Дискова херния - 16

  • 172 317
  • 754
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 12 473
Аз ходех на йога в Йога център Арадхана на Родопски извор, София. Всички са практикували в Индия...Но това не попречи на една от инструктурките, да дойде и да ме натисне (с крак) при една от позите. Хем ходих при нея три нива...и знае, че имам проблеми с гръбнака.
Ужасно ме заболя, после една седмица бях на обезболяващи.
Е, от тогава не съм ходила на йога.
Съжалявам да прочета това.
Но..ако веднъж ти стане "лошо" от нещо - не спираш цял живот да го правиш, нали?
Не бих се отказала в този случай.
Бих скръцнала със зъби, оплакала се, дори на ръководство ако трябва и тн.
Сменила студиото и купи други варианти има, ако имаш желание.
Но да се уплаша от един път - значи си търся оправдания или ми харесвам да си страдам и да се покривам.
Въпрос на лична мотивация, в която вярваш/вярвам.

Друг пример - налага ми се да ходя понякога на международни изложения.
Което е огромна мъка за мен. Болка, кризи, нервност, напрежение и тн.
Но трябва да го направя. Защото е заради цел, която искам постигна.
И стискам зъби и после си страдам като пребито куче. Но е защото така съм избрала и смятам, че е правилно за мен към този момент.

# 31
  • Мнения: 2 270
Цитат
ако веднъж ти стане "лошо" от нещо - не спираш цял живот да го правиш, нали?
Изключително вярно. Чета от доста време, сравнително рядко пиша , защото откакто практикувам йога не съм имала тежки кризи. Не бих могла да дам лично мнение за лекарствата , които се обсъжат, защото не съм използвала повечето. В преходните сезони единственото, което пия е милгама N профилактично.

Г-ца Бързо се уча - за една протрузия никога не бих се подложила на операция, освен ако не е съпроводена с тежки поледици като неконтролиране на уриниране и дефекация  (с две дискови хернии и една протрузия съм).

# 32
  • Мнения: 414
Абе, лесно е да се каже да стискаш зъби и да не се отказваш, но не е толкова просто. Аз съм се отказала от доста неща, защото ако ги правя, колкото и да стискам зъби само влошаване ще си докарам. Отаказах се от тичане - въпреки, че тичах всеки ден преди хернията, отказах се от каране на колело - защото уж беше нещо, което не правеше проблеми и след една час и половина разходка (съвсем малка за мен) сега вече 6 месеца се опитвам да се стабилизирам, отказах се и от планинарстване защото часове с раница на гръб са твърде много за мен. Отказах се и от малки неща - да нося чантите с покупки, основните задължения по почистване на дома, отказах се и от това да си лакирам ноктите на краката редовно.

Отказвам се не защото нямам воля, дори напротив, случва ми се да си докарвам повече проблеми точно защото ми е ужасно трудно да се откажа. Но докато за повечето хора едно претоварване, погрешно извиване е "веднъж ти стане "лошо"" и е лесно преодолимо, за мен е по-различно - може да ме схване за дни и седмици, да ми докара болка, а с болката и по-големия проблем - слабост и проблеми в крака, месеци на хапчета, които може да ми пробият дупка в стомаха, а в най-лошия случай и втора операция...

Като видя по фейсбук, някакви мотивационни фитнес глупости, как само желание се искало ми иде да хласна някого Simple Smile Мдам, на мен желание не ми липсва - ей, сега мога да тръгна да тичам и знаете ли колко ще ми е приятно, защото е нещо, което обичам да правя, ама до вечерта най-вероятно ще ми се наложи спешното да посещавам...
Не е толкова мрачно всичко, когато се поуспокои най-после мястото, може би след година или две, ще мога да се върна към по-нормален живот, но дотогава, ако искам да избегна операцията, ще е голямо пазене...

Иначе,  и аз като бях по-добре бях на мнение, че упражненията са задължителни и никакво отказване. И години си ги правих всеки ден и нямах кризи - тичах, скачах и всичко беше чудесно. Ама на, чукна ме втората херния въпреки това и като не мога дори най-простите да ги направя без да ми пламне крака друга песен запях Simple Smile

А пък на йога инструктори, фитнес треньори, масажисти и всякакви такива хич не бих се доверила и причината за това са физиотерапевтите. Тук физиотерапевтите имат полумедицинско образование, учат бакалавър + магистър за тази си работа, и при няколкото, при които съм ходила някои ги бива, някои не. Един беше уж много препоръчан и наистина много внимателен при първия преглед, много обстоен, допадна ми, но как успя да ме пипне - влоши ме тотално. 3 месеца хапчета ми трябваха да се върна на положението, на което бях преди да отида при него. Е, при условие, че при специалисти с професионално образование шанса ми е 50:50 (от опит), колко би бил шанса при хора, които я един курс са карали, я не...
(с това не искам да кажа нищо лошо за никой, който ходи на масажи, йога или подобни и е доволен - ако сте уцелили, супер!)

