Преначисляване на интернет роуминг

  • 12 335
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Извън ЕС мобилните данни са златни на всички оператори.

Не само мобилните данни, но и обажданията. Аз миналия месец платих 90 евро отгоре за няколко кратки разговора с Бразилия.
В страни от ЕС не сме имали никакви проблеми. От юни или юли отпаднаха и допълнителните цени за роуминга и каквото плащаме за интернет в Малта, същото плащаме и ползваме в другите страни от ЕС. Наскоро даже изпробвахме това в България. Е, на дъщеря ми интернетът изчезна на втората седмица и от Мтел вдигнаха рамене, но това е друга тема. Иначе една стотинка завишаване на сметките нямаме от роуминга.

# 16
  • Мнения: 7 325

Цените на разговорите и мобилните данни са ни много скъпи в сравнение с тези извън страната
Не мога да кажа дали са по-скъпи или не, но българските мобилни оператори не се отучиха от тъпанарските си навици да лъжат на дребно и да спестяват информация. Много е дразнещо.
И ние нямаме проблеми с оператора си. Не плащаме нито цент повече в страните в ЕС. Интернета също върви добре. Е, случи се да платим повече за обаждане в море, та преди две седмици в самолета си изключихме телефоните, но това направо не е за оплакване пред ядовете, които предизвикват българските измамници.

# 17
  • Мнения: 39

Не мога да кажа дали са по-скъпи или не, но българските мобилни оператори не се отучиха от тъпанарските си навици да лъжат на дребно и да спестяват информация.
[/quote]

 Не са навици, а курсът на обучение, който минават, когато ги наемат служителите на работа е точно да лъжат и да спестяват информация, особено, когато усетят, че клиентът не е много наясно какво точно иска. Знам го от приятелка, чиято дъщеря издържа точно две седмици на работа в един от мобилните оператори и каза, че не може да работи нещо подобно, тъй като най-потърпевши били възрастните хора.

# 18
  • Мнения: 1 317
Аз( съвсем лаишки) да попитам- изключването от настройките на телефона на мобилните данни е ли достатъчно условие, за да не се стигне до космическа сметка заради интернет, който примерно дори не знаеш, че си ползвал? ( идеята е да ползвам интернет чрез wi-fi, без МБ, дадени ми по тарифния план от оператора( в случая- Теленор); исках да си спра интернета на картата-казаха" не може щом го имате в плана, само от настройките на телефона може да го спрете". /И само да допълня, че въпросът ми се отнася както за територията на България, така и при престой в страна-член на ЕС./

# 19
  • Мнения: 2 771
А, защо да си изключваш мобилни данни, при условие, че си в България или ЕС? Нали имаш пакет интернет към плана.

Аз имам включени в плана МГ за Б-я и ЕС, имам 200 минути към зона 1,2 и Балкани включително Турция за изходящи от България


Отворих темата конкретно за Турция, където посещавам често и чета и съм наясно какви са условията.
При няколко часов престой излючвам всичко Wi-fi, GPS, връзка данни и ползвам само за набиране, иначе поръчвам интернет пакет през оператора, ако ще имам включена настройка. Сега ново двайсет....
Ще видим какъв ще е развоя.
Вчера си говорих с момче от магазина, където обикновено плащам, успокоява ме, че ако го начислят ще мина с една жалба уж. Аз се подготвям психически, че ще ми е нужен адвокат, ако се стигне да заведа дело

# 20
  • Мнения: 13 374
Промените за роуминга, където пак правът врътки кога е роуминг, ама не било роуминг, а международен разговор, което ти е по друга тарифа, не засегна интернета, интернета, който си плащаш в бг, като излезеш от бг вече не е с преференциални цени както ако си тук.
Контролирането в чужбина е доста трудно, операторите не изключват обажданията ако надвишиш кредитния лимит с обяснението, че инфото им идва със закъснение.

Rainbow Dust, достатъчно е, просто да не забравяш, на мен ми отне време докато си го изградя като навик, и без това като изразходиш, това което е включено в плана нета става безумно бавен за бг така че свикнах. Като излезеш от бг също,още на границата изключваш мобилните данни, но в чужбина няма така свободно wi-fi мрежи както сме свикнали.
Има и много летища, на които въобще няма, както и съм била и на такова, което е блокирало даже и нета на чуждите оператори, можеш даползваш нет само с карта от местен оператор

Последна редакция: пт, 01 сеп 2017, 08:56 от zari65

# 21
  • Мнения: 2 771
 Именно.
Специално за ЕС  и специално Теленор вдигнаха цените на пакетите, където има включени мегабайти   в еврозоната. Безплатен обяд няма Simple Smile
Обаждане изходящо от България към Германия ми беше таксувано от пакета "200 минути извън Б-я...",
иначе щеше да е международен по съответните цени на оператора.

Входящи разговори към Б-я, ако съм в еврозоната, не би трябвало да плащам, но всичко зависи и от конкретния  тарифен план

# 22
  • Мнения: X
Именно.
Специално за ЕС  и специално Теленор вдигнаха цените на пакетите, където има включени мегабайти   в еврозоната. Безплатен обяд няма Simple Smile


Какви мегабайти в еврозоната? Каквито са ти мегабайтите в България, същите са и в ЕС от два месеца и половина насам. Изобщо не би трябвало да се споменават отделни тарифи, байти и каквото и да е за ЕС. Ако от България плащаш примерно 20 стотинки на минута за да говориш със страна от ЕС, би трябвало като отидеш в Австрия да плащаш пак 20 стотинки на минута за разговор със страна от ЕС. Или ако имаш включени в пакета си 100 минути безплатни разговори със страни от ЕС, те трябва да се запазват и като излезеш от България. Или пък си говориш безплатно с мъжа си в България, като отидете в Австрия от същите номера пак си говорите безплатно, ползвате същите мегабайти интернет, каквито имате и там и т.н. Аз това наскоро го изпробвах, работи. Освен ако не говорите за личен опит от преди 15 юни 2017, защото от тази дата насам, всички в ЕС плащат само по местните си тарифи. Изобщо няма отделни цени за роуминг в рамките на ЕС.

