Откраднат живот - Чуждо тяло - Тема 20

  • 77 584
  • 741
  •   1
Отговори
# 150
  • Другата България
  • Мнения: 37 332
Явно са били едно след друго и не съм направила разлика.

# 151
  • Мнения: 6 833
Аз останах с впечатлението, че в първия епизод дадоха погребенията и на двамата, а след това помена за Генадиев и дори някой спомена, че Кръстева не била организирала нищо за Камбуров.

# 152
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 818
Още в началото говорехме за тайминга, и аз го коментирах даже, и тогава си пуснах епизода да го гледам отново.

# 153
  • Другата България
  • Мнения: 37 332
 Grinning Смятай как всеки е разбрал различно.

# 154
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Miriel, хората с депресии не осъзнават въобще, че имат нужда от подкрепа или че трябва да търсят такава. Много често дори отричат състоянието си. Мислят на ниво, което е много по-различно от това на здравите хора, като считат, че мисленето им е правилно. Трябват им мноооого терапии, за да осъзнаят как мислят и действат.

Според мен Калин е подкрепил майка си в началото, защото е смятал, че Наталия е силна (мисля, че дори го каза във филма), а за нея това е било вид предателство, защото не е бил до нея. Сигурно, ако не си лабилен, разсъждаваш, че е нормално син да е до майка си за известно време.

# 155
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Щом всеки го е разбрал различно, ето колко добре са го написали сценаристите. Значи пак се връщам на чуденката колко време е минало от смъртта до погрбението? Мазови от гроба тръгнаха направо за ин витро. Не си спомням в последните серии на предния сезон да са започнали процедурата, та вече да стигнали до края. И май на погребението още имаше подхвърляния за нов директор, Виолета я нямаше (значи вече е била в Англия, т.е. бебето се е родило)

# 156
  • Другата България
  • Мнения: 37 332
 Laughing Именно, заради това
Мазови от гроба тръгнаха направо за ин витро.
и това
Виолета я нямаше (значи вече е била в Англия, т.е. бебето се е родило)
аз реших, че на гроба това беше направо поменът.

# 157
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Явно сте разбрали различно, защото не сте активни православни. Молитвата на гробовете, която свещеникът казва е при опело (погребение), след като са поставени в гробовете.

След това при монолога на Генадиева дават периода между погребенията и панахидата.

# 158
  • Другата България
  • Мнения: 37 332
Тук можем да поспорим, но не ми е до това. При погребение молитвата /поне аз на колкото съм била/ е при отворен гроб и ....човекът отвън, след което се поставя в гроба, минават всички, хвърлят пръст и си отиват, чак след това гробът се заравя, свещеникът вече си е отишъл. Не споря, казвам аз каквото знам и съм видяла.
Изгледах пак началото, явно е така - това е погребението, по време на монолога на Евгения минават 40 дни и следва поменът.
Но за мен е лека недомислица моментът с погребението.
Спирам да го коментирам повече, че темата е тегава. Peace

# 159
  • Мнения: 3 125
Мазови не правят ин витро, а инсеминации. Първата беше неуспешна.

# 160
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Важното е думите на молитвата, която се казва в този момент,  а не дали гроб отворен или затворен.
А това, че в деня на погребението отиват да направят опит за дете е символика: един си отива, друг (евентуално) се ражда.

Защо да е недомислен този момент с погребението?

# 161
  • тук, на мястото си
  • Мнения: 21 816
До тук ми става ясно, че единствения в депресия е Калин. А Наталия според мене е болна от инат, че мъжа и обръща повече внимание на майка си отколкото на нея. Това е нещо толкова реално в живота и сценаристите правилно са го включили.
Ако се говори за религия, то при нашата си Източно православна паметник се поставя след  годината, а не на 40 дни.

# 162
  • Другата България
  • Мнения: 37 332
Ами аз вече обясних защо лично аз се обърках. На помен 40  също се ходи на гроба и се чете молитва, поне за мен /а може и за други, не знам/ някак недообмислена беше сцената.
Пак казвам - може повредата да е само в моя телевизор. Peace
А и ме дообърка отсъствието на Виолета.
Както и да е, нека коментираме другите неща.
Някой знае ли със сигурност, че Дария няма да участва повече? Тоест, Наталия изобщо няма да се появи? На мен ми се струва несериозно това.

# 163
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Алфея, така е за паметника, въпреки че може и по-рано да се сложи. Липсата на знание в сцената с Алекс е, че гробовете са изравнени. Това няма как да стане при истинско погребение, защото земята не се е слегнала.

Думите на молитвите са различни, Мери Ан! Hands V

# 164
  • Другата България
  • Мнения: 37 332
Разбрах.

Общи условия

Активация на акаунт