Дискова херния - 16

  • 173 840
  • 754
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 6 161
Привет ,niama_me !
Не знам как е в Токуда , но преди 2 месеца правих операция на коляното в друга частна болница .
Поискаха ми направление от личния  или травматолог .
При постъпването ми взеха 30 лв. и това беше .
Отидох с резултати от ЯМР , защото  дълго не можахме да  установим причините за болките .
ЯМР назначават и по  здравна каса , но  май се чака безкрайно дълго някакво одобрение .
И на мен ще ми е интересно някой да сподели как се процедира в Токуда , защото  там ще кацна , ако ме напъне харнията  ooooh!

# 346
  • София
  • Мнения: 11 737
.........................И на мен ще ми е интересно някой да сподели как се процедира в Токуда , защото  там ще кацна , ако ме напъне харнията  ooooh!
Ми.. как се процедира, взимаш направление записваш се и изчакваш в рамките  на седмица, това е за преглед. Ако доктора прецени , че ще е необходимо лечение , стационар, пак с направление постъпваш. Ако си в самостоятелна стая, така както бях аз преди да се оперирам, това се доплаща по ценоразпис на болницата. Някои от професорите също работят с здрв. каса, някои  - не. Там е по избор.  Ако не си по здрв. каса преглед при невролог е 50 лв. при проф. неврохирург - 80 лв. Беше с по 10-20 лв. по евтино но вдигнаха цените след смяната на собственика, сега нали е Аджибадем....  не знам си какво си . Това е в общи линии. Ако лекуващия невролог прецени, че е наложително ЯМР той може лично да те представи по каса за разрешение и се изчаква направлението. Това упражнение е правено при мен, така че го казвам със сигурност.

# 347
  • Мнения: 19 523
Да допълня написаното от Марчева, в Токуда се заплаща дори ако пребиваваш по ЗК в болница в обща стая, но предупреждават за сумата още при планирането на хоспитализацията и при майка ми беше някъде към 240 лв за пътека от 4 дни, но сме много доволни от лечението и изследванията, които й направиха там, за разлика от некадърниците от Първа градска. Да, скъпо е, но за разлика от други места там си гледат работата съвестно. Хубавото е, че казват сумата и тя не е с нито стотинка повече, нито ти искат някакви пари под масата, а наистина те лекуват, това за неврологията специално.

# 348
  • Мнения: 48 038
Ще разпитам и разкажа повече след изписването, но неврология и неврохирургия е различно. Неврохирургия работи по каса, май, но нито един консуматив не се поема от каса. Гела е 1920 лева. Не знам дали изобщо оперират без гел. Ямр и скенер работи всеки ден, но за каса пак не знам точно...но можеш да идеш и с направени изследвания. Според мен движете максимално много неща по телефона, преди прегледа и хоспитализация. Доста са точни с цените,да, спазва се това, което е изготвено като план и няма никакви капани по плащането. За съжаление това са скъпи и болезнени неща....

# 349
  • Мнения: 2 053
Ще разпитам и разкажа повече след изписването, но неврология и неврохирургия е различно. Неврохирургия работи по каса, май, но нито един консуматив не се поема от каса. Гела е 1920 лева. Не знам дали изобщо оперират без гел. Ямр и скенер работи всеки ден, но за каса пак не знам точно...но можеш да идеш и с направени изследвания. Според мен движете максимално много неща по телефона, преди прегледа и хоспитализация. Доста са точни с цените,да, спазва се това, което е изготвено като план и няма никакви капани по плащането. За съжаление това са скъпи и болезнени неща....
Happy, много те моля да ми пишеш на лично съобщение, защото от моб.тел. не зная как да ти пиша, а искам да те питам нещо, което е много важно за мен...
Благодаря!

# 350
  • Мнения: X
Добре де, аз искам да питам....
Освен съмненията ми че ми бе да имам някакъв рак и никой до сега да не му.минава през ум, искам да питам вие как живеете ? С ежедневни ужасни, опъващи болки къде и как ли не.....
Само на хапчета ли карате? Мазила? Не си ли съсипвате стомаха....
Аз след лечението с болкоуспокояващи близо месец, после още един месец имах ужасно гадене, болка и къркорене. Пих две седмици пробиотик и всичко мина. Преди два дни след малко повече студ  седене на едно място всичко се върна......
А нямаше болка....
Цял живот ли ще см така? Аз съм изнервена и много мрачна. Изграждам тъжна и много сърдита. Всичко ме дразни.....детето постоянно ме пита защо страдам а познати ме питат болна ли съм, бледа съм била.....отслабнала...
Което пък доведе до доста често теглене на кг....
Еми даже съм качила, но изпаднах в депресия. Не спя добре...
Егати....

