Гръбначни изкривявания - сколиоза и кифоза!

  • 557 005
  • 1 687
  •   1
Отговори
# 270
Искам само да добавя,че нямам никакви болки,стоя изправена почти през цялото време и не усещам да има драстична разлика. Откриха ми сколиоза, когато бях на 12 с градуси 26,ходих на гимнастика процедури всичко необходимо,корсет. Но след това ме блъсна кола и 3 месеца бях на легло и мускулите ми атрофираха и се дигна на 38. След това много интезвивно тръгнах на плуване и гимнастика. Последният път когато се снимах беше преди 2 год. Възможно ли е да се е покачил драстично над 50 градуса и ако е, би ли трябвало да си личи? Защото няма голяма разлика от преди

# 271
  • Мнения: 287
Ralitza369 ,много се радвам за теб и приятелката ти ,че сте решили проблема с болките в гърба ,но билките не могат да изправят гръбнака.Аз лично съм с ужасно крив гръбнак.Сега след като постоянно нося сина си на ръце изкривяването ми стана още по-видимо и грозно ,но все още не ме депресира това Mr. Green и слава Богу ,не ме боли.Според мен без упражнения не може един гръб да се изправи. newsm78

# 272
  • Мнения: 19 269
Здравейте!
Аз имам болки в гърба, врата и кръста от около 5години. Ходих на много ортопеди, но така и не ми откриха какво е. Правени са ми рентгенови снимки, които последно показаха, че имам лека сколиоза. Също така откриха, че тазът ми е леко крив и носих повдигаща стелка на единия крак. Освен това имам втвърдяване на мускулите на гърба-образуват се мускулни възли, които се напипват с ръка и при натискане болят. Ортопедът каза, че мускулите ми са слаби и от малкото движение идвало всичко. По принцип винаги съм спортувала нещо, но не директно свързано с гърба-бягане или каране на колело и явно не е било достатъчно, защото през останалото време бях все седнала. Ходих на гимнастика и масаж и имах леко облекчение.
Сега се забелязвам, че не мога да стоя дълго време седнала в изправено положение. КАто се изправя получавам лека болка в гръдната кост, гърбът ми омалява и все гледам да се облегна някъде и да наклоня глава на една страна.
Може ли да ме посъветвате къде да ида и какви изследвания да направя. Досега живеехме в Германия и всъщност там ми правиха рентгеновите снимки и казаха лека сколиоза, но болките ми продължават.

# 273
  • Мнения: 1 849
В_и_В_и, извинявай че ти видях последните постове.
Аз имах абсолютно същия проблем с болка в гръдния мускул и сколиоза от ученичка, но без проблеми дотогава.  Ходих на ортопед, прави ми снимка и дискутира на дълго и широко, каза че междупрешлената течност на 2 от прешлените ми била поизчезнала, че прешлените се триели "на сухо" и се получавал този проблем, а и че имам плексит от климатика и работата само с дясна ръка в едно положение (на компютъра).
Накрая ме прати при един страхотен кинезитерапевт д-р Сливков (може би вече не работи, тогава беше възрастен) в Ортопедията в Горна баня. Ходих на масажи при него 10 пъти, после викна мъжо и му каза да гледа и пише. Правих упражнения 2 пъти дневно по 1/2 час сама и 1/2 час мъжа ме мачкаше по гърба, даже едното беше с колене, трябваше да ме разпуква и усуква, и да сваля напрежението от мускулчетата. Накрая се оправих. Потърси добър кинезитерапевт или спортен масажист, но си иска и работа вкъщи.

# 274
  • Мнения: 16
Привет и от мен!
Ще карам направо...на 12 години съм, откриха ми сколиозата през септември 2008, тогава личният ми лекар ме изпрати да ми направят снимка и да ми покажат упражненията, които трябва да изпълнявам.Снимката я направих, упражненията ги започнах веднага, но след това отидох и при ортопед, който ме прати в София или по-точно Горна Баня, там попаднахме при доктор Диков, измери градусите бяха 38-точно на границата, от там пък отидохме за да ми направят корсета, беше готов след няколко седмици.Извикаха ни отново за да вземем вече готовия корсет.А следващият път беше за да ме снимат с корсета и да видим какво става с градусите.За 2-3 месеца упражнения и около 1-2 месеца носене на корсет вече бяха 30, сега ме викат отново след 3 месеца, за нова снимка  Party За всички, които са с корсети, НОСЕТЕ ГИ!!!
Пожелавам на всички страдащи от сколиоза да се оправят по-бързо, и да бъдат оптимисти, всичко се постига с много воля и желание!Ако имате въпроси задавайте, ще отговарям!  Party

Последна редакция: нд, 22 фев 2009, 10:50 от Янчето

# 275
  • Мнения: 303
До Ралица:

Аз мисля също като Крокодил, че ти предлагаш само някакви продукти за облекчаване на болките, които при мен не са проблем, защото ходя на фитнес.
Проблемът с изкривяването си остава доживот.
Аз не губя надежда и откакто ходя на фитнес от 2 год. има видимо подобряване на стойката.

Въпреки това, не спирам да се надявам, че с една операция, изкривяването може да се коригира значително.

Сега заминавам на кораб да работя като администратор, за да събера пари за операция, ако лекарите се съгласят на такава-най-вероятно, няма да е в България, защото тук не се прилагат съвременните оперативни техники и имплантанти.
Ще се чуем живот и здраве ноември месец.

# 276
abe az sum na 14 i  imam skolioza Sad. Nz kolko gradusa kum 36...i nosq plasmasov korset. Vijdam 4e ima mn hora s moq problem. Nqkoi moje li da mi dade s1vet. Mersi predvaritelno  Praynig Hug

# 277
  • Мнения: 16
abe az sum na 14 i  imam skolioza Sad. Nz kolko gradusa kum 36...i nosq plasmasov korset. Vijdam 4e ima mn hora s moq problem. Nqkoi moje li da mi dade s1vet. Mersi predvaritelno  Praynig Hug

Само не се отчайвай, носи корсета, прави си упражненията редовно, това е което се иска от теб.Успех ти желая! Wink

# 278
  • Мнения: 3
Моето дете е на 16 години, беше на 1 г. 11 м. когато откриха азкривяването на гърбът му (скулиоза) и оттогава започнаха нашите мъки, ходене посанаториоми за рехалибитация, носене на пластмасови корсети докато не се стигна до операция през 2005г. защото изкривяването прогресира упорито. Поставиха му инплантанти в Горна баня. Наложи се втора операция през 2007г. торокопластика. Въпреки операциите, градусите на изкривяването си прогресират все още. Прочетах добри отзиви за деца оперирани във Франция, но незнаем къде и към кого да се обърнем за съвет и помощ. Моляпишете ми вас кой ви насочи за операция в чужбина и по какъв начин заминахте.
                                                                              Благодаря ви предварително

# 279
  • Мнения: 2 068
.

Последна редакция: пт, 20 фев 2009, 19:27 от Кalaka

# 280
Много моля,ако някой е изпробвал това изобретение да сподели.Дъщеря ми от началото на септември е с корсет и е доста изтормозена от него,а трябва да го носи поне 2-3 години.Това нещо изглежда по-поносимо.Но бих искала повече подробности от човек,който го е ползвал.
Здравейте, това което се предлага служи за корекция на стойката за постигане на правилно телодържане с цел предотвратяване появата на изкривявания при подрастващи. Тъй като съобщавате че на дъщеря ви са предписали да носи корсет предполагам, че този апарат който предлагат няма да ви свърши работа.Ако все още имате нужда от съвет ще ми е нужна допълнителна информация.
Носенето на корсет е нож с две остриета,само с носенето на корсет гръбначни изкривявания не се компенсират.
Адрес за кореспонденция - kosiomarev@hotmail.com

                  Успех

# 281
imam edna ideq koqto izu4avam ot 6godini i tq e 4e....osven van6nite usloviq:nepravilna stoika,lo6i xranitelni navici i t.n.pri4ina za grabna4nite izkrivqvaniq na decata imat i vatrenite usloviq....vzaimootno6eniqta im s roditelite.zvu4i absurdno no analiziraiki nad stotina slu4aq v razli4ni vremena i vazrasti  i strani,ustanovqvax edin interesen fakt:despoti4en roditel i sa6to tolkova silno kato xarakter dete,koeto oba4e se pod4inqva na roditelq po silata na vzaimootno6eniqta,no silata na vatre6noto nesaglasie ostava prinuditelno zatvorena v tqloto i saotvetno izbiva nanqkade.kazax 4e zvu4i neveroqtno i dalgo tasix vazmojnata pri4ina......otkrix q v ....lipsata na xarmoniqta mejdi yin i yang spored kitaiskata tradicionna medicina.na4in na vazstanovqvane?predi vsi4ko s razbirane na situaciite,osaznavane na slu4kite i razbira se fizi4eski usiliq.za6toto nie ne sme miks ot materiq i dux i lipsata na xarmoniq v tqx nari4ame bolest.tolkova ot men.

# 282
  • Мнения: 16
imam edna ideq koqto izu4avam ot 6godini i tq e 4e....osven van6nite usloviq:nepravilna stoika,lo6i xranitelni navici i t.n.pri4ina za grabna4nite izkrivqvaniq na decata imat i vatrenite usloviq....vzaimootno6eniqta im s roditelite.zvu4i absurdno no analiziraiki nad stotina slu4aq v razli4ni vremena i vazrasti  i strani,ustanovqvax edin interesen fakt:despoti4en roditel i sa6to tolkova silno kato xarakter dete,koeto oba4e se pod4inqva na roditelq po silata na vzaimootno6eniqta,no silata na vatre6noto nesaglasie ostava prinuditelno zatvorena v tqloto i saotvetno izbiva nanqkade.kazax 4e zvu4i neveroqtno i dalgo tasix vazmojnata pri4ina......otkrix q v ....lipsata na xarmoniqta mejdi yin i yang spored kitaiskata tradicionna medicina.na4in na vazstanovqvane?predi vsi4ko s razbirane na situaciite,osaznavane na slu4kite i razbira se fizi4eski usiliq.za6toto nie ne sme miks ot materiq i dux i lipsata na xarmoniq v tqx nari4ame bolest.tolkova ot men.

По-голяма глупост от тази не бях чувала!Ако причината беше тази, страдащи от сколиоза нямаше да има, не мислиш ли?А за логика в т'ва написаното по-горе, да не говорим!  Stop

# 283
  • Мнения: 2 068
Ако си беше направил труда да го напишеш на кирилица нямаше да е лошо. Тогава можеше и да го прочета  Crossing Arms

# 284
  • Мнения: 153
   Здравейте, една позната ми каза, че в София, в Токуда идват американски лекари и оперирали деца със сколиоза по най-нови методи.Дали сте чували нещо?

 Намерих и прочетох.Трябваше да започна първо с търсене, а не с въпросите.

Последна редакция: ср, 11 мар 2009, 23:04 от Аndrea.a

Общи условия

Активация на акаунт