СМГ "Паисий Хилендарски" - тема 8

  • 90 122
  • 750
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 111
Аз гледам по-друг начин на нещата . Както казва Борис Пастернак в "Доктор Живаго"-по памет "Действията й изглеждаха неправилни, но резултатът накрая винаги беше правилен." или по нашенски  грешката е вярна . Един алчен самозабравил се феодал си отиде. Всичко ще се оправи. СМГ е в добри ръце сега.

# 601
  • Мнения: 719
Глупави мисли се появяват у всеки, само че умният не ги изказва.
Вилхелм  Буш

# 602
  • Мнения: 256
Аз гледам по-друг начин на нещата . Както казва Борис Пастернак в "Доктор Живаго"-по памет "Действията й изглеждаха неправилни, но резултатът накрая винаги беше правилен." или по нашенски  грешката е вярна . Един алчен самозабравил се феодал си отиде. Всичко ще се оправи. СМГ е в добри ръце сега.

И смятате, че вече каките ще могат да си вилнеят на спокойствие, след като се отърваха от неудобния? Май не познахте. Нещата тепърва ще се развалят. Хайде да си бием тук виртуална среща след два месеца и пак да си говорим. Няма да се меся повече.

# 603
  • Мнения: X
Достойните говорят от свое име, а не използват думите на другите.  Wink И линковете.  Wink

"Каките" не беше ли излязло от дупнишкия речник на Стоянов? Поправете ме, но сред каките видях и много батковци.

# 604
  • Мнения: 5 425
За мен състезанието е голям гаф преди всичко на МОН. МОН не успя да създаде организация и на това състезание, и на редица други. МОН не направи нужното да тушира конфликта при маститите математици, така, че да не се отразява на децата. А маститите математици в борбата си за кокала не се посвениха да си играят с деца. И Гроздев, и СМБ имат еднаква вина за скандала с това състезание, защото като възрастни хора не успяха да намерят сили да се разберат по между си.
Че проблема е в МОН, в МОН е. Да е гаф - не е. Съвсем умишлен гьонсуратлък си беше. Започнал още с назначаването на Грозев, преминал през "анонимните класации" на състезанията, продължил с премахване на контестациите и т.н. При това на СМБ (и на децата) беше предложено нещо от сорта на "или ще ми дадеш Пено, или ще да те имам". Така че не мога да приема тезата за еднаквата вина.
Освен това МОН с един куршум утрепаха два заека, разбивайки единството в СМГ (ако го е имало някога). Сега ще продължат да рушат и това училище за да не остане алтернатива на частното образование.
А мамите продължават да дъвчат сапунката Тодорова срещу Стоянов. Да им е сладко!

# 605
  • Мнения: X
Оф, аз пък не мисля, че МОН планирано работи срещу държавното в полза на частното. Колкото и да им се иска на някои да е това извинението. Чиста некомпетентност си е и страхливост.

Това с анонимността си беше чист страх. А в становището на КЗЛ беше ясно казано какво може да се направи. Да де, ама МОН не пожелаха да въведат декларациите за тези, които не искат да им се публикуват имената и резултатите. Как в ДАНИС можаха да напишат, че всеки, който си е пратил детето на състезание се счита, че е дал съгласие резултатите да са му публични, а МОН не можаха. Разликата в нивото между двете институции чисто йерархично е от земята до небето. Ама желание няма.

А видно от последните събития в СМГ никога не е имало единство, та е малко смешно да се говори, че някой отвън умишлено го руши.
Вчера се зачетох в темата, когато се е провеждал конкурса за директор в СМГ. Основният страх е бил да не се спусне парашутист, но повечето са очаквали Шаркова да стане директор, като кандидата с най-много опит и поддръжници от колектива.

А сапунката е Стоянов срещу "каките", както той нарече доста от учителите по математика. И после стана "Самозабравата на един любящ учител станал директор".

Последна редакция: ср, 13 сеп 2017, 13:33 от Анонимен

# 606
  • Мнения: 256

А сапунката е Стоянов срещу "каките", както той нарече доста от учителите по математика. И после стана "Самозабравата на един любящ учител станал директор".



Може ли да не ми изземваш авторските права на израза "каките" и да го приписваш на друг. Аз първа го споменах, не съм чувала в интервютата си Стоянов да го е изричал някога. Благодаря предварително!
Не знам с какъв капацитет и информираност се намесваш в темите за държавното образование, при положение че след дълго избиране отхвърляне от тук и там (след което следваха неистови плюения по съответните училища) намерихте най-перфектното частно училище. Знаеш ли как действително седят нещата в държавните, че си се намърдала супер неуместно в тази тема акъл да даваш?

# 607
  • Мнения: X

А сапунката е Стоянов срещу "каките", както той нарече доста от учителите по математика. И после стана "Самозабравата на един любящ учител станал директор".



Може ли да не ми изземваш авторските права на израза "каките" и да го приписваш на друг. Аз първа го споменах, не съм чувала в интервютата си Стоянов да го е изричал някога. Благодаря предварително!
Не знам с какъв капацитет и информираност се намесваш в темите за държавното образование, при положение че след дълго избиране отхвърляне от тук и там (след което следваха неистови плюения по съответните училища) намерихте най-перфектното частно училище. Знаеш ли как действително седят нещата в държавните, че си се намърдала супер неуместно в тази тема акъл да даваш?

Ох извиньете. Авторството е ваше.
На горните въпроси ще отговоря след като ти отговориш на въпроса, който ти зададох преди доста време. Благодаря!
А интересът ми е обоснован, както и желанието ми да съм информирана какво се случва. Това, че на теб не ти е известна причината все още и въпреки задълбочено ровене в хисторито ми не е мой проблем. Не е мой проблем и нездравото ти любопитство.  Mr. Green Но е обяснимо де. Болестно е.

