Гръбначни изкривявания - сколиоза и кифоза!

  • 557 874
  • 1 687
  •   2
Отговори
# 300
Здравейте! И аз съм със сколиоза и нося корсет от 9 месеца. На 13 съм и в момента най-малкото, което бих искала е това, но няма как иначе. Вече свикнах с това неприятно пластмасово нещо около мен. Ако някокой има сащия проблем (корсет), може да ми пише   irina_96@abv.bg  

# 301
  • Мнения: 4
Моето момче е на 14 години. Вече забелязвам изкривяване на гърба му наляво. Ходи прегърбен, казва че бил висок и се срамува. Дали е това заболяване? Къде да го заведа - ние сме от Софийско. Много седи на компютъра.

# 302
искам да попитам къде Ви правиха операцията в коя болница

# 303
  • Мнения: 34
Моето момче е на 14 години. Вече забелязвам изкривяване на гърба му наляво. Ходи прегърбен, казва че бил висок и се срамува. Дали е това заболяване? Къде да го заведа - ние сме от Софийско. Много седи на компютъра.
Единствено рентгеновата снимка ще отговори на 100%, дали има сколиоза... но имайте пред вид, че от неправелната стойка, ако все още не е придобил сколиоза, рано или късно ще си я навлече, а тя в тази възраст на децата се развива скоротечно!

# 304
  • Мнения: 34
искам да попитам къде Ви правиха операцията в коя болница
В Университетската болница по ортопедия в Горна Баня

# 305
може ли да разкажете малко повече за операцита, предварително правихте ли някакви иследвания, посещения при психолог  и т.н., защото чух от други , че в Токуда където идват американските лекари се правят първо някакви тестове, посещения при психолог с детето и др.процедури, някакви изследвания за съвместимост и т.н.

# 306
  • Мнения: 34
може ли да разкажете малко повече за операцита, предварително правихте ли някакви иследвания, посещения при психолог  и т.н., защото чух от други , че в Токуда където идват американските лекари се правят първо някакви тестове, посещения при психолог с детето и др.процедури, някакви изследвания за съвместимост и т.н.

Мисля ще съм писала по този въпрос, но ще е доста отдавна /преди 2 години/. След като беше насрочена датата за операция, ни дадоха документ какво трябва да подготвим преди постъпването за операцията... Това бяха пълна кръвна картина, алергии, преглед при кардиолог, рентгенова снимка за състоянието на белите дробове и може би съм пропуснала нещо. Определено - посещение при психолог не беше включено в списъка със задачи. Но желателно е детето да е психически подготвено и да знае какво му предстои, защото притеснението, ще окаже влияние за възстановяването след операция. А и още нещо пропуснах ... трябваше да намерим 3 или 4 донора, да дарят предварително кръв, защото тази операция е с голяма кръвозагуба.

# 307
  • Мнения: 1
здравеите аз сам от варна.моята дъщеря е сас сколиоза и кифоза беше 31град.за 2 години падна на 26.не сме носили корсет....казаха,цхе тожа е ной с две остриета,защото с корсета няма вазможност за ъкрепване на мускулатурата и след махането му мускулите съответно се отпускат и ефекта е никакая.ходим на лечебна гимнастика,плуване и на процедури при д-р Фурнаджиес.....не знам хората от варна чували ли са за него/....упоритостта и постоянството са наи-вайни.казват,че до 18год.расте грабначния сталб и дотогажа корекцията е вазможна.а операция твардо не/става жапрос за тези пластмасовите/.на дащеря ми сега Фурнадйиев щте и взема мерки за пак индивидуален корсет,които се произвейда в белгия и ще го носи докато учи или е на компютъра.да си кажа доста съм притеснена....ама поне виждам резултата.кажете вие какжо мислите за това неино лечение.благодаря предварително

# 308
  • Мнения: 34
Здравейте, chude!
Не си споменала на колко години е дъщеря ти?! Не искам да те плаша, но ще ти кажа, че дъщеря ми въпреки корсета, гимнастиката, кинезитерапията /всичко, предписано стриктно се изпълняваше/ не можа да избегне операцията Sad Беше на 9 г., когато й я открихме за близо 2 години имаше подобрения, но за съжаление между 2 от редовните прегледи, които се правеха на 6месеца положението беше станало критично и спешно насрочиха дата за операцията...Обяснението на лекарите беше - пубертета?! В тази възраст сколиозата започвала скоротечно да се развива. Ако дъщеря ти е в тази възраст, съветът ми е да правите по-чести консултации със специалист и бъдете по-агресивни в борбата с това заболяване! Искрено Ви пожелавам успех и дано успеете да я преборите без операция!   bouquet

# 309
моля ти се дай повече информация за този доктор от Варна, къде се намира

# 310
И аз имам леко гръбначно изкривяване. Честно казано опитът ми с доктори беше отчайващ. Преди 4-5 години  отидох при личния с оплаквания от ужасни болки в гърба и той ми каза, че е от претрениране - тогава още ходех на фитнес, а след време баща ми ме заведе при негов познат ортопед, който ми откри гръбначно изкривяване, но по въпроса какво може да се направи  нямаше отговор. Е поне имах диагноза за болките ми в гърба, които бяха постонни и доста неприятни и дори имах нещо като тик да си въртя дясното рамо, за което един ден в училище  при изпитване на дъската отнесох доста подигравки. Та ударих един сърч в гуугъла за гръбначни изкривявания и след доста ровене попаднах на няколко книги на Норбеков. В общи линии тематиката беше като цяло за здравето и той много залага на това, че здравият гръбначен стълб е в основите му и как всеки човек независимо от възрастта може и трябва да си възстанови правилната стойка и съответно изправен гръбначен стълб. Също така бях на гости на приятел и по - случайност видях накаква книга за здрав гръбначен стълб- авторът  беше руснак бивш щангист.  Ако искаш да си оправиш гръбнака трябва не само да правиш дадени упражнения, но и да ходиш изправен, да седиш изправен и дори да спиш изправен. Честно казано не съм бил старателен в спазването на всички препоръки, но определено мога да кажа, че имам подобрение в стойката, вече никакви болки и поне видимо що годе прав гръбнак(не съм ходил на рентген и не мога да кажа дал още имам гръбначно изкривяване). 

# 311
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Бетончо, радвам се ,че имаш подобрение. На колко си години?

# 312
  • Мнения: 24
Здравейте, преди ден-два забелязах, че на детето едното рамо е по-високо от другото, докато мерихме дрешки. После я поразгледах и се убедих че гърбът и е почнал да се криви на ляво. На девет е и сега мисля да я водя до педиатърката и после да търся някакви упражнения. Едно време с едни тояжки и топки се правеха гимнастики. Сега знае ли някой нещо подобно - ефективно да е. Има и една сайонджи гимнастика, дали има някъде такава?
мерси за инфото

# 313
  • Мнения: 16
Здравейте, преди ден-два забелязах, че на детето едното рамо е по-високо от другото, докато мерихме дрешки. После я поразгледах и се убедих че гърбът и е почнал да се криви на ляво. На девет е и сега мисля да я водя до педиатърката и после да търся някакви упражнения. Едно време с едни тояжки и топки се правеха гимнастики. Сега знае ли някой нещо подобно - ефективно да е. Има и една сайонджи гимнастика, дали има някъде такава?
мерси за инфото

Ти като отидеш при лекаря, той би трябвало да те насочи, спокойно  Wink

# 314
  • Мнения: 262
Здравейте!
Писала съм доста назад в тази тема,по повод дъщеря ми която сега на 28 става на 13 години.Зимата я водихме на ортопед,защото вече беше видно дори за нас(неразбиращите)гръбначното изкривяване.Казаха ни че е начална форма на скулиоза и ни дадоха рецепта за онези колани.Ставаха и буквално рани под мишниците от него,но  аз съм лоша майка(както казва тя)и не и разрешавах да го маха.Носи го до месец май-юни.Ортопеда каза след този период яко плуване на морето и на есен пак с колана.Има разлика,не сме ходили на контролен защото ни казаха чак на есен но разлика за нас има ...видима.
Ако такива неща се хванат навреме наистина е бързо и лесно,разбира се не е много приятно за самото дете но няма как.

Сестра ми е с "виснало" рамо.Майчето което писа по тоя повод,нека обърне внимание на писането на детето.Сестра ми когато бяхме малки сядаше на пода разкрачваше се и полягваше за да пише(незнам дали доби представа за какво говоря).Точно по този начин се скопоса.Явно не е било много,защото до ден днешен това не е създавало кой знае какви проблеми освен видимите за нас който го знаем.На бала й майка лично и ши костюма и едната подплънка на рамото беше малко по подсилена от другата.
majka zajka почни от там да обърнеш внимание на самата стойка на детето,и разбира се ако трябва го заведи и на отропед.Дори да не е сериозно,за твое успокоение Peace  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт