За бързи КУЛИНАРНИ въпроси отговори

  • 59 019
  • 765
  •   1
Отговори
# 60
  • сред люляците
  • Мнения: 767
Еклерите на Иви са с олио, но стават хубави. Поне досега, колкото пъти съм ги правила, нямам провал. И за еклерови торти съм ги ползвала. Много момичета ги правеха, когато Иви пусна рецептата и имаше много благодарности за нея. Понеже тогава снимките си слагах на радикал.ру и доста от тях изчезнаха, просто слагам показани от гугъл.
 
На Илиана веднага ми приковаха очите с тая изкусителна заливка. Heart Eyes  bouquet

Как хубаво ме подсети за тези еклери. Не съм правила от има-няма 100 години Flowers Tulip

# 61
  • София
  • Мнения: 19 249
Правих еклери,но изобщо не се надуха и не са кухи отвътре...къде сбърках?
Рецептата е 100мл.олио,200мл.вода,завира и се добавя 200гр брашно...като изстине се слагат 4бр яйца.Не ползвах миксер.Да не би затова да не стана пухкава сместа и да не бухнаха?
Брашното е много. На 200 мл вода се слага 200 МЛ брашно, което е 120-130 грама
Мл е мярка за обем, а грам - за тежест

# 62
  • Мнения: 2 820
И аз ги правя по тази рецепта и никога не съм имала провал. Подсетихте ме, че скоро не съм ги правила.

# 63
  • Мнения: 1 110
Майстори, имам въпрос Simple Smile. Пореден опит правя за домашен хляб с бавно втасване. Добре се получава, но нещо не мога да улуча момента, в който да направя срез, за да подпомогна втасването. Правя го непосредствено преди да бутна хляба във фурната, но хляба при среза спихва, не се надува допълнително. По-рано ли трябва да го правя?

# 64
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Майстори, имам въпрос Simple Smile. Пореден опит правя за домашен хляб с бавно втасване. Добре се получава, но нещо не мога да улуча момента, в който да направя срез, за да подпомогна втасването. Правя го непосредствено преди да бутна хляба във фурната, но хляба при среза спихва, не се надува допълнително. По-рано ли трябва да го правя?
Както го описваш, трябва със значително по-остър нож да правиш среза и няма да спихва.
Или да го оставиш после още да повтаса просто, докато си възвърне обема.

Но истината е в острия нож принципно.

# 65
  • Мнения: 9 108
Ползвай бръснарско ножче от обикновените

# 66
  • Мнения: 5 741
В рецепта за сладкиш брашно тип 00 е 375 грама. Колко грама тип 500 да сложа?

# 67
  • София
  • Мнения: 19 249
В рецепта за сладкиш брашно тип 00 е 375 грама. Колко грама тип 500 да сложа?
Тип 00 и 500 е едно и също.

# 68
  • Габрово / но е чистокръвна старозагорка/
  • Мнения: 4 432
Майстори, имам въпрос Simple Smile. Пореден опит правя за домашен хляб с бавно втасване. Добре се получава, но нещо не мога да улуча момента, в който да направя срез, за да подпомогна втасването. Правя го непосредствено преди да бутна хляба във фурната, но хляба при среза спихва, не се надува допълнително. По-рано ли трябва да го правя?
ЖДК, аз ползвам ножица за тази цел. Пробвай.

# 69
  • Мнения: 5 741
В рецепта за сладкиш брашно тип 00 е 375 грама. Колко грама тип 500 да сложа?
Тип 00 и 500 е едно и също.
Четох, че тип 0, отговаря на тип 500. За тип 00 не можах да намеря информация.

# 70
  • Мнения: 9 108
виж тук http://www.bacchus.bg/novini/2016/04/27/2750435_brashniana_liga/ надолу е обяснено за 0 и 00

# 71
  • Мнения: 5 741
Благодаря, от това което прочетох може би на 00 отговаря 450.

# 72
  • София
  • Мнения: 19 249
Извинявам се, объркала съм се, но нямат кой знае каква разлика. Не зная дали по БДС произвеждат тип 450, май не съм срещала от българските.

# 73
  • Мнения: 5 741
Извинявам се, объркала съм се, но нямат кой знае каква разлика. Не зная дали по БДС произвеждат тип 450, май не съм срещала от българските.
Има 450, на Мелко съм виждала, но досега не съм купувала.

# 74
  • Мнения: 9 108
Извинявам се, объркала съм се, но нямат кой знае каква разлика. Не зная дали по БДС произвеждат тип 450, май не съм срещала от българските.
Има 450, на Мелко съм виждала, но досега не съм купувала.

аз купувах на Мелко  когато си купих хлебопекарната, но нямам наблюдения  Laughing защото правих само хляб с него. А той е на око

Общи условия

Активация на акаунт