Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 41

  • 35 654
  • 749
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: X
Амалинка, за Пайлекс крем на Хималая съм чела много добри отзиви.

# 406
  • София
  • Мнения: 39 884
Дами споделете лек за хемероиди моляя... Sad не мога да си седна на задника....
Ползвала съм ПРОКТОГЛИВЕНОЛ

Цитат
4.    Ако сте бременна или кърмите

Не трябва да използвате Прокто-Гливенол през първите три месеца на бременността.

Можете да употребявате Прокто-Гливенол от четвъртия месец на бременността и докато кърмите, но не бива да превишавате препоръчаните дози.

Амалинка, за Пайлекс крем на Хималая съм чела много добри отзиви.
И аз. Доволна съм от продуктите им.

Иначе - лед.

# 407
  • Мнения: 410
Благодаря ви, и аз четох някъде много за проктогливенол, та утре ще го купувам.
Дано до раждането ми размине, че незнам как ще правят клизма, как ще напъвам... ужас просто

# 408
  • Пловдив
  • Мнения: 591
Дами споделете лек за хемероиди моляя... Sad не мога да си седна на задника....
Аз миналата седмица катобях при аг-то си и се оплаках, че и мен ме мъчат и ми изписа био кремче Fitoroid, може да се ползва при бременност безникякъв проблем.
https://apteka.framar.bg/30025884/абока-фитороид-крем-40-мл-

# 409
  • Мнения: 1 092
Има и един крем Витасин, той е с всеобхватно действие, за хемороиди също много помага  Peace

# 410
  • Мнения: 592
Относно ракията да вмъкна че е забранено по време на бременност да се правят разтривки в нея. Онзи ден се събух с болки над гърдите и болки в лявото рамо, при което ММ ме разтри с ракия. По- късно вдигнах темп.и звъннах на док и тя каза дс пия парацетамол за темп., но в никакъв случай да не разтривам рамото с ракия или да слагам краката в топла вода с морска сол. Каза че може компреси с оцет.
Не разбрах каква е идеята да не е позволено, защото в шока че може нещо да съм направила не се сетих да питам. По- късно от моя вече родила приятелка разбрах че и тя е имала същия проблем и нейния лекар й е казал че е свързано с кръвообръщението.

# 411
  • Мнения: X
Дами споделете лек за хемероиди моляя... Sad не мога да си седна на задника....

Мен ме спаси преди време най-обикновена свинска мас. Можеш да се мажеш два- три пъти на ден, след като се измиеш. За няколко дни минава и е безопасен лек за бременни. 

# 412
  • Мнения: X
Ракия не се слага, защото загрява тялото и променя температурата му. По същата причина не се правят парни бани, сауни, горещи душове и вани. При системно подлагане на горещина, може да има неблагоприятно развитие на плода, а при рязко загряване може да се предизвикат спонтанни контракции.

# 413
  • Мнения: 592
Момичета да попитам нещо- спряла съм се на стъклени шишета за бебето и електрически стерилизатор. Попаднах на една статия вчера че били несъвместими стъклените шишета с ел.стерилизатори тъй като те са от пластмаса, а стъклото и пластмасата са с различна проводимост и е възможно стъклото да стопи стелизатора.
Някоя от вас дали е чувала за подобно нещо и дали има опит?

# 414
  • Мнения: 7 020
Аз не мисля, че би имало проблем, ето и една статия в защита Wink
4 Use a microwave sterilizer to rid glass bottles of germs.
http://www.wikihow.com/Sterilize-Glass-Baby-Bottles

# 415
  • Мнения: 592
Поли, става дума за електрически стерилизатор, тъй като аз по принцип съм против употребата на микровълнова и такова чудо у дома нямаме, и от тук идва и дилемата дали електеическите са съвместими със стъклените шишета.

# 416
  • Мнения: 225
Имам парен на авент и си стерилизирам и стъклените шишета там, не съм имала проблеми.

# 417
  • Мнения: 25 846
https://m.emag.bg/startov-komplekt-za-novorodeni-philips-avent-s … house-retargeting
Аз загледах тези шишета. Пластмасови са. Стъклени по добре ли е?

# 418
  • Мнения: 7 020
Ох, извинявай за объркването.

# 419
  • Мнения: 225
Аз лично предпочитам стъклени, така съм сигурна, че детето не гълта допълнителна химия. Но се чупят, особено ако имаш по-голямо дете, по- тежки са, като се цедя предпочитах с пластмасовото да го правя и ако не се лъжа част от антителата полепват по стъклото на шишето.

Общи условия

Активация на акаунт