Дванайсетокласници!!!

  • 80 634
  • 833
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 8 080
... Той вече се записа в желаната специалност, и така внезапно  се сдобихме със студент...
Супер! Успех на младежа!
При моя нещата сменят посоките в последните месеци, от "презокеански" на "презламаншови"... само желаната специалност се запазва "Теоретична физика" (с вариации на "теоретична физика и математика" и "теоретична математика и физика" Flushed). До средата на юни ще треперя Persevere а после и до август за резултата от STEP (нали не беше такъв плана, не го е държал миналата пролет или есента... тогава беше на тема SAT, AP, TOEFL...).
Ако до есента не откача, ще стана най-спокойната личност на света!

ПП: Пробни матури БЕЛ правят в училище вместо срочен изпит, но скалата за оценяване мнооого по-строга (98т си е 98% което е някъде към 5.85, а не 6.00 като на реалната матура.... и 80% е някъде към 4.45... 68т<->68% на матурата е 5.00 при тях е 3.45... а 50т 4.00 срещу чиста двойка). Частично тестовата част я правят през учебната година пак... както и последната "творческа" част. Едни път са правили по английски в края на първия срок по "английски профил - превод", който им беше с българка, втория рок им остана само "английски език" който всъщност си е литература и я води американец, четат книги и коментират, пишат какво ли не... но не и по формата на матурата. Математика и физика много силно да се каже "пробна матура" в блок часове (2 часа) правят изпит и после го обсъждат с наблягане на проблемните задачи... или имат домашно, подобно на матура... Всичкото това със същата скала с % и строоога!

Последна редакция: ср, 18 апр 2018, 13:38 от peneva_a

# 496
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Моят беше болен през великденската ваканция и не е ходил, та не знам правили ли са или не пробни матури. За него вече е все едно какво ще изкара.... Приет е по първо желание в единствения желан университет. В седми клас стана същото, имаше едно желание и едно училище. Тръпнах до последно. Сега отново така.
Днес говорихме и казва, ако през всичките години нивото на обучение беше като осми и дванайсти клас щяхме да сме на светлинни години пред другите училища. В осми и дванайсти клас им преподават учители, които не преподават 9-11кл.
Успех на всички младежи и девойки и нека сбъднат мечтите си!

# 497
  • ново
  • Мнения: 5 964
мама Раче, какво е избрал да учи младежът?

# 498
  • Мнения: 17 987
Все пак СУ ще има Медицина, заседание от днес! За тези, които ви вълнува 😊

# 499
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
Това е много хубаво, но изпуснаха предварителните и сега ще имат само редовните.

# 500
  • Мнения: 6 713
Изпитите за медицина ще са общи за двата университета. Кандидат-студентите ще се явяват на изпит в МУ-София и оценката от него ще важи за СУ.
Предварителните изпити на СУ, както и редовните на 10 и 16 юни НЯМА да важат за медицина, а само за фармация и всички специлности в БФ и ФХФ.
Тоест ако искате да учите медицина в СУ, трябва да се явите на изпит в МУ-София и да ползвате оценката от него.

# 501
  • Мнения: 17 987
Излязоха ррезултатите по Журналистика. Разочараващи, но очаквани 😉

# 502
  • София
  • Мнения: 607
Благодаря! И при нас резултата не е задолители така че ще се ходи на редовната сесия. Моля само да кажете кога могат да се видят работите?  

Редактирам се, намерих кога ще могат да си видят оценяването.
На 02 май (сряда) и на 04 май (петък) 2018 г.

