Пазаруване от Enzo.bg и Parfimo.bg - 10 тема

  • 128 557
  • 743
  •   1
Отговори
# 435
  • Варна
  • Мнения: 678
По повод последните няколко публикации, за Коледа поръчах 3 бр. Paradiso Azzurro Roberto Cavalli на цена от 40 лв. броя за подаръци от Парфимо, нямам съмнения относно автентичността. Близка пък си поръчва Омния Парабиба, също си го пръска и е  1:1 с оригинала.
Simple Smile

# 436
  • Мнения: 1 437
Близка пък си поръчва Омния Парабиба, също си го пръска и е  1:1 с оригинала.
Simple Smile
Благодаря за успокоението.

# 437
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 724
Моята Парайба си мирише с часове. Тествала съм я в BZ и не намирам разлика в аромата. Още повече пък да ми мирише на мухозол. И при мен излиза на 27 лв - 40 мл.

# 438
  • Мнения: 5 022
И в други теми съм писала, че не съм 100% убедена, че по сайтовете се предлагат автентични аромати. Причината е, че съм виждала много, ама много добри ментета на нишови, ползвани от мен редовно аромати и изработката им е 1 към 1 - бутилка, кутия, надписи, бар кодове, бач кодове, аромат, развитие, трайност, всич-ко. Не вярвам, че който и да било би могъл да знае оригинални ли са парфюмите,които си поръчваме, или не; най-многото, което можем да кажем, е че не се различават от оригинала. Този тип изпипани ментета са и на висока цена - не колкото автентичния парфюм, но копирането на всички елементи от дизайна, аромата, бутилката и т.н. изисква време и пари.

Дали Елица не ми беше пращала една статия, която разказваше как някакъв химик-парфюман се захванал с чисто научна цел да репликира парфюми и се хванал на бас, че може да изимитира всичко? Както и да е, развръзката беше, че дори известни парфюмни "носове" при сляп тест не намират разлика. Някой може и да се ласкае, че винаги и всякога може да разпознае менте (долнопробно менте е ясно, че е разпознаваемо), но това едва ли е така.

Категорично не вярвам обаче, че Енцо и Парфимо предлагат долнопробни ментета, които имат разлика с оригинала, ако предлагат ментета, то те са от добрите. Ако парфюм мирише на мухозол, а не както тестера от мола, бих казала, че или едната от двете бутилки не е съхранявана правилно, или има реформулиране.

За мен проблемът с неавтентичните парфюми е, че не знаеш дали пръскаш безопасни съставки по кожата си, особено по шията, където са ти лимфните възли. Колкото и хората да роптаят срещу ЕК и наложените промени в допустимите парфюмни съставки, истината е, че не всичко, което се е влагало/влага в козметиката, е безопасно.

# 439
  • Мнения: 14 494
И в други теми съм писала, че не съм 100% убедена, че по сайтовете се предлагат автентични аромати. Причината е, че съм виждала много, ама много добри ментета на нишови, ползвани от мен редовно аромати и изработката им е 1 към 1 - бутилка, кутия, надписи, бар кодове, бач кодове, аромат, развитие, трайност, всич-ко. Не вярвам, че който и да било би могъл да знае оригинални ли са парфюмите,които си поръчваме, или не; най-многото, което можем да кажем, е че не се различават от оригинала. Този тип изпипани ментета са и на висока цена - не колкото автентичния парфюм, но копирането на всички елементи от дизайна, аромата, бутилката и т.н. изисква време и пари.

Скрит текст:
Дали Елица не ми беше пращала една статия, която разказваше как някакъв химик-парфюман се захванал с чисто научна цел да репликира парфюми и се хванал на бас, че може да изимитира всичко? Както и да е, развръзката беше, че дори известни парфюмни "носове" при сляп тест не намират разлика. Някой може и да се ласкае, че винаги и всякога може да разпознае менте (долнопробно менте е ясно, че е разпознаваемо), но това едва ли е така.

Категорично не вярвам обаче, че Енцо и Парфимо предлагат долнопробни ментета, които имат разлика с оригинала, ако предлагат ментета, то те са от добрите. Ако парфюм мирише на мухозол, а не както тестера от мола, бих казала, че или едната от двете бутилки не е съхранявана правилно, или има реформулиране.

За мен проблемът с неавтентичните парфюми е, че не знаеш дали пръскаш безопасни съставки по кожата си, особено по шията, където са ти лимфните възли. Колкото и хората да роптаят срещу ЕК и наложените промени в допустимите парфюмни съставки, истината е, че не всичко, което се е влагало/влага в козметиката, е безопасно.

И кое тогава е разиката с оригинала?

# 440
  • Мнения: 5 022
Последният параграф от поста ми го коментира какъв е проблемът - понякога един и същи аромат (или подобен до неразличимост за нашия нос) може да се постигне с повече от един вид съставки - има синтетични молекули, които в една или друга степен имитират естествените парфюмни нотки. И ако редовният парфюм ще е тестван и ще се знае, че спазва хигиенно-санитарните норми и не включва, примерно, някоя приятна на аромат канцерогенна молекула, никой не може да ти гарантира какво има в бутилката Дубайско менте. Вероятно не е нещо супер опасно, ама знае ли човек?

И другият проблем - все пак никому не е приятно да го цакат с топла бира, нали така? Ако ще плащам едни пари като за истинска бутилка, не е приятно да ме мамят. На мен, де, ако ти нямаш нищо против, стига ароматите да са 100% еднакви, ОК.

# 441
  • Мнения: 14 494
https://Аз не питам какъв е проблема с ментетата, а по какво разбираш кое е менте ако всичко му е идентично.

# 442
  • Мнения: 5 022
Е това е идеята на поста ми - по нищо не можеш да го кажеш със сигурност, освен по обективни фактори, най-важният от които за мен е място на продажба. Не, че парфюм Ермес, купен от бутик на Ермес, е невъзможно да е добро менте, но шансът е много, много малък.

Моля постовете ми да не се интерпретират като твърдение, че Енцо и Парфимо продават ментета, постът ми целеше да се включи в дискусията за миришещата на мухозол бутилка.

# 443
  • Мнения: 31 239
Не, че парфюм Ермес, купен от бутик на Ермес, е невъзможно да е добро менте, но шансът е много, много малък.
Е, това вече са пълни глупости. Sick Peace
И в бутика на Килиън в Парижи или Москва той лично продава ментета - дубайски. Хайде няма нужда!

# 444
  • Мнения: 5 022
Денси, мисля, че не ме разбра. Мисълта ми е, че е много, много, ама много силно невероятно менте да излезе от такова магазин, и мястото на покупка е единственият начин, по който можем да сме сигурни в автентичността на бутилката. И все пак, някъде в мен дебне една нереализирана Агата Кристи и с малко повече въображение бих могла да измисля теоретично възможен сценарий, при който от такъв магазин човек купува менте - например от продавач-консултант, който търси начин да си изкара странични доходи. 100% гаранция не би могла да съществува за такъв продукт, но не мисля, че и е нужно - това е парфюм, не животоспасяващо лекарство. За мен лично като потребител е важно голямата част от ползваните от мен аромати да са купени от оторизирани места, където шансът да попадна на менте е сведен до абсолютния минимум, а 1-2 бутилки, които съм купила на свой риск от магазин като Енцо и Парфимо, гледам да пръскам основно върху дреха и така. Миналата седмица купих En Passant, смятам, че всичко си му е наред, но бих се ангажирала да твърдя със 100% сигурност, че е оригинал, ограничавам се с 99%.

# 445
  • Бургас
  • Мнения: 9 401
Моята Парайба си мирише с часове. Тествала съм я в BZ и не намирам разлика в аромата. Още повече пък да ми мирише на мухозол. И при мен излиза на 27 лв - 40 мл.
АЗ не харесвам тази Омниа,но категорично не ми мирише на мухозол на мен.

# 446
  • София
  • Мнения: 3 861
А сигурни ли сте, че някоя от нотките в Омния не ви дразни и я оприличавате с мухозол?

Когато излезе Слънчевата орхидея на Том Форд често в парфюмната тема се тръбеше,че миришел на мухозол в началото. Това обаче при мен, на моята кожа, не се усеща, напротив - от месец май 2017 г. носих този аромат всекидневно, дори лятото в най-големите жеги през юли в Гърция, и никога не ми замириса на мухозол. На никой от обкръжението ми също, даже почти всеки ме питаше какъв е този козметичен продукт против слънце, който ухае така луксозно.
Може би паралелен тест с аромат в някоя от веригите е най-добрия начин за сравнение.

# 447
  • Мнения: 979
А дали има лаборатория, където може да се провери състава на продукта. Замислих се над поста на Макарон за канцерогенните съставки в ментетата.

# 448
  • Мнения: 5 022
Ето така тръгват слуховете.  Laughing

Казах, че ползването на ментета ме притеснява, защото не знам какво има вътре и би могло да има канцерогенни съставки. Моля, не го превръщайте в "Макарон каза, че в ментетата са канцерогенни" - има разлика между двете.

# 449
  • Мнения: 249
Е това е идеята на поста ми - по нищо не можеш да го кажеш със сигурност, освен по обективни фактори, най-важният от които за мен е място на продажба. Не, че парфюм Ермес, купен от бутик на Ермес, е невъзможно да е добро менте, но шансът е много, много малък.

Моля постовете ми да не се интерпретират като твърдение, че Енцо и Парфимо продават ментета, постът ми целеше да се включи в дискусията за миришещата на мухозол бутилка.
И аз винаги съм смятала, че няма как парфюм купен  в Бг, пък било то и от БЗ да е същия като този от бутик в Париж.Мое лично предположение е че се произвеждат различни партиди за масово потребление и за бутиците.

Общи условия

Активация на акаунт