Гръбначни изкривявания - сколиоза и кифоза!

  • 557 752
  • 1 687
  •   1
Отговори
# 1 005
  • София
  • Мнения: 4 884
Здравейте мами, напоследък забелязвам, че синът ми се прегърби видимо. Той е на 13 години. Моля, препоръчайте ми лекар, който може да ни препоръча рехабилитация или някаква друга форма на терапия. Къде да го заведа за консултация?

# 1 006
  • Мнения: 2 222
Здравейте,

Дъщеря ми е на 10 години. Преди 3 седмици започна да се оплаква от болки в гърба. Водих я на лекар, после на специалист ортопед. Съвсем начална форма на сколиоза. Обаче детето го боли гърба. С какво да почнем първо и по-спешно, за да намалеят болките, не може все на Нурофен да се кара. Снимката също показва, че процеса е почнал наскоро. Според лекаря заради тежка раница. Но аз се питам дали и китарата не е дала отражение, детето свири почти всеки ден последните 4 години. Приключваме с китарата вече, ще свири само за удоволствие, за да не стои в едно и също положение с часове. Плуване, физиотерпия, а нещо друго какво може да се направи? Приемам всякакви съвети  Hug

# 1 007
  • Мнения: 30
Моля,мамите  на децата които са посетили шрот лагера за мнения.Има ли поне малко видимо подобрение след посещение на курса,дали изобщо има смисъл от него ?

# 1 008
  • Мнения: 1
Здравейте,обръщам се към всички с проблем сколиоза.в момента съм на 35г.и съм оперирана от сколиоза преди 22г.за мой голям късмет не в бг а в Америка и мога да кажа че се чуствам отлично.имам две прекрасни деца и съвсем нормален начин на живот.операцията беше дълга и сложна-7ч.но на 2рия ден д-ра ме изправи на крака да ходя а на 7мия ден ме изписаха от болницата.никаква рехабилитация не съм правила и от 20г.не съм ходила на преглед по този повод,защото съм ок.така че аз съм "за "операция когато се налага.  Само да кажа че мойта беше s образна много бързо прогресираща и са налагаше операция.и имам доживотни импланти по целия гръбнак. 

# 1 009
  • Мнения: 5 654
Моля,мамите  на децата които са посетили шрот лагера за мнения.Има ли поне малко видимо подобрение след посещение на курса,дали изобщо има смисъл от него ?
+ 1
_Dana_, на дъщеря ми откриха сколиоза във 2 клас. За да й облекча раницата, говорих с учителите и купих още по 1 бр учебници по всеки предмет - 1 за училище + 1 вкъщи(+ малки тетрадки до 40 листа), така до седми клас вкл. Сега (10клас) раницата пак е много тежка но си я носи. За китарата и аз съм си го мислела но моето дете свири рядко, затова пък, с часове седи да учи и после рисува. Няма как да й кажа не учи мамо, преписвай, когато можеш Sad

# 1 010
  • Мнения: 2 222
Kaktus, това е добра идея за следващата учебна година ще я приложа. А имало ли е детето болки и как се справяхте с тях?

# 1 011
  • Мнения: 5 654
Още тази година може да говорите с учителите или класната. Сигурна съм, че имат още нераздадени стари учебници и с нищо няма да ги затрудните. Ако сменят кабинетите, просто помолете учителя да държи учебника в бюрото си, и когато влезе в час да го дава. (Моето дете много се притесняваше, от това, че другите ще й се смеят но с разговори решихме този проблем.) Болката, мисля зависи от това, къде е изкривяването. Тя няма. Аз обаче имам, в моменти на най - силна болка съм правила упражненията на детето и ме е облекчавало. Когато се почви и цикъл, болката може да става още по силна.

# 1 012
  • Мнения: 8
Ще се опитам да отговоря на някои от мамите . Що се отнася до избора на лекар ще Ви е нужен само за поставяне на диагноза и измерване на градусите и ще Ви каже да чакате докъто детето стигне до операция.Идете при който и да е ортопед От там нататък ще са ви нужни добри физиотерапевти ,кинезитерапевти и изработка на корсет ако е необходимо .Записах дъщеря си на Шрот терапия в Токуда от 1 юли за съж.на последното свободно място Имат големи успехи тези лагери Ще пиша след него за резултата след това има от 1 септември .Лечението трябва да е комплексно и мн сериозно и съм оптимист за резултатите .Успех на всички Simple Smile

# 1 013
  • Мнения: 5 654
Liliq Petrova, моля Ви да пишете веднага след Шрот терапията. На колко години е детето?

# 1 014
  • Мнения: 162
http://m.grabo.bg/varna/zdrav-grab-0m8ww4z Някой пробвал ли е такава физиотерапия?

# 1 015
  • Мнения: 390
Здлавейте, аз бих искала да попитам две неща: Първо, знаете ли дали народните танци са вредни за гръбначните изкривявания? Кинезитерапевтите казват, че да, защото набиващите движения вредят. На други места чета обратното. Скоро се надявам да отидем и при лекар...
И тук стигаме до вторият ми въпрос: Кажете добър ортопед. Танчев е единият, казаха ми много хубави неща за Тивчев. Яблански е другият в Токуда. За него час има чак юли, за Танчев - юни. Тивчев не мога да го намеря.
Вие от кого сте доволни?

