Гръбначни изкривявания - сколиоза и кифоза!

  • 557 906
  • 1 687
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 902
Ако си беше направил труда да го напишеш на кирилица нямаше да е лошо. Тогава можеше и да го прочета  Crossing Arms
ЕТО ви ПРЕВОДА . Все пак не отхвърляйте така всяко нещо ooooh!
Цитат
имам една идея която изучавам от 6години и тя е че....освен външните условия:неправилна стойка,лоши хранителни навици и т.н.причина за гръбначните изкривявания на децата имат и вътрешните условия....взаимоотношенията им с родителите.звучи абсурдно но анализирайки над стотина случая в различни времена и възрасти  и страни,установявах един интересен факт:деспотичен родител и също толкова силно като характер дете,което обаче се подчинява на родителя по силата на взаимоотношенията,но силата на вътрешното несъгласие остава принудително затворена в тялото и съответно избива нанякъде.казах че звучи невероятно и дълго търсих възможната причина......открих я в ....липсата на хармонията между уйн и янг според китайската традиционна медицина.начин на възстановяване?преди всичко с разбиране на ситуациите,осъзнаване на случките и разбира се физически усилия.защото ние сме микс от материя и дух и липсата на хармония в тях наричаме болест.толкова от мен.

А дядо Благо да пробва http://forum.abv.bg/abv/lat2cyr.php тук следващия път

# 286
  • Варна
  • Мнения: 2 097
Здравейте!
Много полезна тема и доста актуална за съжаление... Петьо е на 7г. и преди 2 седмици му откриха сколиоза. От 6. 05. ще ходим на рехабилитация в продължение на 3 седмици и после ще правим упражнения у дома. Ще следя темата с интерес.  Peace Успех на всички!  Hug

# 287
  • Дива Индия
  • Мнения: 622
И аз съм в отбора.

# 288
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
ЕТО ви ПРЕВОДА . Все пак не отхвърляйте така всяко нещо ooooh!
Цитат
имам една идея която изучавам от 6години и тя е че....освен външните условия:неправилна стойка,лоши хранителни навици и т.н.причина за гръбначните изкривявания на децата имат и вътрешните условия....взаимоотношенията им с родителите.звучи абсурдно но анализирайки над стотина случая в различни времена и възрасти  и страни,установявах един интересен факт:деспотичен родител и също толкова силно като характер дете,което обаче се подчинява на родителя по силата на взаимоотношенията,но силата на вътрешното несъгласие остава принудително затворена в тялото и съответно избива нанякъде.казах че звучи невероятно и дълго търсих възможната причина......открих я в ....липсата на хармонията между уйн и янг според китайската традиционна медицина.начин на възстановяване?преди всичко с разбиране на ситуациите,осъзнаване на случките и разбира се физически усилия.защото ние сме микс от материя и дух и липсата на хармония в тях наричаме болест.толкова от мен.

Класическата хомеопатия разглежда болестите по този начин. Не можем да отречем успехите й.  Това прави и Германската Нова Медицина, има тема в хомеопатичния.

# 289
  • Мнения: 16
   Здравейте, една позната ми каза, че в София, в Токуда идват американски лекари и оперирали деца със сколиоза по най-нови методи.Дали сте чували нещо?

 Намерих и прочетох.Трябваше да започна първо с търсене, а не с въпросите.

Така, последния път когато ходихме на предглед в София, попитахме доктора (ние също чухме за тях).Той обясни, че идват тук за да оперират, защото в чужбина просто не им го позволяват, понеже НЕ могат!Та това е, не мога да знам със сигурност дали е така, но щом го казва лекар...

# 290
  • Мнения: 262
Aми то дет се вика"и аз в кюпа''.Доста четох от тук написаното....заболя ме главата...и пак не схванах кои знае колко.И аз съм с диагноза МС90%(ако изобщо такава съществува).Малкия пък е с астматични пристъпи.За капак на всичко днес водих каката на ортопед и тия дни трябва да направим снимка,за нещо което се вижда дори с моето просто око. WearyМисля си че у дома сме в гнездо от болести newsm78,вече незнам на кои свят се намирам.Изкривяването ние и горе към плешките и надолу към кръста(пусто само от това нямах хабер,сега и тва ще понауча волъо неволъо)
Към мамите от Варна.Какви точно корсети се купуват за деца,имало специализиран магазин във Варна дали нямат сайт?

Благодаря предварително  bouquet.

п.п.Дъщеря ми е на 12.6,поне ме обнадеждиха че съм я видяла уж навреме.

# 291
за тия които са от регион Варна и близко до Варна. На 02.04.2009г. ходихме в София за да ни сложат новия корсет, /пореден 4/който се изработва по високотехнологичен метод със сканиране на тялото а не чрез гипсиране в работилницата на Ото Бокс и разбрахме, че ще правят такава и във гр.Варна, която ще се намира в Окръжната болница и ще спестим честото ходене до София. Що се отнася за запитването за корсет за сколиоза, той не се купува от магазин или аптека прави се индивидуално по тялото на детето и е от пластмаса.

