Пазарът на недвижими имоти - какво се случва реално?-19

  • 68 176
  • 742
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 54 403
За теб да, но не си е свършил работата.

# 31
  • Мнения: 5 015
Имотите жилища ли са били?

# 32
  • Мнения: 1 318
За теб да, но не си е свършил работата.

Защо?

# 33
  • Мнения: 25 737
Имотите жилища ли са били?
А така, нека се пише с точност. Въпреки, че и склад да е продала, пак си трябва декларация, Томева да каже как е, в случай че е кабинет, ателие, склад, офис, магазин...

# 34
  • Мнения: 1 318
Имотите жилища ли са били?

Единият беше жилище, но не основно. Другият беше земя.

# 35
  • Мнения: 54 403
Иска се зз жилища, не за земя.
Тази декларация е точно затова, да се потвърди, че жилището не е основно и единствено семейно.
Не знам как е минал без нея твоя нотариус.

# 36
  • Мнения: 25 737
Нотариусите си затварят очите за много неща, важното е да има работа. За това и питах за името на нотариуса който ще изповяда сделката на жената с португалеца. Да си знам аз.

# 37
  • Мнения: 1 318
Консултирайте се с юрист, на когото имате доверие!

# 38
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Аз лично се консултирах с нашата юрист консултка, каза ми абсолютно същото като брокера. Щом е наследствен и има други имоти, той не е регистриран имота по сделка, няма никакво касателство. Междудругото, най-забавното е, че ние си бистрим тук, а тя е придобила в 2009, може 2016 да се оженила за португалеца напр. Кой знае, това ще провери нотариуса .. Утре минаваме сделка, ще пиша.

# 39
  • In transit
  • Мнения: 11 805
Красе, дано всичко да е наред. Напиши и името на брокера/фирмата, да си знаем Simple Smile

# 40
  • Мнения: 25 737
Красе, дано всичко да е наред. Напиши и името на брокера/фирмата, да си знаем Simple Smile
Фирмата писа, че е Ера.

# 41
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Аз към фирмата нищо нямам като забележка, експедитивни са. Е, би ми се искало да платя под 3%, след като аз видях имота в нета и се обадих за оглед, но няма пробив там. 4хил лв само да ти отключат една врата, да се обадят да кажат каква оферта давам аз. Но това е положението. Пак казвам, при тази въртележка да продам 1 и да купя друг, загубих 11х лв по такси и комисионни. Не е нормално това.

# 42
  • Мнения: 14 417
Пак казвам, при тази въртележка да продам 1 и да купя друг, загубих 11х лв по такси и комисионни. Не е нормално това.
Кое е ненормалното -всяка сделка си има съпътстващи разходи?

# 43
  • In transit
  • Мнения: 11 805
Лъки, пропуснала съм Simple Smile

# 44
  • Мнения: 1 415
Пак казвам, при тази въртележка да продам 1 и да купя друг, загубих 11х лв по такси и комисионни. Не е нормално това.
Кое е ненормалното -всяка сделка си има съпътстващи разходи?

И аз мисля, че не е нормално, това са много пари само за да си купиш имот. Не стига , че с парите си го купуваш, ами и една торба пари даваш да хрантутиш държавата и разни брокери, нотариуси. Всички знаем, че работата им не струва толкова. Това е една машина за пари. Не е нормално! Ами данъка към общината, от къв зор взимат 3,6%, да не им изтъркваме асфалта със сделката.

Общи условия

Активация на акаунт