Пети клас - 2017/18 - тема 2

  • 59 090
  • 743
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 2 465
Не са им върнали контролните и не знам за какво се отнасят, но се чудя каква толкова теория са учили децата първите 4 години, че да правят тест по рисуване и държавна тайна ли са, че не им ги дават за преглед от родителите?!?

Не ви ли ги дават за подпис? В училището на сина ми всички входни, изходни и контролни ги искат подписани от родител.

Точно тези - не.

# 211
  • Мнения: 7 280
Раницата за утре е готова-без вода и храна
снимката е лоша през тел.,но...доближава 10...
Програмата е:2ч.математика(учебник,уч.тетр., тетрадка за в клас,сборник) музика,БЕЛ(учебник,уч.тетр.,тетрадка по две за двата предмета и Голяма книга на легендите),география(учебник,уч.тетрадка,тетрадка,атлас),чп(пак трите обичайни...)

Последна редакция: чт, 28 сеп 2017, 22:28 от denyil

# 212
  • Мнения: 6 587
Входящо ниво по рисуване??!?! СЕриозно?! Ама, тези съвсем са се бъгнали ooooh! ooooh!

Вчера по физическо в дъжда децата от класа са изкарани на двора...да тичат. всички са пресипнали и с хрема! ДНес не вали и е малко по- меко времето- в салона са били...АМа, щО така не намирам в последно време никаква логика в действията на някои учители...

# 213
  • Мнения: 8 229
Пет килограма е раницата на сина ми за утре. И днешната беше толкова. Храна не си взема, вода, ако се сети. Всички учебни тетрадки вече са налични. Само учебник по история няма още.

# 214
  • София
  • Мнения: 7 242
Имаше за домашно да пише за Одисей  Rolling Eyes. В учебника (или поне до където са стигнали) не е споменат. Трбваше да се ровим из нета. Може цял ронман да се напише за житието-битието му. На мен ми беше трудно да синтезирам най-важното. Остава ми надеждата, че девойката не е разбрала правилно каква е задачата.

# 215
  • София
  • Мнения: 2 855
И при сина ми вчера са правили входно ниво по рисуване. Да припаднеш просто...............И у нас не ги наричаме предметите с новите модерни имена, пълен смях.

# 216
  • у дома
  • Мнения: 7 141
Раницата е 4,2кг-утре имат
Математика-учебник и тетр за работа в клас-госпожата нямаше претенции и аз взех от 40 листа,като я изпише ще сменяме,даже няма изисквания за допълнителна тетр за домашно-всичко се пише в една...
ЧП-учебник,тетр за работа в клас пак от 40 листа и учебна тетрадка
ИТ
ИТ-учебник и тетр за работа в клас от 40 листа
ФВС-не носи гуменки ,още не влизат в салона
АЕ-учебник,уч тетр,тетр за работа в клас от 60 листа и тетрадка речник.
Всичко това плюс шише вода е 4,2,което е приемливо,но е само за утре...

Иначе моето има вече две шестици по рисуване-не са правили входно,даже и моето не рисува кой знае колко,просто е писал оценки на тези които наистина са работили в час,явно има и от другите.По ИИ,ТиП и музика имат много готини учители и часовете им ще са наистина приятни и за разтоварване,а не пълни с напрежение. Детето ми в предишното училище,когато имаха музика казваше,че го боли стомах и не искаше да ходи на училище...

Последна редакция: чт, 28 сеп 2017, 22:26 от svetlaem

# 217
  • Мнения: 710
Здравейте, да се включа и аз с петокласник Simple Smile
Аз също се ужасих от теглото на раницата и понеже имат шкафчета, прежалих парите и реших да купим комплект учебници за вкъщи - подвързаните да си стоят само в училище. Просвета имат намаление 10% в книжарниците си, така че ми остана само историята да купя (тя им е на булвест) Сайта store.bg също дават 10% отстъпка при плащане с мастър кард.  Синът ми е дребен и кльощав и е абсурдно да носи 7 кг, то това е почти четвърт от теглото му Sad
Засега си харесва учителите, само тази по музика изобщо не, а тази, която им води двата предмета инф. технологии и трудовото (или както там се казваше) горе-долу Simple Smile
Входни правиха няколко, но им остават по история и география, само по английски обаче има вече върнато.

# 218
  • Мнения: 2 022
8,4 килограма претеглих - без водата!
Позволих си да извадя две помагала с риск да са неподготвени за час и смятам да поставя въпроса на родителската среща след входните нива. Проблемът е, че става дума за няколко различни предмета, нямам идея как да се проведе дебат, който да доведе до решение - реално всички тези килограми са от различни предмети. По математика, английски, български и литература всяка папка е доста над 1 кг, по разказвателните около 800 гр. Раниците са средно от 800 до 1000 гр, водата е 500 гр, гуменки средно 500 гр. Три пъти седмично имат по 7 часа, два пъти 6. Вариант за раница под 6 кг. имаме в един от дните. И си мисля, че дори не става въпрос за теглото на самото дете и тежестта на раницата. При ежедневно носене такива тежести са проблемни и за възрастен!

Последна редакция: пт, 29 сеп 2017, 05:01 от Cygnus

# 219
  • София
  • Мнения: 2 437
Да се включа с едно питане - по колко часа на седмица имат физическо и ЧП децата ви? При сина ми са съответно 4 и 3 и нещо ми се струват доста. В петък, когато вече са изморени, им е безумна програмата - 7 часа, от които два разказвателни, математика, български (2 ч.), английски и физическо. Раницата като при всички е безумно тежка, а още не са пристигнали учебните тетрадки. По ЧП дори им искат отделна тетрадка за лабораторни упражнения, в които трябвало да попълват някакви протоколи, каквото и да значи това. Иначе лека-полека започна да свиква с новото училище.

# 220
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
При нас ЧП са 3 часа и физическо 3. Днес имат два часа физическо, от общо 8 по програма. Единия час ФВС им е пред час и тази седмица няма да го карат, не бил приет още. Надявам се да не го приемат изобщо или поне да го преместят в един от двата дни, в които имат по 6 часа.

# 221
  • Мнения: 6 587
Три часа седмично е физическото при нас.

# 222
  • Sofia
  • Мнения: 1 365
При нас ЧП имат два часа, физическо също 2 часа + някакъв час физическо модул се води с баскетбол.

# 223
  • Мнения: 47 982
Два часа физическо, един час спорт...3 часа ЧП и 2 музика

# 224
  • Мнения: 5 234
Днес случайно трябваше да преместя раницата - едва я вдигнах.
Претеглих 9,6 кг !!!!!
Това е безумно просто. Не носи храна, преровихме я - няма нищо излишно. Махнахаме учебника по математика, защото може да не го носи - намаля само до 9,1 кг.
Днес има 2 пъти физическо - 2я и 7я час, т.е. два пъти по стълбите от 4 я етаж до салона и обратно. Междувременно движение между 3я и 4я етаж, накрая трябва да се прибере на обяд с тоя товар.
Много съм впечатлена. Защо няма къде да си оставят поне рисуването и гуменките, музиката и т.н. напразно разнасяни учебници и помагала....
Искам и аз да сигнализирам някъде - на директора ли, на министерството ли, навсякъде.

Общи условия

Активация на акаунт