Шести клас

  • 78 607
  • 786
  •   1
Отговори
# 720
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 814
Пишете и мен.

# 721
  • Мнения: 35 968
и аз ще се включа

# 722
  • София
  • Мнения: 3 992
И аз

# 723
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Бройте и мен към протестиращите.

# 724
  • Русе, София
  • Мнения: 245
Бройте и мен към протестиращите.
Аз също ще се включа

# 725
  • Русе, София
  • Мнения: 245
      Обмислям писмо до МОН, не ми е за първи път.
Съвсем, съвсем в суров вид.Моля, за мнения, критики, корекции, възражения, защото ваканцията тропа на вратата, да не се окажем на 15 септември изненадани с нови приумици МОН-ски.

           
Скрит текст:
Уважаеми дами и господа!
      В последните дни в медийното пространство се обсъжда възможна  промяна на формата на НВО по български език и литература за учениците, които през учебната 2018/ 2019г. ще бъдат в седми клас. Предвидените промени предполагат включване в НВО след VІІ клас  изучаван материал по предмета от V и VІ клас.
      Без да отричаме необходимостта от знания с натрупване  и значимостта на познаване  на родния език и литература, считаме, че едни такива промени ще бъдат ненавременни и притеснителни за учениците.     
    Обемът на материала по литература, в случай че бъдат включени и изучаваните произведения от пети и шести клас,  не би позволил познаване на произведениятав детайли, така че да бъдат разпознати реплики и герои. Публична тайна е недостатъчният брой часове в училищата по български език и литература/ а и не само по този предмет/, поради което качествената подготовка се случва преимуществено в школи и на частни уроци.Невъзможен е качествен преговор на изучаваното през предходни години и едновременното усвояване на нов материал в седми клас.
      Спорна е и ползата от другите промени- въвеждане на проверка за знанията върху характеристика на герой, сбит преразказ и др., доколкото няма ясна аргументация кое налага тези промени и то непосредствено преди започване на новата учебна година.
       Срокът, който се коментира за въвеждане на промените- 15.ІХ 2018г. е крайно недостатъчен като ориентир за акцентите върху предстоящата подготовка.
    Като имате пред вид изложените аргументи, моля да преосмислите концепцията за нововъведения непосредствно преди началото на предстоящата учебна година и да запазите стария формат на НВО по български език. Ако все пак, прецените необходимостта от промени, нека с тях бъдат запознати учениците, в класовете, предшестващи последния клас от основното образование, за да има яснота и качествена подготовка.
       





Ако желаете да се присъедините, моля, пуснете ми на лични по един мейл и име, за подкрепа.Ако не, мисля и сама да го пусна, но от повече родители , ще изглежда по-сериозно.

Да търсим ли подкрепа и от другите набори?

За подкрепа
Велина Милкова Балканска - Иванова
velinabalkanska@mail.bg

# 726
  • Мнения: 35 968
Моля, не си пишете тук имената и имейлите!

# 727
  • София
  • Мнения: 311
И аз ще се включа.

# 728
  • Мнения: 159
Аз също се включвам.

# 729
  • Мнения: 11 818
Точно си мислех да пиша, че трябва да реагираме по някакъв начин.. Участвам, разбира се!

# 730
  • Мнения: 253
И аз също се включвам.

# 731
  • Мнения: 801
Моля да включите и мене, Светкавица!

# 732
  • София
  • Мнения: 11 711
От няколко месеца чувам за готвени промени във формата на изпита по БЕЛ.Този път МОН надскочиха себе си,а у мен се надига гневна вълна.
Светкавица на първо четене добре ми звучи писмото,но вероятно ще се наложи някаква корекция.
Ще участвам в подписката и ще следя темата тук.
Спирам да пиша,за да не напиша всичко,което мисля...

# 733
  • Мнения: 11 918
Честит празник, момичета, да са здрави и успешни децата! bouquet
Благодаря за подкрепата тук и на лични!

Очаквам мнения за допълване и корекция.
Ще следя отблизо какво се случва и ще реагирам своевременно.

В писмото ще посоча освен моето име и мейл, също и вашите, като веднага ще ви уведомя за отговорите от МОН.Обикновено отговарят, имам опит с комуникацията

# 734
  • България
  • Мнения: 240
Честит празник! Светкавица присъединявам се и аз.

Общи условия

Активация на акаунт