Дискова херния - 16

  • 174 575
  • 754
  •   2
Отговори
# 330
  • тук, на мястото си
  • Мнения: 22 085
Честита Коледа!
Живи и здрави!

# 331
  • Мнения: 162
За много години!Бих искала да ви попитам какво значи дехидратация на диска ?И какво значи циркумферентна протрузия?Острият период горе-долу колко дълъг беше при Вас?

# 332
  • На планетата земя
  • Мнения: 776
За много години!Много здраве и никакви болки!
ida,дехидратация означава,че е намалено водното съдържание на диска,става изсъхнал и податлив към дискова херния.На ЯМР се вижда как е по-тъмен от останалите,това състояние е необратимо.Острия период е различен при всеки,може да трае много месеци.

# 333
  • тук, на мястото си
  • Мнения: 22 085
Честита Нова Година!

# 334
  • Мнения: 6 161
 cheers УСПЕШНА НОВА ГОДИНА ! МНОГО ЗДРАВЕ И КЪСМЕТ ! ПО МАЛКО   Ill  Laughing !
...И какво значи циркумферентна протрузия?Острият период горе-долу колко дълъг беше при Вас?
Аз имам протрузии под и над  хернията /L4-L5/. На   консултациите и при двамата неврохирурзи  ми обясниха , че не ми препоръчват  операция , защото можело да направи рецидив в тези места .
Това са начални  изменения в дисковете , които  водях до ДХ , ако не внимаваш  как и колко се товариш .
Още веднъж - ЩАСТЛИВА НОВА ГОДИНА !

# 335
  • Мнения: X
Здравейте....
Тревожа се много и затова пиша за да ми опишете симптоми....
Преди 2 години започнаха болки във врата, рамото и ръката от лявата страна. Особено при движение ужасно, както и изтръпване на пръстите. Приеха ме в неврологично отделение за да ми направят всички изследвания...На рентген се установи доста изразена сколиоза в участъка  Т3 до Л2, на скенер се установи дискова херния в шиен отдел на ниво C5 , С6. Лордоза, шийна спондилоза както и радикулопатия....Ефект от инжекциите и лекарствата нямаше, но след физиотерапията бях като нова.....Наболяваше ме малко пак миналата зима но не отидох на процедури въпреки че ме посъветваха и тази зима ми се разказа играта....
Първо започна всичко с придърпва ща, пулсиращ болка в корема над яйчника отново от ляво. После стрелката болка между ребрата отново от ляво. Направо режеща, пареща.....особено като си поема въздух. Започна отново болка в цялата горна лява част-врат,ръшамо,ръка и ужасна болка при натиск в областта на седалищния нерв отново в ляво. Цялата лява част.....от седалището по цялата дължина на гърба до врата като пипна е ужасно.....
Личния лекар каза че е сигурен че болката в корема ирадиира от нервните окончания на гръбнака които са възпалени. В момента ме боли кръста ужасно....
Започна се 3 различни гинеколога, изследвания, 3 различни ехографии, гастроентеролог, хирург, 3 диференциални кръвни картини плюс изследване на чернодробни ензими, амилаза, за да се изключи проблем с панкреаса, урина, С реактивен протеин, Желязо отделно . Всичко е абсолютно нормално. Всеки казва че проблема е от сколиозата и херниите. Невролога казва че не е нужно да правя отново скенер, най вероятно и в лумбалната област има херния, или сколиозата е причина. В най острия период имах чувството че ме тресе.....боляха ме мускулите на двата крака само на бедрата....беше ад......
Изпих един тон лекарства и започна едно ужасно гадене, къркорене и съвсем лека болка в стомаха, което продължи цял месец! Чувствах се ужасно. Пратиха ме отново на физиотерапия и след 4-тата процедура започнах да ставам нов човек.....Правиха ми процедури едновременно на врата и кръста.
Днес, месец и половина по-късно имам чувството че ще се повтори този ад.....
Започна пареща болка в седалището от ляво, както и под лявата плешка и рамо...започна отново къркирене и болка в стомаха и опъване към корема....
Ще отивам другата седмица да се помоля отново занталом за скенер, но много ме е страх и незнам дали всички тези симптоми са възможни да бъдат от гръбначните изменения....
На някои места чета че опъването в корема е характерно, защото болка се предава по хода на нерва....на други места чета и моя позната лекар също ми каза, че когато започнат болки в гърба, получава и дискомфорт в стомаха....
Писна ми от изследвания, страшно ме е страх да не е някое страшно заболяване....Но пък щеше ли да се повлиява от физиотерапия и лекарства. Ако пия един ибупрофен веднага ми минава. Но като цяло не може га да живея на хапчета. Казаха ми също че е възможно да страдам от фибромиалгия. Хипохондрик съм. Откачам вече....
Не е нетърпимо в момента, не пия лекарства....усетих се преди два дни че започва отново докато бях на работа....Беше ми страшно студено два дни и седях буквално заледена от 8 до 18.00 на стола. И усещах че при всяко движение започва да боли.....отделно от една седмица започна едно парене и често уриниране, за което си взех циприфлоксацин и ме влудява..За капак ми дойде и цикъла, който по принцип е доста болезнен и обилен и имам чувството че всичко стана едно върху друго....
Незнам какво да си мисля....Ще бъда безкрайно задължена на всичко, които имат търпението да ми прочетат поста, които имат желанието да ми обяснят чувствали ли са се като мен, имали ли са такива симптоми и естествено да ми простите за печатните  или пунктоационни грешки, понеже пиша от телефона и малко трудно се редактирам....
Благодаря!

