Шести клас

  • 78 759
  • 786
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 11 790
Лиляна,защо за учителите е по-добре да е работен ден?

# 691
  • Мнения: 5 178
Защото ваканциите за тях са отпуск, а платеният е лимитиран и с тук-там ваканцийка, не им остават за техните си неща.

# 692
  • София
  • Мнения: 1 397
По- често съм чувала, че не могат да използват пълния си отпуск, отколкото обратното. Мисля, че 48 дни платен отпуск имат за годината. На фона на обичайните 20 ми изглежда страхотно. Simple Smile

# 693
  • София
  • Мнения: 4 035
По- често съм чувала, че не могат да използват пълния си отпуск, отколкото обратното. Мисля, че 48 дни платен отпуск имат за годината. На фона на обичайните 20 ми изглежда страхотно. Simple Smile

Дълъг отпуск имат само ако са членове на профсъюза. Иначе 20, колкото е по КТ.

# 694
  • София
  • Мнения: 1 397
По- често съм чувала, че не могат да използват пълния си отпуск, отколкото обратното. Мисля, че 48 дни платен отпуск имат за годината. На фона на обичайните 20 ми изглежда страхотно. Simple Smile

Дълъг отпуск имат само ако са членове на профсъюза. Иначе 20, колкото е по КТ.

Не съм съвсем сигурна, но мисля, че обичайно имат 48, а ако членуват в профсъюз още 8 т.е. общо 56 дни. Даже удължения отпуск важи и по времето на майчинството и майките учителки могат да си използват  и неползвания отпуск и да си удължат платеното майчинство с още стотина работни дни. Simple Smile Не ме разбирайте погрешно, много се радвам на младите майки учители и да са живи и здрави.

# 695
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Лиляна,защо за учителите е по-добре да е работен ден?

Али, много са причините, някои от тях: пестим отпуск, няма да преструктурираме материал, ако имам лекторски в този ден, ще си ги получа, някои допълнителни плащания се изчисляват върху работни дни, освен това стаите трябва да се подготвят за другия ден и ще се учи с намалени часове.

...
Дълъг отпуск имат само ако са членове на профсъюза. Иначе 20, колкото е по КТ.
Това не е вярно. Всички учители имат 48 дни, членовете на синдикат + 8, както и за някои регламентирани в КТД дни - 25.05, 01.11 и за празника на града, а ако имаш и деца - още 2 дни.

# 696
  • Бургас
  • Мнения: 10 833
Ние пък на 22ри имаме класно по математика,т.е. утре сме си на училище.

# 697
  • София
  • Мнения: 1 397
Ние пък на 22ри имаме класно по математика,т.е. утре сме си на училище.

Как пък го избраха точно тогава. Аз очаквам, че половината ученици в този единствен ден по средата на седмицата ще се разболеят внезапно, или родителите ще ги освободят по семейни причини. забелязах такива, които са открили сезона на морския бряг. Simple Smile

# 698
  • София
  • Мнения: 6 156
Не се бях замисляла от тази гледна точка.

# 699
  • Мнения: 1 745
На училище си е утре, даже чака някакви класни, контролни да им връщат. Отделно английският в "Европа", вървят заключителните изпити за годината, и си я броим учебна тази седмица.

# 700
  • Мнения: 12 008

Ей, сега я втасахме!/Същата информация имам и аз от учител проверител, но като възможност, а, дано не се приеме!/

https://www.marica.bg/vynshnoto-ocenqvane-v-7-klas-po-materiala- … ticle-129495.html

# 701
  • Мнения: 4 098
Подобно нещо ще "забие" поголовно децата (и готвили се, и не много-). Ще има въпроси, предпоставящи познаване на много повече произведения, сбит преразказ (което предполага много по-пространен текст), характеристика на герой или разсъждение върху цитат - някога нас ни приемаха само с последното, наричано "развиване на тема". Такъв обем изисква времетраене на НВО от поне 4 часа - в пълно несъответствие с психичната зрелост на децата. По-вероятно е да променят формАта, като изберат една от трите възможности - повече произведения ИЛИ сбит преразказ ИЛИ замяна на тезата с характеристика на герой. Да се надяваме и на някаква гласност (няма да имат кураж за обществено обсъждане), а не единствено на "експертно решение", защото последното не буди особено доверие.

Последна редакция: ср, 23 май 2018, 12:24 от Шарлот

# 702
  • Мнения: 1 745
Знам от щерката, че в училище още от тази година се подготвят за сбит преразказ и характеристика на герой.

# 703
  • Варна
  • Мнения: 1 134
Тези неща ми ги каза още октомври месец учителката по БЕЛ, която "резервирах" за следващата учебна година за щерката. Беше много категорична, че за настоящите шестокласници ще влиза материалът от трите години. А аз реших, че тя нещо не е разбрала...

И в нашето училище в последно време наблягат на сбит преразказ и характеристика на герой. Явно това ще е.

Това като запис. За догодина Laughing

Последна редакция: ср, 23 май 2018, 12:27 от Ret

# 704
  • гр.Варна
  • Мнения: 722
Само българските автори от 5 до 7 клас ни казаха на нас. Така освен тези в 7ми клас ще включат още няколко произведения - "Хайдути" от 5 клас , "Серафим" , "Под игото" в 6 клас . Не се сещам имаше ли други... Характеристика на герой е подобна на задачата с тезата. Имат цяла учебна година, ще се научат да ги правят.
Най-трудно ми се вижда сбития преразказ.

Общи условия

Активация на акаунт