Дискова херния - 16

  • 172 598
  • 754
  •   1
Отговори
# 555
  • Варна
  • Мнения: 2 704
Изместен С6 означава спондилолистеза,  ЯМР си трябва,  за да се види сегашното ти състояние.  За съжаление съм много добре запозната с болките в шията,  сковаването и т. н. ...  Аз съм с дискови хернии на С4-С5 и С5-С6.  Намери си добър кинезитерпевт,  физиотерапията също помага,  както и акупунктура при мен ииии много упражнения -  всеки ден.  Удобна анатомична възглавница,  удобен матрак,  трябва да внимаваш в каква поза заставаш винаги и избягвай да носиш тежко,  с малки деца е почти непосилно,  налага се понякога....

# 556
  • Мнения: 47 993
Препоръчайте ортопедичен матрак

# 557
  • Мнения: 5 234
Здравейте,
Не видях някой от вас правил ли е вертебропластика - безкръвна операция за вкарване на цимент в прешлените с игли?

# 558
  • София
  • Мнения: 9 926
Кои книги според вас са добри по темата?

# 559
  • Мнения: 19 490
"Библия на хората с болки в гърба"

# 560
  • София
  • Мнения: 9 926
"Библия на хората с болки в гърба"
Нещо по-ново от тогава насам не е ли излязло newsm78

# 561
  • Мнения: 19 490
По-ново за мен не значи по-добро, но и аз съм любопитна ако има нещо такова

# 562
  • София
  • Мнения: 9 926
"Библия на хората с болки в гърба"
Нещо по-ново от тогава насам не е ли излязло newsm78
Аз знам за тази на Сарно, но още не съм я чел:
https://www.orangecenter.bg/izbavi-se-ot-bolkite-v-garba-product-16926.html

Болката в гърба Книга - автор: А. Фадеева https://www.orangecenter.bg/bolkata-v-garba.html
Болките в гърба - Ирина Сударушкина https://www.book.store.bg/p35136/bolkite-v-gyrba-irina-sudarushkina.html
Победете болките в гърба - Никита Янушанец https://www.book.store.bg/p3212/pobedete-bolkite-v-gyrba-nikita-ianushanec.html

Този месец ще се разходя до борсата Булид и ще си взема една.
"Библия на хората с болки в гърба" не разбрах на кое издатеслтво - дали я има дигитализирана?

# 563
  • Мнения: 7 106
"Библия на хората с болки в гърба" не разбрах на кое издатеслтво - дали я има дигитализирана?


Има  я в Мейлбукс в ПДФ формат.

# 564
  • Мнения: X
Здравейте...
бях писала зимата в темата, но понеже не бях направила изследвания, някои ми се накараха че съм досадна хипохондричка и аз се изметох....
Сега вече имам някои резултати, обаче съм доста ошашкана /не отричам хипохондрията/.
Сколиоза 3-та степен - рентген /не е прогресираща и си я знам от пубертета/
Остеохонроза и изгладена лордоза - отново рентген
Дисковаа протрузия - на C5-C6 - скенер
Дискова протрузия 4 мм - L4-L5 - скенер

Лекарите смятат че и двете дискови са в резултат от сколиозата.

И двете протрузии за левостранни в резултат на което имам болка в лявата ръка и лявата част на врата, и болка в седалището, левия крак до долу и понякога нещо като мускулни болки...

В резултат обаче на продължително седене в една поза /преписвах един учебник/, тъй като се подготвям за изпит и много четене от сутрин до вечер, започна постепенно парене в областта на врата и ръката отново от ляво, след което кръста и крака но се появи един много обезпокояващ симптом.....
Силна болка навътре в очите сякой някой ме е притиснал, плюс мравучкане по главата, първоначално отново само от ляво, после по челото и отгоре на главата....
Ходих първоначално на очен, който не откри никакъв проблем и даде талон отново за невролог. Тя каза че мравучкането и болката в очите, която се мести и е по скоро стрелкаща, е от шийните прешлени, от прекаленото четене и от стреса който изживявам. Казах и че съм чела за диагноза МС....тя категорично каза че дума не може да става.....
Изписаха ми само витамини В комплекс и Триптозин, както и да преустановя четенето. Дадоха ми талон за физиотерапия, която тази седмица ще започвам.
Спрях за една седмица, започнах да приемам лекарствата и почти всичко изчезна.
До днес......
мравучкане в половината глава и над веждата и нещо като туптене ту в едното ту в другото око за секунди.....
Ще се побъркам вече....На 34 години съм, понеже съм без доходи в момента реших да уча друга специалност от моята, ентусиазирах се, откъснах се от болести и притеснения и колкото набллижава датата на изпита аз все повече се скапвам....
Не спирам да чета за множествената склероза.....на 300 км съм от София, не знам нито къде да отида, нито какво да направя, нито имам финансова възможност....Незнам и дали да не се откажа от кандидатстването, защото се чувствам физически развалина.....
Мисля да намеря някак пари да си направя ЯМР. Само че, единствената зона, която не ми е снимана а адски ме боли в момента е средата на гърба, точно където е закопчалката на сутиена....Рентгенолога каза че тайм е най-силно изразена сколиозата и понеже от две седмици се мъча да седя само изправена, а това не е естествената ми поза, съм провукирала болка там.....
Някой от вас има ли такива симптоми,притеснително ли е много, знаете ли къде мога да отида, където да направя ЯМР на главата и още поне една зона още плюс добро разчитане на място......
Чувствам се ....развалина. Физически и психически. Изобщо незнам как ще я карам....

# 565
  • Мнения: 6 159
niama_me , ЯМР пускат и по здравна каса , но се чака дълго за  някакво одобрение .
Много са специфични въпросите , не е редно да  се учиш от форумите .
Като прочетох написаното , всъщност нямаш още дискова херния , явно някъде лошо ти е притиснат нерв и трябва някак да се освободи .
Аз имам ДХ на  L4-L5  , установена  с ЯМР , а под и над нея има и  протрузии  , затова и не ми препоръчват още операция , защото има опасност да цъфне нова херния  .


Тук доста хора са опитвали иглотерапия . Опитвали са /аз също/ и хомеопатичните инжекции ДИСКУС , които могат да се поръчат и в България , аз първите ги поръчах  тук , а после ми донесоха от Германия , не видях никаква разлика  в опаковката .

# 566
  • тук, на мястото си
  • Мнения: 21 824
niama_me,  успокой се! Мисля, че и предишния път тук в темата  пак се опитвахме да те успокоим. Виждам, че си млада, но болестите не избират възраст, знаеш това, нали! Пренавита си, а това пречи! Успокой се и приеми болестта си. Аз също имам сколиоза,  ошипяване, наченки на кифоза, две дискови хернии с всички екстри край тях плюс  спондилолистеза между двете. Имам болки в гърба на същото място което описваш. Напълно възможно е да имаш болки в главата от ошипяване. Появяват се най-вече пролет и есен, когато времето е най-променливо.
Изнервена си заради ученето и затова всичко ти се струва черно.  Не знам къде е това 300 км, но те уверявам че има добри лекари и в провинцията. Пий нещо за успокоение и при болка  легни и изпъни гръбнака.

# 567
  • Мнения: X
Но възможно ли е главата и към очите да усещам билка от това...?
Или усещането за изтръпване..

# 568
  • Мнения: 4 204
Да, възможно е. Както е и невъзможно да умреш от това. Търси начин да се разсееш. Близки хора, демонстриращи любовта и подкрепата си към теб са най- доброто лекарство. Сподели с близките си, че се тревожиш и че имаш нужда от подкрепа.

# 569
  • Мнения: 4 808
Аз да се похваля, да не чува Дяволът, че поне засега, съм много по-добре. Само преди две седмици куцах сутрин и ревях от болка докато си обуя чорапите. Сега само лек дискомфорт сутрин и изтръпване понякога, но определено адската болка я няма. Мисля, че си улучих точния лекар. И кръвното ми е нормално, а с предните лекарства скачаше до небето, щях да умра... Дано все така да е! Животът е хубав, дано и при вас има само добри новини!

Общи условия

Активация на акаунт