# 33
  • Мнения: 20 163
Скрит текст:
Абе, лесно е да се каже да стискаш зъби и да не се отказваш, но не е толкова просто. Аз съм се отказала от доста неща, защото ако ги правя, колкото и да стискам зъби само влошаване ще си докарам. Отаказах се от тичане - въпреки, че тичах всеки ден преди хернията, отказах се от каране на колело - защото уж беше нещо, което не правеше проблеми и след една час и половина разходка (съвсем малка за мен) сега вече 6 месеца се опитвам да се стабилизирам, отказах се и от планинарстване защото часове с раница на гръб са твърде много за мен. Отказах се и от малки неща - да нося чантите с покупки, основните задължения по почистване на дома, отказах се и от това да си лакирам ноктите на краката редовно.

Отказвам се не защото нямам воля, дори напротив, случва ми се да си докарвам повече проблеми точно защото ми е ужасно трудно да се откажа. Но докато за повечето хора едно претоварване, погрешно извиване е "веднъж ти стане "лошо"" и е лесно преодолимо, за мен е по-различно - може да ме схване за дни и седмици, да ми докара болка, а с болката и по-големия проблем - слабост и проблеми в крака, месеци на хапчета, които може да ми пробият дупка в стомаха, а в най-лошия случай и втора операция...

Като видя по фейсбук, някакви мотивационни фитнес глупости, как само желание се искало ми иде да хласна някого Simple Smile Мдам, на мен желание не ми липсва - ей, сега мога да тръгна да тичам и знаете ли колко ще ми е приятно, защото е нещо, което обичам да правя, ама до вечерта най-вероятно ще ми се наложи спешното да посещавам...
Не е толкова мрачно всичко, когато се поуспокои най-после мястото, може би след година или две, ще мога да се върна към по-нормален живот, но дотогава, ако искам да избегна операцията, ще е голямо пазене...

Иначе,  и аз като бях по-добре бях на мнение, че упражненията са задължителни и никакво отказване. И години си ги правих всеки ден и нямах кризи - тичах, скачах и всичко беше чудесно. Ама на, чукна ме втората херния въпреки това и като не мога дори най-простите да ги направя без да ми пламне крака друга песен запях Simple Smile

А пък на йога инструктори, фитнес треньори, масажисти и всякакви такива хич не бих се доверила и причината за това са физиотерапевтите. Тук физиотерапевтите имат полумедицинско образование, учат бакалавър + магистър за тази си работа, и при няколкото, при които съм ходила някои ги бива, някои не. Един беше уж много препоръчан и наистина много внимателен при първия преглед, много обстоен, допадна ми, но как успя да ме пипне - влоши ме тотално. 3 месеца хапчета ми трябваха да се върна на положението, на което бях преди да отида при него. Е, при условие, че при специалисти с професионално образование шанса ми е 50:50 (от опит), колко би бил шанса при хора, които я един курс са карали, я не...
(с това не искам да кажа нищо лошо за никой, който ходи на масажи, йога или подобни и е доволен - ако сте уцелили, супер!)
Този пост все едно аз съм го писала, на същите мнения съм!

bubkab , много тъжно и неприятно, че ти се е случило това нещо с инструкторката. Трябваше да се развикаш, и да потърсиш сметка от ръководството, ами ако ти е нанесла някаква непоправима травма...

Аз тепърва се уча да живея с тези проблеми. Прървият път път заложих на почивката, на щаденето, както все ми казваше невролога - щадете се. Сега пък обратното, старая се да не обръщам внимание на болката въпреки нспв-тата, търча насам натам, правя упражнения .... ами, не виждам разлика, все си ме боли, и преди и сега.
Кога ли ще ми писне, ще пренебрегна разума и ще тръгна и аз по разни мануални терапевти и чакръчкии ooooh!

Последна редакция: пт, 08 сеп 2017, 17:52 от Lemy

# 34
  • Мнения: 6 159
И аз няма да прозвуча "слънчево" , но не споделям тези  префърцунени теории с това ,че мисълта била най-важна при преодоляване на всичко ....
Така е  ако не те боли , можеш да клечиш , да викаш  м-м-м   със скръстени пръсти и да си въобразяваш ,че ще започнеш да светиш  от енергия   ooooh!
Като имаш  тегавата болка от хернията , започваш да се съобразяваш с всичко . Яд ме е ,че не се решавам на операция , а и още не ми я препоръчват /лекарите/ .
Моя съученичка се оперира преди почти 6 м.  и още замята крака  като ходи   newsm78.
Пожелавам на всички тук  по-малко болки и кризи през  идващите  студени месеци  Praynig Peace

# 35
  • Мнения: 12 473
Ако се предам на болката - значи да зарежа всичко и да "легна" на нечий друг гръб. А няма на кого - така че наистина стискам зъби много.
И да, нагаждам се, съобразявам се с тези болки постоянно - до степен, че визуално и явно съм се изкривила тотално.
Още една причина да се старая да не се изпусна двигателно съвсем.

