Дискова херния - 16

  • 172 548
  • 754
  •   2
Отговори
# 390
  • гр.Плевен
  • Мнения: 18
Здравейте,прочела съм.почти всичките теми за ДХ,но.севте се включвам и аз.На 29 години от Плевен съм и на 8.02 миналата година си оперирах дхl5 s1.Тук в Плевен при доктор Овчаров.Една година бях супер и от сряда съм пак в болница на системи пуфтяща и ревяща от болка.Доктора каза че съм от процента късметлий,които правят рецидив.Поне е на същото място което е по малкото зло.Сега незнам какво да правя.Изписват ме в понеделник а аз съм яко дърво!Доктора ми каза че ако овладея болката няма грижи да си живея живота, ако не пак операция.Купона е пълен!

# 391
  • Мнения: 7
Здравей mycka.Защо рецидив,не се ли пази?

# 392
  • гр.Плевен
  • Мнения: 18
Пазих се в следоперативния период страшно много.Бях изключително послушна относно предписанията.След това се върнах на работа като работата ми е била на компютъра,в право положение,не тежка физическа.Доктора ми каза че просто съм предразположена.Незнам вече....

# 393
  • Мнения: X
Аз пък с мойте болки в кръста взех други да си мисля....
Понеже напоследък се чувствам много отпаднала и ми се спи, дали нямам МС....

# 394
  • Мнения: 19 489
Аз пък с мойте болки в кръста взех други да си мисля....
Понеже напоследък се чувствам много отпаднала и ми се спи, дали нямам МС....
Я си вземи някакъв лек антидепресант и не си поставяй сама диагнози.

# 395
  • Мнения: X
Взех ама...ще подейства след време...
С натрупване щото уж безвреден.
Но ми се въртят доста....гадни мисли.

# 396
  • Мнения: 47 993
Отиди на скенер/ ямр/ лекар и това е. Извинявай, но хората си имат диагнози и болки и това мрънкане през пост не е особено полезно. Има тема за хипохондрията, пиши там. Тук се пише по тази диагноза, достатъчно сериозна е и има какво да се сподели по същество.

# 397
  • София
  • Мнения: 11 710
Отиди на скенер/ ямр/ лекар и това е. Извинявай, но хората си имат диагнози и болки и това мрънкане през пост не е особено полезно. Има тема за хипохондрията, пиши там. Тук се пише по тази диагноза, достатъчно сериозна е и има какво да се сподели по същество.
Крайно време беше някой да го напише.   Peace Ние , тук, не можем да ти поставим диагноза, повече от това което е казано. Ясно е, че те чака ЯМР и ще разбереш какви са повредите из гръб. стълб, така че действай, а недей да мрънкаш през пост. Ако смяташ, че другите "колежки" нямат оплаквания си в огромна грешка, имат и то сериозни, болки, схващания, изтръпване, парене в краката, парене около кръста и нагоре,  това всичкото и още беше нееднократно написано,  какво повече да се изброява.... Ако си хипохондрик отиди да се жалваш в темата за хопохондрици, там повече ще те разберат, там се жалват през пост и си поставят измислени диагнози.  Тук, в тази тема нещата са сериозни, не са измислени, и се търси помощ чрез споделяне на видове лекарства, гимнастики различни, масажи, балнеосанаториуми и прочие.. Можеш да споделяш , разбира се,  но и споделяй това, което ще направиш в близко време и се очаква добър / лош резултат, било от необходимото изследване, предписани лекарства и други и най-важното е какво ще предприемеш за лечение. Това е. Повече от това не можем да ти помогнем, търси решение  на проблемите и лечение, чрез лекар.

# 398
  • Мнения: X
Незнаех , че 4 коментара са ви натоварили толкова много че пак с нетърпение сте чакали, кой да ме изгони.
Съжалявам. Страхувам се много, затова търся мнения, докато чакам за изследване. Всяка от тези болки и усещания са ми чужди и  натрупвайки се ме изваждат от релси. Извинете че ви досадих толкова много, и много много ви благодаря за всички отговори, включително и последните.
Бъдете здрави!

# 399
  • София
  • Мнения: 11 710
Незнаех , че 4 коментара са ви натоварили толкова много че пак с нетърпение сте чакали, кой да ме изгони.
Съжалявам. Страхувам се много, затова търся мнения, докато чакам за изследване. Всяка от тези болки и усещания са ми чужди и  натрупвайки се ме изваждат от релси. Извинете че ви досадих толкова много, и много много ви благодаря за всички отговори, включително и последните.
Бъдете здрави!

