какво реално искат купувачите и кой го знае

  • 17 335
  • 251
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 2 315
В щатите му викат downtown. Мястото в града, където е най-голямата лудница - учреждения, заведения, бизнес, шум, гъзари, тарикати, натруфени мадами, просяци, туристи, задръствания, музеи, модерни кафенца, ресторанти итн итн. Абе изобщо мястото, където най- добре се усеща ритъма на големия град. В тоя ред на мисли док. градинка остава малко извън тази част.

# 166
  • Мнения: 1
хохохо цирк ... като гледам как и какво се строи около София само се питам кой ще живее вътре или всеки българин живее в мин. 4 жилища или аз съм със силен астигматизъм и виждам 4етворно. А населението казват намалява и намалява . НА кого да продадеш?
Ще продадеш на хората, които идват от провинцията в София за по-добре платена работа. Не четеш ли, че в София се увеличава населението?

# 167
  • Мнения: X
Радвам се, че съм развеселила бачкаторите  Joy  За мен най-лесно е делеието в големите портали за имоти, там Докт. паметник е отделна зона от Център, също и МА е отделно, и Зона Б-5. Тези портали са  общодостъпни и би трябвало да предизвикат най-малко спорове. Да, ама не....  Joy

Всеки е свободен да смята, каквото си иска, но когато водим дискусия, е добре първо да се уточни за какво всъщност си говорим. Да не говорим, че понятието "център" се мени с времето и развитието на града, затова има уточнения от сорта "стар център", "идеален център", "широк център", дори "лош център" и "хубав център" с много различни цени, нищо че формално са все в "идеален център" .

В добавка към горното - Докторски е отделен от център в порталите, но средната му цена е над тази за център, която пада заради тежестта на "лошия" център. Подобно е за Иван Вазов, Долен Лозенец, МА, Яворов и др. прилежащи до центъра или в широкия център. Така че Докторски само печели от това, че не го смесват с Центъра, а и за останалите важи същото.

Да, jedinait, понятието даун-таун може би дава добра характеристика на центъра.  Peace

Последна редакция: чт, 28 сеп 2017, 19:44 от Анонимен

# 168
  • Мнения: 9 052
хохохо цирк ... като гледам как и какво се строи около София само се питам кой ще живее вътре или всеки българин живее в мин. 4 жилища или аз съм със силен астигматизъм и виждам 4етворно. А населението казват намалява и намалява . НА кого да продадеш?
Ще продадеш на хората, които идват от провинцията в София за по-добре платена работа. Не четеш ли, че в София се увеличава населението?

ще им го продавам . Прежалих го този град и съм съгласна да построим по кафез4е за всеки от провинцията, който е толкова умен да се изсипе насам. Ние пък ще се се посел4им и , заедно с останалите в провинцията тъпаци ще оградим гражданите столи4ани с висока ограда @за да не им пре4им, разбира се@ и ще сложим визи за града ... Природа, птици, животни , селяни и бивши градски тъпаци ще пребиваваме извън стената.

# 169
  • Мнения: 6 966
Аз не мога да разбера защо всичко трябва да е толкова песимистично, но всеки си има поглед над нещата. Израснала съм в София, родена съм тук, майка ми и баща ми - също. Винаги съм си мечтала как ще си взема сладка къщичка в някое планинско градче (например Смолян, дори съм гледала с копнеж какво се предлага там) и ще си живея на чист въздух и красиви гледки. Да, ама ми е пределно ясно, че докато се налага да работим, да гледаме деца (които ще искат да ходят на училище, да се запишат в университет и тн.) това е по-скоро фантазия. Работните ни места са тук, повечето добри училища са тук, като цяло повечето неща са тук. Не мога да седна да виня други хора, родени извън голям град за това, че имат същата нужда от екстрите на градския живот, независимо, че е на цената на задръствания, мръсен въздух и повече напрежение. Камо ли да седна да ги деля на селяни и граждани, да не говорим на тъпаци и възвишени.

# 170
  • Мнения: X
Скрит текст:
Аз не мога да разбера защо всичко трябва да е толкова песимистично, но всеки си има поглед над нещата. Израснала съм в София, родена съм тук, майка ми и баща ми - също. Винаги съм си мечтала как ще си взема сладка къщичка в някое планинско градче (например Смолян, дори съм гледала с копнеж какво се предлага там) и ще си живея на чист въздух и красиви гледки. Да, ама ми е пределно ясно, че докато се налага да работим, да гледаме деца (които ще искат да ходят на училище, да се запишат в университет и тн.) това е по-скоро фантазия. Работните ни места са тук, повечето добри училища са тук, като цяло повечето неща са тук. Не мога да седна да виня други хора, родени извън голям град за това, че имат същата нужда от екстрите на градския живот, независимо, че е на цената на задръствания, мръсен въздух и повече напрежение. Камо ли да седна да ги деля на селяни и граждани, да не говорим на тъпаци и възвишени.
Подкрепям напълно  Peace  Всеки търси най-доброто за себе си и макар то да е индивидуално, има неща, които за повечето хора са валидни - точно тези неща, които си изброила. А по-малкото хора, за които те не са важни, са свободни  да идат там, където са им важните неща. Но защо трябва да иронизират или обиждат другите, не разбирам.

Червеното знаме не знам защо така се е загрижила, като си живее в Германия, а ако пък има за продаване в София, още по-добре за нея.

Смолян е прекрасно място за отдих, има чудни планински пътеки, приятни хора, красива природа и вкусна храна. Но аз лично не бих могла да живея постоянно там и не само заради работата или училищата.

# 171
  • Мнения: 9 052
Защото е прекалено. Защото много от новите работни места са сервиз на новопридошлите и така става лавина.
Например продавачката от Дупница може да обслужва гражданина от Дупница в самата Дупница. Не е необходимо да се струпваме като хлебарките на едно място. До сега сме оцелели разпръснати...

# 172
  • Мнения: X
Защото е прекалено. Защото много от новите работни места са сервиз на новопридошлите и така става лавина.
Например продавачката от Дупница може да обслужва гражданина от Дупница в самата Дупница. Не е необходимо да се струпваме като хлебарките на едно място. До сега сме оцелели разпръснати...

Хъм, аз пък като сравнявам, нищо прекалено не виждам - Атина е 4 милиона от 10 милионна Гърция, Копенхаген метро е 2 милиона от 6 милионна Дания. Има и други примери. Процесът е естествен, защото всеки търси най-доброто за себе си, и явно в България София го предлага най-много, след като е единственият растящ град.

Продавачката от Дупница е свободна да обслужва където си иска, стига да я вземат на работа, изобщо не е длъжна да стои в Дупница, ако не иска. Или ти предлагаш да върнат софийското жителство и да закрепостят хората като едно време? А и какво те интересува всъщност, след като така или иначе не живееш в София, и дори не си в България?

# 173
  • Мнения: 9 052
Дам. Смисъла не е такъв, но ти си пишеш редовните неща. Не ти е важно да разбираш.

Казвам, че процеса е лавинообразен и че увеличението води до раб. места и до допълнително увели4ение. По повод раб. места казах , че не е нужно хората да се преместват заедно с работното място. То може да си остане там ... Т.е. Предно мнение имаше , че хората се местят защото няма работа. Аз казвам, че местенето предизвиква това.
Предно мнение имаше, не че някой иска, а че някой няма.  
Та повече на плоски провокации няма да отговоря. Ако някой е искал да е чел и разбрал.

# 174
  • Мнения: 9 886
Сложете виза за София, аз пък ще предложа същото за морето, и за планината
Simple Smile

# 175
  • Мнения: 969
Радвам се, че съм развеселила бачкаторите  Joy  За мен най-лесно е делеието в големите портали за имоти, там Докт. паметник е отделна зона от Център, също и МА е отделно, и Зона Б-5. Тези портали са  общодостъпни и би трябвало да предизвикат най-малко спорове. Да, ама не....  Joy

Всеки е свободен да смята, каквото си иска, но когато водим дискусия, е добре първо да се уточни за какво всъщност си говорим. Да не говорим, че понятието "център" се мени с времето и развитието на града, затова има уточнения от сорта "стар център", "идеален център", "широк център", дори "лош център" и "хубав център" с много различни цени, нищо че формално са все в "идеален център" .

В добавка към горното - Докторски е отделен от център в порталите, но средната му цена е над тази за център, която пада заради тежестта на "лошия" център. Подобно е за Иван Вазов, Долен Лозенец, МА, Яворов и др. прилежащи до центъра или в широкия център. Така че Докторски само печели от това, че не го смесват с Центъра, а и за останалите важи същото.

Да, jedinait, понятието даун-таун може би дава добра характеристика на центъра.  Peace

Ех, че хубаво го измисли, Докторската не била Център, защото е обособена отделно в сайтовете за имоти.
Благодаря за сутрешната порция смях отново. Ама туй брокерите нямате срам!
Сигурно, защото е, както казваш, Широк Център!!! Нали така те цитирах Simple Smile)))))))))

Според всеки трезвомислещ човек, районът е отделен именно защото носи доста по-голяма цена. Тути ди Папи. А не защото е широк център. Иначе е приятно да се учи човек от брокери, какви ги въртят, измислят. Какво не Ви е стигнало бе хора, да станете политици?! Там са парите, не в брокерлъка!

Как го каза - исторически център, идеален център, широк център, Докторски център ... 
Поне раздвижи малко умрялата дискусия ... Поздравления!

