Искам да кажа ... (138) през септември 2017

  • 275 210
  • 4 511
  •   1
Отговори
# 4 425
  • Мнения: 3 609
Големи попадения имам аз от ВУ. И чанти и дрехи. При мен качесството е водещо. Не страдам от предразсъдъци. Взимам си само нови неща и съм много доволна.

Аз днес исках да се наспя ама бях събудена от моя бивш по телефона. Искаше ми някакъв номер. Ама криво ми тръгна деня и ми е едно минорно. На мързел го ударих. Само придремвам. Пуснах една пералня , напазарувах и слязох до маникюристката да ми оправи два нокъта. Сега ще направя една йога и малко преси и опъвам кълка на дивана.
Утре мисля да се занеса до Пловдив. Има Капана фест Simple Smile 

# 4 426
  • Мнения: 10 874
Лаленце, обади се, какво става с теб?
Hug
Нищо интересно, уви, само беди. И не пиша, за да не ви развалям хубавата тема. Confused Аз самата съм добре, де, ММ и детето също, просто се тревожа за сестра ми, за едни семейни приятели и за бащата на един приятел.
Ще споделя, защото този път не е нещо тайно, но нека не четат тези, които не искат да се товарят с драми.
Скрит текст:
Преди две седмици сестра ми претърпя инцидент с колата - избил е радиаторът и я е залял по краката, получи втора степен изгаряне и на места трета... Не можеше да ходи, беше ужас просто. Сега е по-добре, де, мъчи се вече да ходи, но още я боли доста. Зет ми е шофирал и поне добре, че не е заляло него, че в шока и болката е могло да стане по-лошо и да катастрофират....  Малко след като се случи това, се случи неприятна случка и с приятелско семейство и детето им, което е на годинка. Мъжът припада, докато се качва по едни стълби в поликлиниката, а в ръцете му е детето. Cry Вече и те са по-добре, поне така казват. Най-зле е бащата на един приятел, който ненадейно получи инсулт и изпадна в кома... Надявам се да се възстанови, макар че сигурно ще има последици. Confused Та така. Вкъщи иначе сме добре, поне това. Вярвам, че след лошото ще дойде и хубаво за хората около нас, дано го дочакаме всички.

За Лидл и втората употреба и други неща, които сте обсъждали мога да пиша много, но няма смисъл. Като цяло съм свикнала хората да гледат с неодобрение на почти всичко, което имам/правя/говоря/мисля, та съм спряла отдавна да се обяснявам. Пък и няма никакъв смисъл - аз правя нещата, които на мен ми харесват, а какво мислят другите, си е за тях, аз нито искам, нито мога да се харесам на всички. И все пак, за да съм по темата, ще кажа, че Лидл ми е сред любимите магазини и с удоволствие пазарувам от него, само че се случва рядко, понеже и двата магазина в града ни са ми далече (а все още не съм шофьор). От втора употреба също пазарувам и никога не съм го крила.

Малко със закъснение добавях рецептите от последните седмици и се надявам да нямам пропуски, но ако има такива, пишете ми. Hug

# 4 427
  • Мнения: 10 593
Трябва да излизаме за гуменки ние, а ме втриса нещо... но много искам да вземем, че ако сега не го направим, докато се е навил няма да вземем за цялата година. Аз съм ви казвала, той играе по физическо с маратонки, твърди че му е по-удобно, по-меко, но просто са огромни да ги мъкне и тях.
Иначе да го похваля синко - донесе 6-ца по Биология, но по Химия хич не беше доволен след контролното, още не са им ги върнали.
Белинда, ние имаме сходен случай с дете от детската градина още - сякаш им е писано заедно да пораснат - и сега са заедно. Аз бих го преместила в друга група стига да му е удобно, въпреки че в тези школи не си поплюват и може и да го изключат детето, което пречи. Синът като започна българския платихме 1 вноска, госпожата държеше да е 1. Госпожата каза правилата - при 3 неписани домашни връща парите на родителите и отписва детето. В крайна сметка наистина имаше отпаднали деца. На родителската обясни, че тя не може да си позволи да заблуждава родителите, че всичко е ок. Наплива е голям и пазят ред и правила. Успехи на момчето ти и сили на вас тази година  Hug

Трънче, поздравления за организацията. При нас няма драми, слагат ги в повечето случай където трябва, не ги събирам аз всеки път, но най-мразя синът като ги хвърли за пране на топче, а не изпънати. Ако пропусна да ги изтегля, после докато просвам много се изнервям. Аз не ги суша в сушилня - опитвах, даже точно с бамбуковите, умалявам ги до размер, че ги пратих на сестра ми за малката, пък онова кифле казало на майка си - "Мамооо, защо си ми купила сини чорапи"  hahaha

# 4 428
  • София
  • Мнения: 18 679
Да споделя развитието, понеже ви направих съпричастни: Много си е харесал госпожата и не дава дума да се издума за местене. Каза, че била много строга, не разрешила да сядат по двама на чин, съответно бърборкото нямало с кого да си говори и не развалял дисциплината. Обадил се няколко пъти, никой не му се зарадвал на глупостите и той спрял. Можело, значи! Знам си аз, че начин има, само подход трябва, но ми е омръзнало на всяка родителска среща да слушам все едно и също - ужасно поведение, ще го изключим, ще го оставим на изпит, ще, ще, ще...накрая - нищо. И така три години! Дано и нататък всичко да е наред! Много ми е надъхано момчето, много се зарадвах Grinning

# 4 429
  • Пловдив
  • Мнения: 23 791
В пералното стоят индивидуални панери за мръсните  дрехи.
За тази цел у нас пералното трябва да е поне 20 квадрата.............

# 4 430
  • Мнения: 22 036
Лаленце, пиши си за всичко. Нищо не разваляш. Надявам се да се оправят всички около теб. Много ти се е насъбрало.

Понякога е добре да се замислим, че всъщност сме ок и нямаме проблеми. Грижи се за книжката, това, предполагам те разсейва, но пиши и тук, защото ни липсваш.

# 4 431
  • Варна
  • Мнения: 36 755
Ох, почти мина деня, слава богу. Бях планирала доста неща, свършихме ги всички. Ако щете вярвайте, но до 9.30 сутринта бях врътнала една пералня, напазарувала, наготвила, изкъпала. После грабнах щерката за английски, докато тя беше на урок ние с баща й заредихме офиса от един склад за канцеларии. Поднових гражданските на колата и мотора, платих кабелната и нета за година напред. Май има леко увеличение на гражданските, момичета, имам смътен спомен, че миналата година платих по-малко. След това освободих мястото на паркинга и прибрахме двуколесното в гаража на една приятелка, да си правят компания с нейния мотор до пролетта. Свалих му акумулатора и го завих с чохъла, мъчно ми става всяка година като го правя... После пазарувахме пижами и клинове на детето. Абе, днес разхвърлях куп пари насам натам.

Следобед дремнах малко и сега пием кафе с дъщерята. Аз кафе, тя какао. Остана ми само да извадя чаршафите от сушилнята и да ги намятам по леглата. И да скокна до Лидъл, който ми е под носа, че имам някои дреболии да купувам, макар да не го харесвам много. Мисля да вляза в грях с бурканче Нутела Simple Smile

Последна редакция: сб, 30 сеп 2017, 18:15 от HighSpeed

# 4 432
  • София
  • Мнения: 18 746
Хай много сладки тримата:)
Ние зазимихме Ямахата Мин седмица още за жалост:(
Относно гражданските. Да обвързани са вече с възрастта на водача и някакви други изисквания.

# 4 433
  • Варна
  • Мнения: 36 755
Ми не трябва ли да пада тогава моята бе, Миднайт? На нормални години съм, не хлапе, не пенсионер, 20 години активен стаж, златен талон, никакви причинени ПТП-та. Мале, как се похвалих сама... Но наистина ми е интересно. Не че пак няма да ги плащам като поп дето се вика.

# 4 434
  • София
  • Мнения: 18 746
Умре викаш циганката . Simple SmileSimple Smile
Като цяло са го вдигнали. Освен тези нивите правила. Аз стискам палци да спрат регистрацията на всички трошки както обещават и на тези без катализатори.

# 4 435
  • Пловдив
  • Мнения: 23 791
Че нашата кола е с двама собственици.... какви са тия чудеса сега..... Да няма да платим двойна?!


Дано си права Миднайт, защото аз изобщо не съм оптимист.

И искам да затегнат положението с годишните технически прегледи.

И активни проверки за детски столчета, ама не фиктивно и да се гледа столчето дали е подходящо за конкретното дете и детето дали е вързано както трябва, и стола дали е сложен както трябва.

И изобщо май много искам, а?

# 4 436
  • Мнения: 1 794
Мале,как обичам мотори!През нешия град често минават на групи,особено разни стари модели.От тътена направо ми препуска сърцето.Знам,че често има рокерски сбирки в един близък град.Идват от Италия и Германия, има и от тук.

Янтре,8 квадрата ми е пералното.Има и мивка,също и душ кабина.Пералня и сушилня са една над друга.Кошовете за пране също.Имам стелаж за препаратите и това е.Сега ми е разхвърляно,иначе бих снимала.Доста сме използвали вертикалното пространство.

# 4 437
  • Пловдив
  • Мнения: 23 791
Тук пералнята ми е в кухнята. Сушилнята е над нея. До тях е хладилника. Т'вай положението Simple Smile

# 4 438
  • Мнения: 2 016
Аз съм на пелмени и червено вино вече, щом на мене ми стана хладно, значи наистина е. Заради вятъра е, усеща се по -студено когато духа.
Усмихвате ме много с тая Лидъл- закачка. Grinning  Пазарувайте си от където искате, носете си каквито  дрехи искате, ни най- малко  не  ме интересува това, нито лично съм адресирала  към  която и да е  впечатленията си от този или онзи  магазин. Това, че някой се припознава в една или друга категория,  също не е моя вина, още по-малко цел.
Няма как да се съглася с Лиляна, че държи на качество и мястото да се намери такова е в Лидъл, но  щом тя си го намира  е ок, всеки си има различни критерии.
Единствената ми претенция  би била, човек, още повече учител,  който е добър по всичко,  Wink поне да използва правилния предлог когато говори за местонахождението си.
Това " на магазина" като го прочета и лошо ми става.  Laughing Сигурно  почти толкова, колкото и на нея, че не мога да боравя с дроби Mr. Green
Ама че студ днес, уф,  наистина, което си е, си е.

# 4 439
  • Пловдив
  • Мнения: 23 791
По повод вторите употреби - приемате ли дарения от приятели и познати на детски дрехи, спортни екипировки и прочие? Аз приемам и моите деца съответно си износват дрехите. Самата аз почти не раздавам, чаааааак след най-малкия.

Особено ски екипировка. Цените на нови са леле-мале и уау. И въртим с приятели. Повечето от склада е у нас, защото имаме място в Сопот. Като малко ски-магазинче Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт