Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 41

  • 35 541
  • 749
  •   1
Отговори
# 480
  • София
  • Мнения: 5 619
Недей да крадеш тези моменти на таткото. ММ си взимаше почивен ден в 90% от прегледите ми и винаги му е било интересно и се е радвал на всяка среща с бебко. Имам видеозаписи на всички ехографски прегледи от 6 до 36г.с. и ще е много интересно като ги навържем в едно цяло видео

# 481
  • Мнения: 35 116
За мъжът ми и за баща ми ( тъй като и той идва на някои от прегледите) беше вълнуващо да чуят дори само сърцето на бебчо. А като казаха пола.. летяха, летяха !! Wink

# 482
  • Мнения: 2 288
Аз имам един въпрос. В 12-та седмица на ранната фетална морфология какво се вижда реално Rolling Eyes? Чудя се, дали да взема таткото с мен, защото е доста ангажиран и не ми се иска да му губя времето излишно. Но от друга страна, ще бъде прекрасно, ако може да види бебенцето  Simple Smile
Бебето не е губене на време, а отнемане на времето и трансформирането му в други, различни от обичайните дейности. Ако таткото има желание, не му го убивай. Всеки е зает, но трябва да намери време за децата си, хубаво е да свиква с това и да намира време още от сега.
Не го казвам нападателно, напротив, приятелски съм настроена. Успех.

# 483
  • София
  • Мнения: 2 271
Аз затова питах, дали ще си струва видяното.  Също смятам, че е важно и не бих му отнела това изживяване. Той със сигурност ще иска да дойде, щом се вижда толкова добре бебчо.
Благодаря ви Grinning

# 484
  • Мнения: 35 116
Дано техниката, на която ще ги гледате е добра, че иначе голямо черно петно е голямо разочарование.

# 485
  • Мнения: 436
Недей да крадеш тези моменти на таткото. ММ си взимаше почивен ден в 90% от прегледите ми и винаги му е било интересно и се е радвал на всяка среща с бебко. Имам видеозаписи на всички ехографски прегледи от 6 до 36г.с. и ще е много интересно като ги навържем в едно цяло видео

Привет! Къде проследявате бременността си? Моята АГ не ми дава нито снимки, нито нищо Sad

# 486
  • Мнения: 35 116
На мен на жк са ми дали 2 или 3 снимки. Ходя на частно- там почти всеки път ми дават снимки и на двете морфологии имам дискове. А на другия частен преглед, на който ходя имаме много ясни снимки и дискове с видео. Обаче нашето дете е своенравно и постоянно си криеше лицето с ръце , та основно това се вижда на снимките. Едва преди месец видяхме хубаво личице. Wink

# 487
  • Мнения: 2 173
Здравейте мами, имам въпрос относно изоставане на размера на плода с една седмица. На първия ми преглед в 7+6г.с док не успя да види сърдечна дейност, а на следващия ден с друг апарат видя сърдечна дейност, но според апарата не съм в 7+6, а в 6+6. Не съм с късна овулация, знам си и датата на зачеване. 2 дни преди закъснение имах положителен тест при цикъл 27 дни. Въпросът ми е, има ли мами с такова изоставане без късна овулация и всичко да е било наред? Док изкоментира нещо под носа,че дали не са били две. Като поисках обяснение ми каза, да не си занимавам главицата с излишна информация. И от там другият ми въпрос, при близнаци има ли изоставане заради това,че са две? Мерси.

# 488
  • Мнения: X
Сигурна ли си, че си знаеш овулацията, т.е. проследила си я, за да знаеш със сигурност? Датата на зачеване също не е задължително да бъде точно датата, на която е имало полов акт - и сперматозоидите, и яйцеклетката имат определена преживяемост. Като изключим това в общи линии една седмица напред или назад е в рамките на нормалното, още повече, че зависи и от техниката, колко е добра и т.н. Ако сте видяли пулс, значи всичко си е ок. За да са 2, трябва да има 2 плодни сакчета, а се съмнявам лекар да не може да ги различи. Колкото и да са малки сакчетата, се мисля, че се вижда, че са 2. При съмнение за двуплодна бременност може да се пусне и ЧХГ тест, стойностите би следвало да са високи.

# 489
  • София
  • Мнения: 5 619
Недей да крадеш тези моменти на таткото. ММ си взимаше почивен ден в 90% от прегледите ми и винаги му е било интересно и се е радвал на всяка среща с бебко. Имам видеозаписи на всички ехографски прегледи от 6 до 36г.с. и ще е много интересно като ги навържем в едно цяло видео

Привет! Къде проследявате бременността си? Моята АГ не ми дава нито снимки, нито нищо Sad

Не бих препоръчала моята АГ поради ред причини. Поискайте си снимки, хубав спомен са. Относно видеата - ММ ги прави с телефона си, т.к. има добра камера и резолюция.

# 490
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
И моя АГ ми дава снимки когато поискам, не ми е давал ей така.
Просто си искайте.

# 491
  • Мнения: 1 392
Какво Ви изписват ако имате нисък хемоглобин.

# 492
  • Пловдив
  • Мнения: 591
Какво Ви изписват ако имате нисък хемоглобин.
Колко ти е хемоглобина? Някой лекари докато не падне под 110 нищо не изписват. Иначе стандартните са Малтофер, Тотема, Феро форалгама.

# 493
  • Мнения: 1 392
Какво Ви изписват ако имате нисък хемоглобин.
Колко ти е хемоглобина? Някой лекари докато не падне под 110 нищо не изписват. Иначе стандартните са Малтофер, Тотема, Феро форалгама.
Хемоглобина ми е 104 , изписа ми Сорбифер дурулес и някаква хранителни добавка Феротон Немска е.

# 494
  • Мнения: 6 946
Моят последно беше 106 и аз съм на Сорбифер.

Общи условия

Активация на акаунт