Пети клас - 2017/18 - тема 2

  • 59 072
  • 743
  •   1
Отговори
# 315
  • София
  • Мнения: 1 570
Да, имаме си шкафчета, които поръчахме и платихме сами, още в първи клас. Миналата година ги изместихме в коридора. Не бяха скъпи и стана много бързо, може би за седмица.
Bazel, благодаря!
Имаш ли спомен като цена горе-долу колко лева излизаше 1 шкафче? Метални ли са или не?

Шкафчетата са от ПДЧ, най-обикновеното, мисля, около 37-40 лв на шкафче беше. Ключалките се плащат отделно, към 8 лв.

# 316
  • софия
  • Мнения: 1 305
Здравейте, мисля да направя абонамент за "Уча се" имате ли впечатления.

# 317
  • Мнения: 47 982
Дискутирано е, някои го хвалят, но ние специално не го ползваме. Даже имам два кода за безплатни дни, и не сме ги активирали.

# 318
  • Мнения: 24 467
Днес раницата закова на 7.00 кг точно.

Нашите са правили опита с измерването на обема на твърдо тяло във вода в училище миналата седмица.
Госпожата по ЧП била строга, но на моя му е много интересно, както и по всички други предмети. Въобще продължава да смята, че в пети клас е супер, понеже учителите са различни и всеки внася свой колорит /последното е мое обобщение въз основа на споделеното от него, той тази дума още не я ползва  Laughing/.

Здравейте, мисля да направя абонамент за "Уча се" имате ли впечатления.
Имам от няколко години. Отлични. Без забележки. Всяка година правя абонамент за 12 месеца през юни и двамата ми сина го ползват много. Предимно по разказвателните предмети - пускат си видеото, слушат си урока, който е добре, живо и нагледно обяснен, после си правят онлайн теста и са готови.

# 319
  • София
  • Мнения: 7 242
Здравейте, мисля да направя абонамент за "Уча се" имате ли впечатления.
Ползваме го, добре са предадени уроците. За съжаление времето често не й стига т.к. искам и да си прочете урока в учебника и да си напише домашното, а времето й за учене е малко. Хубаво е, че след всеки урок има упражнения за затвърждаване, които прави с удоволствие.

# 320
  • Мнения: 8 229
И аз се чудя отново за "Уча се". В трети клас имах шестмесечен абонамент. Тогава се оказаха напразно хвърлени пари. Ползва го 3-4 пъти, твърдеше, че не му харесват нито упражненията, нито уроците. На мен също не ми допаднаха уроците по човеците тогава. По математика и по английски принципно не са ни необходими допълнителни уроци. Там и двамата се справят добре, обяснявам и аз.
Сега се двоумя дали да направя. От една страна вече са двама, които могат да го ползват за разказвателните предмети. От друга се притеснявам, че големият отново няма да го хареса, малкият е доста ангажиран пък с тренировки и сигурно също няма да иска да гледа видеоуроци на компютъра. Ще мисля още известно време.
На петокласника му е проблем БЕЛ. Всички тези нови неща, които учат сега. Пита мен, но правилата по БЕЛ съм ги забравила. От друга страна във фейса имаше пуснати линкове към безплатни сайтове с упражнения по български за пети клас...

# 321
  • Мнения: 5 234
И моята сподели, че слуша в час като разказват уроците и дори й било интересно. Simple Smile

# 322
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Бях обещала да пиша за входното по музика. Не са им ги върнали вчера. Госпожата нямала време да провери на всички класове и до техния не е стигнала още.

# 323
  • София
  • Мнения: 4 035
Аз правя абонамент за Уча се за цялата година, ползва го за разказвателните, за английски, за БЕЛ. За сега май най-малко го е ползвала за математика, макар че лятото й бях казала да си погледа уроците по математика за 5ти клас, че да не й дойде шок после. Доволна съм и тя го харесва, има си и някаква индивидуална учебна игра която също й харесва.

# 324
  • София
  • Мнения: 361
Здравейте!
Аз през септември платих годишен абонамент на сина ми за ucha.se. Нямам преки впечатления как е било преди, защото до 4 клас посещаваше частна занималня и вкъщи не се е налагало да доучваме. В момента синът ми го ползва почти ежедневно, главно за разказвателните предмети. Гледа видеоурока и след това прави упражнението след него. Виждам, че са му интересни, занимава се с удоволствие и винаги е много щастлив като се справи добре с упражнението. Игри за сега не играе, няма време. Интересни ли са?
От всички входни нива, които направиха, за сега има оценка само по 1 - ЧП - Отличен 6. Тестът не съм го виждала, но се изненадах приятно. На вас връщат ли ви тестовете или децата получават само оценка?
Според моите наблюдения за сега, БЕЛ ще бъде най-тежкият предмет за него тази учебна година. Има една допълнителна особеност - в математическа паралелка е, и си мисля, че е нормално БЕЛ да му е по-труден предмет. Опитваме се да си подобрим организацията на деня, за да успява да си научи по всички предмети, но да има и малко свободно време, а също и възможност да тренира и да попрочита по някоя книжка. За сега не ни се получава много добре.

# 325
  • Мнения: 8 229
От всички входни нива, които е правил си знае само оценката по математика. Там нямал нито една грешка, значи имал 6.  По принцип на самите входни нямало оценки, само се виждали грешките и точките. Затова е наясно с математиката, на другите имал по някоя и друга грешка. Май трябвало да пита допълнително учителите, ама на него не му се занимавало. Сега си давам сметка колко нескопосано звучат обясненията му.

# 326
  • Мнения: 47 982
Е па има бележник, има дневник, децата едно по едно ли да питат...ще ги кажат....не се ядосвай

# 327
  • софия
  • Мнения: 1 305
Благодаря ви за споделеното за Уча се.
Мисля, че математиката става доста сложна, а са в самото начало на 5 клас.

# 328
  • Мнения: 5 178
Moят ползва уча.се  най-редовно за разказвателните предмети. Има силна зрителна памет и разните анимации му фиксират вниманието върху важните неща.. Дори щял да пита господинът си по География, дали той не озвучава уроците по география

Сегашният раздел по география е ужасен, изобщо не е за 5 клас.. Толкова не можеше ли всички термини за картите да ги учат маалко по-късно, а в контурните карти може ли такива малки карти за оцветяване..

# 329
  • Мнения: 24 467
Аз още се дивя на необходимостта от оцветяване на контурни карти в 12-ти клас, при големия, но то е нормално като за нашите ширини.  Laughing

 tzvetihc, тя не че е трудна математиката в пети клас, а просто материалът е много обемен и няма часове за упражняването му. И това е точно големият минус на програмата. Нискочелите в МОН смятат, че количеството ще изтрепе рибата. А то води основно до едно - проблеми, свързани с неупражнен и затова - неовладян материал.
Говорила съм с няколко учители по математика, вкл. и с класната, която преподава по този предмет. Тя изрази същото мнение въпроса.

Общи условия

Активация на акаунт