Гръбначни изкривявания - сколиоза и кифоза!

  • 557 661
  • 1 687
  •   1
Отговори
# 540
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
Днес бях на консултация при ортопед, прегледа ме, доста изчерпателен и убедителен беше и каза, че сколиозата ми е 10 - 15 % като това не ми пречи да родя нормално. Все пак дали да не потърся още едно мнение? Не държа да родя секцио, просто искам да съм сигурна, че наистина това не би ми попречило да родя без операция. Вие как ислите?
Аз съм с доста по-голямо изкривяване от твоето, беше 60% преди операцията, въпреки всичко родих 2 деца по естествен начин. Вторият път ползвах и Епидурална упойка дори. Пожелавам ти успех! не се притеснявай, всичко ще е ок.

# 541
  • Мнения: 34
Благодаря ти, starletHug
Дано всичко наистина да мине без проблеми!

# 542
  • Мнения: 12
аз искам да попитам оперираните как беше след операцията чувстваха ли се имплантите колко време ви отне да се възстановите, трудно ли беше прохождането  ??

# 543
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
аз искам да попитам оперираните как беше след операцията чувстваха ли се имплантите колко време ви отне да се възстановите, трудно ли беше прохождането  ??
Moята операция беше 1988 г. Бях на 12 години. Предполагам нещата от тогава доста са се променили.

# 544
  • Мнения: 49
ivoningilizowa моята операция беше преди 20 години, но всичко си спомням. Болеше доста първата нощ (по мои сметки вече си я минала Simple Smile ). Вдигнаха ме на крака веднага на следващата сутрин само да се изправя от леглото и бях толкова порастнала с около 10 см. Голям кеф беше, бях по-висока от майка ми. От там на татък всеки ден става все по-добре. За пироните на мен никога не са ми пречили, нито ги усещам, но нямам много движение в гръбнака. При теб ще е по-различно. На 3-4 ден вече изкачвах стълби. При нас по-отдавна оперираните имаще и една екстензия преди операцията (хаотракция), от която доста боляха краката, но при теб май няма такова нещо за щастие. Успех още веднъж момиче и вчера ти стисках палци Simple Smile

# 545
  • Мнения: 12
Операцията  беше   вчера  на   21.01.2013г.   в  Болница  Токуда   гр. София  . Възстановяването   върви  нормално   

# 546
  • Мнения: 2
Операцията  беше   вчера  на   21.01.2013г.   в  Болница  Токуда   гр. София  . Възстановяването   върви  нормално   

Ивон, дано бързо да се възстановиш и да дадеш повече информация. На съпруга ми му предстои операция и умуваме къде да е направим...Когато имаш възможност пиши как си. Стискам палци всичко да е наред!

# 547
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 678
Операцията  беше   вчера  на   21.01.2013г.   в  Болница  Токуда   гр. София  . Възстановяването   върви  нормално   
Оправяй се бързо!  Hug Hug Hug После да разкажеш.  Hug Hug Hug

# 548
  • Мнения: 12
здравейте   както  разбрахте  в  понеделник   ми  беше  операцията  в  болница  Токуда  гр.София. Във  вторник  ме  сложиха   вече   да  сядам   а  във  сряда  вече    проходих  в  стаята. Днес   вече  се  движа  спокойно  .  Утре  ме  изписват  . Оперира  ме  екипа    на  д-р  Яблански .  Господ  прави  чудеса Очарована  съм  от   вниманието   на   целия  екип.    Тук  в  Болница  Токуда     отношението  е     страхотно,  и   е  такова   каквото  трябва  да  бъде. Изкривяването  ми  беше  70 градуса  .     

# 549
  • Мнения: 3 638
iwoningilizowa радвам се, че си добре. Моля те пиши колко струва операцията,много хора се интересуват и ще е добре да са подготвени. Поема ли се част от здравната каса или пациента плаща всичко сам?

# 550
  • Мнения: 6
много  се радвам, че си добре iwoningilizowa

# 551
  • Мнения: 2
Безкрайно се радвам за теб, Iwon..Молих се за тебе.Бог наистина прави чудеса чрез ръцете на лекарите.Бързо възстановяване ти желая от сърце!!!Майка съм на 13г момиче с подобен проблем , макар и с по-малко изкривяване,  притесненията ми са големи.В момента сме с корсет и ходим всеки ден на кинезетерапия.Благодаря на всички, които споделят своята опитност тук.На всеки един желая Божията закрила и чудо.  bouquet

# 552
  • Мнения: 6
На нас ни предстои операция на 4 фефруари и се надявам всичко да мине добре

# 553
  • Мнения: 5 636
Здравейте, темата е  Sad, но е част от живота ни, пожелавам много силен дух на всички вас - деца и родители. Моето питане е колко често според вас е допустимо да се правят рентгенови снимки. Ясно е, че за да се проследява състоянието на децата ни лекаря не може да гадае, трябва снимка, но в дългосрочен план този въпрос ме притеснява много, особено като се сложи корсет- снимка преди после със, после след месец и т.н. Вие какво мислите по темата, обсъждали ли сте я и какво са ви съветвали? Благодаря на всички отговорили на въпроса ми!

# 554
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 678
За рентгенови снимки не знам, но на мен ми казаха да правя ЯМР веднъж годишно.

Общи условия

Активация на акаунт