СМГ "Паисий Хилендарски" - тема 8

  • 90 131
  • 750
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 542
Във фейсбук групата са пуснали линк с нормална скорост Wink
http://nonchev.net/smg-press.html?fref=gc&dti=52560553858


Две неща не видях в тази среща:

2. Т.н. млади учители

По точка 2 - Стоянов не пречи ли и на младите учители? (или просто същите нямат апетити да командват парада?)

Минков със сигурност е пред пенсия. Smile И други има като него.
Не разбра ли, че делението не е на "млади" и "стари".

"Дошлите на пресконференцията учители заявиха, че колективът в СМГ винаги е бил много силен и толерантен, а сега по казуса с директора учителите "са се разделили на три". Първите са тези, които си казват мнението открито, други техни колеги са на същото мнение, но се страхуват от директора, а трета част от учителите искат да си защитят интереса, коментираха преподавателите."

# 61
  • Мнения: 256
Ако целта на МОН е била да съсипе СМГ, защото винаги е била трън в очите им, а и на всички останали основни училища, защото им обира най-добрите ученици, ашколсун! Най-накрая успяха, и то по много фин и хитър начин. Навремето като искаха да махат приема след четвърти клас не им се получи, защото и родители, и учители се обединиха, сега пробваха с класическия безотказен метод с разделението. И то започна с алчността на една учителка. След днешната конференция стана ясно, че нищо вече няма да е същото. И да плюете, и да хейтвате, тази група уж интелигентни и с богат трудов стаж и житейски опит учители, бяха толкова елементарно изиграни и връщане назад няма. Честито на печелившите! А те са много и сега доволно потриват ръце.

# 62
  • Мнения: 719
Съмняваш ли се ?
Познато име  
"Костадинова най-го обясняваше."
Скрит текст:
Ето, за това говоря, хора.
Да видим черно на бяло, че нямам време сега да избуша трите наредби - спорт, изкустов и култура, че може да се приема в една специалност и в 1-ви и в 5-ти клас.
Точно това беше аргумента на МОМН, на Дамянова,а  Костадинова най-го обясняваше. Как приемаш в 5-ти клас и после не можеш да гониш, но това не е проблем за МГ. проблем е, че в 8-ми не можеш пак да приемаш същата специалност (каква е логиката, убийте ме, не мога да схвана, но така било). Ако разбием тази теза, можем да се върнем на искането за специализирани, но инициативата трябва да дойде от МГ, защото без тях вече ще олекнем. макар, че те бяха много против идеят, просто достигайки до този аргумент, който не оборихме, не се наложи да вадят други. Дамянова пак си пееше за талантите за езици на 5 годишни деца и Ардино беше заменено с Полски Тръмбеш, много ще е трудно, но това според мен е единствения начин да се поискат по-сериозни гаранции.

Може ли някой да даде инфо, поне за големите гимназии как се движат дежата след 7-ми клас, колко "бягат", колко нови се приемат, че ми писна да я слушам с нейната Ловешка гимназия.

Колкото до политиката, Дамянова хич не се гънеше. Гледаше ни смело в очите с нейните "честни сини очи" и обясняваше как никой нямало да убива гимназиите и тя какъв пич била да си казва нещата директно, така че нейната дума на две не става. Гъненето ще започне сед това.
http://old.bg-mamma.com/?topic=564098.msg21366440#msg21366440

http://24news.bg/obshhestvo/obrazovanie/chinovniczi-v-mon-zabrka … ozen-skandal.html

Тогава 1/3 от децата след 7 клас са избирали да продължат образованието си в друга гимназия, сега са има няма 10%. Разликата е само за последните пет години,няма да ти казвам кой е Директор!Отзиви можеш да прочетеш тук :
Скрит текст:
"Познавам много добре г-н Стоянов още от времето, когато бе учител по математика. Много добър преподавател с изключително добър подход към учениците! Очевидни резултати и като преподавател и като директор. Международно признание! Колко от нас могат изобщо да се похвалят с нещо подобно? Нека този спор се реши в съда, ако уволнената учителка прецени. Не пипайте г-н Стоянов!"
"Г-н Стоянов е не само изключителен човек, но много успешен Директор,с богат педагогически опит и с визия за развитието на СМГ като учебно заведение на световно ниво."
"Понякога в устояването и утвърждаването на истината се изисква конфронтиране с лъжата. По природа никой не обича конфронтацията и затова е склонен опитвайки се да запази мирът, да си затвори очите за истината. Ето защо някои от отговорните институции в България, потърсиха най-лесното решение, за отстраняване на директора на СМГ, който в търсене на отговорност и справедливост в повереното му училище трябваше да се конфронтира с хора от училището, които преследвайки личния си интерес, ощетиха възпитаниците и преподавателите в това училище. Това е право и задължение на всеки достоен ръководител!"
"Подписвам, защото искам и желая справедливостта "да не бъде търсена като скрито имане в двора на къщата" а да бъде все по изразена в действителността, която ни заобикаля."
"Успешните директори са тези, които виждат възможности там, където другите виждат ограничения."
"Баща съм на ученик в СМГ. В последните 3 години нямаме дори и една забележка към процеса на онразование, както и към учителите и директорите. Подписвам подписката, защото смятам, че училището се ръководи доста по-добре от 95% от училищата в България"
"Откакто господин Стоянов е директор на СМГ, училището прогресира повече от всякога и постига нечувани досега успехи в Европа и по света"
"Подписвам, защото съм бивш ученик на СМГ и съм свидетел на невероятната работа, която директорът Стоянов свърши и ще продължи даа върши, ако му бъде позволено."
"Подписвам, защото съм ученик в тази гимназия, бях и преди г-н Антони Стоянов да стане директор и определено има развитие и подобрение откакто той е директор"
.......

Последна редакция: пт, 01 сеп 2017, 15:27 от One of you

# 63
  • Мнения: 542

Този Милен Велчев, подписал петицията, онзи Милен Велчев ли е? И съпругата му. Браво, не са неблагодарници! Голяма работа сме българите – учим в чужбина, работим там, но не забравяме, че нещата могат да се случват и по друг начин. И се възползваме, връщайки се в България.

# 64
  • Мнения: 2 182

Този Милен Велчев, подписал петицията, онзи Милен Велчев ли е? И съпругата му. Браво, не са неблагодарници! Голяма работа сме българите – учим в чужбина, работим там, но не забравяме, че нещата могат да се случват и по друг начин. И се възползваме, връщайки се в България.
Благодарни са. Синът им В.М.В. е парашутист (справка прием 5 клас 2015)  Laughing

# 65
  • Мнения: 719
А този Сава Гроздев същият ли е , дето математиците му издирваха научните публикации?
http://paper.standartnews.com/bg/article.php?article=47512

# 66
  • Мнения: 542
А този Сава Гроздев същият ли е , дето математиците му издирваха научните публикации?
http://paper.standartnews.com/bg/article.php?article=47512
А накрая се оказа, че има повече публикации и цитирания от тях.Smile
Много подценяват аудиторията тез математици, ей! Е, част от нея се върза, ама то е защото така си иска.

Последна редакция: чт, 31 авг 2017, 20:29 от math_mother

# 67
  • Мнения: X
Не разбирам каква стойност имат тези петиции. Вероятно всеки може да напише каквото си име избере или да я подпише от няколко места и скрие данните.

# 68
  • Мнения: 256
Не разбирам каква стойност имат тези петиции. Вероятно всеки може да напише каквото си име избере или да я подпише от няколко места и скрие данните.

Определено не беше стойностно доказателство за подкрепа. Всеки може да си създаде по няколко имейла и да я подпише чрез всеки от тях. Не се и съмнявам, че тези нахъсани младежи точно това са направили. И коментари могат да си пишат колкото искат едни и същи хора.
Общо взето безсмислена беше тази конференция. Нищо конкретно не казаха. Бадева са си дали парите за наем на зала. Можеха просто да си викнат журналист, за да съобщят, че няма да започнат на 15-ти със Стоянов. Това беше най-същественото от цялата им пресконференция.

# 69
  • Мнения: X
Имах предвид и двете петиции.
Иначе, за съжаление съм съгласна за най-съществената част. И някак не виждам разлика в поведението на двете страни. Заплахите и ултиматумите също не са цивилизован начин на общуване.
Другото, което ми направи впечатление беше сагата около прословутия доклад, кой откъде го има и защо друг не го е получил.
 Силно ме изненада това, че като че ли липсваше журналистически интерес към пресконференцията. Експозето беше доста дълго, зададоха им няколко въпроса и на практика приключиха за три четвърти часа. В същото време електронните медии се надпреварват да се копират и да бълват статии по проблема.

Последна редакция: чт, 31 авг 2017, 21:18 от Анонимен

# 70
  • Мнения: 542
Не разбирам каква стойност имат тези петиции. Вероятно всеки може да напише каквото си име избере или да я подпише от няколко места и скрие данните.

Всеки може да си създаде по няколко имейла и да я подпише чрез всеки от тях. Не се и съмнявам, че тези нахъсани младежи точно това са направили.

