Пети клас - 2017/18 - тема 2

  • 59 133
  • 743
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 8 229
Засега като най-омразен предмет се очертава литературата или по-скоро домашните по литература. Постоянно има да попълва някакви малоумни въпроси в учебната тетрадка. Сега са на библийските митове. Имаше да пише за музеи на библията, да си измисля въображаема история за някакъв германски род, който колекционирал стари библии. Той съответно се чуди какво да пише, ядосва се. Големи драми са. Чудя се не могат ли просто да четат книги и да ги обсъждат, а трябва да се занимават с подобни глупости.
Голямо писане е по тази литература. Като си помисля, че едно време литературата хич не я броях за предмет, по който имам да уча. Толкова лесно беше, ако си чел изучаваните произведения.

# 511
  • у дома
  • Мнения: 7 146
Ние пък по литература нямаме учебна тетрадка-даже не знаех,че съществува такава  newsm78 -имаме само по български език...Нашите пък хич не пишат,повече коментират,тази седмица ще имат дебати-половината клас ще защитава тезата,че човека е грешен,но се учи от грешките си,а др половина не знам какво,защото моето преко сили помни само неговото...Даже в сряда ми каза за тези дебати и какво е на неговата група и аз съответно забравих,защото работех-вчера го питам,а той ми вика,че паметта му била краткосрочна за такива неща и щом веднъж ми е казал се предполагало,че аз трябва да помня,та яхнах метлата и се сети бързо.

# 512
  • Мнения: 5 178
Нашите по Л-ра имат работни листи, а по БЕЛ едно помагало ..С оглед на това, че имат л-ра веднъж, а бел 2 пъти в седмицата, домашното е предостатъчно

# 513
  • Мнения: 957
При нас, за голямо мое учудване, писането тази година е преместено в часовете по Български език. Там са съчинения, преразкази, отговори на въпроси и всякакви подобни.

Мен за други неща ме е яд тези дни.
По английски не пускат никакви упражнения за слушане, при положение, че по учебника си има такива. При вас така ли е?
Другото, което ме ядосва и не разбирам е защо изискват от децата да мъкнат всички учебници и да четат от там конкретен въпрос/задача, при положение, че има прекрасни електронни учебници (училището е избрало тези на Просвета) и имат мултимедия във всяка стая? При вас така ли е?

# 514
  • Мнения: 8 229
Нашите правят в час по английски упражнения със слушане на текст. Имат понякога и такова домашно. Към учебната тетрадка има диск. Пускат си го и попълват според това, което чуват. По Your space са.
И в нашето училище има мултимедия във всяка стая. С учебниците на Просвета са, без математика, т.е. могат да пускат уроците от електронните, по 6лв е единият, не е нещо кой знае какво, за цял випуск ще се ползва, ама ей на мъкнат си чинно хартиените.
Да взема да го пусна като предложение в сайта на училището. Има такава форма за препоръки. Току виж някой ме чул.

# 515
  • Мнения: 957
Мисля, че училището щом е избрало конкретен учебник по предмет, получава и елетронния. Мисля. Не вярвам проблем да са 6-те лева. До миналата година учителката активно използваше ресурсите, предоставени от издателството. Не се сещам за обяснима причина това вече да не е така.

# 516
  • Мнения: 4 967
И нашите са по Your space. Понакога им дава за домашно упражнение, което трябва да слушат. Моята не ги прави. В момента няма къде да слуша диска, устройството на компютъра ни е развалено. Според мен пък това не е редно - не сме длъжни да имаме на какво да слушаме дискове.
По български език имат учебна тетрадка, по литература не. Имат два пъти литература, три пъти български език и веднаж ЗИП БЕЛ.
Днес й извадих три учебника от чантата. След училище ще ходи на зъболекар и няма нужда да мъкне цялата тази тежест. Казах й, че ще се разправям аз с учителите на родителската среща в четвъртък, ако имат проблем с това.  Crossing Arms

# 517
# 518
  • Мнения: 207
Браво на детето! Да видим дали някой ще се размърда.

# 519
  • Мнения: 6 587
А дали не е  сега момента да направим подписката с Judy и да я депозираме , там където трябва...

# 520
  • Мнения: 9 877
и аз бих искала да се присъединя, ако ми кажете къде какво да направя. Но съм от прованса
Пишете с конкретно какво да направя

# 521
  • София
  • Мнения: 361
Arwen, в “Ж” клас ли е синът ти?
Sisku, да, в “ж” клас е. Защо? Да не са съученици с твоето дете?

# 522
  • Мнения: 1 338
Страшен съвет са дали от министерството за тежките раници - "купувайте тетрадки от рециклирана хартия"!

# 523
  • Мнения: 8 229
Тетрадките му изобщо не тежат, въпреки че купувам винаги такива с по-плътна хартия. В крайна сметка всеки ден в раницата му има само 4-5 тетрадки. Проблемът е, че до всяка от тях се нареждат един голям и тежък учебник + една голяма учебна тетрадка, също с доста страници. Някой и друг атлас. А като се сложат и блокът за рисуване, платненките, едно шише с вода (500мл), теглото вече става доста осезаемо.
Та на целия този фон, дори и изобщо да не носи тетрадки, сигурно няма да се усети разлика.
Да не говорим, че моят си натиква и якето в раницата, след като стигне в училище. Иначе и него трябва да разнася на ръце по коридорите между часовете.

# 524
  • София
  • Мнения: 3 458
https://www.facebook.com/groups/186779058560483/ Попаднах на тази група във фейсбук

Общи условия

Активация на акаунт