СМГ "Паисий Хилендарски" - тема 8

  • 90 258
  • 750
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 542
Действителността е, че националната комисия нарушава регламента при изготвянето на списъка на ученици, явили се при Гроздев. Там са взети по-ниски прагове от дефинираните в регламента.
Това е нарушение Н1!
Нарушение Н2 - след като са взети по-ниски прагове в първия списък, задължението на комисията беше поне да вземе същите по-ниски прагове и за втория протокол. Така, щеше да има само едно нарушение.
Но, това не е направено и по този начин е допуснато нарушение Н2.
А не допускаш ли възможността тези математици да знаят, че и други са нарушавали регламенти... не сега, преди години например, за наистина реномирани състезания? Или не се брои за нарушение, щом е дело на "нашите" хора?
Докога ще се дъвче това ЕК? Кому е угодно?
Очаквам да предложиш на директорката на "вашето" училище да уволни другата учителка, член на комисията. Нали знаеш какво ще ти отговори?  Награда трябва да ѝ дадат, а не наказание, защото показа, че работи за децата, а не за баницата. Отлично знаеш за какво иде реч. Любопитно ми е ти защо не го направи обществено достояние.

# 76
  • Мнения: 197
А не допускаш ли възможността тези математици да знаят, че и други са нарушавали регламенти... не сега, преди години например, за наистина реномирани състезания? Или не се брои за нарушение, щом е дело на "нашите" хора?
Докога ще се дъвче това ЕК? Кому е угодно?
Чудесен пример за гъвкав морал - ние правим като другите.
Тодорова  дни наред лъга, че е подписала протокол 1 понеже това били единствените резултати известни към този момент. Нека го подчертаем - Тодорова е лъжкиня!

# 77
  • Мнения: 2 182
Информация за следващия контрапротест на:

https://www.facebook.com/yuri.iliev.5?hc_ref=ARQzAHfCM4Ec80UyZF4 … g&pnref=story

организатор

# 78
  • Мнения: 197
Тодорова от уволнението си тръгна на обиколка по медии, но днес "уважаемите" математици обясниха как не искали нещата да стигат до медиите!?! Искали били диалог! Всички те знаят, че Тодорова излъга за протокол 1, но повтарят мантрата че тя била принципна и морална. Тази банда са лъжци!
МОН знае от изявленията на Тодорова, че тя се опитва да се измъкне с лъжи, но мълчаливо подкрепяха твърденията и. МОН са лъжци!

# 79
  • Мнения: 542
Разбрахме, че русата дама ти е идол. Тя не е лъжкиня.

# 80
  • Мнения: 197
Разбрахме, че русата дама ти е идол. Тя не е лъжкиня.
Къде съм написал за моя подкрепа за руса дама или някой друг?

# 81
  • Мнения: 542
Информация за следващия контрапротест на:

https://www.facebook.com/yuri.iliev.5?hc_ref=ARQzAHfCM4Ec80UyZF4 … g&pnref=story

организатор

Децата на този господин ли носеха плакати вчера на контрапротеста?
Сравнявайки снимките ... май са те.

# 82
  • София
  • Мнения: 4 032

Очаквам да предложиш на директорката на "вашето" училище да уволни другата учителка, член на комисията.....

За децата... и то в момент , когато се решаваше дали и какъв точно 8 клас ще успее да направи у-щето, и то точно неин клас. Но успя и на двата фронта. Малко като и сам воинът е воин й се получи.

# 83
  • Мнения: 197
Скрит текст:
Пресконференцията беше изключително скучна, с изключение на 2 момента:

1. Г-жа Караджова каза, че никой от СМГ не е ощетен в крайна сметка и всички заслужили ученици са са били поканени на национален кръг.
Разбирам защо го е казала и каква е защитата на това твърдение - да, спрямо регламента, списъкът на СМБ е изряден и всички, които би следвало да се явят на национален кръг са допуснати.
Но - действителността е коренно различна и съм готов да обсъдя това с всеки заинтересован наживо - не във форум или ФБ.
Действителността е, че националната комисия нарушава регламента при изготвянето на списъка на ученици, явили се при Гроздев. Там са взети по-ниски прагове от дефинираните в регламента.
Това е нарушение Н1!
Нарушение Н2 - след като са взети по-ниски прагове в първия списък, задължението на комисията беше поне да вземе същите по-ниски прагове и за втория протокол. Така, щеше да има само едно нарушение.
Но, това не е направено и по този начин е допуснато нарушение Н2.
И то е, че ученици от втория списък, в това число и от СМГ (между 55 и 60, а не 130 както твърди другата страна в този грозен филм) в действителност наистина са ощетени и при прилагане на минималния праг от първия списък във втория е трябвало да бъдат поканени на национален кръг.
Такива ощетени ученици има във всеки клас, от първи до 12-ти, а общата им бройка е над 150.
Така че, с цялото ми уважение към г-жа Караджова като преподавател по математика не мога да се съглася с твърдението й, че няма ощетени ученици от гимназията,.
Твърдението - няма ощетени, просто има облагодетелствани от другата страна не е елегантен изход, а игра на думи, подходяща за театър.

2. Вторият важен момент е, че тези наистина добри учители официално обявиха, че няма да започнат учебната година ако не се изпълнят исканията им, което е... много тъпо и тъжно за всички ни Sad
Дано се стигне до някакво решение.

3. ПП Има и трети важен момент, несвързан с конференцията и той е, че всичко написано по-горе не са неоспорими факти, а мои неоспорими (за мен) сметки и разсъждения.

