Гръбначни изкривявания - сколиоза и кифоза!

  • 558 464
  • 1 687
  •   1
Отговори
# 840
  • Мнения: 9 991
А да попитам тук,за упражнения за сколиоза но за дете на година и половина.Прочетох доста коментари но не намерих упражнения за малки деца или поне доктор при които да отида да  остонови какви да са 

Само предполагам, но има курсове за плуващи бебета и може да го запишеш. Иначе непрофесионалното ми мнение, е че не знам детенце, толкова малко,как ще прави упражнения.  Peace

# 841
  • Мнения: 5 699
 Sweet_cook, ако сте ходили при ортопед и той е установил, че детето има сколиоза, вероятно е изказал мнение какво да предприемете. Ако не сте ходили при специалист и няматe поставена диагноза, това, което считате  за сколиоза може да е друг проблем.
Плуването е вариант и при здрави и при диагностицирани деца. Ако имате и диагноза сколиоза може би е добре да намерите рехабилитатор/физиотерапевт, който да работи с детето.
По-скъпо е но за малко дете няма много варианти.
Искам да попитам, някой препоръчвал ли Ви е упражнения по системата FELDENKRAIS?

Последна редакция: пн, 22 юни 2015, 10:38 от Kaktus s usmivka

# 842
  • Мнения: 10
Kaktus s usmivka,  adelinda мерси за инфото ходили сме до ортопед но когато бяхме на 6 мес.Тогава нямахме поне спорет Алексиев. Сколиоза се видя на ЯМР.Да се надяваме  че ще намерим нещо добро
 

# 843
  • Мнения: 9 991
Kaktus s usmivka,  adelinda мерси за инфото ходили сме до ортопед но когато бяхме на 6 мес.Тогава нямахме поне спорет Алексиев. Сколиоза се видя на ЯМР.Да се надяваме  че ще намерим нещо добро
 


Бях чела нещо за схващане на вратлето, от там и се получавала скулиоза, при мъници, гъба се кривял на страната, на която не ги боли. Правели им масажчета някакви. Стискам палци да се оправи мъничето, но отговора със сигурност няма да го намерите във форума.  Peace

# 844
  • Мнения: 165
Знаете ли какви матраци са подходящи за подрастващи с гръбначни изкривявания? По-твърди ли? И какъв пълнеж да търся - полиуретан, по-твърди пружини или друго? newsm78 Трябва да сменям леглото, съответно и матрака на дребния.


Матрака трябва да Ви е твърд. Може би най твърдия. Така ни препоръчаха на нас.

# 845
  • велико търново
  • Мнения: 139
И аз да попитам за добър ортопед, в Плевен примерно? Имам съмнение, че сина ми (6г) има гръбначно изкривяване, има проблем с клякането, не умее да кляка. Аз самата съм с лордоза и кифоза и се притеснявам да не е нещо наследствено, но незнам към кого да се насоча. В нашия град няма добри специалисти. А аз самата съм бременна за втори път и се притеснявам, че и моето състояние ще се утежни след втората бременност, но засега няма какво да направя.

# 846
  • Мнения: 6 570
И аз да попитам за добър ортопед, в Плевен примерно?

Д-р Росманов Peace

# 847
  • Мнения: 531
Здравейте, извинявам се ако въпросите ми са коментирани преди това, но от 20 дни сме с диагноза сколиоза 1-2 степен /11-12 прешлен/ и съм умерено притеснена. Дъщеря ми е на близо 7 години, без данни за гръбначни проблеми до сега. Последната година поналя малко кила но не е наднормена, подвижна е в двора с децата, но не е от най-активните особено за продължително ходене. Та преди 20 дни на плажа я видях с цял бански и забелязах асиметрия в едната паласка. На другия ден снимка, физиотерапевт, започнахме лечебна гимнастика и плуване. Днес, при друг терапевтичен център където исках да продължим гимнастиката физиотерапевта предложи че "идва от таза". На прима виста от пъпчето замериха крачетата, единия е по-малко от сантиметър разлика. На висилката почти не се забеляза гръбначно изкривяване, това което видя е че под дупето едната гънка е по-изразена. Предлагат ми електростимулация и гимнастика, иска консултация с ортопед. Тук вече от умерено притеснена съм повишена тревожност. Дайте ми мнение и съвет за добри специалисти в Пловдив.
Благодаря за отзивчивостта на всички!