от 10,00 до 12,00 и от 14,00 до 16,00 ч. в зала № 29 във

Факултета по журналистика и масова комуникация,

ул. Московска, № 49

Последна редакция: пт, 20 апр 2018, 08:07 от ✿ Надежда ✿

# 503
  • Мнения: 24 467
Рая и Надежда, по-важно е не самата оценка, а къде се намира тя сред останалите. Не знам дали имате такава информация. Принципно в СУ, за разлика от други ВУЗ, оценките при кандидатстуденски изпити не са много високи като цяло. И рязането е повече. Познати деца имам, орязани яко по история, БЕЛ, биология. В други ВУЗ имат по-високи оценки. През предходните години беше пак така. Може и вашите оценки да са достатъчни.
Иначе ще си отидете и на редовна дата, разбира се, не е за изпускане. То си е шанс.

Последна редакция: пт, 20 апр 2018, 12:37 от Judy

# 504
  • София
  • Мнения: 607
Благодаря за подкрепата!
Ще се яви и на редовната сесия и дано да имат късмет децата.

# 505
  • Мнения: 99
И аз съм разочарована за Журналистиката. Не очаквах висока оценка, но не и очаквах да е ниска. Честна дума не съм сигурна дали е толкова ниска ако я сравним с другите.По мои изчисления от 400+ човека, 250 имат по-малко от мен...т.е някъде по средата съм.

# 506
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
Здравейте! Извинете ме, че нахлувам в темата.
Преди всичко желая успех на децата ви в тази така важна за тях година. Дано всеки сбъдне мечтата си и бъде приет в най-желаната специалност!
Майка съм на единадесетокласник. Имам въпрос към кандидатстващите в СУ с математика. Не можем да се ориентираме в балообразуването. Доколкото разбирам има два изпита - Математика І и Математика ІІ, като резултатите съотв. се умножават с коеф. 2 или 3, плюс оценката от матура по математика или от диплома.  Макс. бал е 24. Ако обаче се явиш само на Мат І дори и с пълно 6, макс. бал който можеш да постигнеш е 18. Правилно ли разбирам?
Цитирам:
"По избор:
І. С коефициент 3:
1. Математика ІІ;
ИЛИ
ІІ. С коефициент 2:
2. Математика І;
3. Матура по математика"

Синът иска да кандидатства за софтуерна специалност, където мин. бал за прием е около 20, тоест задължително трябва да се подготвя за Мат ІІ?

Благодаря предварително!

# 507
  • Мнения: 1 081
И аз имам питане.
Въпросът ми е породен от дочут разговор, конкретно за МУ-София, но може би касае повече вузове.
Познато дете твърди, че за МУ-София е декларирало, че не желае резултатът му да се публикува в нета. ОК - моите деца са математици и предвид последните състезателни години, приех това твърдение на доверие.
Но на база на твърдението, излиза, че кандидатите никога няма да бъдат сигурни дали има непубликувани резултати, по-високи от техните. Което означава, че кандидатите, които са близо до заветния резултат, няма да бъдат сигурни дали непубликуваните резултати са по-високи или по-ниски от техните. Т.е., излиза че се създава абсолютна предпоставка за неясно класиране и спекулации, допуснати със самия регламент за непубликуване. Което си е явна корупционна схема.
Та, може ли кандидатът да декларира подобно нещо или се изнасят оценките на всички явили се?

# 508
  • Мнения: 24 467
А какво пречи да се обявяват всички резултати? Който не желае да публикуват името му, да го посочат като вх. номер само с обозначение на пола, когато това има значение.
В противен случай и познавайки нашата действителност, си е предпоставка за корупция и нечестно състезание. А има ли предпоставка, веднага се появява последицата.

# 509
  • ново
  • Мнения: 5 964
Отчитам се с минали предварителни изпити, сега остава да чакаме резултати. Девойката е доволна от представянето си на първият изпит - по рисуване, от вторият - цветна композиция по-не Sad  Квесторката им е казала, че би трябвало резултатите да се обявят във вторник, то реално няма и какво толкова да се проверява, пък и са били 120 човека. Частният учител, при когото ходи на уроци от години подготвя кандидат-студенти, предупредил я е, че на предварителни масово пишат тройки, та тя няма големи очаквания.

Общи условия

Активация на акаунт