Гръбначни изкривявания - сколиоза и кифоза!

  • 557 048
  • 1 687
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 73
Старлет,а имаш ли идея колко струва прегледа при професора,че ми се очертава и на мен сряда да ида и се зачудих дали направо при него?

# 496
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
АТI, професорът не работи с направления.... Ами на мен ми взе 20 лв, ама може би, защото му казах, че съм бивша негова пациентка. Иначе отидохме за сина ми. На регистратурата бяха казали, че прегледът при него струвал 30 лв, а дали е така...

# 497
  • Мнения: 73
Благодаря.  Hug

# 498
  • София
  • Мнения: 12 202
   Отдавна се каня и аз да потърся повече информация по въпроса и попаднах на вашата темичка, в коиято има много полезна информация. От прочетеното като начало смятам да започна да ходя и аз на плуване, заедно с децата  Simple Smile

# 499
  • Мнения: 5 990
Здравейте!

По повод оплаквания на 5г. ми син за болки в гърба около едната му направиха рентгенова снимка която беше разчетена като лекостепенна дясноконвектна сколиоза. При прегледа при ортопед детето не му даде нито да го пипне нито да го види. Той беше озадачен защото на възраст 5г. не можело да има заболяване сколиоза. предположи че като са го снимали не са го подредили в правилна стойка. После откри, че има дюстабан, за който каза че е сериозен. Разбрахме се след 6м. да отидем той да назначи как точно да го снимат за да е сигурен че няма някакво изкривяване от позата в която са го нагласили при снимката. Тъй като 6м. понякога са много време реших да Ви попитам може ли доктора да е прав и наистина да става въпрос за грешка при снимката. За съжаление момчето често седи и лежи изкривено и се притеснявам че вероятността да е грешка във снимката не е толкова голяма. От друга страна това че на възраст 5г. диагнозата сколиоза е невъзможна според него означава ли че няма повод за притеснение. За дюстабана изписа супинатори и сега свикваме с тях.

Детето често се оплаква в болки в главата. Те може ли да се свържат със заболяването сколиоза, ако все пак се окаже че го има или по принцип няма нищо общо и е добре да го консултирам с друг специалист, може би невролог. Той има доста падания и наранявания в областта на главата

# 500
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
Рори, моята сколиоза я откриха и диагностицираха точно на тази възраст 5-6 години. Болките в гърба може да имат връзка със сколиозата, за главоболието ми се вижда абсурд. Поне аз не съм чувала за такава връзка. Според мен търси второ мнение за гърба, а за главоболието, както сама казваш невролог. Мен така години наред са ме размотавали при един детски ортопед във Варна, дето е скопосал сумати народ с грешни диагнози, неадекватни лечения и т.н. Та накрая сколиозата ми беше доста напреднала, като ме доведоха в Горна Баня.

# 501
  • Мнения: 495
Болката в главата се дължи на изкривяването на гр. стълб-най-вероятно.И дъщеря ми беше със сколиоза,но компенсаторна.1 крак е по-къс.Сега носи стелка или ортопед. обувки/когато има/.Плуването е най-добрият метод за повлияване на сколиоза.И йога.

# 502
  • Мнения: 16
@Рори Сколиоза на тази възраст е напълно възможна. Самата аз съм виждала такива случаи в болницата, докато чаках за моята операция. Не слушай лекаря, а се консултирай и с друг специалист. Когато на мен ми откриха сколиоза (бях на 12), изкривяването беше голямо и направо ме изпратиха от Русе за консултация и корсет в Горна Баня, но дежурния там ме прегледа и каза да почакаме 6 месеца, за да видел дали щяло да се развие и да се увеличи това изкривяване, нямало смисъл чак от корсети и упражнения. След 6 месеца се върнах и ми казаха, че вече съм почти на границата за операция. Изключително много съжалявам, че тогава майка ми не се консултира с трети ортопед.

Колкото до болките в главата, аз имам, но те не са пряко свързани със сколиозата, а по-скоро косвено - повлияни са от страничните ефекти на сколиозата. Тъй като ребрата ми са деформирани, белите ми дробове са притиснати и трудно си поемам въздух. От там дихателният ми капацитет е намален и не поемам нужния кислород, което автоматично значи болки в  главата и виене на свят, особено сутрин. Твоето детенце вероятно все още няма изявена деформация в гръдния кош и едва ли болките в главата са от това. Може би е добра идея да се обърнеш към специалист и за този проблем. Успех!

# 503
  • Варна
  • Мнения: 187
За да се открие проблема за сколиоза личният лекар какъв талон трябва да даде,за какъв специалист ?

# 504
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
трябва да даде направление за ортопед, с диагноза сколиоза. Но те ЛЛ си знаят де...

# 505
  • Мнения: 73
Здравейте.Миналата сряда бях за становище за раждането в Горна баня и докторите казаха,че няма абсолютно никакъв проблем да си родя нормално.  newsm44

# 506
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
Здравейте.Миналата сряда бях за становище за раждането в Горна баня и докторите казаха,че няма абсолютно никакъв проблем да си родя нормално.  newsm44
smile3501
ми хайде леко раждане от мен!

# 507
  • Мнения: 73
Благодаря!  smile3525

# 508
  • Мнения: 5 990
Здравейте!Благодаря за отговорите. За съжаление в наши град това е най-добрия ортопед и няма кой евентуално да бъде второто мнение. Като се има предвид че преди половин година детето беше с мнаго силни болки в рамото до степен ограничаване на движенията и другите ортопеди ми даваха час за след 7-10 дни, а един ми отказа преглед 1/2 час преди края на работното време щото щял да преглежда човек от отделението и единствен ортопеда който ни консултира за сколиозата ни прие извън всякакви графици - без заплащане, без направление, докато беше дежурен в отделенето и бее много внимателен и търпелив нямам алтернатива за втора консултация. От ноември ми обещаха да го вземат на плуване. В къщи гледам да настоявам да седи и лежи що годе изправен и го насърчавам да подскача /танцува де/ като вид гимнастика за да заяква и дано след 6м. снимката покаже друго. Иначе сега наблягаме на носенето на стелките и се надявам това да подобри походката и от там стойката.
 

# 509
  • Бургас
  • Мнения: 2 008
Не съм специалист, но мисля, че  това с подскачането не е добър вариант за заякване. На мен една терапевтка ми беше казала, че спорт от типа на бягане, джогинг не са подходящи при това заболяване, тъй като при всяка стъпка/скок/ се натоварват прешлените и се трият... Поне така разбрах.

Общи условия

Активация на акаунт