Не ти пак не разбираш, niama_me , нацупи се като малко дете ! Отиди на лекар, направи ви необходимите изследванията, и ела с разбивката им и с назначеното лечение, сподели с нас. Тук, всяка една от нас минава по този път, споделя за лекарствата, оплакваш се че , примерно, все още е си болки,  или не, но тези измислени диагнози които си поставяш прочетени из нета не ти вършат работа.. "може би имам МС"?!? .. ти напикаваш ли се, загубваш ли съзнание, падаш ли , изпускаш ли предмети и още и още лоши неща, ами върви на невролог и той ще ти каже. Не че не е възможно, хора сме, разболява ме се в даден момент, ама  ние как да ти кажем за такива тежки диагнози, какво разбираме , нищо!! ??

# 400
  • Мнения: 6 159
Хайде по-позитивно и свежо ! Нова година е ! niama_me , не търси  непрекъснато в нета симптоми и не си поставяй сама диагнози ! Това може да съсипе и здрав човек , а ние тук сме с диагностицирани  дискови хернии - достатъчно лошо , за да си причиняваме и допълнителни ядове . Като боли е лошо , но ако се отпуснеш , става непоносимо  Simple Smile
Аз пих три месеца течен колаген и нищо - не забелязвам  промяна към по-голяма гъвкавост .
Ревматологът , при който ме пратиха на консултация , за да потвърдим или  не  някакви ревматоидно-артритни причини за болките /в коляното/ ми каза , че течния колаген , приет през устата , не влияе по никакъв начин .Това беше във връзка с течния  Флекскод премиум , който ми предписа травматологът . Било само по-скъпо от Хондросейф-а и с еднакъв състав /без колагена и хиалуроновата киселина /.
Тези доктори един друг си плюят в устите и ходи да вярваш на някого .
Сега съм решила да похапна  желатин . По 1 или 2 супени лъжици на ден го взимате ?То поне ще е нещо по естествено от  другите илачи , а през пролетта  ще си бодна  хомеопатичните инжекции , остана ми за 1 курс .

# 401
  • София
  • Мнения: 11 710
...................Сега съм решила да похапна  желатин . По 1 или 2 супени лъжици на ден го взимате ?То поне ще е нещо по естествено от  другите илачи , а през пролетта  ще си бодна  хомеопатичните инжекции , остана ми за 1 курс .

Ядох го сума ти време, по половин пакетче всека сутрин. Важното е, че не пречи!! Гледай да е животински, такъв е на доктора, едни сини пакетчета. Дали помагат тези колагени, не знам, един казва пий, друг казва не пий не помага,  противоречат си докторята , само цената им расте нагоре, затова минах на желатин, стотинки е. Купих и телешки бульон, БИО  Wink така си и стои , неотворен, нещо ме е гнус да го ям, а бил и той полезен. Не знам.

# 402
  • Мнения: 47 993
Аз мисля, че това помага симптоматично, но иначе...като цяло, ако има проблеми със съединителната тъкан- не само дискови хернии, но и стави, вени, целулит и прочие и прочие, то прием на колаген, витамин ц май  подпмагат изграждането на собствена съед. тъкан, също и други добавки, както и витамини Б за нервите пък, които може да са увредени от прищипванията и т.н....
Та полза е имало, но излекуване- няма да стане така, уви.

# 403
  • Мнения: 7
HAPPY на кое ниво беше операцията на съпруга ви и кой беше опериращия?

# 404
  • Мнения: 20 172
Ели, аз го минах етапа със пиенето на желатин, никакъв ефект, за нищо. Ти пробвай де, препоръчвам ти телешки насипен, ако можеш да си намериш, тук го има по магазинчетата на Женския пазар.  Ако решиш да взимаш, пиши ми на лични, да ти обясня от кое точно, че в едно друго излъгаха майка ми, и и продадоха свински за телешки.

Значи, от 3 месеца Реновакс, 2 опаковки Бонген, и 3 месеца Оворон, единствено от Флекс кода виждам ефект.
Минаха ми колената, които ме тормозеха от както ми сложиха гипса, и заради които отделно изпих още една торба нспв.
Взех си втора опаковка, мисля да го пия три месеца.

Общи условия

Активация на акаунт