# 36
  • Мнения: 2 042
Lemy, внимавай с мануалните терапевти.
При дискови херниии, протрузии и др. е добре масаж, за да се отпуснат напрегнатите мускули. Но само на меките тъкани! Чекръкчийството е за изкълчени и навехнати стави, за дископатии, в никакъв случай обаче при хернии...

# 37
  • София
  • Мнения: 11 704
Здравейте, мили девойки!
Смятах, че няма нова тема и всички са добре, честно. Не ми излизаха отговори и аз най-спокойно си минавам напред назад  и бях убедена, че всичко е спокойно. Сега се разрових, за да видя има ли тема или няма, имало и то нова при това.
Още веднъж, здравейте!  Hug
Така като ви чета , не е много страшно положението. Спокойно е в общи линии.  Няма нови оперирани, няма и много с болки, това е добре. Търпимо е.   Много се радвам!!!!  Hug
Как съм аз... ми ..... не знам. Това което е споделила wildBee си е вярно, но не мога да кажа, съвсем определено, че го практикувам, а трябва. Точно щаденето му е майката, но при мен не става. Не съм такъв човек.  Не искам да се чувствам болна, а ако се щадя означава, че така се чувствам и това страшно ме депресира. Живея на оборот, така както съм била и преди. Може би ще провокирам нещата, така поне последно ми каза доктора, ми.... ще ги провокирам. Добре. Точка. Така е и така ще бъде. До когато мога ще щъкам така както аз си знам, а и не искам да е по друг начин,  после... един Господ знае.
Чувствам едно гадно подпиране в ... ми някъде из кръста. Не е нещо наред. Знам си. Ми сега к`во да правя, нищо. Чакам, какво чакам и аз, не знам.  Разбрах само това, че не е до килограми, не е до движение, не е до пазене, не е  да не влачиш тежки торбички, не е да не си почистиш , така както аз си зная, къщата, не е до всички тези неща, разбирам че си е до организъм, някои го правят, така както тук сме ние, някои са дебели по 130 кг, падат в банята и пукат торакален прешлен и на ЯМР не излиза нито една друга херния, нищо. Е, сега това какво е?!?! Този пукнат прешлен ще мине само с един корсаж за три месеца и толкова. Драмата е приключила и забравена. Късмет! Съдба!
Какво гълтам в момента ли, гълтам една голяма опаковка с колаген, течен ,вкусен, малина е.  Doppelherz. Не, няма да ми направи допълнително колаген , само си се залъгвам, или го имаш или го нямаш. Това го разбрах от един доктор, хирург е - американец е. Читав човек е, на години е, знае много, мога да му вярвам, но аз упорито продължавам да гълтам боклуци .
И аз няма да прозвуча "слънчево" , но не споделям тези  префърцунени теории с това ,че мисълта била най-важна при преодоляване на всичко ....
........................................

Ели, това пък изобщо не го разбирам с тези шантави теории . Напълно ги отхвърлям. Но това съм си аз. Peace
Това е. Ще ви следя.  Hug Hug

# 38
  • Мнения: 6 159
Привет , marchеva14  bouquet ! Звучиш  приятно оптимистично при ограниченията  от ДХ , които си налагаме  Laughing
Аз също  , когато в събота се събудих с "онази" болка , която се опитваше да слезе надолу , вързах колана с ребрата , праснах едно прахче  Дексофен  и скочих на прозорците и пердетата . За разлика от преди , почивах между трите прозореца и уж внимавах  като се  извивах за  закачам пердетата обратно  ooooh!
Днес масажистката ми издърпа 5-6 възелчета  /без огъване , само отлепя  мръвките  около гръбнака  #Crazy / .Ще видим дали ще  ми се размине  Praynig
Не знам дали да не направя  пак малко  Дискус  newsm78
Вие всяка година ли го  правите ?

