Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 41

  • 35 531
  • 749
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 440
Към 21 седмица матката стига на 1-2 пръста под пъпа.Смятам че е нормално Simple Smile

# 436
  • Мнения: 2 288
За козметиката, проучих в родилният дом с какво ги къпят и мажат, и с какъв крем против подсичане и такива купих, защото не беше проявила реакция. Хип шампоан и душ гел и судокрем. Все още използвам тях, на мен ми харесват. Взимала съм мустела, юриаж, биодерм, но хип според мен й е най-добре за нейната кожа. Лесно се отмиват и бързо попиват, аромата им е дискретен, а не натрпачив.

# 437
  • Мнения: 225
Аз си взех на здраве тоалетно мляко, ако има по- суха кожа вече ще вложа в по-скъпа козметика. С баткото бях доволна за подсичане от крем здраве и судокрем, но ги ползвах само като се подсече. Имах и един крем на бочко, но той не ни помагаше като се подсече, не съм фен на кремове, с които да мажа като му няма нищо.

# 438
  • Мнения: 35 113
Аз за сега съм взела Бочко и Тео за родилното, защото ми казаха, че се оставят там. Та реших да не се изхвърлям много с козметиката.

# 439
  • Мнения: 165
Благодаря ви много, момичета. Знам, че си е индивидуално за всяко бебче, дано се напаснем още от началото : ) Иначе за дупе и аз ще ползвам Судокрем (ако се наложи), има хубави отзиви за него : )

# 440
  • Мнения: 35 113
Аз имам и доста тестери може и с тях да пробвам.

# 441
  • Мнения: 225
Специално за кремовете за подсичане, можех да карам само на тестери. Един или два месеца го мажех само след наакан памперс, после са мо като се подсече. Изхабих количество за един или два тестера, така че не давайте излишни пари.

# 442
  • Мнения: 25 750
От къде да си набавя тестери.

# 443
  • Мнения: 225
Отидох на две лекции в майчин дом и там раздаваха торбички с подаръчета- имаше тестери, термометър за вода и въздух, лигавничета и брошури. Тази година не съм ходила, защото имам всичко необходимо от баткото, дори кремове в срок на годност неотваряни.

# 444
  • Мнения: X
А аз да се върна малко на темата за шишетата. Някой досега ползвал ли ги е тези на Авент? Наистина ли не причиняват колики? Заслужават ли си парите?

# 445
  • Мнения: 267
Здравейте момичета,
Исках да попитам на някоя от вас случвало ли се е да изпитва болки от дясно точно на нивото на пъпа..?Аз съм в 21 седмица... болката е тъпа като натиск или схванал мускул също вчера изпитвах и привършване в пъпа..Първа бременност ми е нямам идея дали е нормално:confused:

Здравей! На мен ми е 3та бременност и за пръв път получих такива болки сега. Точно вдясно горе до пъпа, горе долу около седмицата, в която и ти, но силни и пробождащи дори. Но не намерих ясно обяснение за тях... Не помогнах, но да си знаеш, че не си сама. 😉

# 446
  • Мнения: 267
Иначе за дупе и аз ще ползвам Судокрем (ако се наложи), има хубави отзиви за него : )

Привет,
И за баткото, и за каката ползва Судокрем, а и за щастие не се е налагало много и на често, но нямам забележки. Баткото е на 15, каката на 4. Смятам и сега с третата да ползвам същия и то само при нужда. 😊

# 447
  • Мнения: 35 113
И аз имам много тестери от училищата. Поне няколко месеца имам да ги ползвам Wink на Топфер ( не знам как се пише на Български) и на А Дерма. Имам и много памперси различни размери.

# 448
  • Мнения: 46
За козметиката и на мен ще ми е полезно да чуя мнения и/или опит. Аз дори не съм наясно точно каква козметика е необходима за бебо освен шампоан и олио/ лосион, нещо ми се върти и за кремче против подсичане и до там са ми познанията, така че ако има нещо важно ще е хубаво да се сподели Simple Smile

Аз взех крем- пяна за баня, сапунче, крем с/у подсичане, пудра и олио за след баня. Една част от продуктите са на Бочко, една част - Хималая.
Ще преценявам после кое как е и дали да подменям марките.

# 449
  • Мнения: 5 468
И аз ползвам Судокрем и то при всяка смяна на памперс. Благодарение на това, никога не се е подсичала и не е имала проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт