НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 118

  • 122 251
  • 737
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 54 474
Няма защо да ми благодариш, Тете! Hug
Важното е, че ние не заблуждаваме хората и затова преспокойно мога да твърдя кое е препоръчително и кое не. В интерес на здравето, а не в интерес на фарма индустрията, както правят лекарите. Peace

# 76
  • Мнения: 68 703
Да..права си.

# 77
  • София
  • Мнения: 1 047
Аз пък мисля, че на .Ariel. калориите й са по-скоро малко....на 167 см 65 кг е нормално тегло.И тялото й отчита това.Ограничавайки калориите, тя сама го вкарва в режим Оцеляване.
Като отчетем и спазваните преди диети, тялото й помни, че периодично е подлагано на глад, та вече реагира със "Стоп" на свалянето още при първите признаци, че пак ще му режат калориите/енергията.
Та, колкото по-малко калории, толкова по-бавно отслабване.


Аз бях като Ariel. и от такива съвети качих още повече. Не стана с повече ядене. По-скоро бих заложила на "без вечеря" ако досега е вечеряла. Да е нещо ново за организма.

# 78
  • София
  • Мнения: 1 047
Ариел, аз започнах да отслабвам, след като спрях да ям вечер
Кой ял - ял до 15 часа, а най- добре до 14.
Социалният елемент е по- зле в началото, но се наместват нещата
А как спиш? То може би се свиква, но имам чувството, че ако легна гладна, няма да мигна. Или ще ставам 5 пъти  Rolling Eyes

# 79
  • Мнения: 7 746
Ами в началото и аз така Simple Smile
После с чашка- две шампанско Laughing
Това е до втората седмица, като свикнеш много хубаво се спи на празен стомах. Не знам хубаво ли е, но се будя в 6.30 наспана и ми липсва сутрешното дремкане.
Сега ям малко повече, някакъв мозъчен компенсатор е, сакън гладна да се не затрия.
 3 кг за 50 дни съм свалила, а от години се храня така и нищо не смъквах. Мислех, че е от бирата, ми не било

# 80
  • София
  • Мнения: 1 047
Ами в началото и аз така Simple Smile
После с чашка- две шампанско Laughing
Това е до втората седмица, като свикнеш много хубаво се спи на празен стомах. Не знам хубаво ли е, но се будя в 6.30 наспана и ми липсва сутрешното дремкане.
Сега ям малко повече, някакъв мозъчен компенсатор е, сакън гладна да се не затрия.
 3 кг за 50 дни съм свалила, а от години се храня така и нищо не смъквах. Мислех, че е от бирата, ми не било
Ще се пробвам. Нямам избор, само това не съм опитвала  Crazy А закусваш ли?

# 81
  • Мнения: 7 746
ооо, да Simple Smile
истински си ям, слагам в скрит текст, защото не бих го препоръчала за масова употреба
Скрит текст:
закуска --яйца с масло и сметана/ кюфтета/ херинга маринована или от консерва
обядвам около 13.30 пържола и салата, салатата в някои дни я сменям с кюфте или кърначе, това ако ми се падне малка пържола от скарата
в събота и неделя - риба или крилца правя вкъщи
алкохол - вино или шампанско, около 3 пъти седмично
и нещо, което може и да не правиш - понеделник - протеинови шейкове и айрян
и не е отказвай ако не стане веднага, първите две седмици успявах 4 от три, сега съм 5 от две, но в двата само боцкам нещо малко

# 82
  • София
  • Мнения: 1 928
Здравейте, много интересна  и изключително полезни тема за мен, ще ви следя с интерес .

# 83
  • София
  • Мнения: 1 309
Здравейте и от мен. При мен нещата се движат добре. Смъкнах още 1,6 кг, но ми беше по-напрегнато и ям по-малко.

Позволих си да ям от тортата за рожденния ден на сина ми. За пръв път от 6 месеца ям такава торта. Добре ми понесе. На следващия ден пътувахме и за съжаление нямаше нищо режимно за ядене. Хапнах въглехидрат и вечерта вече бях с хипогликемия. Не съм имала кризи от 8 месеца и бях забравила каква отврат е.

Върнахме се вкъщи и се завърнах към режима изцяло. Чувствам се добре. Хареса ми определението като "алергия към въглехидрати". Другата седмица ще съм на рутинни изследвания и ще проследя кое как се движи. Като цяло свалям доста по-бавно от очакваното. Знам за индивидуалността, но имам богат опит с диети и режими на хранене и определено очаквам малко по-бързо да се случват нещата. Остават още 17 кг, не е като да няма какво.

# 84
  • Мнения: 14 312
Знам за индивидуалността, но имам богат опит с диети и режими на хранене и определено очаквам малко по-бързо да се случват нещата. Остават още 17 кг, не е като да няма какво.

А може би това е ключът към палатката Wink Споменавало се е тук, че тялото си помни, когато е било тормозено и за това понякога нещата стават бавно. Важното е да си нахранена, да се чувстваш добре и да си здрава. И слаба ще станеш Hug

# 85
  • София
  • Мнения: 1 309
Алечка Hug

Така е. Проблемът е, че се съмнявам и в ЕГН-то си Stuck Out Tongue Winking Eye Минах една възраст и почва да ме тревожи дали пък не се случват бавно нещата вече. Преди ехей, бързо свалях. Но в интерес на истината качих за 1 година доста, после бременността вече ми беше страхотно оправдание и си ядях за трима - мен, бебето и за резерва Simple Smile Какви яки пици имаше Blush

Реално има огромна промяна в храненето ми. Увеличих в пъти количествата храна, не се притеснявам да ям и въпреки това свалям. Не е за подценяване. Ама пуста суета Joy

# 86
  • Мнения: X
Писала съм, че чета стари теми....та стигнах до това:
http://old.bg-mamma.com/?topic=743470.msg26520177#msg26520177
Давам си сметка, че съм на "милиметър" да го постигна.    Simple Smile  Вярно, 4 години по-късно, но ....реално започнах само преди година и половина.
Ами, доволна съм.....!



# 87
  • Мнения: 39 401
Не са ми излизани новите отговори. Бая имам да чета, но сега влизам с въпрос.
Печения дроб на Амур къде е записан с рецепта?

# 88
  • София
  • Мнения: 11 989
Дроб вкъщи само аз ям, затова и се случва рядко. Но ще започна да си правя по-често, пък мъжете да се оправят както искат.

# 89
  • Мнения: 11 349
Слънчогледови семки могат ли да се хапват?

Общи условия

Активация на акаунт