# 351
  • Мнения: 19 523
Не се филмирай, мен ме боля 2 години......сега съм по-добре, но особено на втората година си мислех, че ще си остана така. Иди на балнеолечение, ползвай физиотерапия, това мога да те посъветвам. И горе главата!

# 352
  • Мнения: X
2 години на обезболяващи или.....на стискане на зъби ? Confused
Това е адски изнервящо.....
Всяко по-продължително време седене права ми докарва силна болка и дърпане и тежест в областта на кръста. А продължително стоене седнала  води до болки в гърба..

# 353
  • Мнения: 19 523
Ами аз при седене и лежане нямах болки, то това е и трудното на лечението на тези заболявания, защото симптоматиката не е еднаква....Та си присядах по тротоари и пейки, прикляквах си в супермаркети, да ми се поразтегли прищипания нерв и си продължавах така. Отделно през това време редовно ходех на физиотерапия и там се облекчавах значително. Придължавам да ходя, само на поддръжка. Имала съм моменти да не мога повече от една минута да стоя права, но работата ми е на комп. и на бюро, та се изтрайваше.

# 354
  • Мнения: X
На мен физиотерапията ме направи като нова. Обаче ми казаха че немога постоянно да ходя, и да изчакам поне 2-3 месеца. Минал е 1 месец и половина....
Най-доволна бях от процедурата с магнит и един релаксилащ ток, но магнита ме притеснява да се прави постоянно...

# 355
  • тук, на мястото си
  • Мнения: 22 000
2 години на обезболяващи или.....на стискане на зъби ? Confused
Това е адски изнервящо.....
Всяко по-продължително време седене права ми докарва силна болка и дърпане и тежест в областта на кръста. А продължително стоене седнала  води до болки в гърба..

Спокойно, niama_me, свиква се. Все още ти е ново и си изпаднала в паника. Болките ще намалеят, ще сядаш, ще ставаш, на другата криза ще си малко по-спокойна. За съжаление така е. При всеки заболяването протича по различен начин. Най-важното е да се успокоиш,  да го приемеш, да го опознаеш,  защото вече сте едно цяло и  ти трябва да командваш.

# 356
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Няма-ме,
Физиотерапията се прави поне два пъти годишно - това прави на шест месеца, най-добре пролет и есен. При мен помага. И както е казала Алфея - спокойствие и приемане, че това вече е част от живота ти, не е страшно - живее се с него и човек се грижи за себе си, внимава за някои неща, не прави категорично други и така, за илюстриране на казаното - представи си, че е като диабетът.

# 357
  • Мнения: X
Е....хубава работа.....
Днес сутринта ходих да дам кръв да изследвам кръвната захар, че нещо и там съм се ошашкала Sad

# 358
  • На планетата земя
  • Мнения: 769
Аз ходя два пъти годишно на физиотерапия+балнеолечение общо 14 дни и веднъж само на физиотерапия 7 дни.Съчетавам с упражнения и много движение ама и аз съм била 2 години с болки ,тъй че niama me стягай се,друг избор нямаш.Ще се научиш как да живееш с дискова херния за да може когато си в ремисия да не предизвикваш нови кризи и болки.Най-важно е да не вдигаш тежко,да се пазиш и да не се обездвижваш.

# 359
  • Мнения: X
Обездвижена съм много....
Когато ме пратиха на физиотерапия, невролога ми назначи и по един час лечебна физкултура. След първите два пъти ми се ревеше от болка и послееее, няма такъв кеф ! Усещах се жива направо!
Казаха ми да не спирам с упражненията и след като почти изчезнаха болките, не само че не ги правех ами и по принцип водя толкова заседнал начин на живот че.....
Дойде и студа два дена, отделно вкъщи се мъчих да местя един хладилник, имам чувството че тогава започна отново проблема...
А преди две години като направих първата физиотерапия и рехабилитация, година и половина нямах болки...
Сега, месец и половина изкарах и отново..

Общи условия

Активация на акаунт