Всъщност за да бъдем точни, не плюене, а изкарване на бял свят на някои не толкова лицеприятни факти за ЧУ. Зад тези си думи и сега стоя между другото. Защото от тогава насам се потвърдиха десетки пъти. Проблемът е, че въпреки тези недъзи, до тук продължавам да съм все така на мнение, че за училище поне до 4 клас, ако не и до 7 клас в София нямам алтернатива в ДУ. Сам си вади изводи за качеството. И всъщност аз, за разлика от такива като теб, не се страхувам да казвам и проблемите в училищата от които имам личен интерес. А вие си потулвайте скандалите. Накрая бушонът избива като в СМГ от десетки години премълчавани и замазвани проблеми.  Wink

Последна редакция: ср, 13 сеп 2017, 15:48 от Анонимен

# 608
# 609
  • Мнения: X
Кое от двете е вярно?
Петя Тодорова, която присъства също на заседанието, уточни, че е възстановена на работа на 25. август.
http://m.24chasa.bg/novini/article/6445802


Новата директорка на Софийската математическа гимназия (СМГ) Зоя Савова е върнала на работа уволнената учителка по математика Петя Тодорова. Това съобщи тя по време на заседание на парламентарната образователна комисия.
От горния линк.

Училищните настоятелствата се превръщали в черни каси

Последна редакция: ср, 13 сеп 2017, 18:40 от Анонимен

# 610
  • София
  • Мнения: 2 725
новите уволнения
Войната в СМГ продължава: новата директорка отстранява току-що назначени учители
https://offnews.bg/razsledvane/vojnata-v-smg-prodalzhava-novata- … o-naz-664883.html

# 611
# 612
  • Мнения: 1 776
СМС-а е потресаващ. Сега се чакат анонимните пропагандатори да ревнат как това не е от значение Simple Smile
Доста малоумна държава сме.
Но надявам се не чак толкова малоумна, че да се позволят абсурдите от състезателната математика през миналата година.

Ако и тази, МОН и РУО одобрят член на малката комисия, който е бил член и през миналата година, въпреки всичко изнесено вече ще е... безДумно.

Последна редакция: чт, 14 сеп 2017, 07:41 от kodbg

# 613
  • София
  • Мнения: 5 039
Днес изтича срокът за изпращане на предложения и становища по проекта за правилата за олимпиадите и националните състезания през новата учебна година:

Бележки, становища и предложения по проекта могат да бъдат изпращани към дирекция "Съдържание на предучилищното и училищното образование" на e-mail: competition@mon.bg  до 13.09.2017 г. включително.

# 614
  • Мнения: 111
https://news.bg/politics/uchilishtnite-nastoyatelstvata-se-prevr … -cherni-kasi.html
 Как можа министър  Вълчев да нарече настоятелствата черни каси. Всички под общ знаменател нали. И започваме проверки на това от СМГ, защо ли?Ами ще отговоря, защото Антони Стоянов както смята г-н Вълчев е добър математик- когато  Стоянов дава от себе си може да брои  до 10, но когато брои капитала на Настоятелството " и от минали години се събират 500-600 000 чист капитал" . Ей очите му избодаха тези пари. Що ли е толкова весел Стоянов при Кулезич като беше, да не би да му е обещано законче с което ще се  пипнат парите на настоятелството на СМГ? Ами нали настоятелството от оборота сам Стоянов призна дават  30%, а не 10%  за училището и представете си  имат нахалството да плащат и на учителите труда, ами хайде да ги видим тези учителски заплати от 1500 лева кога ще се случат, или само на обещания, не че и с тях няма да има нужда да работят допълнително учителите. Питам това ли е начинът да се отнася образователен министър  към нископлатените си работници -учители , публично да ги изкарва рекетьори на родители за пари.  Но в случая СМГ родители,учители и деца бяха заедно, следователно няма никакво изнудване на родители, напротив от спечеленото дават много за децата и училището честно спечелени пари. Аз слушах много внимателно страните и само по приказката разбрах кой има стойност, ще се повторя, ако не беше скандала едва ли щях да разбера колко интелигентен и стойностен човек е Петя Тодорова и другите от кръга . Фрази, разпознайте от кого  са казани: "Учител е призвание, занаят се краде ( младите учители трябва да имат от кой да го откраднат,за да се осъществи приемственост) "Успехите идват след много години труд, започва се от втори клас" (курсовете имат и функция откриване и отглеждане на талантливи математици от деца от ранна възраст, не за спечелят стипендия от МОН, а за да станат един ден реализирани хора  професори , учени, програмисти, архитекти  и т.н. Ако се роди едно талантливо дете и няма среда и учители,които да го отгледат какво става с него?!? Някой постна материал за руско училище , и аз съм чувала че руснаците са си направили тяхното училище от 1 клас. Ще кажете това го знаем,а аз се чудя защо "държавните " мъже нещо все около математика+пари кръжат? Кой мисли за децата и бъдещето на училището, учителите , не просто назначаване на бройки млади учители, но и тяхното израстване за да стане номера "предай нататък". Много повече ще изкарва един учител от ранга на тези,които бяха готови да напуснат, с два дни само работа за себе си , защо работят и в СМГ за мизерните заплати ли, едва ли , има нещо друго, но то е невидимо за очите. Пак ще излезем на улицата , по собствено желание , ако се наложи .
 

Общи условия

Активация на акаунт