# 292
namerete me w skaipa molq wi koito ima problem s gr1bnaka da pishe na skaipa molq wi se mnogo a toi e           blog27_forever         pls pishete mi

# 293
  • Мнения: 2 068
namerete me w skaipa molq wi koito ima problem s gr1bnaka da pishe na skaipa molq wi se mnogo a toi e           blog27_forever         pls pishete mi
защо не пишеш тук какъв е проблема?

# 294
Zdraveite az sum maika na momiche bolno ot skolioza.Predi 6 meseca doktorite v gorna banq me yveriha che nai doboroto e da napravq operaciq.Sega 6 meseca po kusno ne sum tolkova obedena v tova.Bqh podvedena ot neznanie.Nqmah finansovi zatrudneniq za da napravim operaciqta v chujbina,no te me zabludiha kato kazaha che opreracite i inplantite sa ednakfi.Predi operaciqta ne e nosila korset gradusite i bqha 48 no sega sled operaciqta vupreki che kazaha che nqma da nosi e s nego i ne se znae do koga.Tq e na 13g. i mukata da nosi korset e golqma. Okoza se che implantite sa samo gore i dolo i tova ne pozvolqva dvijenie za da ne shchupi nqkoi ot tqh.Operacite v chujbina sa sus implanti na vseki preshlen koeto  garantira yspeshniq zavurshek.Sega se chuvstvam mnogo oburkana i v interes na istinata neznam kakfo da napravq!  newsm78

# 295
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Здравейте! Синът ми е на 17 г. Преди няколко години личната лекарка каза, че има гръбначно изкривяване. Ходи известно време на ЛФК, но ефект никакъв. Преди година го оперираха от херния. След операцията започнаха много силни болки в гърба, които си ги има и досега. Поради операцията  и прегърбването заради болките, изкривяването явно се е увеличило. Правихме снимка, която обаче нашите некомпетентни ренгенолози дори не знаеха в какво положение да направят - легнало или седнало. Накрая решиха да я направят в легнало и то по гръб и резултатът беше ,че няма проблем с прешлените. Изкривяването обаче е видимо. Болките също са доста. Искам да го заведа при добър ортопед.
Моля препоръчайте ми специалист и кажете за да се установи какво е изкривяването и колко, как се прави снимката в легнало или седнало положение?
Много бързо израстна и е висок 1,86 см.

# 296
  • Мнения: 746
Аз съм доволна от консултациите при доц.Стоков във Октъжна болница

# 297
  • Мнения: 34
Zdraveite az sum maika na momiche bolno ot skolioza.Predi 6 meseca doktorite v gorna banq me yveriha che nai doboroto e da napravq operaciq.Sega 6 meseca po kusno ne sum tolkova obedena v tova.Bqh podvedena ot neznanie.Nqmah finansovi zatrudneniq za da napravim operaciqta v chujbina,no te me zabludiha kato kazaha che opreracite i inplantite sa ednakfi.Predi operaciqta ne e nosila korset gradusite i bqha 48 no sega sled operaciqta vupreki che kazaha che nqma da nosi e s nego i ne se znae do koga.Tq e na 13g. i mukata da nosi korset e golqma. Okoza se che implantite sa samo gore i dolo i tova ne pozvolqva dvijenie za da ne shchupi nqkoi ot tqh.Operacite v chujbina sa sus implanti na vseki preshlen koeto  garantira yspeshniq zavurshek.Sega se chuvstvam mnogo oburkana i v interes na istinata neznam kakfo da napravq!  newsm78
Здравейте! На 31 май т.г. се навършват 2 год. от операцията на дъщеря ми, която сега е на 14г. При нея сколиозата достигна 4-та степен преди операцията. Носеше 2 Х 3 месеца гипсов корсет и 1 година пластмасов след операцията. Вече го махнахме и слава богу е добре. Не бих казала, че на 100% е като здравите хора стойката й, но и човек, който не се е сблъскал с този проблем, не би забелязал дефекта й, но това не е болка за притеснение, знаейки колко по-трагични случаи има по земята... Бъдете упорити и нека си носи корсетите, за да не отиде на вятъра мъката, която сте преживели преди, по време и след операцията! Все пак се касае максимум за 18 месеца, а не за цял живот! Успех   bouquet

# 298
Имам племенница със скулиоза искам да питам следоперативен корсет къде се произвежда освен в Бъкстон.Предварително благодаря.

# 299
  • Мнения: 34
Имам племенница със скулиоза искам да питам следоперативен корсет къде се произвежда освен в Бъкстон.Предварително благодаря.
В Горна баня

Общи условия

Активация на акаунт