Синдром на Даун

  • 9 402
  • 19
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 29
Здравейте. Следя този форум и сега бих искала да споделя с вас. Бременна съм в 5 месец вече и правих БХС, вчера си взех изследванията и се оказа че има високо отклонение на заболяване на Даун 1:210.. Веднага отидохме при завеждащата гинеколошка и тя каза да отида в София за амниоцентеза обаче и също така каза да не се притеснявам защото е имала много случай с такива фалшиви резултати. Обаче няма как да не се притеснявам защото бебчето ми е най-важното нещо. Искам да попитам някоя имала ли е такъв случай с грешни резултати от БХС. Благодаря предварително.

# 1
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Здравейте. Следя този форум и сега бих искала да споделя с вас. Бременна съм в 5 месец вече и правих БХС, вчера си взех изследванията и се оказа че има високо отклонение на заболяване на Даун 1:210.. Веднага отидохме при завеждащата гинеколошка и тя каза да отида в София за амниоцентеза обаче и също така каза да не се притеснявам защото е имала много случай с такива фалшиви резултати. Обаче няма как да не се притеснявам защото бебчето ми е най-важното нещо. Искам да попитам някоя имала ли е такъв случай с грешни резултати от БХС. Благодаря предварително.
Това не са грешни излседвания, а вероятност 1:210 да се роди бебето с Даун. Дори и да направите амниоцентеза, вече сте в 5 месец и нищо не може да се направи.   

# 2
  • София
  • Мнения: 1 323
Ако ще се почуствате по- спокойна, направете амниоцинтеза , лично за мен Бхс е повече статистика , свързана с годините на майката ( ако съдя по никнейма ви , сте 77 набор )
Имам братовчедка на 38 , на която също беше 1 към 200. Роди си живо и здраво детенце

# 3
  • Мнения: 39 455
Много ясно, че може да се прекъсне бремеността.

# 4
  • Мнения: 29
Bambolinka11 Благодаря ти за успокоението но съм на 21 г.. И въпреки това има висок риск..

# 5
  • Мнения: 29
А днес ме изпратиха за още изследвания и хепатит В пише че е положителен..
 хепатит б (hbsag) s ratio </=1.00 отр.;>1.00 полож. Ето това пише.. Дали някоя е имала и такъв случай.. Искам само детенцето ми да се роди живо и здравичко..

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 802
https://www.facebook.com/jivot.downsyndrome/videos/3602206044092 … 604409215/[/video]
https://www.facebook.com/jivot.downsyndrome/?fref=ts
Разгледайте станаицата във фейсбик -Живот със синдром на Даун ,в последното видео разказват ,как са разбрали и през какви изследвания са минали .

# 7
  • София
  • Мнения: 1 323
А днес ме изпратиха за още изследвания и хепатит В пише че е положителен..
 хепатит б (hbsag) s ratio </=1.00 отр.;>1.00 полож. Ето това пише.. Дали някоя е имала и такъв случай.. Искам само детенцето ми да се роди живо и здравичко..

Оо ти си младичка .... За мен най- добре си направи амниоцинтезата, дава най - точен резултат  ( и от сърце ти желая да е отрицателен ) . По - принцип се прави точно в 5 ти месец ( така знам аз )
А резултата за хепатита го коментирай със следящото те Аг, там не съм наясно  . Късмет и здраво бебче ти желая 😘😘😘

# 8
  • Мнения: 29
Благодаря ти много Bambolinka11.. Дано всичко е наред.Kissing HeartKissing HeartKissing Heart

# 9
  • Мнения: 18 704
Mimi, аз имах риск 1:40 за синдром на Даун, а бебето ми е здраво. Има много жени, които са имали висок риск, а здрави бебчета после. Просто си направи изследването и имай предвид, че ако идеш да ти го направят в майчин дом, резултата може да излезе много бързо! Докато бях там, на жените резултата от амниоцентеза им излизаше за 3-4 дена. Успех!

# 10
  • Мнения: 112
Здравейте. Следя този форум и сега бих искала да споделя с вас. Бременна съм в 5 месец вече и правих БХС, вчера си взех изследванията и се оказа че има високо отклонение на заболяване на Даун 1:210.. Веднага отидохме при завеждащата гинеколошка и тя каза да отида в София за амниоцентеза обаче и също така каза да не се притеснявам защото е имала много случай с такива фалшиви резултати. Обаче няма как да не се притеснявам защото бебчето ми е най-важното нещо. Искам да попитам някоя имала ли е такъв случай с грешни резултати от БХС. Благодаря предварително.
Това не са грешни излседвания, а вероятност 1:210 да се роди бебето с Даун. Дори и да направите амниоцентеза, вече сте в 5 месец и нищо не може да се направи.    
Ако при амниоцентеза се докаже, че бебето е със Синдром на Даун, и майката не желае да продължи бременността си, се прави аборт по медицински показания, дори и в 5- ти месец, до 22- ра седмица. Аборта протича на 2 етапа-предизвикване на раждане с медикаменти и след това кюретаж. Не съм го преживяла, но е доста травмиращо...

# 11
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 207
Знам през какво преминаваш.....
Аз правих и ранния и късния БХС.
Моят резултат също беше 1:200.
При мен обаче и амниоцентезата беше рискова  - с отрицателен Rh фактор съм.....
Вероятността да родя дете  със синдром на Даун Беше съизмерим с риска от аборт при амниоцентезата....
Каквото и да е решението ти - важното е да си спокойна!
Ще потърся отговорът на Кременски.

# 12
  • Мнения: 29
Bianka Благодаря много и на всички други.. Просто ми е първа бременност и като видях резултатите се изплаших много не съм в час с тези неща а бебчето е много желано.. Благодаря на всички.

# 13
  • Мнения: 21
Здравейте. Следя този форум и сега бих искала да споделя с вас. Бременна съм в 5 месец вече и правих БХС, вчера си взех изследванията и се оказа че има високо отклонение на заболяване на Даун 1:210.. Веднага отидохме при завеждащата гинеколошка и тя каза да отида в София за амниоцентеза обаче и също така каза да не се притеснявам защото е имала много случай с такива фалшиви резултати. Обаче няма как да не се притеснявам защото бебчето ми е най-важното нещо. Искам да попитам някоя имала ли е такъв случай с грешни резултати от БХС. Благодаря предварително.

Биохимичният скриниг постоянно дава фалшиви резултати. Може да помислиш за варианта за неинвазивен тест, погледни темата "Пренатест? Правил ли е някой? Мнения......" или на сайта им. Както са писали и другите амниоцентезата си има своите рискове...

# 14
  • Мнения: 394
Здравейте. Следя този форум и сега бих искала да споделя с вас. Бременна съм в 5 месец вече и правих БХС, вчера си взех изследванията и се оказа че има високо отклонение на заболяване на Даун 1:210.. Веднага отидохме при завеждащата гинеколошка и тя каза да отида в София за амниоцентеза обаче и също така каза да не се притеснявам защото е имала много случай с такива фалшиви резултати. Обаче няма как да не се притеснявам защото бебчето ми е най-важното нещо. Искам да попитам някоя имала ли е такъв случай с грешни резултати от БХС. Благодаря предварително.

Биохимичният скриниг постоянно дава фалшиви резултати. Може да помислиш за варианта за неинвазивен тест, погледни темата "Пренатест? Правил ли е някой? Мнения......" или на сайта им. Както са писали и другите амниоцентезата си има своите рискове...
Дори и да направи пренатест ако той е положителен пак се правило амниоцентеза,така ми обясни моята АГ

# 15
  • Мнения: 211
При първата ми бременност, бях на 30 г., БХС даде резултат 1:250, при което гинекологът ми каза, че това са само прогнозни резултати и ме изпрати на фетална морфология, а ако тя даде повод за съмнение и притеснения, трабваше да правя амниоцентеза. Два пъти правих фетална морфология и не се видя някакво отклонение при бебето. Не че се успокоих до края на бременността, но родих здраво бебче  Heart Eyes .

Посъветвай се с още един, двама, дори трима лекари и направи още изследвания.

Стискам палци всичко да е наред и да родиш живо и здраво бебе!  Praynig

# 16
  • Мнения: 93
Здравейте, аз съм на 31 години. Правих фетална морфология, АГто каза че всичко е ок, после пуснахме БХС в същия ден, което в последствие излезе че съм с висок риск от Даун
Беохимичния риск ми е 1 от 140
Комбинирания 1от 470
Много съм притеснена, не ми се прави амиото, то крие много рискове. Какво да направя? Мога ли да се доверя единствено на добрата фетална морфология? Чела към че дауна понякога не се вижда на ехографа
Моля за помощ!!!

# 17
  • Мнения: 112
Аз бих си направила амниоцентеза. Рутинна процедура за опитния лекар. Не боли и не е страшно.

# 18
  • Мнения: 3
Здравейте! Аз съм Десислава от Стара Загора. В четвъртък ми правиха БХС и се оказа, че нухалната гънка е 3 мм и не можа да види носната костица на бебето, понеже постоянно правеше салта в корема и си слагаше ръцете пред лицето. Запазих си час в "Д-р Щерев" при Петър Игнатов. Имате ли някакво мнение за него? Кръвните изследвания още не са излезнали и съм много притеснена. Втора бременност ми е това и не съм очаквала да съм в такава паника! От няколко дни съм в депресия, първото ми детенце иска да си играем , а аз гледам като някоя излезнала от лудницата... Според вас 3 мм много притеснително ли е?

# 19
  • София
  • Мнения: 1 323
Здравейте! Аз съм Десислава от Стара Загора. В четвъртък ми правиха БХС и се оказа, че нухалната гънка е 3 мм и не можа да види носната костица на бебето, понеже постоянно правеше салта в корема и си слагаше ръцете пред лицето. Запазих си час в "Д-р Щерев" при Петър Игнатов. Имате ли някакво мнение за него? Кръвните изследвания още не са излезнали и съм много притеснена. Втора бременност ми е това и не съм очаквала да съм в такава паника! От няколко дни съм в депресия, първото ми детенце иска да си играем , а аз гледам като някоя излезнала от лудницата... Според вас 3 мм много притеснително ли е?

Игнатов е уникален, много мил и отзивчив, внимателен.... Може би по- добре щеше да бъде да си запазиш час в неговия МЦ. Първо е по- евтино и ще има повече време за теб. В Щерев малко е лудница и по бързо минават прегледите, точно заради наплива. Притеснителна са тези 3 мм, дано всичко е наред. От сърце ти желая. Може и да не са измерили правилно, след като непрекъснато се е въртяло.

Общи условия

Активация на акаунт