Дневникът тема 84 - Да отслабнем всички заедно!

  • 48 984
  • 751
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 5 081
За В.Червенкова имам съмнения, че визията й (която е далеч от перфектна   Wink  ) се дължи повече на хирургична намеса, отколкото на диетата.

Който е виждал Ваня Червенкова на живо, знае, че видията й се дължи на фотошоп Grinning Затова й някак ми е пародийно точно тя да е рекламно лице на хапчета за отслабване или пък диети. Grinning

# 721
  • Мнения: X
Аз на живо не съм я виждала, обаче съм я гледала в ВБ....    Laughing   мисля, че участва след отслабването си точно.Ами, не ми се видя кой знае колко отслабнала....малко вталена да, но не и нещо особено.
Без да разбирам от пластична хирургия:такова вталяване се постига чрез процедури като липосукция и подобни.Като мнението ми се базира само на видяно/чуто по разни предавания, коментиращи такива процедури.
Дали е така, или все пак е свалила кг с диета, не знам....

Скрит текст:
Аз установявам, че имам един такъв психо-проблем.....   Laughing   психологически съм настроена да се храня в определени часове/моменти на деня.И забелязвам, че дори да не съм гладна, наближи ли "часът за хранене", почвам да се чудя какво да ям.....Ей сега, понеже наближава часът за следобедна закуска, усещам как почвам да мисля в тази посока...а грам не съм гладна.Обядвах свински дроб, печен в мас, 1 яйце с масло, 1 краставица, 2-3 с л биволско мляко.Дори се чувствам леееко преяла....И някак ми е трудно да се удържа да не хапна нещо.....И сега, докато чета и пиша тук, все поглеждам часовника на монитора....
Та, не знам как да процедирам.Пробвала съм да излизам/да си намирам някаква работа, обаждам се на някого да си полафим, докато ми мине "часът за хранене"    Laughing  , но.....Може би да изхвърля за известно време часовниците.....     Joy
Вчера например си направих едно мазно кафе.Нито ми се пиеше, нито ми се ядеше, ама пусти навик....та, за да не ям нещо "по-силно", заложих на кафето.Ама сега и кафе не ми се пие.....абе, шантава работа.Прехвърлям през ума си де що има храна из нас, питайки се какво ми се яде...ами, нищо не ми се яде, т.е., не съм гладна.Само дето "червейчето в мозъка" врещи "..време е за ядене...време е за ядене...!".

# 722
  • Мнения: 10 012
Аmour, не знам доколко би ти помогнало, но на мен ми се е загнездил в главата един йога цитат, че "Който яде когато не е гладен, си копае гроба с лъжица". И общо взето се водя по него.

Вярно, случвало ми се е уж да не съм гладна, да започна да обядвам нарочно, и изведнъж осъзнавам, че всъщност съм гладна, и то много....но улисана в работа и грижи, не забелязвам.
Но следобедна закуска като ритуал може да се смени с друг ритуал. Пък и какво ще ти стане от шепа боровинки или бадеми....или резен масло....Зелен чай също не е лоша идея. Peace

ВЪрнах се от двойна тренировка  box- намериха ми спаринг партньорка, доста интензивно беше. Мушнах 2 банана току що, и отивам да тичам. Времето навън е невероятно, не мога да изпусна. Добре че ядох огромна закуска.  running

# 723
  • Мнения: X
Скрит текст:
Аmour, не знам доколко би ти помогнало, но на мен ми се е загнездил в главата един йога цитат, че "Който яде когато не е гладен, си копае гроба с лъжица". И общо взето се водя по него.

Вярно, случвало ми се е уж да не съм гладна, да започна да обядвам нарочно, и изведнъж осъзнавам, че всъщност съм гладна, и то много....но улисана в работа и грижи, не забелязвам.
Но следобедна закуска като ритуал може да се смени с друг ритуал. Пък и какво ще ти стане от шепа боровинки или бадеми....или резен масло....Зелен чай също не е лоша идея. Peace

ВЪрнах се от двойна тренировка  box- намериха ми спаринг партньорка, доста интензивно беше. Мушнах 2 банана току що, и отивам да тичам. Времето навън е невероятно, не мога да изпусна. Добре че ядох огромна закуска.  running
Чела съм я и за тая сентенция....и знам, че е така, ама психологическия повик е доста силен.    Laughing
Относно смяната на ритуалите, именно това мисля да направя.Досега карах колело сутрин, че беше най-хладно.Сега, докато съвсем не стане студено, мисля да го изместя следобед.Така хем ще имам още едно "движение" за час на ден, освен сутрешното ходене/бягане, хем няма да ям излишно.
Иначе, точно резен масло изядох сега, наръсено с люта шарена сол.....    Laughing
И, вярна на решението си, излизам.    Simple Smile

# 724
  • Мнения: 3 743
На мен продължават да ми попадат разни мъдрости от историята Wink

Съветите на един монах, живял през 4в сл. Хр.