Аааа, не всеки, а хората без морал. А тези "нахъсани младежи" не са такива.

# 71
  • Мнения: 256
Не разбирам каква стойност имат тези петиции. Вероятно всеки може да напише каквото си име избере или да я подпише от няколко места и скрие данните.

Всеки може да си създаде по няколко имейла и да я подпише чрез всеки от тях. Не се и съмнявам, че тези нахъсани младежи точно това са направили.

Аааа, не всеки, а хората без морал. А тези "нахъсани младежи" не са такива.


Ако тези нахъсани младежи имаха морал, нямаше да подкрепят неморалните действия на учителката си, а щяха да се срамуват от тях.

# 72
  • Мнения: 4 204
Имах предвид и двете петиции.
Иначе, за съжаление съм съгласна за най-съществената част. И някак не виждам разлика в поведението на двете страни. Заплахите и ултиматумите също не са цивилизован начин на общуване.
Другото, което ми направи впечатление беше сагата около прословутия доклад, кой откъде го има и защо друг не го е получил.
 Силно ме изненада това, че като че ли липсваше журналистически интерес към пресконференцията. Експозето беше доста дълго, зададоха им няколко въпроса и на практика приключиха за три четвърти часа. В същото време електронните медии се надпреварват да се копират и да бълват статии по проблема.

На днешната пресконференция въпроси зададоха 2 журналистки. Не показаха колко са в залата, но се предполага, че ако е имало повече са щели да се включат.

# 73
  • Мнения: 256
И не спряха да повтарят петте каки, че всички са се явили на кенгуруто и няма ощетени. А кой оправя на П.Т. и компания бакиите, услужливо пропускат да споменат.

# 74
  • Мнения: 1 776
Пресконференцията беше изключително скучна, с изключение на 2 момента:

1. Г-жа Караджова каза, че никой от СМГ не е ощетен в крайна сметка и всички заслужили ученици са са били поканени на национален кръг.
Разбирам защо го е казала и каква е защитата на това твърдение - да, спрямо регламента, списъкът на СМБ е изряден и всички, които би следвало да се явят на национален кръг са допуснати.
Но - действителността е коренно различна и съм готов да обсъдя това с всеки заинтересован наживо - не във форум или ФБ.
Действителността е, че националната комисия нарушава регламента при изготвянето на списъка на ученици, явили се при Гроздев. Там са взети по-ниски прагове от дефинираните в регламента.
Това е нарушение Н1!
Нарушение Н2 - след като са взети по-ниски прагове в първия списък, задължението на комисията беше поне да вземе същите по-ниски прагове и за втория протокол. Така, щеше да има само едно нарушение.
Но, това не е направено и по този начин е допуснато нарушение Н2.
И то е, че ученици от втория списък, в това число и от СМГ (между 55 и 60, а не 130 както твърди другата страна в този грозен филм) в действителност наистина са ощетени и при прилагане на минималния праг от първия списък във втория е трябвало да бъдат поканени на национален кръг.
Такива ощетени ученици има във всеки клас, от първи до 12-ти, а общата им бройка е над 150.
Така че, с цялото ми уважение към г-жа Караджова като преподавател по математика не мога да се съглася с твърдението й, че няма ощетени ученици от гимназията,.
Твърдението - няма ощетени, просто има облагодетелствани от другата страна не е елегантен изход, а игра на думи, подходяща за театър.

2. Вторият важен момент е, че тези наистина добри учители официално обявиха, че няма да започнат учебната година ако не се изпълнят исканията им, което е... много тъпо и тъжно за всички ни Sad
Дано се стигне до някакво решение.

3. ПП Има и трети важен момент, несвързан с конференцията и той е, че всичко написано по-горе не са неоспорими факти, а мои неоспорими (за мен) сметки и разсъждения.

4. ПП2 - Извинявам се, че пак внасям полу спам в темата. Както сте забелязали, единственото, което обсъждам са нарушенията на националната комисия на ЕК, а не случващото се в СМГ.
Връзка между двете има, но според мен - не особено съществена.
Така че, моля, четете написаното с разбиране и приемете, че то не е позиция по скандала - такава нямам!
Ако модераторите сметнат, че това е спам - могат да го изтрият и да ме накажат. Наказанието няма да е изненадващо, защото съм с последно предупреждение след реакция на потребител, който се опита да омаловажи успеха ни на МБОМ и му отвърнах да си начука злобата отзад.

Последна редакция: чт, 31 авг 2017, 22:01 от kodbg

Общи условия

Активация на акаунт