FEAR The Walking Dead - Тема 2

  • 30 269
  • 255
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 27 220
6.13

пореден добър епизод в този отличен шести сезон

Скрит текст:
Видяхме бащата на Джон, Джон Дори старши. Значи нашия Джон е младши. Simple Smile
Много добро попадение с избора на актьора, веднага ми стана симпатичен и надявам, се че именно той ще види сметката на психопата Тед, заради който си е разбил живота и се е пропил и дори е изоставил детето си.
Ха, Елорче, таз Шери нещо се бе нахъсала да убива твоя мъж, ама и дойде акъла в главата и се отказа сякаш. Grinning
Най-силния момент бе когато Джун най-накрая прочете писмото. Развълнувах се много, ама много. Изключително силен момент, а думите, които бяха написани тежаха точно на място. Страхотен сценарий за този сюблимен момент.

промо за епизод 14
Скрит текст:


тийзър/трейлър за епизод 14
Скрит текст:


сник пийк за епизод 14
Скрит текст:


втори сник пийк за епизод 14
Скрит текст:

# 241
  • Мнения: 31 780
Изгледах и аз.

Скрит текст:
Впрочем нали съм го почнала отначало. Та в пети сезон, когато Джини екзекутира Джанис, Джон разказа на равина за баща си. И тъй като вече съм гледала, веднага стоплих, че само тоя дядка, който хвана Алиша е този сектант. И се потвърди.
Много силен епизод. Поплаках си на писмото и аз. Липсва ми Джон, много.
На Шери и хлопа дъската. Къде ще ходи да трепе мъжа ми. Що не си живее живота?
Всъщност в кое време сме сега?
6 години изминаха от затварянето на Неган.
Дуайт така и не спомена колко време е търсил. Нито Морган колко време му отне да стигне до Алиша и компания. После мина година под тиранията на Джини.
Дали са изминали тия 6 години се питам? Или сме някъде по средата.
И отново четох статия, че
Скрит текст:
май Мадисън се връща

# 242
  • София
  • Мнения: 27 220
Те отдавна не са 6, а 8. Значи почти никакво време не е минало във Фиъра, там така си кретат като при сапунките малко. Wink Най-големия скок бе между сезони 3 и 4 - 2 години.
Така че ако изобщо видим някога кросовър или обединение, то Фиъра трябва да скочат с 8 години напред във времето.
Към момента разликата е грубо 8 години между края на сезон 10 на TWD и последния излъчен епизод 13 от FTWD

Simple Smile

# 243
  • Мнения: 31 780
Абе щом някъде по средата, а в сериала майка сме напред, тоест тия хаховци са победени Grinning

# 244
  • София
  • Мнения: 27 220
Сезон 6.
Епизод 14
''Майка''

Скрит текст:
Ха, интересен туист. Метафората тук бе, че майката всъщност не е Мадисън (това бе ясно още със заглавието, нямаше да е толкова очевидно ако ще е за нея), не е и майката на Теди (както очаквах от трейлъра), а самата Алиша!! :о
Защо Алиша е истинската майка и според мен на нея е кръстен епизодът? Ами според налудничавия план на Теди, явно тя трябва да стартира новия свят, тя да е новото начало, като някаква Ева. Не случайно я тестваше и разхождаше, искаше да види дали е достойна за тази роля и издържа теста.
А останалите явно ще се жертват. Така че Теди, 100% ще умре, както и останалите с него, които ще са на подводницата. По тази логика Алиша едва ли е сама в този бункер. Трябва да има и други хора...
И изобщо ще я покажат ли повече този сезон???
И дано и Дакота умре също, че вече едвам я издържам.  Laughing За пореден път се доказа какво коварно змийче е. Това момиче просто няма емпатия. Как само си говореше за убийството на Джон, бе капка свян. Нещо, което просто трябвало да се свърши??? Вече съм сигурен, че ще умре в последния епизод. Или ще я убият нашите в някаква обща престрелка (без да се целят непременно в нея) или изведнъж ще и се реши, че и се живее и че не иска да се жертва, ще се обърне срещу Теди и той ще я свитне.

Сега е идеалният момент да се изравняват времевите линии (Фиъра е 8 години назад като време в момента в таймлайна) е ако ядрена детонация наистина има и нашите се изпокрият в някакво подземие за 8 години време. И така сезон 7 да е връзката с всичко останало във Вселената. Но дали ще го направят???
И как ще се спасят? Дали няма да дойде Избаел с Алтия с хеликоптер и така да ги измъкнат от там?

