Четвъртокласници 2018/2019

  • 86 505
  • 742
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 8 451
Смятам да говоря с госпожата /на четири очи/ и се надявам да ѝ е останал малко здрав разум !

# 211
  • София
  • Мнения: 3 470
Тази година много ме радва, защото ми носи само шестички, дори и по предмети при които госпожата ѝ е много взискателна и често миналите две години и слагаше и петици - приложно изкуство и рисуване.
Вяра, развесели ме. Наистина е важно госпожата по рисуване да е взискателна. Все пак не всеки може да се научи да чете и пише, но поне един слон би трябвало да може да нарисува върху стената на пещерата, в която живее. А не после да го бъркат с мамут и да го обявят за старомоден Simple Smile

Големият (сега 8 клас) много ме радваше как рисува. Като му кажат нарисувай нещо си и той дори не се замисляше. Веднъж ми показва някаква рисунка в учебник по английски и там на полянката някаква стоножка. Аз го похвалих колко е хубава стоножката, а той даже не се замисли: "Това е кон, ти просто не си го познала". С две думи рисунката е хубава, само дето не се познава какво е нарисувано. И до сега все си рисува по тетрадките - понякога черепи, понякога нещо друго, което не се познава какво е. Ма к'от' тако'а.

# 212
  • Майничка
  • Мнения: 12 483
Мандаринка, не се отчайвай, нещата ще си дойдат на място с времето.

Моята се справя прилично със самостоятелността. Бяхме й дали срок до ноември, явно така ще си останат нещата. Каквото й кажем - всичко е изпълнено /но не и на милимунда повече  Laughing/. Ще използвам тези два дни да обобщим нещата по английски, че после 3 дни е на турнир и хич няма да й се занимава.

# 213
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Аз днес съвсем съм на път да изтрещя.Мисля тази ваканция да поканя учителката да работи при мен .Все пак щом аз 3 дни ще съм учител,защо пък тя да не е стоматолог?То бива домашни бива,ама тоя път чак аз се потресох.Днес от три до пет сме направили само две трети от математиката и един препис.По математика има още доста задачи,има три текста за четене, езикови задачи по бг -2 стр,по ЧО две помагала плюс атласа да се попълнят,естествено преди това урока и още и още...Е никакъв смисъл не виждам в тая дресировка.Детето се чувства като кучето на Павлов. Не разбирам смисъла от над 100 примера събиране за домашно.Дори и да има някакъв проблем детето аз не мога да му обърна внимание,защото то пише по над 3 часа домашни.Искам да направим диктовка ,но то от домашни време не остава.Ми като се замисля моят работен ден е по-малък от неговия.
Сега ми изниква и друг въпрос.Децата в занималнята имат два часа и то учебни.Сега разбирам защо все се напомня родителите в събота и неделя да допълнят пропуските.Ама как да стане това като за уикенда пак има количество домашни?Вече се чувствам като заложник на училището.Не искам почивка цял уикенд но поне 1 ден

Последна редакция: вт, 31 окт 2017, 21:06 от renydent

# 214
  • Мнения: 8 207
Никакви домашни няма синът ми за ваканцията. Дори малко протестираше, че го накарах да направи страницата от сборника по математика, която съответства на днешния урок, класният не бил написал нищо на дъската.
Поработихме обаче доста тази вечер заедно - урокът по ЧП от днес и три урока по ЧО, двата, които изпусна миналата седмица и един от вчера. Чете от учебниците, гледа уроците от Уча се, направи упражненията там. Видеоуроците не са му много интересни, но с голямо желание прави уроците.
Направихме и едно упражнение по английски за some и any.
Няма от какво да се оплаква. Сега на лагера само ще тренира и ще си играе на телефона, живот.

# 215
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
И ние нямаме домашни за ваканцията. Смятам, че децата имат нужда от почивка и само ако имат нужда да опреснят знанията си и да си дообяснат някой урок.
Обиди от страна на учител не бих търпяла. Може да е строг, взискателен, но да обижда деца си е липса на възпитание  Close
Моето дете се справя с материала. Радвам се, че не учи уроците по ЧО наизуст, а може да разказва със свои думи. Но периодично я препитвам за някоя година. По време на вечеря, докато си играе и т.н.
Думите по английски ги помни как изглеждат, без да ги пише. Предпочита да ми ги спелува, вместо да ги пише, защото мързела е нейн постоянен спътник  Rolling Eyes

# 216
  • София
  • Мнения: 3 470
Мисля тази ваканция да поканя учителката да работи при мен .Все пак щом аз 3 дни ще съм учител,защо пък тя да не е стоматолог?
Нека е министър, пациентите на са й виновни.
Аз направо не мога да си представя толкова много домашни.

# 217
  • Мнения: 1 562
Като цяло, мога да кажа, че и ние нямаме домашно. Има само регулярната страничка по математика и думи по АЕ от последния взет урок. Simple Smile

# 218
  • Мнения: 588
Като цяло, мога да кажа, че и ние нямаме домашно. Има само регулярната страничка по математика и думи по АЕ от последния взет урок. Simple Smile

И нашите домашни за ваканцията са такива Wink

# 219
  • Мнения: 272
А на моето дете са му дали задачите от помагалото по математика за 14 (четиринадесет) урока, съчинение, преразказ, преговор по ЧП, тъй като ще правят контролно, домашно по английски, Езикови задачи и да изготви планета от глина и да разкаже за нея...

# 220
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
А на моето дете са му дали задачите от помагалото по математика за 14 (четиринадесет) урока, съчинение, преразказ, преговор по ЧП, тъй като ще правят контролно, домашно по английски, Езикови задачи и да изготви планета от глина и да разкаже за нея...
Просто прекрасно.Няма да почива това дете и да се учи на мързел.Е има нещо сбъркано в системата.Как едни учители не дават или дават малко домашни ,а други дават за месец напред.

# 221
  • Мнения: 272
При нас винаги е така. И после госпожата им се хвали как са успели да минат целия материал преди другите класове... А как няма, като половината си го минават ваканциите като домашно.

# 222
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
При нас винаги е така. И после госпожата им се хвали как са успели да минат целия материал преди другите класове... А как няма, като половината си го минават ваканциите като домашно.
А уточнява ли какъв е смисъла на това нещо?

# 223
  • Мнения: 272
Не, за нея това е начина ѝ на работа. На последната родителска среща повдигнах въпроса с домашните (понеже моето дете има и други интереси извън училище, за които искам да му остава време), но бях само аз. За останалите родители явно положението си е О.К.

# 224
  • Мнения: 1 738
Нашата класна пък не дава никакви домашни. Ние се напъвахме първи клас поне по малко да дава, но ни обясни че нямали право да дават домашни за ваканциите. Работата върви доста добре и без домашни, тъй че явно може.

Общи условия

Активация на акаунт