"Roaming charges ended on 15 June 2017. Europeans travelling within the EU countries can Roam Like at Home and pay domestic prices for roaming calls, SMS and data."
https://ec.europa.eu/digital-single-market/en/roaming

"As of 15 June 2017, Roam like at home becomes a reality. People can now use mobile devices when travelling in the EU, paying the same prices as at home."
https://ec.europa.eu/digital-single-market/en/roaming-tariffs


Входящи разговори към Б-я, ако съм в еврозоната, не би трябвало да плащам, но всичко зависи и от конкретния  тарифен план

Какво значи "входящи разговори към България ако съм в еврозоната"? Между другото еврозоната е друго нещо.

Последна редакция: пт, 01 сеп 2017, 12:12 от Анонимен

# 23
  • София
  • Мнения: 8 137
Извинявам се на автора на темата, но искам да попитам нещо за роуминга в ЕС. Ако в България имам 6 ГБ безплатен нет към плана, това на колко ГБ горе долу се равнява в чужбина? Има някакви таблици в интернет, не можах да се оправя.

# 24
  • Мнения: 7 325
Точно така е. Имаме безплатни разговори и важи за цялата евро зона. Интернета също. Бях безкрайно очудена, когато ми обясниха нещо много странно за руминга на българските оператори. До границата на България се плащало една цена, от границата - друга. Руминга пък го взимали от безплатните минути, обаче по две ....  нещо такова омотано беше, така и не можах да вдена същността и е много веротно да не го разказвам вярно. Но със сигурност има някаква шашма.
Аз си мислех, че е като при нас и явно като в целият ЕС щом и при вас в Малта е така, ама явно не е.  

# 25
  • Мнения: X
Бях безкрайно очудена, когато ми обясниха нещо много странно за руминга на българските оператори. До границата на България се плащало една цена, от границата - друга. Руминга пък го взимали от безплатните минути, обаче по две ....  нещо такова омотано беше, така и не можах да вдена същността и е много веротно да не го разказвам вярно. Но със сигурност има някаква шашма.
Аз си мислех, че е като при нас и явно като в целият ЕС щом и при вас в Малта е така, ама явно не е.  

Ама аз в България си изпробвах роуминга. Каквото имам в договора си с малтийския оператор си го ползвах на същата цена и в България. Само както писах вече, на дъщеря ми на втората седмица мистериозно ѝ изчезна интернета, а от Водафон Малта по телефона потвърдиха, че не е спиран, надвишаван или нещо такова, но от Мтел се направиха на неразбиращи. Тяхната мрежа ползвахме за роуминг, защото преди да тръгнем тук служители на нашия оператор ни казаха, че само с Мтел имат договорка за 4G интернет. Аз и ММ нямахме проблем с интернета, а  сметката не е променена и с едно евро след завръщането ни. Имаме по 200 безплатни минути със страни от ЕС, в които явно сме се вместили докато сме били там и сме се обаждали на български номера, отделно и помежду си говорим безплатно, което си остана същото и като бяхме в България.
Какво обаче се случва с български карти в рамките на ЕС в момента, след промяната от 15 юни, не знам. Не би трябвало операторите да имат възможност да правят каквито и да е шашми в това отношение, дори да им се иска.

# 26
  • Мнения: 977
Жулнаха  ме и мен... 120 лв за един ден, минавайки през Сърбия с изкл. мобилен нет.

# 27
  • Мнения: 7 325
И ние сме на същият план на Водафон. Имаме дом.тел, три мобилни и адсл. Плащаме една и съща сума откакто сме на този план. Пробвали сме го и в Бг. за около месец, при вас за седмица. Отделно ММ пътува из цяла Европа. Няма промяна във факурата.
Не знам какви ги вършат българските оператори ама не е това което правят другите.
Извинявам се на автора на темата, но искам да попитам нещо за роуминга в ЕС. Ако в България имам 6 ГБ безплатен нет към плана, това на колко ГБ горе долу се равнява в чужбина? Има някакви таблици в интернет, не можах да се оправя.
Трябва да имаш същите - 6ГБ и в ЕС. Но провери, че не е много сигурно.

# 28
  • Мнения: X
Жулнаха  ме и мен... 120 лв за един ден, минавайки през Сърбия с изкл. мобилен нет.

Е как с изключени данни те жулнаха?
Като ви слуша човек ще реши, че трябва да си заключва телефона в къщи като пътува нанякъде, защото поне трицифрени суми му начисляват, при това с изключени данни.

# 29
  • Мнения: 977
Жулнаха  ме и мен... 120 лв за един ден, минавайки през Сърбия с изкл. мобилен нет.

Е как с изключени данни те жулнаха?
Като ви слуша човек ще реши, че трябва да си заключва телефона в къщи като пътува нанякъде, защото поне трицифрени суми му начисляват, при това с изключени данни.

Ми ей така. Как да докажа на виваком, че са ми били изкл. МД??? При тях друго показвало! Съвета им беше да си изкл. телефона в Сърбия следващият път....

Общи условия

Активация на акаунт