Гръбначни изкривявания - сколиоза и кифоза!

  • 557 892
  • 1 687
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 52
Здравейте, аз търся добър рехабилитатор или физиотерапевт. Моето дете е на 7г. и му откриха странна сколиоза. Странна , защото не знаят каква е причината в Горна баня и ме прехвърлиха към невролог, но и той не откри нищо. Сега ходим на плуване и трябва да правим ЛФ. Ако някой познава специалист, моля да ми изпрати телефон или адрес. Благодаря Grinning

Последна редакция: нд, 16 май 2010, 01:15 от boysmama

# 361
  • Мнения: 52
Noche , чувала съм , че корсета е важен, но малко мускулите ще станат лениви. Може би чак-пат трябва да се правят и упражнения. Thinking

# 362
  • Бургас
  • Мнения: 537
Някой би ли могъл да ми даде GSM-а на проф. Танчев ,понеже има някакъв проблем с телефоните в болницата, а трябва да се свържем с него, а и сме от Бургас, да не се окаже напразно пътуването ни до там. Благодаря предварително!  bouquet

# 363
  • Мнения: 746
Здравейте мили мами. От известно време се каня да споделя какво се случва с нашата сколиоза. Преди време бях писала,че е на 13 години на дъщеря ми й намериха двустранна сколиоза.  Вече е почти на 16. Препоръчаха ни корсет и плуване. Корсета го носихме почти година. До началото на лятото,когато стана горещо и много измъчващо да я карам да слага две тениски и корсет при температура 32 градуса.  В резултат на почти непрестанното му носене тя започна да се движи доста сковано. Беше много обездвижена. Корсета й омаля. Докато чакахме момента да поръчаме нов ми препоръчаха Юмейхо масаж. Не знам дали така се произнася правилно името. След 5 - 6 масажа разликата в кръста,която беше около 1,5 см. изчезна. Аз принципно съм доста скептична , но то е очевадно. А сега след 2 месеца и разликата при лопатките я няма. Гръбнака естествено още е крив, но поне мускулатурата вече е еднаква. Така,че моля ви потърсете и др.информация. Не губете време като нас. Може би изобщо нямаше да се изкриви толкова , ако бяхме реагирали навреме.

# 364
  • Варна
  • Мнения: 379
Здравейте, искам да ви помоля да препоръчате опитен ортопед по гръбначни изкривявания и въобще за оценка на осанката. Синът ми е на 5.5г и неотдавна му откриха съвсем лека форма на сколиоза, но вероятно при него има и малка разлика 1 см в дължината на крачетата (наскоро открита). Той има една вродена аномалия на едното ходило , оперирана преди 4 месеца, тя може да е една причина за неправилна стойка , а от там и сколиоза, но е възможно и да има нещо друго, тъй като при нас нещата са доста по-особенни. Просто искам да го консултирам с опитен специалист , който внимателно да прегледа и оцени състоянието на осанката му.

# 365
  • Мнения: 51
Здравейте на всички, аз съм Весна от макеодниа, моята дъщеря има церебрална парализа. Работим по АБР метода, който дава отлични резултати.Сакам да ви кажа, че с помощта на АБР сколиози се лекуват без операция. Може тук да видите http://abrmakedonija.blogspot.com/2010/03/abr-skoliozi-1.html  и тук http://abrmakedonija.blogspot.com/2010/03/abr-skolizi-2.html

# 366
  • Бургас
  • Мнения: 1 639
Здравейте, искам да ви помоля да препоръчате опитен ортопед по гръбначни изкривявания и въобще за оценка на осанката. Синът ми е на 5.5г и неотдавна му откриха съвсем лека форма на сколиоза, но вероятно при него има и малка разлика 1 см в дължината на крачетата (наскоро открита). Той има една вродена аномалия на едното ходило , оперирана преди 4 месеца, тя може да е една причина за неправилна стойка , а от там и сколиоза, но е възможно и да има нещо друго, тъй като при нас нещата са доста по-особенни. Просто искам да го консултирам с опитен специалист , който внимателно да прегледа и оцени състоянието на осанката му.

Горна баня - клиниката по ортопедия и травматология проф. Танчев - той е завеждащ отделение гръбначна хирургия, телефони за връзка с него има в интернет

# 367
  • Бургас
  • Мнения: 1 639
Някой би ли могъл да ми даде GSM-а на проф. Танчев ,понеже има някакъв проблем с телефоните в болницата, а трябва да се свържем с него, а и сме от Бургас, да не се окаже напразно пътуването ни до там. Благодаря предварително!  bouquet

В интернет има телефони, за личен мобилен номер едва ли някой ще знае, до 17.05 проф.Танчев беше в отпуск, може би за това не сте успели да се свържете с него.

# 368
  • Мнения: 3 638
чух, че в горна баня не ти обращат много много внимание ако си малко по голям
аз съм на 27 г. дали ще се съгласят да ми направят снимка и измерване на градусите, при положение че съм оперирана, но не в българия и то преди доста време?

# 369
  • Бургас
  • Мнения: 1 639
Възрастта няма значение, според мен еднакво се отнасят с всички пациенти, а снимка и измервания на градуси всеки ортопед може да направи не само в Горна Баня. Това е лично мое мнение.

# 370
  • Бургас
  • Мнения: 1 639
Мисля, че тази тема ще бъде полезна за всички родители на деца със сколиоза , от скоро и аз разбрах че децата ни имат нужда от социална интеграция и им се полагат социални добавки... През РЕЛК и ТЕЛК могат да минават , не само деца след операция , но и веднага след поставяне на диагноза сколиоза. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=465974.0 // Темата е - За правата на децата ни! , ако мога да бъда полезна на някого с информация , съм насреща.

# 371
  • Мнения: 3 638
моята майка въобще на времето не се е сетила че мога да мина на телк след операцията
те минаха вече 15 години и от време на време се присещам, че сега съм добре, но след време не се знае
късно ли е да мина на телк и има ли значение, че съм оперирана в чужбина?

# 372
  • Бургас
  • Мнения: 1 639
моята майка въобще на времето не се е сетила че мога да мина на телк след операцията
те минаха вече 15 години и от време на време се присещам, че сега съм добре, но след време не се знае
късно ли е да мина на телк и има ли значение, че съм оперирана в чужбина?
Не, не е късно, опитайте. Епикриза и бележка от личен лекар и подавате документи за да ви назначат дата за ТЕЛК.
Ето още полезна информация : http://www.mlsp.government.bg/bg/public/disable_brochure.htm
http://www.homeopathybg.org/members/DeJure/naredbi/TELK.html

# 373
  • Мнения: 3 638
daritt благодаря

# 374
  • Мнения: 2
kazvam se Silviq na sinyt  mi mu napraviha operaciq ot skolioza-Gorna Banq Sofiq.Nadqvam se shte byda polezna na maiki imashti syshtite problemi sys svoite deca.Roditeli koito se interesuvat az shte i byda polezna s kakvoto moga i s kakvato moga informaciq.Blagodarq na vsi4ki koito mi pomognaha s info i syvet v tozi moment.Edna ot tezi maiki e Darina Todorova ot Burgas na koqto sym i priznatelna i i blagodarq ot vse syrce.

Общи условия

Активация на акаунт