# 39
  • София
  • Мнения: 11 704
Ели, Дексофен не взимам , защото е много гаден, то кое ли не е.  Ако много ме подпре взимам прахче Аолин. На мен ми помага. Сега съм си купила една цяла опаковка, защото ме чака ремонт.  Голям ремонт.То и затова тази година на прибежки ни беше и почивката, иде ми, дойде ми. То не си беше работа, пътуване насам натам и връщане. Не я усетих хубаво, но, виж, ремонта ще го усетя добре.. мда. Ще се справя.
Дискус никога не съм правила, какво ще ми помогне аз така и не разбрах. Купих го още преди операцията, не го ползвах и  след това го хвърлих.  Ако някой ми каже, "това ще те оправи завинаги" веднага ще го купя отново. Да, имам  един прещипан нерв някъде си от другата херния и ако този Дискус ще ме оправи , купувам.
Единственото което правя е да не дебелея. Поддържам килограми около  68-70 кг на 175 височина.  Ако ги прескоча гледам веднага да мина на кисело мляко за няколко дни, ама дали и това пречи, килограмите, не съм убедена вече.  Понякога след работа сядам в едно кафе с огромни витрини и броя колко хора минават дебели , пък като ги гледам ходят нормално, крачат смело, прескачат, подтичват , нищо им няма, а аз все се пазя да не се спъна, да не падна, все се оглеждам от къде да мина, къде има дупки по тротоарите, а то са много такива, пазя се, а и съм гладна понякога,  Mr. Green  ама нищичко не си купувам....киселото мляко ме чака вкъщи+ прасковите... мда.  Това ми е вечерята всеки ден.  Това е което правя за себе си. Приготвям фантастична храна, научих се, слабост ми е, хоби ми е,  показвам я в една тема, но аз много мъничко от нея опитвам. Каня гости за да я изяждат и раздавам на количества.  Grinning
А, допълвам се, кое най-много ме тормози, сутрешното ставане, това че трябва винаги да мисля как , по кой начин трябва да се обърна и да стана от леглото. Това страшно ме влудява и всеки ден ми напомня, че съм имала сериозни проблеми в гръбнака. Това, че не мога да скоча , ей така от леглото ме депресира все още. Ще свикна, ама някой ден.

Последна редакция: вт, 12 сеп 2017, 01:57 от marchеva14

# 40
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Запис, че сега нямам време да чета.

# 41
  • София
  • Мнения: 3 982
Хора, може ли болка в рамото ( и раменната става) да бъде причинено от дископатия или дискова херния?

# 42
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Рима, може, зависи на кое ниво е дисковата херния.

# 43
  • Мнения: 66
Някой пробвал ли е капките Discus Compositum n?

# 44
  • Мнения: 64
Ели, Дексофен не взимам , защото е много гаден, то кое ли не е.  Ако много ме подпре взимам прахче Аолин. На мен ми помага. Сега съм си купила една цяла опаковка, защото ме чака ремонт.  Голям ремонт.То и затова тази година на прибежки ни беше и почивката, иде ми, дойде ми. То не си беше работа, пътуване насам натам и връщане. Не я усетих хубаво, но, виж, ремонта ще го усетя добре.. мда. Ще се справя.
Дискус никога не съм правила, какво ще ми помогне аз така и не разбрах. Купих го още преди операцията, не го ползвах и  след това го хвърлих.  Ако някой ми каже, "това ще те оправи завинаги" веднага ще го купя отново. Да, имам  един прещипан нерв някъде си от другата херния и ако този Дискус ще ме оправи , купувам.
Единственото което правя е да не дебелея. Поддържам килограми около  68-70 кг на 175 височина.  Ако ги прескоча гледам веднага да мина на кисело мляко за няколко дни, ама дали и това пречи, килограмите, не съм убедена вече.  Понякога след работа сядам в едно кафе с огромни витрини и броя колко хора минават дебели , пък като ги гледам ходят нормално, крачат смело, прескачат, подтичват , нищо им няма, а аз все се пазя да не се спъна, да не падна, все се оглеждам от къде да мина, къде има дупки по тротоарите, а то са много такива, пазя се, а и съм гладна понякога,  Mr. Green  ама нищичко не си купувам....киселото мляко ме чака вкъщи+ прасковите... мда.  Това ми е вечерята всеки ден.  Това е което правя за себе си. Приготвям фантастична храна, научих се, слабост ми е, хоби ми е,  показвам я в една тема, но аз много мъничко от нея опитвам. Каня гости за да я изяждат и раздавам на количества.  Grinning
А, допълвам се, кое най-много ме тормози, сутрешното ставане, това че трябва винаги да мисля как , по кой начин трябва да се обърна и да стана от леглото. Това страшно ме влудява и всеки ден ми напомня, че съм имала сериозни проблеми в гръбнака. Това, че не мога да скоча , ей така от леглото ме депресира все още. Ще свикна, ама някой ден.

и аз имам напоследък болки в ставите и се замислям или да взимам някаква добавки или пък наколенките, защото най-големите болки имам точно в коленете...Какво ще ми посъветвате?

Общи условия

Активация на акаунт