Гръбначни изкривявания - сколиоза и кифоза!

  • 557 773
  • 1 687
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 5 662
Иначе влязох тук с практичен въпрос. Детето на есен тръгва на училище и трябва да закупим раница.
Здравей, майче. Влязох да споделя мнение. Аз също съм против тези на колела, но от гл. т. на това, че вероятно все някъде ще има стълби и детето ще трябва да вдига по-голяма тежест, но Вие ще си прецените и ще изберете удобна раница. Ние бяхме с два комплекта учебници (по всичко до 7 клас) и ако може да се пребориш с детето да не си прибира всичко, това много ще му намали багажа. Успех.

# 736
  • Мнения: 5 662
Aз на свой ред искам да попитам има ли друг вариант за освобождаване от физическо освен с протокол от комисия (ортопеди). Ще се поясня, за да ни изготвят протокол, трябва да й направят нова рентгенова снимка, а аз искам да го отложа във времето. Затова питам.

# 737
  • София
  • Мнения: 12 228
  Здравейте,
тъй като част от проблема е писането почивните дни на домашните на холовата маса от моите ученички в момента се опитвам да избера бюро за децата.
  В началото ми попадна този модел бюро с обяснения защо е подходящо, с ровене в интернет попаднах на доста по ценово добро решение - това.
  Смятате ли че е добър вариант предвид възможността за регулиране височината и на бюрото, не само на стола, които също трябва да изберем. Нужно ли е да може плотът да се повдига и наистина ли това е по-добър вариант отколкото хоризонтален плот. Доколкото разбирам няма проблем да се полза и в напълно легнало положение, но дали има полза от това да е под наклон когато се рисува и чете примерно.

  По въпроса за раниците моите близначки са с раници на Херлиц. Доволна съм, но те ги носят в понеделник, после до петък им стоят в шкафовете, когато евентуално вечерта прибират само едната, така че реално не ги носят.

Последна редакция: ср, 02 юли 2014, 16:39 от Aila

# 738
  • Мнения: 7
Здравейте за пръвпът влизам  в този форум!Аз съм на 14 и имам сколиоза откриха ми я поминалата година!всеки ден  по 2 пъти правя упражнения и 3 пъти в седмицата ходя на плуване!Гадното обаче е че трябва да нося корсет Sadима ли някой който носи или е носил?попринцип корсета се  носи постоянно но аз го нося само вкъщи защото на у-ще просто немога!

# 739
  • София
  • Мнения: 5 187
Айла, вторият линк посочен от теб вече не води до бюро, може би е изчерпано?

Относно стол за ученик - фитбол Simple Smile  Необходими са два размера за целия ученически цикъл и поддържащо напомпване съобразно ръста.

Преди време търсих клипчета  и тогава изгледах десетки клипчета за фитбол  вместо стол - практикува се и в детски градини и в училища за деца със специалнипотребности, за тийнове, за работещи. Отиваш на училище и там няма стол! Значи може и в къщи Simple Smile

Изправителаната ни гимнастика е в пълен ход, сега е момента за заетите през учебната година деца и родители Simple Smile Имаме занимания във вторник, четвъртък и петък.

# 740
  • Мнения: 6 549
Някой със сколиоза (възрастен) ходи ли да плува? По колко време е препоръчително, има ли някакви специални упражнения за вода или просто плуване? Виждате ли ефект от това - засилване на мускулатурата и тн?

# 741
  • Мнения: 363
Някой със сколиоза (възрастен) ходи ли да плува? По колко време е препоръчително, има ли някакви специални упражнения за вода или просто плуване? Виждате ли ефект от това - засилване на мускулатурата и тн?

за плуване не знам, ама тук имаше някакви корегиращи упражнения, които не успявам да намеря в момента, порови се, заслужава си

http://fitnesinstruktor.com/

# 742
  • Мнения: 6 549
Благодаря, ще разгледам, но при мен е късно за коригиращи упражнения. Моят растеж отдавна е спрял  Sad

# 743
  • Бургас
  • Мнения: 1 638
До всички майки с ученици  със сколиоза . Когато ни откриха заболяването, съответно ни назначиха физиотерапия и забрана за носене на тежки товари /раници и пр/. Със снимката, амбулаторната карта и може би талона от прегледа /вече не си спомням/, ни издадоха протокола за освобождаване от физическо. И така всяка година до операцията, след това представяхме епикризата от операцията и то само първия път, от там нататък ЛЛ си знаеше за какво става въпрос и така ни го издаваше всяка година само с напомняне по телефона. Относно пълните раници с учебници: В училище също знаеха за заболяването ни, говорих и с директора и не се налагаше да си носи всички учебници и тетрадки. Посъветваха ни да се сближи с някое дете и да ползва неговите в часовете. Никой не ни правеше проблеми, детето си беше изрядно в ученето, учебниците си ги ползвахме в къщи. В средното образование с всяка година все по малко учебници купувахме , в 12 -ти клас се разминахме само с два математика и христоматия Simple Smile Пиша в минало време, защото тази година завършихме, сега стягаме багажите да заминава да учи в Англия, от тук започват другите ми притеснения, багажи , документи, здравни системи и тн...
И напомням на родителите с деца със сколиоза: Търсете правата на децата си. Нашите деца имат право да минават ТЕЛК , особено ако са с над 30 градуса на изкривяване!   

# 744
  • Мнения: 6 549

И напомням на родителите с деца със сколиоза: Търсете правата на децата си. Нашите деца имат право да минават ТЕЛК , особено ако са с над 30 градуса на изкривяване!   

Само за деца ли е така? Някой запознат ли е за възрастен...доколкото знам, ако е само сколиоза трудно дават хубав процент. (Под хубав имам предвид 50 и от 50 нагоре, поне да се взема инвалидна пенсия)

# 745
  • Бургас
  • Мнения: 1 638
С въпроса за възрастни сега се сблъсквам. След няколко месеца когато ни изтече ЕР и минем ТЕЛК ,отново, ще споделя как гледат на 19 годишни "възрастни" със сколиоза.  Peace

# 746
  • Мнения: 6 549
С въпроса за възрастни сега се сблъсквам. След няколко месеца когато ни изтече ЕР и минем ТЕЛК ,отново, ще споделя как гледат на 19 годишни "възрастни" със сколиоза.  Peace

Успех!
Дано фактът, че до сега детето е било с ТЕЛК, помогне и за нов такъв.
Не знам как стои обаче въпроса с тепърва явяване на възрастен ... ще се радвам, ако някой се включи.
Лека вечер за сега на всички   bouquet

# 747
  • Мнения: 67
Здравейте момичета, надява се тези материали да са ви от полза: Често задавани въпроси за гръбначни изкривявания

# 748
  • София
  • Мнения: 5 187
Моля за актуална информация за курса по изправителна гимнастика, остава ли "старото" място (зала Триадица) и часове?
Ще има ли ново място, нови часове? А за учещите втора смяна?

# 749
  • Мнения: 19 294
Зала Триадица още е в ремонт.

Общи условия

Активация на акаунт