Сега ще има 1 седмица пауза, следващия 15 епизод ще е чак другата седмица, а не тази.

промо за епизод 15
Скрит текст:


тийзър/трейлър за епизод 15
Скрит текст:


сник пийк за епизод 15
Скрит текст:

# 245
  • Мнения: 31 780
Изгледах.

Скрит текст:
Искам Дакота да умре много бавно и мъчително. Пет пари не давам, че е дете.
Скрит текст:
Изрод нещастен, психопат такъв, чумата да я тръшне   #2gunfire   

И не вярвам да взриви каквото и да е било.
Иначе нашите отдавна да са мъртви.
И една ракета колко територия може да унищожи? Не може целия свят. Половината континент може би.
Каква му е логиката да унищожава природата не знам. Абе луд, то на луд логика не се гледа.
Ама виж бункерчето ще е много яко.
Едва ли ще е сама Алиша. Нали ония ще се местят.

# 246
  • София
  • Мнения: 27 220
Според мен ще има детонация Simple Smile
Въпросът е колко бомби ще са? Ако е само една, голяма част от Тексас ще замине, но до там.
А как ще се спасят нашите, ами за това нали има бункери. Ще го измислят да е достоверно.
Но няма как да билдват нещо толкова сериозно и накрая да не стане. На 95% съм сигурен, че ще има ядрен взрив.

Между другото не писах за нещото, което най-много ме издразни. Когато в края оцелелите от стадиона идиоти, всичките въоръжени бяха нападнати от зомбита и наръфани (WTF)?! А нашите без оръжие оцеляха естествено. Много олекнаха с тази безумна сцена.

# 247
  • Мнения: 31 780
Не вярвам.
Е,  ще видим кой ще познае за детонацията Grinning

Но ще е весело така да се обърнат нещата, че всички хора на Морган и от селищата на Вирджиния да отидат в бункера, а ония от вънка да измра Mr. Green

А за сцената. Гледай пак. Това че имат оръжие не ги прави непременно добри оцеляващи, нито им дава шанс.
А нашите могат с всякакви оръжия да боравят.

# 248
  • sofia
  • Мнения: 417
Здравейте, сега гледах 15ти епизод  -тоя Виктор Simple Smile Simple Smile  хахахаха
Аман от това да си харесам някой мъж и хоп гей бил, и в живота не само в сериала хахахах
Шери има толкова подобрения по лицето ,че чак е смешно насред апокалипсиса Simple Smile Simple Smile и то в основния сериал ги нямаше "барнала "се е за фиара Simple Smile

# 249
  • Мнения: 31 780
Гледах и аз.
Скрит текст:
Виктор пак изпростя.
Ама той ли е гей и в живота?
Шери не съм я оглеждала много и не забелязвам разлика, но като се замисля малко
ми е изкуствена.
А сега да питам. Защо тоя идиот Морган ги пусна тия двамата? Защо?Защо оставя двама пълни психопати на свобода? Пак ли някакво раздвоение на личността получи.
Значи можеше да убие ловеца на глави, ама тоя кукумицин не иска.
Айде сега да видим къде ще се взриви тая ракетка.

# 250
# 251
  • София
  • Мнения: 27 220
Изгледах и аз епизод 15

Не ми хареса
Много безумия имаше в епизода
слаб сценарий, откровени глупости

няма да слагам спойлер, че мина цяла седмица, много закъснях този път, ама работа...

Познах, че ще имаме изстреляни ракети, сега да видим къде и колко от тях ще се взривят.
Значи изстреляната ракета носител има 10 бойни глави, аз лично изключвам всичките да се взривят, че би трябвало да отиде целия континент, а ние от двете други шоута дори не сме получили намек, че е станало нещо такова (а знаем, че са напред с 10 години грубо).
Явно ще е само локално, за щата Тексас, който е достатъчно голям да поеме само една детонация. Трябва да има някакво логично обяснение
Но най-вероятно отговор няма да получим...

Та да се върна на темата,
Да попитам първо, как така Морган оцеля в тясното пространство без оръжие и обграден от толкова много зомбита??? Абсурд!
Самият мотив Виктор да го бутне и остави да умре дойде от нищото с много неубедително представяне на причината за това. За да е герой в очите на Алиша??? Сериозно, това ли измислихте???
Морган каза на Виктор да пуснат Теди и протежето му, дори и след това което направиха??? А пък на свой ред, Виктор го слуша, защото?
Безумие след безумие.
Също твърде много хора се бяха събрали накуп в този епизод, а всъщност работа от тях вършеха само двама.
И от екипа на шоуто продължават да убиват такива за които ни пука, а държат плявата?! Защо?

Моите прогнози за епизод 16 и кой ще умре:
Теди, Джон Дори баща, Дакота психопатката (ако не я убият, мога и да бойкотирам сезон 7), Шери и Дуайт.
Най-сигурен съм за Дуайт и Теди.



6.16 промо
Скрит текст:


6.16 тийзър трейлър
Скрит текст:


6.16 сник пийк
Скрит текст:

# 252
  • София
  • Мнения: 27 220
последен 16 епизод

Като цяло добър финал, но мен някои дреболии ме карат да се нервирам... Защото искам всичко да е перфектно,

НО все пак
като цяло най-добрия сезон на Фиъра, може би заедно с трети сезон. Но този определено изпъкна мощно.
сезонът си е за 8.0/8.5 от 10

за последния епизод
Скрит текст:
Нашите отново се разделиха на отделни групички и кой знае кога и след колко време ще се съберат отново. Дано е по-скоро... Но, големия въпрос е ще има ли скок във времето, за да се изравни времевата рамка с останалите две шоута или това ще го сторят с евентуално последен 8 сезон?
Виктор Странд сякаш 'търна' в злодей. Според мен в следващия 7 сезон той ще е антагонистът.
Много силно начало на епизода с Рейчъл и как се жертва за бебето. Брутално бе всичко това.
Краят на Дакота също бе брутално як. Хах, как я изпариха не е истина просто. Жестоко бе това, УАУ :о
Хеликоптер дойде ама не за Морган?! Ха сега де, Морган и Грейс щяха да се самоубият, защото според Грейс са били обречени заради радиацията и нямало смисъл да продължават, но дойде бебето донесено не от щъркел, а от сладкия Руфъс и явно ще преосмислят и ще го осиновят и ще живеят заради него. НО тя радиацията няма да изчезне, тя бебета не зачита... Та, те са на пътя на взривовете, как ще оцелеят, колко ще живеят??? Ето тези недоразумения ме ядосват. Изпокриха се всички в някакви бункери, плитки като мазета, ама то радацията ще проникне и там, защото това не са убежища за атомна атака. А Морган и Грейс сигурно ще се барикадират в подводницата, ама какво ще ядят и пият? А и там ще има радиация.
Трявбаше да им измислят по-логичен край на всички, специален бункер като на Алиша, защото сега всичко сякаш е като на филм. Остава и да минат години и да си ги видим всички здрави и незасегнати и ако няма логично обяснение за всичко това ще е цирк голям.

# 253
  • Мнения: 31 780
И аз изгледах. Уж добър епизод, но глупостите, които писа някак го развалят.
Странд мислех, че се е променил. И така си беше. Просто тъпите сценаристи се оакаха според мен.
Как при първия взрив имаше такава силна вълна, а при следващите взривове Морган и Грейс си седяха и нямаше никаква вълна.
Трябваше вътре в подводницата да се скрият, ама май нямаше време.
И да питам нещо. Тая подводница как се е озовала на суха земя. Някое море ли е пресъхнало.
И се питам. Дали тази огромна вълна не отнесе самолета или ще стане като на кино. Всички ще оцелеят и няма да се разболеят.
Рори ми беше симпатичен, голям сладур. Ама какво се оказа. Вълкът козината си мени, нрава - никога.

# 254
  • София
  • Мнения: 27 220
Може вълната да е отнесла хеликоптера ама да го видим в началото на следващия сезон, ама едва ли, защото няма как да обяснят оцеляването им... Много тъпо го измислиха и си плюха на целия труд за страхотния сезон. В смисъл като се заемаш с нещо толкова важно, поне имай добър сценарий за което...
И аз не знам как се е озовала тази подводница там. То на близко океан няма. Абеее
Колкото до взрива и Морган и Грейс, то е логично след това да се скрият в подводницата, иначе те бяха сравнително далеч от взривовете. Това е обяснението в шоуто 'толкинг дед' т.е. това при тях е само погалване като реакция... А и имат време да се скрият преди да удари радиацията, тя идва малко по-късно.
Дано обяснят всичко добре в началото на следващия сезон, за да не куца реализма... тц тц

Общи условия

Активация на акаунт