п.п. разочарована съм от Жилова в спортния диспансер, не знам към какъв специалист всъщност трябва да се насоча, физиотерапевт, ортопед, кинезетерапевт?

# 848
  • Мнения: 141
evro, от дългогодишните ми ходения по доктори знам, че до 1,5 см разлика в дължината на краката НЕ е проблем  Peace Разбира се, за хармонично развитие на детето и заякване на мускулите е добре да прави гимнастика, но не се притеснявай!! Проблемът не е голям изобщо! Като порастне, може и изобщо да спре да личи, че има изкривяване.

# 849
  • Мнения: 531
Благодаря ти за отношението, чакам часа за ортопеда. Сега като съм вторачена в нея навързвам и друга асиметрия, лявата гърдичка е по-отпусната от дясната, т.е. забелязвам че като цяло мускулатурата в ляво е по-отпусната. Другото което открих е порочната стойка на фотьойла пред телевизора - от сега на татък сме фронтално пред него.
Благодаря ти още веднъж.

# 850
  • Мнения: 141
Нормално е притеснението ти, но дано и докторът да ви успокои! На тази възраст когато се хване проблемът, не е страшно.. страшно е след като израсте организмът към 18 год. - тогава поправянето става много по-бавно. Ще чакаме позитивните новини от прегледа!  Peace

# 851
  • Пловдив
  • Мнения: 292
... Дайте ми мнение и съвет за добри специалисти в Пловдив.
... не знам към какъв специалист всъщност трябва да се насоча, физиотерапевт, ортопед, кинезетерапевт?

И аз имам същите въпроси!
При моето дете (10г.) все още не е изяснено, но е видимо и с просто око, че има гръбн. изкр. Нямам представа при какъв специалист да го заведа и какво да направя.
Имам направление за ортопед, но не знам кой в Пловдив се занимава по-тясно спец. с гръбначни изкривявания?
Моля тези от вас, който знаят за Пловдив да пишат!

# 852
  • Мнения: 6 570
Има ли някой с тази диагноза и ТЕЛК?
Става въпрос по-скоро за възрастни... Rolling Eyes

# 853
  • Мнения: 958
Evro, Nezabravka, имам пресен опит по въпроса.
Ние питахме и разпитвахме за специалист и от 2-3-4 места все към Спортния диспансер ни насочваха. С направлението за ортопед отидохме там. (Там разбрахме, че може и с направление за физиотерапия и че те не са толкова лимитирани. Wink ) Правят преглед на детето, назначават упражнения, включват ви в графика и започвате упражнения. Нашият комплекс упражнения отнемаше около 30-40 минути.
Ако имате въпроси, заповядайте. Simple Smile

# 854
  • Мнения: 531
Здравете , преди 7 години забременях и благодарение на форумите а сега тази липса на активност и то във форум за проблеми с деца леко ме смути.
Както и да е, много доволна останах от Арнаудов. Според него наистина става дума за порочна стойка, както и при вас може би. Сега сме на втора физиотерапия която е коренно различна от тази в спортния диспансер, в ДКЦ Кичук Париж, при Сахатчиева, и от тях съм много доволна. Ходим и на плуване което между другото наистина се оказа че е най-доброто за тия проблеми, вече имаме 7 посещения и смея да кажа че асиметрията е на 60/70% заличена. На нас ни е отпусната лявата мускулатура и работим индивидуално. В спортния беше индивидуално ЛФК, но за обща гръдна мускулатура, което май не е правилния подход при положение че направлението ни е за едва 7 посещения, ако е за 7 месеца - ок. Ортопеда изчисли че изкривяването на снимката е 10%, но според него е нужно да се направи в легнало положение, а тогава се оказва че почти не се забелязва кривина. След 6 месеца иска контролна снимка и да се надяваме че сме отметнали голяма част от проблема.

Общи условия

Активация на акаунт