мнения: 195
Тони във фейса има група за многократните пелени.Можеш да се присъединиш и да разбереш,каквото те интересува.Аз нямам интерес,защото ще ми е трудно със сушенето.Иначе си заслужава инвестицията,като цяло.Преди бях в групата но вече нямам нужда.
Бебешки пелени за многократна употреба е групата Wink

# 544
  • Мнения: 1 019
Ние сменихме много памперси с дъщеря ми. Взимах в началото най-скъпите, но тя нямаше проблеми и постепенно сменях на по-евтини и по-евтини докато не сменихме на най-евтините - 200бройки за около $18 (luvs, нещо такова) и с тях нямаше никакви проблеми и разликата не беше голяма в допир и материя.
Тонче имай предвид, че около 240-300 памперса, че и нагоре може да отидат за един месец, но не бързай да взимаш предварително, защото в началото мн бързо минават в по-горен размер.

# 545
  • Мнения: 2 340
Да, аз затова сега имам около 200бр, няма да купувам други, докато не видя дали ще са ок за бебка. Ще купувам после още Simple Smile

мерси за групата, присъединих се, ще разгледам Simple Smile

# 546
  • Мнения: 2 417
Горе долу 8,9 бр (памперси) на денонощие, нали така?

# 547
  • София
  • Мнения: 8 743
Дези, на какъв слинг си се спряла? На мен ми трябва нещо за навън за първите три месеца, ако се наложи да излезем ....за студено време. Бяхте писали преди , но изпуснах....кое е ок за малко бебе- слинг , раница, кенгуру?
За малко бебе-слинг.Тъкан или еластичен.Еластичния е малко по-лесен за слагане, но и с тъкан се свиква.
Решила съм да е Боба или Мандука, тях ги дават по-плътни и не провисват.Зилана знам, че привисва.
Иначе слингът не е като раниците, няма какво толкова да се пробва и да не пасва на някой.От тъканите може някой да е по-плътен примерно или твърд тънък, а бебето тежко, та това може да не пасва.Иначе се връзват по тялото.Раниците са по-особени, въпреко че повечето ги мислят за по-лесния вариант.
От момента, в който детето може да седи може да се вземе раница-5-6м. Регулиращите се раници ги дават от новородени, но не е добре да се слага тогава.Може би към 3-4м.
Кенгуру в никакъв случай, пари на вятъра, макар и доста по-малко от тези за раница.
Аз съм ползвала и ще ползвам многократки пелени.Точно една приятелка ми донесе още 10 кавъра. Очаквам да ми дадат и за новородено, че аз нямам.

# 548
  • Мнения: 1 019
Да, аз така ги смятам... 8 до 10, в дни, в които беше подсечена може и 12... и не съм от тези майки дето сменят памперса на едно пишкане. То зависи и колко ака... моята дъщеря не е имала запек никога, но разстройство много пъти и като бебе и сега като пораснало бебе.

Ох, аз да се обърна към мами с по-големи деца. Нашето пораснало бебе още спи с нас на едно легло (2,5г) и в момента, в който баща й тръгне да я мести тя се събужда. Направо имам чувството, че до бала ще спим заедно. Как да я изместим първо в друго легло, та после в друга стая ... много голяма грешка от наша страна, че изтървахме момента и сега е мн сложно.

# 549
  • Мнения: 2 340
Мои приятели направиха детската стая на по-големия си син (3г.) по негово желание, с легло самолет; килимчета и разни джиджавки като кабина на самолет.. Така той се съгласи да си спи сам в стаята, защото е голям батко, а не бебе и заместиха неговото присъствие в леглото с новото бебче Simple Smile

Нямам идея дали работи наистина или само при тях, вярно че е свързано и с финанси.. Успех!


Колкото до слинга, аз мисля да си взема тъканен, но не съм сигурна дали въобще на бебка ще й харесва да седи в него, предвид на моята непоносимост от това други хора да са се вкопчили в мен (нея разбира се, ще я нося, ако й харесва).. И затова казвам, че могат да се вземат под наем първо.. Моя позната даде 400лева за тъканен слинг, който бебето тотално непонасяше..

# 550
  • Мнения: 1 392
Имам въпрос, някой може ли да ми каже каква е разликата между тези два вида шишета.
Това
https://www.emag.bg/nachalen-komplekt-philips-avent-za-novoroden … -01/pd/DLVBZBBBM/
И това
https://www.emag.bg/komplekt-shisheta-za-novorodeno-natural-pp-e … S.SIMILAR-1rp6pi5

# 551
  • Мнения: 1 406
Натурал са с антиколик ефект Simple Smile

# 552
  • Мнения: 2 340
За мен антиколик ефекта е пълен булшит, но всеки си преценява.. В крайна сметка това е период, през който всяко бебе минава, едни по-леко, други по-тежко, но не зависи от шишетата, а от самия организъм и до колко бързо му се напасва незрялата храносмилателна система..

Иначе шишетата на Авент в амазон са 30лева. Този комплект, който в България е близо 60лв.

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B00I8IMJZ0?colid=Y5D3Z1H9MB5W&coliid=IGQR3SW5ZQYYH&ref=br_ADD_TO_CART_title_link

# 553
  • София - град
  • Мнения: 141
Здравейте, вчера говорих с акушерката на аг-то което ме следи и се разбрахме кога да отида за 45дневния иииии нещо взех че се ошашках малко. Ми то съвсем скоро на 29ти . Имам чувството че не съм готова с нищо, знам че нищо няма да ми липсва, но тепърва ремонт ще правим и просто нещо се паникьосвам май... Хормони. Пък от другата седмица започвам да ходя всяка седмица на тонове...

За къпането на новороденото - 1-2 пъти седмично е напълно достатъчно. Мисля този път да пробвам да къпя по различен начин, гледах клипче на една много спокойна китайка бебчето си седеше не ревеше нямаше паника и лудница. Мисля така да се случат нещата.
Само да кажа че мивката не се препоръчва като място за къпане, защото често /при нас например е така/ водата изведнъж може да стане вряла или обратното. Аз ще мия с канче и предварително наточена вода. Банята ни е много топла така че няма да е проблем.

Алма, за памперсите- ще ползвам на Pampers нямах пропуск с тях. Дъщеря ми към 7-8 месец започна много да се подсича и инвестирахме не малка сума в многократните пелени....ами пак си се подсичаше. Освен затруднението което срещнах друго не видях. Да , супер красиви са, но навън трудно се сменят винаги трябва да носиш пликчета, да имаш по няколко пелени , не можеш да ги навиеш  като памперса и просто да ги пъхнеш някъде. На мен не ми бяха удобни.

За люлките на Fisher Price сега се върна една при мен отгледала 4 бебета. Дъщеря ми и още 3 други. Супер е , но не е подходяща за новородено, въпреки че пише от 0 месеца. Просто не става. Иначе децата я харесват . Една синя е...


# 554
  • София
  • Мнения: 8 743
С шише се поема въздух, каквото и да сложат, каквато и форма да направят.
Мен по-скоро ме досмешава от повтарянето на думата "естествено" Grinning И биберонът няма как да го направят толкова мек, че бебето да суче, като от гърда. Маркетингови трикове...като Калма биберонът на Медела.
Ние сега ще правим изолация, след 2-3 седмици идват мебели.Но те ще ме облекчат по-скоро, мисля, че бързо ще наредя багажа.
Вчера една приятелка ми донесе чанта с пелени и зимни дрехи за бременни.Сестра ми пък ми трипна два огромни чувала с детски дрехи. Не бебешки, за над годинка.Пък и още момичешки, да съм ги дала на някой. А всеки ми казва , че има и почвам да се ядосвам.Зарита съм от момичешки неща.

Общи условия

Активация на акаунт