# 1 016
  • Мнения: 7
Здлавейте, аз бих искала да попитам две неща: Първо, знаете ли дали народните танци са вредни за гръбначните изкривявания? Кинезитерапевтите казват, че да, защото набиващите движения вредят. На други места чета обратното. Скоро се надявам да отидем и при лекар...
И тук стигаме до вторият ми въпрос: Кажете добър ортопед. Танчев е единият, казаха ми много хубави неща за Тивчев. Яблански е другият в Токуда. За него час има чак юли, за Танчев - юни. Тивчев не мога да го намеря.
Вие от кого сте доволни?

По втория въпрос - ние с хлапето сме били само при Яблански в Токуда - внимателен е и обяснява спокойно. Отговори на всичките ми въпроси. Ще продължим да ходим при него.

# 1 017
  • Мнения: 5 654
Nizza, ние сме ходили най-често в  http://orthomed-bg.com/ при Д-р Мирослав Тодоров. Може да се мине с направление, като не се чака или записва човек, просто отиваме рано, защото понякога има много хора. Не е много по обясненията, и е поредпазлив в даването на прогнози. (Съвет към всички е да си записвате въпросите преди да влезете при лекаря, защото, поне аз в суматохатя и притеснението забравям да питам важни неща.)

# 1 018
  • Мнения: 16
http://m.grabo.bg/varna/zdrav-grab-0m8ww4z Някой пробвал ли е такава физиотерапия?

Здравейте,

На мен ми е прилагана преди 19 години, когато все още не ме бяха оперирали и изпробвахме всякакви начини за намаляване или спиране на изкрияването. С тази разлика, че беше част от двуседмична терапия в болница, след която ми беше поставен гипсов корсет за 3 месеца. И самото легло не беше толкова модерно. Лекарят препоръча на родителите ми (тогава бях на 12) да го правим и вкъщи и баща ми просто направи легло и допълнителни уреди като в болницата.
Накратко, представляваше легло, с колани в средната част, които минаваха през кръста, което се накланяше назад, така че лежащия да виси под някакъв ъгъл. Не знам как по-добре да го опиша, затова намерих снимка с подобно положение на тялото, само че ъгъла при екстензията е по-малък. Освен колани около кръста има и колани, минаващи през главата, под брадичката и тежест, завързана към тях. Коланите на кръста придържат тялото, докато тези през главата плюс тежестта помагат за издърпването и разтягането на гръбначният стълб. Звучи и изглежда като уред за мъчения, дори си спомням, че в болницата мина група от млади хора, учещи в медицинския и едно момиче ме гледаше много тъжно и каза "горкото дете"  Grinning
Наистина не е приятно, нито като гледка, нито като усещане, но смятам, че помогна. Това и гипсовият корсет, който носих 3 месеца, спряха и намалиха изкривяването в областта на кръста, и в момента операцията ми е само в Торакалния сегмент на гръбнака. Разбира се, при мен беше прилагана часове всеки ден, в продължение на може би месец или повече, а не само за 30 мин. Плюс упражнения за укрепване на мускулите.
Минавала съм през: физиотерапия, пластмасов корсет, екстензии, гипсов корсет за 3 месеца, операция, гипсов корсет за 6 месеца, в тази последователност.  Peace

# 1 019
  • Мнения: 3
Здравейте,

Всеки понеделник в МЦ Ортомед към болница по ортопедия -Горна Баня започва индивидуално Шрот обучение с кинезитерапевт Борислав Чонгов.
Продължителност: 5 дни (от понеделник до петък) по 2 часа на ден.
Цена: 240 лв за индивидуално обучение
Записвания за понеделник, 6 юни 2016г.

Всекидневни занимания по метода Шрот в група- всеки делничен ден по график.
Продължителност: 1 час.
Групите са до 5 човека. Включване в  група става след преминато Шрот обучение в МЦ Ортомед.
Телефон за записване: 0884 717 888

Линк към сайта на МЦ Ортомед:
http://orthomed-bg.com/%D0%9B%D0%B5%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B … D0%BE%D0%B7%D0%B0

Общи условия

Активация на акаунт