Дванайсетокласници!!!

  • 80 649
  • 833
  •   1
Отговори
# 480
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Може би са били повече кандидати?

Райче, браво на девойката! Hug
Моята в събота пак е на пробен по биология. Въпреки че не визира този университет, искала да бъде по-гъвкава.
Засега с баща й знаем само план А. По намеци, изтървани пред сестра й, подозирам, че има напълно различен план Б, но мълчи като партизанин за него.
До доказване (и осъществяване) на противното, план Б е една година бачкане, работата си я чака.

# 481
  • Мнения: 24 467
По журналистика в СУ не се ли пишат есета или разработки по свободна тема? Ако все още е така, то това се проверява доста по-трудно от тема по история, в която знаеш какво да очакваш, позната и еднообразна е структурата, както и съдържанието и проверката върви много по-леко и бързо.
Ще излязат и оценките по журналистика. Дано ви донесат много радост!

# 482
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
И при нас има вариант с план Б / работа/ 😅 , ако не влезе там където иска😊 .

# 483
  • Мнения: 24 467
Лично аз много одобрявам този вид план Б. Заявих отдавна на сина, че ако иска да го приложи го подкрепяме с баща му изцяло. Така главите увират много по-бързо, погледите стават доста по-обективни, копитата по-здраво стъпват на земята и безцелният летеж из облаците се разрежда до степен на изчезване по-навреме. Накратко - много е полезно.
...
Едно момче така изкара една година в работа /син на доста заможни родители, които заръчаха на работодателя му, без знанието на младежа, да го третира като обикновен работник/ и като се хвана с английския, за няколко месеца си изкара С2 и сам се зарина в информацията за университетите с английски. По-мотивиран от него нямаше. Simple Smile

Последна редакция: ср, 18 апр 2018, 10:59 от Judy

# 484
  • ново
  • Мнения: 5 966
И нашият план Б е като по-горните. Мойта щерка ще е на изпити в събота и неделя, като гледам хич не е притеснена. Поради здравословни проблеми не ходи на училище, вече два дни я заварвам да се готви за матурите.

# 485
  • Мнения: 5 359
Такъв беше и моя план на времето. Толкова ми се работеше, така ми беше писнало от учене... Но тази година, прекарана в работа и срещи с всичките ми приятели, вече студенти, определено не е от най-щастливите в живота ми. Осъзнах колко рано съм се впуснала в нещо, за което съм още малка. Плачех от мъка, че нямам тревогите и вълненията на приятелите студенти... и учех матерматика като луда. На следващата година  влязох от раз. За късмет улучих специалност и хора, която белязаха  целия ми по нататъшен живот.  Всичко си е на късмет, и като че ли по някакъв начин е предопределено...
Синът ми също развиваше теории ако не влезе да замине да работи, но според мен по-добре би било да запише нещо буферно - ако ще някаква филология, аз лично съм влюбена в специалноста скандинавистика. Колкото да има привилегиите на студент - общежитие, симестър тикет, пък след една година да си пробва пак в желаната специалност.

# 486
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
При нас план Б и план А вървят ръка за ръка т.е. ще му се наложи да учи и работи едновременно. Надявам се да не е още от първи курс, но  времето ще покаже.
 Колкото до отрезвяването с работа е супер полезно. Миналата година цяло лято работи като програмен оператор в една тв. Та там водещият на новините, които е име от миналото на бнт и прекият му шеф му бяха рекли, че ако не иска да учи мястото му на доживотен оператор го чака.  Нивото език изкара в началото на октомври.

# 487
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694

мамаРаче Браво на детето.

Да и моят си намери работа на която може да ходи от време на време. Smile
Така, че да не разчита изцяло на нас по време на следването.
Много ще ми е неприятно , ако не влезе тази година Wink но от него си зависи.

Последна редакция: ср, 18 апр 2018, 10:57 от Syn

# 488
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
И аз съм за план Б, но да е нещо което ще се учи с желание все пак. Не го разбирам  това да се пробват  в сто вида специалности, само и само да  са студенти. Аз също поработих няколко години и след това ми дойде акъла за учене. Laughing 
Имаха ли вашите деца пробни матури през Великденската ваканция? Моята имаше по БЕЛ и английски.
Не беше доволна какво е написала по БЕЛ и е изкарала е 5.20 и 6 по английски.


# 489
  • Мнения: 24 467
Имаха пробни матури. Голяма сеч било на тази по БЕЛ. Така каза синът.

# 490
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
Правиха пробни преди седмица и още няма резултати.
В момента уж ги оформят по всички предмети, че нали завършват през май.

В един момент беше изпаднал в паника и разпитваше да пише и специалности, който са кухи.
Обясних му, че няма смисъл и само ще си загуби времето . Grinning
Ще има само една диплома и това е. Satisfied
 

# 491
  • ново
  • Мнения: 5 966
И дъщеря ми имаха пробни матури, резултатите я задоволяват. Аз разгледах само по БЕЛ проверената работа. На нея матурата не и е особено важна, защото няма да кандидатства с нея.
И аз съм против да се кандидатства само за да е студентка. Ако не успее в желаната специалност, ще пробва догодина. Имахме вариант сходна специалност в НБУ, но тя не е много навита.

# 492
  • Мнения: 17 987
Нашите пробни матури бяха преди да подадат заявления, за да преценят каква втора да изберат. Доволна е, 5,80 беше по БЕЛ, 5,60 по английски. По- важното е, че грешката по БЕЛ наистина не я е знаела, госпожата предупреди на родителска, че умишлено ще даде най- трудното, та си попълни пропуска.

# 493
  • Мнения: 246
Цъкнах на МУ -Варна. Миналата година приемът в Медицина е бил 180, в проекта за тази година е 200. Не ми се рови за другите в момента, но проявяващите интерес могат да направят сравнение.

И за миналата, и за тази, местата са сумарно 200, 180 цивилна и 20 военна медицина. Съгласно тазгодишния проект местата за медицина тази година с 64 по-малко от предната. Сравнили сме вече.

# 494
  • Мнения: 5 359
Две пробни матури по български език правиха сина ми  - една март, и една през април. Има петици. Пробни по немски правят във всеки от часовете, доколкото изобщо имат такива. Там резултатите са  значително по-добри. Така или иначе, диплома за кандидатстване няма да му е необходима. 
Записване на буферна специалност, чисто теоретично би се наложило ако не е приет в желаното уни, а иска да замине и работи там. Цена на квартира и студентско общежитие са драстично различни, така че това е практика при много деца които така или иначе се готвят за кандидатстване извън страната.
При сина ми няма да се наложи , говорех за хипотетични ситуации които сме разигравали в хода на кандидатстването. Той вече се записа в желаната специалност, и така внезапно  се сдобихме със студент...

Общи условия

Активация на акаунт