Скрит текст:
« Енергията на волята не е достатъчна, трябва и здравето да го позволява. Ето традицията: времето за ядене, количеството и качеството на храната трябва да са съобразени със здравето, възрастта и пола. »

« Не всички могат да гладуват цяла седмица, нито дори два или три дни. Много поради слабост или поради старост
 не могат без усилие да изчакат залеза на слънцето, за да ядат; не всички могат да се задоволят с няколко зеленчука и вода, с няколко неподправени растителни храни или сух хляб. »

« Каквато и да е храната, нейното изобилие винаги е принцип на нечистота (...) Не само излишеството на вино опиянява; всичко друго, с което се прекалява в храненето затруднява виждането в душата и я кара да загуби щастието за общуване с Господ. Не е виното, но хлябът, който е причина за греховете и падението на Содом (...) Правилото е да вземем колкото ни е достатъчно да живеем, а не всичко, което желае апетита ни. »

«Тези, които ядат прекалено много след строг пост по-лесно се оставят на греха на лакомията. По-добре да ядеш всеки ден разумно ядене, отколкото да гладуваш дълго време. Едно прекалено въздържание не само, че отслабва духа ни, но ни прави неспособни да се молим, поради изтощението на нашето тяло. »

« Християните, които искат да победят в борбата със себе си трябва да си наложат правилото да не се оставят на удоволствието да ядат и пият и никога да не вземат нищо извън яденето на маса преди или след часът за хранене. Нека да спазват същото правило и за времето отредено за сън. »

« Има три вида лакомия, които трябва да се избягват. Първият ни кара да ядем прекалено рано, преди да е дошло времето за хранене, вторият ни кара да ядем излишно количество всякаква храна, третият ни кара да търсим ястия най-изискани и изтънчени. »


пвачева, не е задължително монодиетата да е с ябълки, нито пък да е в съвременния нашумял вариант. На мен ми бяха по-интересни ползите, ако трябва да съм честна. Аз съм решила да пробвам, но само за през деня, вечер си хапвам нормално. През деня или само плодове или само зеленчуци, може и само протеин или ядки или нахут да пробвам, но ще видим Wink
Днес през деня ябълки и банани, вечерта риба, броколи и салата

# 725
  • Мнения: 3 067
Галче, какво очакваш да постигнеш с ядене само на плодове и зеленчуци през деня, а нормална вечеря?
Кожа, тен, тонус, кила? Интересно ми, понеже съм го правила, можем да обменим опит

# 726
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 270
Галче, Много ми харесаха съветите на монаха Simple Smile Страхотна си Simple Smile

# 727
  • София
  • Мнения: 3 710
Девойчета, есенни поздрави от Западен парк! Страхотно време, а и обичайното стадо овце го нямаше днес Simple Smile С нетърпение си чакам вратната със салата за обяд.
Активен ден на всички ви и много положителни емоции!


# 728
  • Мнения: 3 743
pvacheva, аз много се радвам, ако съм полезна на някого, затова споделям. Също така ми е интересно като разбера, че всяко ново е добре забравено старо, не е ли така Wink

За "монодиетата" за непълен ден се надявам да извлека по този начин част от ползите, които й приписват Wink Не искам да отслабвам, само да задържам. Засега забелязвам, че ми се отразява добре и затова мисля да продължа. При теб как беше?

Днес съботен отчет: задържане, без промяна
Но реших и да се премеря и съм намалила с около 0.5-1 см талията и бедрото, предполагам, че от ежедневното 5км ходене са се стегнали още мускулите. Което показва, че когато дадено занимание е полезно за теб и ти доставя удоволствие, резултатите могат и да те изненадат Wink

# 729
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Днес оправихме кантара и резултата е -4кг за 40 дни. От 83 днес бях 78.8кг. Доволна съм Grinning

# 730
  • Мнения: 1 547
Браво, Силвър, това е здравословно темпо! Дерзай!

# 731
  • София
  • Мнения: 3 710
Ей, Галче, Господ здраве да ти дава, дето спомена за метъра! Не съм толкова фиксирана вече и забравих да меря седмично. Извадих метъра днес специално за бедрата: имам минус от цял сантинетър там, юхуу!
(52 см през най-най дебелото Twisted Evil)

Силвър, поздравления за резултата и постоянство с плуването!!

# 732
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Бийпс, Марена благодаря от сърце.

Плуването гледам да е около 3 пъти седмично, но да видим. Сега от октомври пак ми се разбърква режима и напоследък само успявам да ви чета и радвам. Ако продължавам с това темпо до нова година може и да съм супер маце, но да видим. Ням да влагам големи надежди. Иначе още си правя фастинг + следя калории и се чувствам страхотно. Вече излязоха всякакви репи и цвекла по пазара, та съм нетърпелива за есенните салати. Днес обаче е чийт ден и всичкия шоколад е за мен Grinning

# 733
  • Мнения: 10 012
Силвър, Бийпс, честито!

И аз си купих червена ряпа днес- избрах си чудна рецепта за салата с портокал, авокадо и зелении. Много апетитно излеждаше с тези цветове. Утре ще видим как е и на вкус. Няма как да е лошо.

# 734
  • София
  • Мнения: 3 710
Признавам си, че отворих гугъл да видя какво е червена ряпа Embarassed Май съм яла веднъж; не беше ли  със силна миризма някак тая ряпа? Цвекло не искам да видя. Що цвекла съм изпила с двете бременности (с нисък хемоглобин съм, но мина бая време докато разбера, че го вдигам от фолиев и витамини б). Миришеше ми на кал всяка чаша. Не съм по кореноплодните явно.

Общи условия

Активация на акаунт