4. ПП2 - Извинявам се, че пак внасям полу спам в темата. Както сте забелязали, единственото, което обсъждам са нарушенията на националната комисия на ЕК, а не случващото се в СМГ.
Връзка между двете има, но според мен - не особено съществена.
Така че, моля, четете написаното с разбиране и приемете, че то не е позиция по скандала - такава нямам!
Ако модераторите сметнат, че това е спам - могат да го изтрият и да ме накажат. Наказанието няма да е изненадващо, защото съм с последно предупреждение след реакция на потребител, който се опита да омаловажи успеха ни на МБОМ и му отвърнах да си начука злобата отзад.
По т.1 може да се окаже, че по-нисък праг съществува заради дете със СОП. Но с такава непрозрачност на процесите всичко е съмнително Sad

# 84
  • Мнения: 6 955
Аз леко се отчаях от безизходицата и обидите на учители (като пиша учители включвам всички замесени в скандала: и директорът, и госпожата по физическо, и Петя Тодорова, и учителите от днешната пресконференция, и тези които заеха или не заеха нечия страна). Това са едни от най-добрите български учители, те са личности, а им се изрови целия личен живот и се изсипаха куп обиди! Това е недопустимо! Изобщо не трябваше да допускаме такова поведение към хора. Как точно си представяте да започне учебната година? В каква обстановка ще пращаме децата си?
Вместо да вземем да помислим какъв вариант на решение на проблема можем да предложим, тук и във фб само се сипят обиди.
Аз направо съм притеснена за избора, който направих. Дори мислех другата седмица да проверя дали имаме опция за връщане в старото училище.

# 85
  • Мнения: 2 182
Информация за следващия контрапротест на:

https://www.facebook.com/yuri.iliev.5?hc_ref=ARQzAHfCM4Ec80UyZF4 … g&pnref=story

организатор

Децата на този господин ли носеха плакати вчера на контрапротеста?
Сравнявайки снимките ... май са те.

Всички от сектата

https://www.facebook.com/CrkvaBoziaMilostSofia/?pnref=lhc

# 86
  • Мнения: 197
Аз леко се отчаях от безизходицата и обидите на учители (като пиша учители включвам всички замесени в скандала: и директорът, и госпожата по физическо, и Петя Тодорова, и учителите от днешната пресконференция, и тези които заеха или не заеха нечия страна). Това са едни от най-добрите български учители, те са личности, а им се изрови целия личен живот и се изсипаха куп обиди! Това е недопустимо! Изобщо не трябваше да допускаме такова поведение към хора. Как точно си представяте да започне учебната година? В каква обстановка ще пращаме децата си?
Вместо да вземем да помислим какъв вариант на решение на проблема можем да предложим, тук и във фб само се сипят обиди.
Аз направо съм притеснена за избора, който направих. Дори мислех другата седмица да проверя дали имаме опция за връщане в старото училище.
Другаде няма да попаднеш на така селектирани деца. Това е с предимство пред всичко друго.

# 87
  • Мнения: 2 182
Аз леко се отчаях от безизходицата и обидите на учители (като пиша учители включвам всички замесени в скандала: и директорът, и госпожата по физическо, и Петя Тодорова, и учителите от днешната пресконференция, и тези които заеха или не заеха нечия страна). Това са едни от най-добрите български учители, те са личности, а им се изрови целия личен живот и се изсипаха куп обиди! Това е недопустимо! Изобщо не трябваше да допускаме такова поведение към хора. Как точно си представяте да започне учебната година? В каква обстановка ще пращаме децата си?
Вместо да вземем да помислим какъв вариант на решение на проблема можем да предложим, тук и във фб само се сипят обиди.
Аз направо съм притеснена за избора, който направих. Дори мислех другата седмица да проверя дали имаме опция за връщане в старото училище.
Другаде няма да попаднеш на така селектирани деца. Това е с предимство пред всичко друго.
Госпожата може да е гледала снимки от контрапротеста и да е решила, че това са деца от гимназията Simple Smile Не са, в гимназията са "селектирани".

# 88
  • Мнения: 6 955
Аз леко се отчаях от безизходицата и обидите на учители (като пиша учители включвам всички замесени в скандала: и директорът, и госпожата по физическо, и Петя Тодорова, и учителите от днешната пресконференция, и тези които заеха или не заеха нечия страна). Това са едни от най-добрите български учители, те са личности, а им се изрови целия личен живот и се изсипаха куп обиди! Това е недопустимо! Изобщо не трябваше да допускаме такова поведение към хора. Как точно си представяте да започне учебната година? В каква обстановка ще пращаме децата си?
Вместо да вземем да помислим какъв вариант на решение на проблема можем да предложим, тук и във фб само се сипят обиди.
Аз направо съм притеснена за избора, който направих. Дори мислех другата седмица да проверя дали имаме опция за връщане в старото училище.
Другаде няма да попаднеш на така селектирани деца. Това е с предимство пред всичко друго.
Но тези деца са на онези обиждащи родители! Срам ме е от такова поведение! Много важно, че детето ми ще е с деца, които могат да решават задачи, ако възпитанието на родителите им включва обиди на учители! Започвам да си пренареждам приоритетите. Иначе 3 години и аз живях с мечтата за СМГ и подбраните деца. Но тези 2 месеца без да съм засегната страна се отвратих. Не мога да си представя какво им е на засегнатите (и от двете страни).

# 89
  • Sofiq
  • Мнения: 719
Мария, притеснението и решението ви са разбираеми. Ако нямах друг вариант, сигурно  и аз бих се притеснила.
Но  не се отчайвайте, не вярвам учебната година да не тръгне. Да, може и да е заминал престижа на училището, но сигурно ще може да се завърши средно образование в него, дори да остане със статут на по-обикновено училище.

Общи условия

Активация на акаунт