Последна редакция: сб, 06 яну 2018, 18:14 от Анонимен

# 336
  • Мнения: 20 226
Съчувствам ти. В момента не зная какво точно да напиша, не съм си подредила мислите. Единствено ми се иска да ти кажа, че по принцип е най-добре да се направи ямр, за да се разбере какво точно ти е. Но пък при теб болките са по целия гръбнак, а това са доста пари. Може би е добре да се консултираш с добър неврохирург, да видиш той какво ще каже.
А това, че болките идват от яйчниците,  някак не ми се вярва.
Ако искаш ела и във фейс групата, там също могат да дадат мнение.

# 337
  • Мнения: X
Благодаря, нямам профил във фейсбук....
Няколко снимки особено без направление немога да си позволя, тъй като в момента нямам доходи.....
Занимавам се със сем3н бизнес, който е на ръба в момента.....Работя само за разходите....
На 300 км съм от София, където евентуално има добри лекари, тъй като и в Пловдив не чувам хубави отзиви за лекари....
Незнам как да постъпя...Незнам възможно ли е да поискам от личния лекар направление и да ме приемат в неврологично отделение където да се надявам да ми помогнат.....
Преди около 8 години съпруга ми се оперира от ДХ при д-р. Наков, доволни сме много, разбрах че сега работи в Токуда, но там ще ми струва много скъпо въпреки направлението......
Незнам какво да правя:-(
И много ме е страх....

Последна редакция: сб, 06 яну 2018, 18:35 от Анонимен

# 338
  • Мнения: 48 072
Коя е фб групата? Вчера оперираха мъжът ми и предполагам ще му бъде полезно

# 339
  • София
  • Мнения: 11 747
Здравейте....
Тревожа се много и затова пиша за да ми опишете симптоми....
................................
Благодаря!
Здравей,  niama_me. Всичко прочетох. Имаш си проблем в гръбнака, и то не един. Трябва ти читав невролог, който да те започне, може и в болница да те вкара, може и към неврохирург да те насочи, но това не винаги говори за операция, а само да се вземе мнение. Всичките ти оплаквания идват от гръбнака, там е проблема и  излишно си се натоварила с изследвания, защо си ги правила, не е имало читав доктор който да разчете правилно оплакванията, ми такива са, не мислят винаги както трябва, а се хвърлят да изследват.  Болката от гръбнака много често е свързана по някакъв начин в коремната област, не мога да кажа защо, това са нерви, окончания, които вървят навсякъде, тръпките също идват от гръбнака, защото има вероятно възпален нерв, захапан някъде си и това дава  усещане за треперене и студ , точно такива оплаквания са от радикулопатия т.е. ишиас  и всичките ти оплаквания, няма да ги изброявам точно са характерни за възпален нерв някъде си из гърба. Честото уриниране също е добър признак за увреден, захапан нерв, ципрофлоксацина...не е трябвало да го пиеш, а за да си спокойна е трябвало да дадеш една урина и щеше да разбереш, че не е необходимо да го пиеш, защото тя щеше да излезе чиста. Мисли бре, жена преди така да се хвърляш... Убедена съм, въпреки че не съм лекар, че нямаш фибромиалгия!! Просто ти трябва добър невролог и това е. Освен това споделяш, че физиотерапията ти действа добре, това говори че трябва да се продължава и трябва да се  посетят минерални бани, защото на теб след като те подобрява физиото, ще те подобрят и едни мин. бани.  Това е само личното ми  мнение,  а в Токуда работят и с направления и можеш да ги посетиш, ще почакаш за час около 1 седмица. Това е.

# 340
  • На планетата земя
  • Мнения: 776
Коя е фб групата? Вчера оперираха мъжът ми и предполагам ще му бъде полезно

https://www.facebook.com/groups/235518339953679/

# 341
  • Бургас
  • Мнения: 80
Много благодаря и от мене за линка! Лека и спорна неделя, без болки!

# 342
  • Мнения: X
Благодаря за изчерпателното мнение.....
Правих всички изследвания, защото въпреки, че логиката ми сочи друго, аз съм хипохондрик...
Мисля си да нямам някое ...лошо заболяване:-(

# 343
  • Мнения: 48 072
Ми то това си е лошо,  просто е си се насочила правилно. И аз съм хипохондрик и те разбирам, но начина е да се постави правилната диагноза, а после да обмислиш лечението, защото там има варианти, и да съобразиш живота си с това Достатъчно натоварващо е, не си причинявай излишни черни мисли безпочвено. В който и град да е, можеш да проучиш за добър невролог, с опит. Лекарите от Токуда също ходят из страната по график, напиши тук или някъде в интернет за кой град е и вероятно някой ще те насочи.
Мъжът ми се оперира точно в Токуда, би могла да дойдеш и за хоспитализация с цел диагностика, баба ми така поседя, но след това отказа предложеното лечение, защото не желае на нейните години да се оперира. Би могла и в друг град, или да дойдеш поне за ямр, изследвания...

# 344
  • Мнения: X
Как се постъпва в Токуда?
Направление за специалист и после той издава за хоспитализация или направо за хоспитализация?
Прегледа при невролог заплаща ли се и какви са сумите? После след изписване колко се плаща за престоя на ден и най вече вие доволни ли сте от лекарите там? Незнам дали ще ми назначат скенер , резонанс или изобщо някакво такова изследване или ще ме натъпчат пак с хапчета и това е....Страх ме е и да не е някой рак.....

Общи условия

Активация на акаунт