# 176
  • Мнения: 41 089
Сложете виза за София, аз пък ще предложа същото за морето, и за планината
Simple Smile


Да де, ама идеята е да не се заселват хора в София, а не да не идват на посещение. А в планината и на морето никой не напира да се заселва, а само да гостува. Но ако и това спрете, нали ще умрете от глад без приходите от туризма Mr. Green

# 177
  • Мнения: X
Скрит текст:
Радвам се, че съм развеселила бачкаторите  Joy  За мен най-лесно е делеието в големите портали за имоти, там Докт. паметник е отделна зона от Център, също и МА е отделно, и Зона Б-5. Тези портали са  общодостъпни и би трябвало да предизвикат най-малко спорове. Да, ама не....  Joy

Всеки е свободен да смята, каквото си иска, но когато водим дискусия, е добре първо да се уточни за какво всъщност си говорим. Да не говорим, че понятието "център" се мени с времето и развитието на града, затова има уточнения от сорта "стар център", "идеален център", "широк център", дори "лош център" и "хубав център" с много различни цени, нищо че формално са все в "идеален център" .

В добавка към горното - Докторски е отделен от център в порталите, но средната му цена е над тази за център, която пада заради тежестта на "лошия" център. Подобно е за Иван Вазов, Долен Лозенец, МА, Яворов и др. прилежащи до центъра или в широкия център. Така че Докторски само печели от това, че не го смесват с Центъра, а и за останалите важи същото.

Да, jedinait, понятието даун-таун може би дава добра характеристика на центъра.  Peace

Ех, че хубаво го измисли, Докторската не била Център, защото е обособена отделно в сайтовете за имоти.
Благодаря за сутрешната порция смях отново. Ама туй брокерите нямате срам!
Сигурно, защото е, както казваш, Широк Център!!! Нали така те цитирах Simple Smile)))))))))

Според всеки трезвомислещ човек, районът е отделен именно защото носи доста по-голяма цена. Тути ди Папи. А не защото е широк център. Иначе е приятно да се учи човек от брокери, какви ги въртят, измислят. Какво не Ви е стигнало бе хора, да станете политици?! Там са парите, не в брокерлъка
!

Как го каза - исторически център, идеален център, широк център, Докторски център ...  
Поне раздвижи малко умрялата дискусия ... Поздравления!

Казах ясно, че делението е за улеснение на дискусията. Именно защото са по-скъпи. И до ВИАС ги отделят, а спокойно могат да ги сложат и тях в "център", защото са на 2 мин пеш от Графа. Но за Лозенец, особено този Лозенец, интересът е по-голям от центъра, както и за Докторски.

Нямам нищо обще нито с брокерите, нито с бачкаторите Wink, така че можеш да си спестиш сарказма. Интересна логика - ако ползвам делението от сайта за имоти, който е общодостъпен и най-лесно се ползва за дискусия, защото всеки може да го види и разбере, значи съм брокер.  Crazy  Дано не вкарваш подобна логика и в бачкането, че горките ти клиенти Simple Smile

Последна редакция: пт, 29 сеп 2017, 09:40 от Анонимен

# 178
  • Мнения: X
Дам. Смисъла не е такъв, но ти си пишеш редовните неща. Не ти е важно да разбираш.

Казвам, че процеса е лавинообразен и че увеличението води до раб. места и до допълнително увели4ение. По повод раб. места казах , че не е нужно хората да се преместват заедно с работното място. То може да си остане там ... Т.е. Предно мнение имаше , че хората се местят защото няма работа. Аз казвам, че местенето предизвиква това.
Предно мнение имаше, не че някой иска, а че някой няма.  
Та повече на плоски провокации няма да отговоря. Ако някой е искал да е чел и разбрал.

Ми аз така го разбрах - каква провокация  newsm78 Продавачката от Дупница, ако има на кого да продава в Дупница и заплатата й стига, няма да тръгне към София. Щом е тръгнала, има причини и Google ги изброи по-назад. Има го, разбира се, и ефекта от увеличено търсене на услуги, както и на увелчени цени в София (всеки го знае), но първичното е общата икономичекса ситуация (тоест състоянието на всички отрасли), която води до безработица. Услугите от типа, който ти визираш, са следствие. Има услуги, които биха вдигнали заетостта в Дупница (като пример, сега да не скочи някой ама за какво ще ходят в Дупница), като туризъм например, но тътговията на дребно не е от тях.

Накратко, продавачката от Дупница просто няма на кого да продава, защото магазинът, в който е работила, е фалирал поради недостатъчен брой клиенти в Дупница.

# 179
  • Мнения: 9 052
...Накратко, продавачката от Дупница просто няма на кого да продава, защото магазинът, в който е работила, е фалирал поради недостатъчен брой клиенти в Дупница.

защото клиентите са отишли в София ... за 3 ти път повтарям !????

Сложете виза за София, аз пък ще предложа същото за морето, и за планината
Simple Smile


Идеята ми беше да влизате в София без и да излизате при нас с виза. Стойте си там щом ви е толкова важно и хубаво.
То не може тъкмо си облагородиш някъде и се юрва тълпата и тъпче с копитата. Защото било много хубаво.

Общи условия

Активация на акаунт