Племеничето ми се роди в 26 г.с.

  • 4 644
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 698
Здравей Ivchi, дъщеричката ми се роди в 27г.с., беше в много тежко състояние, с тежка инфекция и още много усложнения.Още с раждането си беше на три антибиотика,имаше и допълнителни усложнения, роди се 980гр., 34см.,на третия ден вече беше 850гр.Това на аватара ми е тя тогава.А сега - сега прохожда, има най-слънчевата усмивка на света, бърбори: "баба-мама-тата" и е едно много красиво детенце.
От родените с нас дечица поддържаме връзка с две, които са родени в 26г.с.Едното се роди 860гр., другото 830- и двете сега са чудесни принцески, които малко по малко настигат връстниците си.
Хубаво е,че сте в добра болница, за това, че бебчето е спаднало-напълно нормално е, сигурна съм, че лекарите са ви го обяснили.Прекрасно е и че майката е до него, ДАНО малкото съкровище усети любовта и тя му вдъхне силички.
Мозъка може да се види през фонтанелата /ТФЕ/, но дори да има кръвоизливи, което често се получава при недоносените дечица, те могат да се резорбират след време /познавам бебче на което без да се правят каквито и да е процедури сами се резорбираха/, може и да останат, но не е задължително да създават проблем, зависи къде са.
За дишането-нормално е да помагат на мъничето, на апарат ли е или с кислород в кувьоза? Има ли инфекция?Каквото и да е състоянието му при дечица родени толкова рано и с толкова ниско тегло рисковете са много, но ВИНАГИ, ВИНАГИ, ВИНАГИ има шанс детенцето да се пребори, много дечица са го направили, моето и много други.Както сама казваш всичко е в ръцете на Бог и дано Богородица закриля малкото съкровище.Вярвайте много, надежда винаги има, а любовта на майката и близките ще помогне на бебчето да се пребори.Въоръжете се с търпение, възможно и нормално /в случая/ е малкото да наддава, после да спада, дишането също се стабилизира трудно и постепенно, пътят към подобрението е дълъг, но не се поддавайте на отчаянието, колкото и трудно да е това сега.Желая ви много, много сили.Моля се малкото невинно бебче също да е силно и да се пребори.Прегръщам ви!
Извинявам се, че стана дълго и объркано.

# 16
  • Мнения: 4 414
Сети ти е казала хубави неща от личен опит. Моята дъщеря също се роди по-рано, но не толкова рано. Щом детенцето е в добра болница и се грижат за него добри специалисти, всичко останало е в Божиите ръце! имаш нашата подкрепа, макар и виртуална Hug Praynig Praynig Praynig

# 17
Бебенцето е момченце и се казва Себастиан. Все още нямам нова информация, но като имам ще пиша.

# 18
# 19
  • Бургас
  • Мнения: 6 330
спомням си,че преди време имаше случай в Америка пак ,на петзначета май,преждевременнородени,които оцеляха -  така,че има надежда и е голям късмет,че сте в страна с напреднала медицина

дано малката душичка се пребори  Praynig

# 20
  • Мнения: 997
 По необходимост всеки ден се срещам с майки на дечица, родени в  шести-седми месец. Има рискаве, да. Но никога няма да забравя едно от тях. Не съм сигурна за името, аз си я кръстих Спийди Ганзалес-заради огромната енергия, и най-вече скорост, която развиваше по коридорите. Родила се е 760 или 780 гр. Изобщо не и давали шансове. Дори не казали на майката ден и половина, че си има бебенце. Днес, три години по-късно тя е една сладка малка палавница. Без никакви проблеми. Нямам личен опит, затова мога само да се моля, всичко при вас да се оправи бързо.

# 21
  • софия
  • Мнения: 4 985
когато аз бях бременна с голямата си дъщеря бях в германия  и там роднина на моята приятелка беше завждащ неонатолог и тя ми позволи да вляза при бебчетата в отделението с кувъозитеи видях точно толкова голямо бебе колкото твоето племениче-пръстчетата на ръчичките му бяха големи,дебели по-точно колкото дръжка на магданоз и бяха почти прозрачни-толкова крехко ми се стори.ОБАЧЕ  директорката на отделението каза че всичко си му е наред и просто ще се наложи да пожиивее още малко при тях.Бяха му обули и терлички,беше очарователно отношението им.даже като се замислч не беше 26 седмица ами 24.
така че,момичетата са го казали преди мен,само позитивни мисли и вяра.Щом човечето има сили има нужда и от обич и подкрепа,смело и по-ведро! Simple Smile

# 22
  • Варна
  • Мнения: 2 442
Ивчи, честито за малкото бебенце! искам да ти вдъхна надежда, че всичко може да е наред. Аз родих в 28 г.с. вследствие на неподозирана вагинална инфекция и невидяна от гинеколога ми скъсена шийка на матката. Бебчо се роди 1.240 кг и 36 см. Какво преживях - аз си знам. 56 дена беше в кувьоз, от самото начало беше на антибиотици, после се почнаха едни ТФЕ, офталмогични прегледи, кардиолози, хематозлози и какво ли още не. слава богу, всичко накрая се оправи. малкия имаше малкия имаше хиперехогенни зони в мозъка и кръзвоизлизи в ретината, но вскичко се резорбира още след няколко месеца. Ела да го видиш сега - 14.5 кг е, 84 см, бърбори, бяга и никой не вярва, че се е родил толкова малък. Пожелавам успех! Всичко ще бъде наред.

# 23
  • Мнения: 678
   Деца родени между 24-а и 28-а седмица са изключително рискови бебета. При тях външният слой на кожата още не е развит и бебето изглежда някак си прозрачно и червеникаво - розово. Тегло в грамове за 26 г.с = 870 - 900
  Възможностите за адекватна реакция мисля че са добре подсигурени както с Апаратура позволяваща съвременни диагностични и терапевтични дейности , така и с квалифициран Екип . На този етап мисля , че има добра организация по отношение на Неонатологичната помощ и по - специално интензивното лечение ( особенно в чужбина )
 Пожелавам късмет на бебчо...и пиши какво стана ...има ли някаква нова информация за него ?

# 24
  • Мнения: 81
Моя позната роди в 26г.с,бабата като ходила да пита за детето и казвали-А ,вие питате за абортчето......Та абортчето сега е голямо 16г момиче.късмет

# 25
  • Мнения: 600
Нямам опит, но ще се моля и ще стискам палци за малкия Себастиян  Praynig
Ще се справи - ВЯРВАЙТЕ!!!  Hug Heart Eyes  bouquet

# 26
Малкото детенце преживя преди седмица сърдечна операция. Изплаши ни всички, след като не можа да излезе от упойка 24 часа Sad Tired , но от днес пък вече диша само (махна ли са му тръбите) и е станало по-жизнено. Вече е 1 кг, и 37 см. Утре става на 1 месец.

# 27
  • Мнения: 826
Ох,малката души4ка! Cry
Хубаво е,4е е запо4нало да дишка сами4ко.
ще се молим за него.  bouquet


п.п. В Children's Memorial Hospital ли се намира?

# 28
  • Мнения: 2 543
Всички тук се молим за бебенцето да се справи с трудностите!  Praynig
Съжалявам, че се е наложила операция, но е много хубаво, че Себастиан диша самостоятелно - това е едно от най-важните неща за недоносените бебета! Кураж! Hug

# 29
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Ivchi , от все сърце се моля малкия боец да се справи с всички изпитания и да радва цялото ви семейство! Praynig

Общи условия

Активация на акаунт